Dodaj do ulubionych

Shangai ranking nouveau est arrivé

08.11.07, 19:38
Czyli znowu wiemy, ktory uniwerek jest dobry a ktory nie w 2007:

tinyurl.com/2lkdu3
Postawmy kilka palikow:

Najlepszy francuski: Paris XI - Orsay, 52 miejsce w rankingu;

Najlepszy polski: UJ - Krakow 323

Szkola naszego geniusza forumowego - Ecole Polytechnique, 212 miejsce w rankingu;

Najlepszy moj uniwerek - Monash University, Melbourne, 226 miejsce w rankingu
(prawie jak geniusz).

PF
Obserwuj wątek
    • hubert100 [...] 08.11.07, 19:59
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • you-know-who le non-sens annuel est arrivé 09.11.07, 03:05
      moje u. to po kolei #305-402, #19, #102-150, #86, #23, a kiedy sie staralem o
      prace to rady wydzialow #37, #34 i #5 stawialy mnie na pierwszym miejscu wsrod
      wielu wielu kandydatow.

      a teraz jaka jest prawda.
      ten ranking jest nieco bezsensowny:

      1. wagi z jakimi wchodza rozne sprawy do oceny sa dziwne... chinskie?

      2. wazne jest jak wysoko stoisz w rankingu twojej konkretnej dziedziny, a nie w
      jakims zbiorczym rankingu sumujacym osiagniecia w filologii orientalnej,
      biologii molekularnej, fizyce kwantowej i koszykowce. np. moj #102-150 jest duzo
      lepszy w mojej dziedzinie niz
      #19 i #86.

      having said that... :-)
      • you-know-who uw = 305-402? 09.11.07, 03:12
        musze tu koniecznie dodac ze wiecej fizyki uczyli (i ucza) w warszawie czy
        moskwie niz w cambridge (#4).

        fakt, ze im wyzej idziemy w zaawansowaniu studiow i badan, tym cieniej, ale sa
        wyjatki. w mojej dziedzinie uw powinien byc ogolnie w pierwszej 25-tce.
      • polski_francuz Re: le non-sens annuel est arrivé 09.11.07, 08:09
        A ja mialem studentka z #52!A na serio wygrywaja Amerykanceo-Angole, bo,
        faktycznie, studenci chinscy tam jada. Czyli ta lista jest pomoca dla chinskich
        studentow - gdzie studiowac.

        I zgoda, ze liczy sie twoj standing wsrod swoich, poswiadczany przez cytowania.

        Ale, po zastanowieniu, Monash byl faktycznie niezly z kadra bardziej otwarta i
        kryteriami doboru kadry (o wiele) bardziej obiektywnymi niz te trzy, znane mi
        (od srodka) uniwerki z Francji.

        Dobieranie "swoich" powinno byc wyjatkiem a jest, niestety, regula. I fakultety
        staja sie, powoli, dziedzicznymi dworami.

        Tu bym widzial glowna chorobe naszych uniwerkow.

        PF
        • hubert100 Re: le non-sens annuel est arrivé 09.11.07, 08:37
          Te jego "polskie" uniwerki.A jak przyjdzie do czego to gowno
          potrafia wyprodukowac. Ani samochodu ani dobrego promu (BC Feries
          maja promy niemieckie), ani dzwigow jak Demag, ani pociagu jak
          Siemens ani motocykla jak BMW itd. itd. lista dluga.Ale tak jak by
          powiedzial Felusiak :bije piane i tylko pokazuje jaki
          on "specjalista" w tej Francji.Typowy "Polak" na emigracji!!
          • hubert100 [...] 09.11.07, 16:09
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • you-know-who inbreeding 09.11.07, 19:52
          o ktorym piszesz to problem, spotkalem sie z tym w bostonie.
          historycznie dwa wrogie uniwersytety (harvard chcial wchlonac mit sto lat temu)
          zatrudniaja swoich, ew. podkupuja od konkurenta.
          sa wydzialy, gdzie spora czesc kadry nie wyjechala z bostonu od czasow
          woodstocku! to prowadzi do tego, ze harvard w mojej dziedzinie jest potwornie
          napuszony...i to wszystko. zadnych wielkich osiagniec. jedyne czym sie szczyca
          to dluga lista znakomitych naukowcow kotrym NIE dali tenure.

    • spitme Re: Shangai ranking nouveau est arrivé 09.11.07, 14:16
      Lokalny Uniwerek respectively na 17-tym miejscu - That's not so
      bad ,... 17 Univ Washington - Seattle , Americas , 15 USA 15


      • polski_francuz Closer look 09.11.07, 18:48
        pozwalil na stwierdzenie, ze od 100 sa podane uniwerki w sposob alfabetyczny.
        Nie ma wiec roznicy miedzy #206 i #250.

        Poszukalem jeszcze mojej dzisiejszej uczelni - jest w randze 403-510.

        W koncu, najlepszy dowod, ze klasyfikacja jest mylaca jest brak PWr na liscie.
        Smiechu warci ci Chinczycy...

        PF
    • picard2 Re: Shangai ranking nouveau est arrivé 09.11.07, 18:48
      Jestem na tyle genialny aby umieć przeczytać to co piszą ci
      z Szanghaju:
      Pierwsza Uczelnia we Francji (według nich) jest na 39 miejscu:
      Uniwersytet Paris 06 (Sorbonne Jussieu) zwany tez bardzo egzotycznie
      "Université Marie et Pierre Curie"
      • polski_francuz No prosze 09.11.07, 18:59
        czasem i geniusze maja racje. Poczekajmy na Baujolais nouveau by to uczcic.

        PF
        • polski_francuz Beaujolais...n/t 09.11.07, 19:02
      • hubert100 Re: Shangai ranking nouveau est arrivé 09.11.07, 19:05
        Ta "francuska" franca profesor na Sorbonie "pedaluje" na tym
        swoim "univerku-rowerku " caly czas.Krowa co duzo ryczy, malo mleka
        daje.Znalem ludzi co naprawde mieli rozum w glowie i zauwazylem ze
        czym modrzejszy tym mniej mowil o sobie i swoich osiagnieciach czy
        podkreslal cos takiego: "na moim uniwerku". Ma jakis kompleks,
        prawdopodobnie pluja na niego tam we Francji i tak usiluje sobie
        pomoc.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka