07.04.05, 15:50
Nic nie zrozumieliscie z tego, co ON przekazywal nam przez tyle lat...

Czy naprawde myslicie, ze on jest teraz "ukontentowany", ze klocimy sie o
miejsce spoczynku jego ciala.

Zachwajmy cisze.
Ona jest szlachetniejsza niz te wasze wypowiedzi.
I pomodlmy sie za dusze.

Wstyd mi, maluczcy duchem, za was.
Obserwuj wątek
    • kropekuk A mnie wstyd za BRAK WIEDZY tych "katolikow": 07.04.05, 15:56
      Miejsce pochowku Biskupa Rzymskiego Jan Pawel II ustalil (takze i dla samego
      siebie) juz w 1996 roku w swojej KONSTYTUCJI APOSTOLSKIEJ - UNIVERSI DOMINICI
      GREGIS. Dla KK Konstutucja ta znaczy wiecej niz testament: to wola Namiestnika
      Bozego na Tronie Piotrowym (oficjalna wola papieza), nie zas wola cudownego
      starszego pana, ktory zwal sie niegdys Karolem Wojtyla (testament ma charakter
      prywatny):

      "Rozdział V
      Pogrzeb Biskupa Rzymskiego
      27. Po śmierci Biskupa Rzymskiego Kardynałowie odprawią nabożeństwa żałobne za
      spokój jego duszy przez dziewięć kolejnych dni, trzymając się wiernie norm Ordo
      exsequiarum Romani Pontificis, jak również Ordo rituum conclavis.

      28. Jeśli złożenie do grobu ma miejsce w Bazylice Watykańskiej, zostanie
      sporządzony przez Notariusza Kapituły tejże Bazyliki lub Kanonika Archiwistę
      odpowiedni dokument, stwierdzający autentyczność tego aktu. Następnie delegat
      Kardynała Kamerling i delegat Prefekta Domu Papieskiego sporządzą oddzielnie
      dokumenty potwierdzające wiarygodność dokonanego złożenia do grobu; pierwszy w
      obecności członków Kamery Apostolskiej, drugi w obecności Prefekta Domu
      Papieskiego.

      29. Jeśli śmierć Papieża nastąpiłaby poza Rzymem, do Kolegium Kardynałów należy
      podjęcie decyzji odnośnie wszystkiego, co konieczne dla godnego i uroczystego
      przeniesienia zwłok do Bazyliki św. Piotra w Watykanie.

      30. Nikomu nie wolno fotografować czy filmować Papieża zarówno chorego w łóżku,
      jak zmarłego, ani nagrywać przy pomocy jakiegokolwiek urządzenia jego słów, aby
      je potem odtworzyć. Jeśli ktoś, po śmierci Papieża, chciałby fotografować go w
      celach dokumentacyjnych, musi poprosić o zgodę Kardynała Kamerling Świętego
      Kościoła Rzymskiego, który może pozwolić jedynie na wykonanie fotografii
      Papieża ubranego już w szaty pontyfikalne.

      31. Po pogrzebie Papieża i w czasie wyboru Następcy żadne z pomieszczeń
      prywatnego apartamentu Papieża nie może być zamieszkane.

      32. Jeśli zmarły Papież rozporządził w testamencie swoimi rzeczami, zostawiając
      listy i dokumenty prywatne, oraz wyznaczył wykonawcę swego testamentu, to na
      nim spoczywa ustalenie i wypełnienie, według zlecenia otrzymanego od testatora,
      tego, co dotyczy dóbr prywatnych i pism zmarłego Papieża. Taki wykonawca zda
      sprawę z tego, co uczynił, jedynie nowemu Papieżowi..."

      www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/konstytucje/universi_dominici_22021996.html
      • lonestar2 Re: A mnie wstyd za BRAK WIEDZY tych "katolikow": 07.04.05, 16:15
        Masz racje.
        Ale to pewnie troche podobnie jak z ta wiedza biblijna polskich "katolikow".
        Zna sie ewangelie z niedziel, ale inne fragmenty to juz nieznany lad.

        Rozgoryczona jestem tym brakiem respektu wobec Kosciola, wobec jego zasad i
        obrzedow i wobec samej tajemnicy smierci.
        To "pospolite ruszenie" jest i piekne i smutne, bo jakze wiele w nim... falszu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka