Dodaj do ulubionych

Drogi sąsiedzie!

02.01.07, 18:58
Od kiedy to Holandia jest "sasiadem" Polski? Dlaczego wiec wybrano wlasnie
Holandie? Maly, zamozny kraj, z kolonialna przeszloscia i liczna populacja
imigrancka, ktory z Polska ma tak niewiele wspolnego (poza czlonkowstwem w
EU). Czyzby dlatego ze Holandia jest sekularna i "liberalna"?
Obserwuj wątek
    • red.ken ja się boję holenderskich zboczeńcow. 02.01.07, 19:18

      • red.ken Re: ja się boję holenderskich zboczeńcow. 02.01.07, 19:22
        zaleją nas, zobaczycie!
        • janek-007 Absolutely they should... 02.01.07, 19:32
          Absolutely they should and not only Holland but other 'Old Europe' countries as
          well. If Europe ever wants to be united this is the first step. First people
          should get to know each other well to abolish once and for all stupid
          stereotypes about Central European people. If opening of job market and boarders
          will be successful then and only then politicians should think about European
          Constitution 'for the people and by the people'.
        • kentucky.schreit.ficken no tobie nic nie grozi 02.01.07, 19:52
        • j666 Holendrzy wolą brudasów. 04.01.07, 09:14
          Holendrzy od lat woleli nasprowadzać do swojego kraju kolorowych z Afryki i
          Azji, niż Polaków.
          Holendrzy woleli narkotyki, wielodzietność, dredy i brud od przekleństw,
          złodziejstwa, i łysych pał na byczych karkach.
          JaC
          • terence Re: Holendrzy wolą brudasów. 04.01.07, 16:48
            po prostu dostrzegli pewne rzeczy i nie zamiatają ich pod dywan tylko próbują
            coś z nimi robić, kołtuńska u nas mentalność "czego nie widze tego nie ma"... u
            nas nie ma prostytucji, narkotyków bo przecież te rzeczy sa zakazane i
            nielegalne więc ich nie ma buahahahaha co za moralność Tartuffa,
            co jest nielegalne to jest opłacalne dla przestępców
            byłem i nie widziałem jakoś zeby było tam strasznie łaziłem i łąziłem, nikt mnie
            nie napadł w Amsterdamie. Jedyna rzecz wnerwiająca to niby dilerzy chcący
            naciągnąć na zakup narkotyków a tak naprawde sprzedający im cukierki na
            uczęszczanych przez samych turystów uliczkach.
            Niech Holandia otworzy rynki i niech Polacy zobaczą jak fajnie się żyje w kraju
            gdzie policja jest po to by pomagać ludziom a nie ich dręczyć, gdzie łatwiej
            można kupić jointa niż flaszke, gdzie prawo jest robione dla obywateli a nie
            obywatele sa dla prawa.
            I niech te nasze świętoszkowactwo, moralizowanie nachalne zginie i przepadnie
            wraz z całą komuną mentalną.
    • arek47 Polska ma Szwabow, Pepiczkow i z czarnym podnie- 02.01.07, 19:22
      bieniem oraz Kacapow za sasiadow.To jest polska narodowa specjalnosc z
      wszystkimi zadzierac,i zadac aby wszyscy, ale tak naprawde wszyscy kochali
      POLSKIEGO papieza ! Fotyga porusza sie po dyplomatycznym parkiecie jak Golota z
      piescia przygotowana do lewego prostego ! Ale co sie dziwic, przy tego rodzaju
      idolach spolecznych jak Pietrzykowski, Kulej, Golota Dzierzynski, Kmicic i.t.d
    • helmut.berlin Holendrzy po prostu lubia Polakow 02.01.07, 19:38
      takze za ich wyzwolenie w II wojnie, w ktorym polska armia odegrala duza role
      (Gen Maczek pochowany na cmetarzu w Bredzie). Wystarczy odwiedzic wiele
      cmentarzy wojskowych w Holandii albo popatrzec na pomniki (np w miescie Goes w
      Zelandii).
      • lmblmb Re: Holendrzy po prostu lubia Polakow 03.01.07, 09:39
        helmut.berlin napisał:

        > takze za ich wyzwolenie w II wojnie, w ktorym polska armia odegrala duza role
        > (Gen Maczek pochowany na cmetarzu w Bredzie). Wystarczy odwiedzic wiele
        > cmentarzy wojskowych w Holandii albo popatrzec na pomniki (np w miescie
        > Goes w Zelandii).

        Nie widziałem, ale widziałem cmentarz w Bredzie. Groby są zadbane cały czas, a
        nie tylko od święta; dbają o nie miejscowi, a nie Polacy.
    • stix Holendrzy to potencjalni sojusznicy. 02.01.07, 20:12
      Przeciw Niemcom.
    • paragraf222 Z innej beczki 02.01.07, 21:34
      Pracowałem przez trzy lata w mięzynarodowym projekcie. Nie chodziło o sadzenie ziemniaków czy tulipanów. Co tydzień były spotkania poświęcone ocenie postępów. Kiedy dochodziło do dyskusji o pakietach przydzielonych Polsce to komentarz był taki "dobra, lecimy dalej bo to co w Polsce będzie zroboine dobrze i na czas". Taki łyczek optymizmu.
      • rs_gazeta_forum Re: Z innej beczki 02.01.07, 23:52
        Miło przeczytać po niektórych wypowiedziach jak zwykle na nie wobec wszystkiego
        i wszystkich. Dziękuję za ten łyczek.
        • lmblmb Nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem. 03.01.07, 09:41
          rs_gazeta_forum napisał:

          > Miło przeczytać po niektórych wypowiedziach jak zwykle na nie wobec wszystkiego
          > i wszystkich. Dziękuję za ten łyczek.

          To jest norma w dużych firmach. Normą jest także narzekanie na lenistwo
          Holendrów, Niemców czy Irlandczyków. Nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem.

          Niestety Polacy mają wkompilowany w kernela moduł marudzenia i nigdy nie będą
          się cieszyć z tego, że corz częściej są postrzegani jako dobrzy pracownicy (obok
          złodziei ;).
    • mojezdanie5 Re: Drogi sąsiedzie! 02.01.07, 23:58
      Normalnie bedzie jak zostana zniesione wszystkie zakazy pracy i miej-wiecej
      tyle samo Polakow bedzie pracowalo u holenderskich rolnikow co Holendrow u
      polskich rolnikow. Czyli praktycznie nikt.
    • bravor Re: Drogi sąsiedzie! 03.01.07, 00:10
      Co to za bełkot, my nie chcemy pracować dla holendrów, wolimy pracować w Anglii
      dla siebie. Jak widać Holendrzy potrzebują prostytutek, pielęgniarzy i tych co
      podcieraja nosek jak kapie. Niech ich sprowadzają ze Sri Lanki.
      • polonski Jak ktos kto posiada paszport niemiecki.. 03.01.07, 00:32
        moze byc okreslany jako Polak.

        W mysl scweinehund prawa to sa Niemcy i tylko Niamcy a to, ze mowia po Polsku
        to co z tego. Prawdopodobnie byli przetrzymywani w Polsce za mlodych lat albo
        przez jakis czas.

        Polonskiemu tez sie wydaje, ze mowi i rozumie po polsku i po angielsku.

        Przeciez w mysl "double dutch" przepisow Polacy nie maja prawa tam pracowac
        oficjalnie, a za nielegalna prace grozi wiezienie.

        A donkey is a horse translated into Dutch.
        • bravor Re: Jak ktos kto posiada paszport niemiecki.. 03.01.07, 00:40
          pracują tam jeśli maja niemiecki pass i jest ich całkiem sporo. Przypuszczam
          jednak, że gdyby otworzyli swój rynek pracy dla tych co maja tylko polski pass,
          niewiele by się zmieniło bo Polacy wolą Anglie i Irlandię.
          • polonski Unikasz sedna sprawy jak prawdziwy niemiecki.. 03.01.07, 10:18
            szweinehund.

            Jeszcze raz powtarzam, ze to jest klamstwo. To nie sa Polacy. A to, ze
            posluguja sie jezykiem Polskim to co z tego.
            Polonski tez czasami posluguje sie angielskim, rosyjskim czy jezykiem
            szweinehund.

            Holland...lies so low they're only saved by being damned.
    • lmblmb Trochę wspólnego w przeszłości 03.01.07, 09:38
      3m05 napisała:

      > Od kiedy to Holandia jest "sasiadem" Polski? Dlaczego wiec wybrano wlasnie
      > Holandie? Maly, zamozny kraj, z kolonialna przeszloscia i liczna populacja
      > imigrancka, ktory z Polska ma tak niewiele wspolnego

      Holandia miała trochę wspólnego w przeszłości:

      - liberalizm
      - wielokulturowość
      - wiele religii

      Tak, mówię o Polsce 16-go wieku.
      • arek47 Teraz pozostal jedynie maly Lech Krzywousty !! 03.01.07, 20:53
    • gwamaya3 Drogi sąsiedzie! 04.01.07, 12:39
      Najciekawsze w tym wszystkim jest to ze na zamknieciu holenderskiego rynku
      pracy dla Polakow najbardziej traci Holandia i jej ekonomia. Polacy moga juz
      pracowac w wielu krajach starej UE, w tym Irlandii i UK gdzie zarobki
      przewyzszaja te z Holandii, nie mowiac juz o korzysciach jezykowych plynacych z
      mieszkania w RI i UK. Np Irlandzcy ekonomisci podali nie tak dawno ze
      obcokrajowcy zajeli ok 100 tys miejsc pracy w Irlandii a wrost ekonomiczny
      wytworzyl dalszych 100 tys miejsc pracy dla Irlandczykow (dane za 2005 rok).
      Dlatego uwazam ze niepowinnismy zbyt duzo energii poswiecac temu tematowi - no
      chyba ze mamy sentyment do Holendrow i chcemy im pomoc (mimo tego ze nie chca
      bysmy pracowali u nich). Pozdrowienia z Dublina. Grzesiek W.
    • polski_francuz Dear neighbour 04.01.07, 13:28
      It is indeed important problem regarding polish immigration to western Europe.
      But, let me say, I am still wondering why such immigration takes place?

      In fact, western european economies are very closed and are fighting with an
      important unemployement. It is hard to get any job anywhere.

      In the contrary, Polish economy is growing with a annual rate of 5 % or so.

      I would rather say that Poland will be experiencing Dutch immigration, of Dutch
      citizens seeking a job.

      Maybe the salaries/wages are in Poland in the moment. But they will growing as
      it is harder and harder to get a worker, because so many have Polish emmigrated
      to western Europe...

      And they will be welcome in Poland.

      PF
      • janek-007 And this is why... 04.01.07, 15:58
        And this is why there should not be any restrictions as far as european
        emigration is concerned. If Pole wants to work or live in Holland or Dutch in
        Poland or as matter of fact any other European citizen in any other European
        country, I would also include United States, Canada and Australia, there should
        be no problem. After couple of years we would have truly European situation and
        truly integrating Europe and there would be no problem with European and
        American cooperation.

        I wander why you are so critical only about Polish emigration. And also why
        politicians and so called euro-enthusiasts can not solve this problem and who is
        really concerned to always complicate matters for European people. Who really
        benefits from this European mess.
      • i-love-2-ski Re: Dear neighbour 04.01.07, 16:55
        polski_francuz napisał:


        > In the contrary,

        :)))
        >
        > Maybe the salaries/wages are in Poland in the moment. But they will growing as
        > it is harder and harder to get a worker, because so many have Polish emmigrated
        >
        > to western Europe...

        :)))))
        >
        > And they will be welcome in Poland.
        >
        > welcome home: it's nice to be warmly welcomed:))))
        • polski_francuz Re: Dear neighbour 04.01.07, 20:39
          I guess, you wanted to stress up the errors I made in English. I appreciate,
          indeed.

          Would you please give us also your opinion about the topic discussed?

          Thank you

          PF
      • nuta122 Re: Dear neighbour 04.01.07, 18:43
        It is hard to get any job anywhere. ?!
        In the Netherlands?! That is not true, here (I have been working here for some
        financial project) everybody who wants to work can easly find a job, but they
        are just spoiled here having very high level of social security. It is almost
        impossible to fire somebody (at least it takes ages) and paid time for taking
        burn out leave... just reach country with colonial past.
      • lmblmb Re: Dear neighbour 06.01.07, 11:17
        polski_francuz napisał:

        > It is indeed important problem regarding polish immigration to western Europe.

        I'm not intending to polish anything. I'd rather have a better job than to
        polish something.
        • polski_francuz Re: Dear neighbour 06.01.07, 11:32
          You should however, you should polish your ability to understand.

          PD
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka