Dodaj do ulubionych

Europa wojuje z muzułmańskimi chustami

IP: *.euv 12.10.03, 18:52
Mysle, ze dobrze sie stalo, poniewaz ludzie, ktorzy uwazaja sie
za muzulmanow w zachodniej czesci naszego kontynentu, wykladaja
ta religie i wszelkie jej symbole jako znak przeciwko wiekszosci
wiernych chrzescianow z Europy: Oto ja, zwolennik Allah,
patrzcie i trzymajcie sie ode mnie jak najdalej! Precz z wasza
integracja dla nas - wydaje sie, ze z czystej prowokacji. Bedac
parokrotnie w Turcji mialem okazje przekonac sie, jak
funkcjonuje panstwo dualistyczne, gdzie wiara i zycie spoleczne
ta rzeczy od sie oddzielone. I to funkcjonuje! Najwiekszy absurd
w tym, ze tam noszenie symboli religyjnych w szkolach, urzedach
i uniwersytetach jest rzecza surowo karana, a w zachodniej
Europie - pozwolone; wszystko tlumaczy sie jakims przegietym
liberalizmem. Jeszcze w Polsce nie ma tego zjawiska. ale
w "starej Europie", jak najbardziej. I to jednak przeszkadza,
juz dawno powstalo tzw. spoleczenstwo rownolegle. Na koniec
dziwna anegdota z Bawarii, gdzie mieszkam juz ok. 20 lat. W roku
1996 w referendum lokalnym przeglosowano sprawe, wedlug ktorej
wiekszosc mieszkancow wypowiedzoala sie z umieszczeniem
krucyfixa w klasach. W 1999r. Federalny Sad Konstytucyjny
skasowal wole suwerena - narodu - i trzeba bylo krzyze w klasach
zlikwidowac. Ok. miesiaca temu ten sam sad pozwolil nauczycielce
nosic chuste rowniez podczas lekcji, poniewaz ona powolala sie
na swe prawo wyznania. I jak tutaj jako zwykly czlowiek, ktory
uwaza chrzescianizm za trzon kultury europejskiej, ma sie
podogzic z takim wyrokiem? W zwiazku z tym - Vive la France!
Obserwuj wątek
    • Gość: quent Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.stalowa-wol.sdi.tpnet.pl 12.10.03, 21:50

      moim zdaniem za noszenie chusty w zadnym wypadku nie powinno sie
      karac. to tak jakby zakazc noszenia krzyzy na szyji albo zakazac
      powiedzmy chodzenia w habicie. kazdy ma prawa nosic takie
      symbole religijne i tak sie ubierac jak chce. w przeciwnym razie
      przczymy naszym europejskim wartosciom takim jak wolnosc
      jednostki- rzeczy raczej niespotykanej w islamie.

      pozostale zjawiska opisane w tym artykule to odzielny problem.
      uwazam ze imigranci MUSZĄ zaakceptowac naszą kulturę, tradycje -
      nasza cywiliazcje, jak nie chcą to nikt ich nie trzyma, niech
      wracaja do Aryki lub na bliski wschód lub gdzie chca, byle
      daleko od Zachodu, który sie niektórym tak bardzo nie podoba.

      przekladaja to na jezyk praktyki: jezeli jakas dziewczyna chce
      chodzic w chuscie to ok, jezeli odmawia uczestnictwa w zajeciach
      gimnastycznych, lekcjach biologi lub historii to powinna byc
      wyrzucona ze szkoly a rodzice, jesli to popieraja, ukarani za
      niedopelnienie obowiazków rodzicielskich.

      jezeli jacys kuzyni zamordowali jakas kobiete za nieczystosc to
      powinni byc skazani na dozywacie,

      jezeli jakys rodzice postanowili obrzezac dziewczynke, co
      gdzieniegdzie jest praktykowane w swiecie islamu to powinni
      odpowiadac za okalecznie i byc pozbawieni praw rodzicelskich

      itd.


      krotka mowiac: trzeba kierowac sie zdrowym rozsadkiem i
      przestrzegac prawa. noszenie chusty nikomu krzywdy nie robi wiec
      niech pozostana, wolnosc religi to jedna z podstawowych wartosci.
      dokonywanie obrzezan dziewczynek lub morderstwa za nieczystosc
      to dla niektorych muzulmanów tez jedynie wolnosc religi ale tu
      juz dzieje sie krzywda wiec trzeba to tępic.
      Muzulanie musza swoje zwyczaje i kulture która przywiezli ze
      soba do Europy dostasowac do naszych norm i cywilizacji. w
      przeciwnym razie mozna ich deportowac, nie potrzebni nam tu tacy.
      • Gość: piotr.ny TO MOWI SAMO ZA SIEBIE IP: 216.223.52.* 13.10.03, 19:51
        >>>Młode Arabki, zwłaszcza na tzw. trudnych przedmieściach,
        >>>coraz częściej są ofiarami gwałtów zbiorowych dokonywanych
        >>>przez swych kolegów. Dziewczynki milczą, bo czekałaby je
        >>>druga, większa kara - napiętnowanie ze strony własnych rodzin
        >>>za "nieczystość".

        Wczesniej czy pozniej trzeba bedzie zakazac islamskiej agitacji.
        Tak samo jak nazistowskiej czy bolszewickiej.
    • Gość: quent Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.stalowa-wol.sdi.tpnet.pl 12.10.03, 21:52
      dodam jeszce ze bardzo udanym przykladem integracji muzulmanów
      sa polscy tatarzy. oni powinni byc stawiani za wzor: wszystkich
      muzulmanów ktorzy odstaja od tego wzorca nalezałoby z europy
      wyrzucic lub przynajmnej nie wpuszczac nowych.
      • Gość: msz Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.sympatico.ca 21.10.03, 04:00
        Gość portalu: quent napisał(a):

        > dodam jeszce ze bardzo udanym przykladem integracji muzulmanów
        > sa polscy tatarzy. oni powinni byc stawiani za wzor: wszystkich
        > muzulmanów ktorzy odstaja od tego wzorca nalezałoby z europy
        > wyrzucic lub przynajmnej nie wpuszczac nowych.

        Cieple slowa.

        Sa to jedyni muzulmanie w Europie z nadania ziemi.
        Sa Polakami o tatarskim rodowodzie i wyznaja tak ciekawy dla nas
        islam.

    • Gość: vinicja Brawo Sarkozy! IP: *.dc.dc.cox.net 12.10.03, 22:00
      • Gość: tuna Re:rrrrrrrrrrrrrr IP: *.in-addr.btopenworld.com 13.10.03, 20:12
        mieszkam w ladynie i calkowicie zgadzam sie z francuzami z kt
        teraz koty,maja racje to przeciez zaraza kt zaczyna wpelzac do
        naszej kultury chcac ja rozsadzic od srodka.to tragiczne ale
        ludzie ci bedac goscmi na naszym kontynecie nie widza tego i
        chca sie panoszyc u nas na swoich warunkach.znam duzo anglikow i
        wiekszosc z nich nie moze juz scierpiec u siebie czarnuchow i
        muzulmanow czesto tez slysze pytanie jak moglismy do tego
        dopuscic by onoi wszyscy sie u nas osiedlili,a teraz czesto
        traktuja jak wrogow.ja tu tez jestem goscie dlatego szanuje
        anglikow i zawsze pamietam kto tu jest gospodarzem,bo przeciez
        jak mi sie cos nie podoba to zawsze moge sie spakowac i znosic
        moja wlasna rzeczywistosc.A muslini i czarnuchy mysla ze oni to
        sa u siebie jak tylko przekrocza granice.mam nadziej ze polska
        nauczy sie na bledach starej europy bo inaczej tylko patrzeci
        jak getta zaczna powstawa na naszych osiedlach.
        • Gość: igor Re:rrrrrrrrrrrrrr IP: *.arcor-ip.net 13.10.03, 20:50
          masz calkowicie racje.

          NOWA EUROPO , nie popelniaj tych samych bledow
    • Gość: gospodyn Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.arcor-ip.net 13.10.03, 20:35
      ich als polnicher christ, der ebenfalls seit vielen Jahren in
      deutschland lebt (deswegen wähle ich hier die deutsche
      sprache), sehe dieser entwicklung mit besorgnis entgegen. als
      sozialarbeiter in düsseldorf habe ich viel mit den moslemischen
      mitbürgern zu tun. vor allem mit denen, die na wielkomiejskich
      przedmieściach wohnen. mit der beschreibung der sachlage von
      Robert Soltyk kann ich nur übereinstimmen. der kopftuch streit
      in deutschland entwickelte sich von einer lapalie und ist zu
      einem problem geworden mit dem sich nicht einmal das
      bundesverfassungsgericht die finger verbrennen will. re gab das
      problem weiter an die politik.
      herr On, leider teile ich mit ihnen die befürchtung, dass der
      kopftuch oft mehr ist als eine andere lebensweise, tradition
      oder natürlich religion, "Oto ja, zwolennik Allah,
      patrzcie i trzymajcie sie ode mnie jak najdalej! Precz z wasza
      integracja dla nas - wydaje sie, ze z czystej prowokacji" Gosc
      On. der kopftuch wird zum symbol.
      leider hatte Robert Sołtyk nicht die zeit (vielleicht war es
      auch nicht das thema)sich mit den gründen für diese entwicklung
      auseinander zu setzen. schade wäre spannend gewesen.
      verschweigen möchte ich nicht wieviel unmengen an geld die
      deutsche regierung (steuerzahler) auch an muslimische familien
      zahlt in rahmen der hilfen zu erziehung §§ 27 SGB VIII
      gospodyn
    • Gość: Barbara Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 13.10.03, 21:05
      W moim odczuciu Europa nie wojuje z chustami , Europa domaga sie
      przestrzegania norm tutaj obwiazujacych. Muzulmanie dobrowolnie
      wybierajac Europe , korzystajac z mozliwosci swobodnego
      osiedlania sie i liberalnych stosunkow, powinni uszanowac
      panujace tutaj zwyczaje.
      Tym bardziej, ze nie chodzi tylko o nakrycie glowy, lecz o
      odmienne niz w Europie miejsce i prawa kobiety w zyciu rodzinnym
      i spolecznym czego wyrazem jest m.in. noszenie chusty.
      Obawiam sie, ze biorac pod uwage sytuacje demograficzna w
      Europie , nalezy sie liczyc z naplywem coraz wiekszej liczby
      ludzi spoza Europy.
      I dobrze.
      Zeby tylko nie skonczylo sie tak, ze korzystajac z
      demokratycznych procedur, naplywowa wiekszosc przeforsuje swoje
      prawa i ja bede MUSALA nosic chuste.Rozumiem Eourope.
      • Gość: barbi Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.bchsia.telus.net 15.10.03, 07:37
        Gość portalu: Barbara napisał(a):

        > W moim odczuciu Europa nie wojuje z chustami , Europa domaga sie
        > przestrzegania norm tutaj obwiazujacych. Muzulmanie dobrowolnie
        > wybierajac Europe , korzystajac z mozliwosci swobodnego
        > osiedlania sie i liberalnych stosunkow, powinni uszanowac
        > panujace tutaj zwyczaje.
        > Tym bardziej, ze nie chodzi tylko o nakrycie glowy, lecz o
        > odmienne niz w Europie miejsce i prawa kobiety w zyciu rodzinnym
        > i spolecznym czego wyrazem jest m.in. noszenie chusty.
        > Obawiam sie, ze biorac pod uwage sytuacje demograficzna w
        > Europie , nalezy sie liczyc z naplywem coraz wiekszej liczby
        > ludzi spoza Europy.
        > I dobrze.
        > Zeby tylko nie skonczylo sie tak, ze korzystajac z
        > demokratycznych procedur, naplywowa wiekszosc przeforsuje swoje
        > prawa i ja bede MUSALA nosic chuste.Rozumiem Eourope.
        A kiedykolwiek muzulmanie cos szanowali? Barbara to straszny
        system ,polityczno-religijny,ktory zagraza Europie.Spojrz na
        kraje arabskie i wiedz ,ze to czeka Europe.
    • Gość: homofob i rasista mahmuty jak wam sie nie podoba... IP: 207.181.167.* 13.10.03, 23:01
      ..to wypierdalac ! Proste !! Jak chcecie mieszkac w Europie to
      MUSICIE SIE DOSTOSOWAC do tutejszych norm i obyczajow. A jak sie
      nie podoba to jazda na pustynie ! Tu nie ma miejsca dla waszej
      pokretnej i prymitywnej 'religi'-ideologi i sredniowiecznych
      obyczajow !
      Tyle tolerancji dla was u nas ile dla nas u was !
      • Gość: Polak Re: mahmuty jak wam sie nie podoba... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.03, 23:33
        Gość portalu: homofob i rasista napisał(a):

        > ..to wypierdalac ! Proste !! Jak chcecie mieszkac w Europie to
        > MUSICIE SIE DOSTOSOWAC do tutejszych norm i obyczajow. A jak
        sie
        > nie podoba to jazda na pustynie ! Tu nie ma miejsca dla waszej
        > pokretnej i prymitywnej 'religi'-ideologi i sredniowiecznych
        > obyczajow !
        > Tyle tolerancji dla was u nas ile dla nas u was !
        Poziom twojej wypowiedzi i "kultury" jest dobrym argumentem za
        tolerancją wobec innych kultur w tym muzułmańskiej.
      • Gość: jk ich religia nie jest prymitywna IP: *.toya.net.pl 14.10.03, 14:39
        doskonale wiedzą co robia a wschodnia przebiegłość jest
        przysłowiowa i niestety europa budzi sie z ręką w nocniku za
        swoją "tolerencję" jak to nazywa. a w necie nadal czytamy
        wymysły i wulgaryzmy nz katolików, muzułmanie tak sie nie
        zachowują i dlatego sa coraz bardziej silni i pewni siebie,
        szczególnie gdy ameryka wzięła ich w obronę na bałkanach i
        uzbroiła dodatkowo
      • Gość: release[] podpisuje sie pod tym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.03, 09:26
        nie podoba sie, to do domu
    • marcus_crassus slusznie,nareszcie trzeba ich nauczyc naszej 13.10.03, 23:59
      kultury,jak chca to niech sie asymiluja,a jak nie to won z powrotem do
      syrii :))
    • marcus_crassus cholera,ale sie zabojady wziely :))) 14.10.03, 00:01
      az nie moge uwierzyc :)))))

      zaczynam znow czuc sympatie do Czyraka :))
      • Gość: Fatima Re: cholera,ale sie zabojady wziely :))) IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 14.10.03, 02:00
        Nie wiem, ale ten Sarkozy to taki sam fanatyk republiki jak talibanowie sa
        fanatykami islamu. Nie widze takich problemow w Ameryce.
        Cos mi sie zdaje ze celem Republiki Francuskiej nie jest
        asymilacja tylko ateizacja a wlasciwie niszczenie glownych religii jak
        katolicyzmu czy islamu a popieranie marginesow w stylu satanistow,
        buddystow czy krishna.
    • Gość: IGŁĄ Araby won z Europy. IP: *.media4.pl / 10.3.3.* 14.10.03, 13:04
      Araby won z Europy.
    • Gość: jk niektóre rządy za późno ocknęły się IP: *.toya.net.pl 14.10.03, 14:28
      i teraz okaże sie niedługo że problem jest znacznie większy,niz
      nam sie wydaje i nic tu nie ma di rzeczy faszyzm, bo np.
      przyrost naturalny rodowitych Francuzów jest ujemny a
      muzułmanów oscyluje 0k.+11 - przynajmiej takie informacje
      znalazłam na necie.
    • Gość: Alicja wolność religijna tak ale we własnym domu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 18:34
    • fredzio54 Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami 15.10.03, 07:39
      W Polsce wydzialem tez muzelmanki chodza chustami szlafrokami na Marszalkowska
      w Wa-wie myslalem ze jestem w Gazie
    • Gość: gaduła a kiedy wojna z jarmułkami i turbanami ? IP: *.IOd.krakow.pl 15.10.03, 10:30
      trzeba tez zacząc wojne z jarmułkami i turbanam na głowach
      męskiej połowy europy !!!
      bo tosa tęz obce kulturowo elementy !!!
    • Gość: newgrozny Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: 158.36.127.* 15.10.03, 10:58
      Meszkam w Norwegji, ale jestem z Czeczenii. Lubie Polske, bo
      tylko Polska rozumie Czeczenie i pomaga jej.
      Chociaz jestem muzulmaninem (jak i wszystcy czezceni) zgadzam
      sie, ze przybysi powinni dostosowac sie do tego kraju do kont
      oni ucikli. A jezeli nie chca tego, powinni zostac w domu i
      walczyc przeciwko temu co zmusilo ich uciec.
      Przepraszam za moj polski.
      • Gość: Voi Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.sympatico.ca 21.10.03, 03:34
        Masz racje, nie sadze, ze musimy walczyc z religia - ale
        powinnismy wymagac dostosowania sie do wzorow kulturowych w
        kraju, do ktorego sie przybylo.

        Pozdrawiam
    • Gość: Kanadol Kanada gora i wzorem IP: *.tkg.bc.tac.net 15.10.03, 19:06
      Bo w przeciwienstwie do USA i Europy prowadzi polityke tzw.
      multicultural, czyli kraju wielokulturowego. Bedac np. polskim
      imigrantem czujesz sie jak ryba w wodzie - u siebie. Swobodnie
      rozmawiasz na ulicach w sklepach po polsku (bylem w Niemczech -
      unikaja tego). Ostatnio na rynku w naszej dzielnicy, dzien
      polskiej kultury: tance krakowiakow i piwko Zywiec - z poparciem
      finansowym panstwa. Po prostu bierzesz dobre strony danej
      kultury a odrzucasz zle. A i nowy minarecik sterczy niedaleko i
      zlote kopuly Sikhowskiej swiatyni.
      Sikhowie (z Indii) nosza tradycyjne turbany. Po prostu mezczyzna
      nie moze sie pokazac bez niego, bo religia zabrania ciecia
      wlosow, ma je dlugie i musi zawijac. I CO Z TEGO?!! Ani mnie to
      nie ziebi ani grzeje. Sikhowie sa w armii i policji w turbanach.
      A niektore kobiety chodza w chustkach. Jak w Polsce na wsi.
      Puknijcie sie glowe! Komu to przeszkadza.
      • Gość: ayatolla of guns kanadol odjeb sie od polski i mieszkaj w kana-dzie IP: 194.22.121.* 30.06.04, 01:50
    • redek Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami 15.10.03, 19:49
      Z krzyzami juz sobie w Europie poradzono(Ciemnogrod jest tu wyjatkiem), teraz
      przyszla kolej na chusty. Europa od wiekow musi sie zmagac z religijnym
      obskurantyzmem.

      REDEK
    • Gość: arabista Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.torun.mm.pl 15.10.03, 20:23
      Ci Francuzi to ciemniaki i zacofańcy .mocno przesadzili a
      gdzie szczytne idee " egalite, liberte,fraternite? W czym
      przeszkadzaja im chusty.Toć niedlugo zażadają od naszyzs
      starszych braci w wierze zdjęcią mycek a to już krok od
      faszyzmu.A co nasi, krajowy obrońcy wolności bez barier: owsiak,
      kuroń,ruch 2004? Trzeba jechać i protestować, nad Sekwana
      cieplutko i te kasztany na placu pigaill. Czy prof. bralczyk i
      i szacki o także m.f. rakowski słyszycie. W kolebce nowoczesnej,
      bezgranicznej wolności czegoś zakazują. A co zrobimy jak np p.
      prof. Bralczykowi nakażą zgolić brodę na granicy? bo uznają że
      to demostracja fundamentalizmu z nad Hebronu! No NO. to się
      narobiło. Do dzieła obrońcy wolnośći, Francja w
      niebezpieczeństwie! Allons enfants...
      • Gość: homofob i rasista Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: 207.181.167.* 15.10.03, 21:39
        A moze ty 'tolerancyjny jasniaku' powiesz swoim 'wysoko
        cywilizowanym' mahmutom aby i oni zaczeli chodzic w szortach,
        baby w miniowach, by otworzyli plaze topless, puby z miejscowym
        piwem, pozwolili budowac koscioly lub buddyjskie pagody.

        Gdzie jest ICH qtewska tolerancja ? Co do ..juja ?!

        Tyle tolerancji dla tych sqrwysynow u nas co dla nas u nich !
        Jak nasza baba musi nieopatrznie tam jechac, do tych milujacych
        pokoj wszawych kraikow to bez obstawy meza czy brata i bez
        yebanej chustki na ulice nie ma prawa wyjsc ! To jesst
        jasniactwo i tolerancja ?! Yebal ich kulawy pies ciemniaki
        pyerdolone !

        Z tego samego powodu mahmuciary niech se w chstkach chodza w
        domu, ja tego bebla nie mam ochoty ogladac ! a jak sie nie
        podoba ?, WYPYERDALAC !!!
        h
        • Gość: arabista Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.torun.mm.pl 15.10.03, 22:49
          Gość portalu: homofob i rasista napisał(a):

          > A moze ty 'tolerancyjny jasniaku' powiesz swoim 'wysoko
          > cywilizowanym' mahmutom aby i oni zaczeli chodzic w szortach,
          > baby w miniowach, by otworzyli plaze topless, puby z
          miejscowym
          > piwem, pozwolili budowac koscioly lub buddyjskie pagody.
          >
          > Gdzie jest ICH qtewska tolerancja ? Co do ..juja ?!
          >
          > Tyle tolerancji dla tych sqrwysynow u nas co dla nas u nich !
          > Jak nasza baba musi nieopatrznie tam jechac, do tych
          milujacych
          > pokoj wszawych kraikow to bez obstawy meza czy brata i bez
          > yebanej chustki na ulice nie ma prawa wyjsc ! To jesst
          > jasniactwo i tolerancja ?! Yebal ich kulawy pies ciemniaki
          > pyerdolone !
          >
          > Z tego samego powodu mahmuciary niech se w chstkach chodza w
          > domu, ja tego bebla nie mam ochoty ogladac ! a jak sie nie
          > podoba ?, WYPYERDALAC !!!
          > h
          Ty jesteś po prostu nieskończenie zidiociałym potomkiem Leniana!
          • Gość: homofob i rasista Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: 207.181.167.* 15.10.03, 23:25
            ...Ty jesteś po prostu nieskończenie zidiociałym potomkiem
            Leniana!...

            Nie !!! Jestem nietolerancyjnym homofobem i rasista ktory smie i
            nie wstydzi sie bronic Kultury Zachodniej przed najazdem
            mahmuckiej, leniwej i agresywnej dziczy i nie boi sie
            wytykac 'tolerancyjnym' i politycznie poprawnym idiotom jak ty,
            ze droga 'tolerancji' i 'wielokulturowosci' w stosunku z
            mahmutami jest meczem do jednej bramki.
            Ze kiedys moze skonczyc sie katastrofa, zaprowadzeniem szariatu,
            i cofnieciem sie do VII wieku.
            Co mahmuci osiagneli za ostatnie 700 lat !? Podaj przyklad
            islamskiego wynalazku ?

            • Gość: pingwin Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 17.10.03, 03:10
              > Co mahmuci osiagneli za ostatnie 700 lat !? Podaj przyklad
              > islamskiego wynalazku ?

              1. matematyke przywiezli do europy arabowie ok 12 wiek
              2. zaczatkow nowoczesnej medycyny uczylismy sie od arabow
              3. tlumaczenia greckiej literatury sa z arabskiego, bo oryginaly
              zastaly przez europejczykow zniszczone
              4. nasze uniwersytety i ich tradycje (np. te smieszne kwadratowe
              czapki) sa wzorowawne na pierwszych uniwersytetach z SYRII, czy
              wiesz frarjerze gdzie to jest?

              Sw Augustyn (to ten co jest tworca naszej katolickiej teologii)
              nie tylko byl arabem, na dodatek mial ciemna skore pewnie.

              polecam wyjazd do libanu, zobaczysz jak wyglada cywilizowany kraj,

              • Gość: homofob i rasista Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: 207.181.167.* 17.10.03, 16:15
                ...12 wiek...

                Zgoda ! 12 wiek...ale co OD 12 WIEKU DO 21 WIEKU ? za ostatnie
                800 lat ? GOWNO !!!!

                Co ty tu bedziesz pjerdolil o tlumaczeniu greckiej literatury !
                A kto qrwa spalil biblioteke aleksandryjska ? Tak ciemniaki
                zapalili sie do tlumaczenia literatury ze zapal promieniowal tak
                mocno az zapalil, co ?!
                To ciemniaki yebane ! 95% wynalazkow technicznych i naukowych
                jest dzielem Zachodu pozostale 5% idzie dla Chin i Indii
                Mahmuty napisaly jedna ksiazke, koran-mein kampf.
                • Gość: anty arab homofob i rasista ma racje IP: 194.22.121.* 30.06.04, 01:58
                  pa czolko, ide spac...
    • plesser Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami 16.10.03, 09:36
      Kilka slow wyjasnien: Federalny Trybunal Konstytucyjny w Kruzifixurteil
      stwierdzil niezgodnosc bawarskich przepisow o zawieszaniach krzyzy w klasach
      szkol panstwowych z konstytucja, gdyz zagrazaly one swiatopogladowej
      neutralnosci panstwa. Ta ostatnia, obok egalite jest podstawa porzadku
      konstytucyjnego, zarówno w RFN, jak i we Francji.
      W sprawie islamskiej nauczycielki Trybunal stwierdzil, ze nie ma OBECNIE
      podstaw prawnych do tego, żeby odmawiac jej prawa do noszenie chusty, ale ze
      zakaz taki jest na gruncie konstytucji dopuszczalny (gerechtfertigt)- ze
      względu na owa neutralnosc panstwa (w RFN nauczyciel jest urzednikiem) i
      negatywne prawo wolnosci religijnej uczniow. Kompetencje ustawodawcze leza w
      gestii landow. Szereg landow np. Bayern i Berlin po wyroku wydalo takie
      przepisy.
      Plesser

      Zapraszam do rownoleglej dyskusji:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14420&w=8509227
      • Gość: wiszowaty muzu sa bardzo plodni IP: *.inetia.pl 16.10.03, 11:27
        i to mnie troche niepokoi. Rozmnazanie przebiega w postepie
        geometrycznym. Gdy bedzie ich i ich zwolennikow ponad 50%
        bedziemy modlic sie do allaha. ale bedzie mozna miec 4 zony.
        chyba to jednak kiepski biznes.
        • Gość: homofob i rasista Re: muzu sa bardzo plodni IP: 207.181.167.* 16.10.03, 15:11
          ale bedzie mozna miec 4 zony.
          > chyba to jednak kiepski biznes.


          I co z tego jak beda pozawijane szczelnie w te yebane szmaty !

    • Gość: Ami Albo będziemy chronić sutanny, albo nasze prawnuki IP: *.ipt.aol.com 17.10.03, 04:52
      będą mieć po kilka żon...w chustach!
      • Gość: AB Re: Albo będziemy chronić sutanny, albo nasze pra IP: 194.181.74.* 17.10.03, 09:09
        Biedni,
        rozparci,
        przeżarci,
        wykolejeni,
        zachodni,
        europejczycy.
    • fredzio54 Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami 17.10.03, 09:12
      Europa jest juz Muzelmanska Francja Skandynawja Benelux Hiszpania Watykan
      nastepny polska Kalifat
    • Gość: homofob i rasista Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.hartford-04rh16rt.ct.dial-access.att.net 18.10.03, 06:10
      dobry muzulmanin to martwy muzulmanin
      • Gość: marcin debil? IP: 62.233.188.* 20.10.03, 18:35
        rozróżniasz Arabów od Islamistów?
        Liban to państwo w 40% nieislamskie!
        stąd, wyróżnia się marginalnie z reszty arabo-islamskiej

        Arab jako taki nie jest zły!!!
        Arabowie-chrześcijanie sa wspaniali!

        patrz: bohaterskie czyny w Libanie, szli ramię w ramię z Żydami przeciwko
        dziczy islamskiej!!!






        arab islamista to skurwiel i trzeba go albo nauczyć kultury naszej, albo nie
        wpuszczać do Europy!!!

        skoro nie akceptuje zasad to po co się tu pcha???





        • Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.cpe.net.cable.rogers.com

        Przeczytaj komentowany artykuł »
        Gość: pingwin 17.10.2003 03:10 odpowiedz na list


        > Co mahmuci osiagneli za ostatnie 700 lat !? Podaj przyklad
        > islamskiego wynalazku ?

        1. matematyke przywiezli do europy arabowie ok 12 wiek
        2. zaczatkow nowoczesnej medycyny uczylismy sie od arabow
        3. tlumaczenia greckiej literatury sa z arabskiego, bo oryginaly
        zastaly przez europejczykow zniszczone
        4. nasze uniwersytety i ich tradycje (np. te smieszne kwadratowe
        czapki) sa wzorowawne na pierwszych uniwersytetach z SYRII, czy
        wiesz frarjerze gdzie to jest?

        Sw Augustyn (to ten co jest tworca naszej katolickiej teologii)
        nie tylko byl arabem, na dodatek mial ciemna skore pewnie.

        polecam wyjazd do libanu, zobaczysz jak wyglada cywilizowany kraj,

        • Gość: Oksana Re: debil? IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 21.10.03, 06:05
          Szkoda ze ich nauka sie skonczyla w XII wieku (jak tylko nawrocili wiekszosc
          podbitych ludow). Od tego czasu panuje niepodzielnie cywilizacja islamska.
          I wyniki sa!!!!
          ----------------
          1. matematyke przywiezli do europy arabowie ok 12 wiek
          2. zaczatkow nowoczesnej medycyny uczylismy sie od arabow
          3. tlumaczenia greckiej literatury sa z arabskiego, bo oryginaly
          zastaly przez europejczykow zniszczone
          4. nasze uniwersytety i ich tradycje (np. te smieszne kwadratowe
          czapki) sa wzorowawne na pierwszych uniwersytetach z SYRII, czy
          wiesz frarjerze gdzie to jest?

    • Gość: JB Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.kim.pl / 10.0.4.* 24.10.03, 17:19
      Jeżeki muułmanie chcą żyć w Europie to winni nie demostrować
      ostętacyjnie swej wiary.Wszyscy ich obrońcy niech sprawdzą jak
      nuzułmanie odnoszą się u siebie do takich demonstracji nie
      muzułmanów.Biją .
    • maeialonga chusta nie jest żadnym symbolem religijnym 24.10.03, 17:34
      jest natomiast manifestacją określonej restrykcyjnej, antyliberalnej
      obyczajowości, na którą w Europie nie ma i nie będzie już nigdy miejsca.
      Na szczęście.
      • Gość: !!! Re: herbate z mlekiem, mycki, stroje ludowe, IP: 195.152.54.* 24.10.03, 18:10
        przechodzenie w miejscach nie oznaczonych, jedzenie w lozkach
        zakazac?
        • Gość: !!! Re: herbate z mlekiem, mycki, stroje ludowe, IP: 195.152.54.* 24.10.03, 18:12
          zapomnialem o graniu na ukulele
          cholera zakazac
          ;-)
        • maeialonga chusta to jest taki sam strój ludowy 24.10.03, 18:47
          jak "pas cnoty" mniej więcej.

          > przechodzenie w miejscach nie oznaczonych, jedzenie w lozkach
          > zakazac?

          To by właśnie - wraz z muzykowaniem na dowolnym instrumencie - raczej
          świadczyło o liberalnej obyczajowości delikwentów, więc nie tylko nie
          zakazywać, ale wręcz kultywować.

          :)
          • Gość: !!! Re: chusta to jest taki sam strój ludowy IP: 195.152.54.* 24.10.03, 18:54
            zakazac internet
            zakazacmleko spalic dyndala
            cholera jest piatek wieczor i ja musze pracowac
            zakazac pracowac
            • maeialonga Re: chusta to jest taki sam strój ludowy 24.10.03, 19:41
              > cholera jest piatek wieczor i ja musze pracowac
              > zakazac pracowac

              jesteś adminem tego forum, hihi? ;)


    • Gość: kanadol2 Europa wojuje z muzułmańskimi chustami IP: *.164.205.5.cwshs.com 27.10.03, 22:07
      Mam zla wiadomosc dla wszystkich co chca "mahometow" (czy
      kogokolwiek innego niedostosowanego do ich wizji kultury) karac
      czy deportowac: bialy czlowiek nie rozmnaza sie. Aby utrzymac
      balans pomiedzy liczba urodzin i zgonow statystyczna kobieta
      musi w ciagu zycia urodzic 2,1 dzieci. W krajach tzw. bialych,
      ten wskaznik jest duzo mniejszy, co oznacza, ze spoleczenstwa te
      starzeja sie i niestety ale skazane sa na imigrantow, by nie
      przerodzic sie w spoleczenstwa na wymarciu. W Kanadzie ten
      problem zostal juz dawno temu rozpoznany i oficjalnie Kanada
      ciagle pracuje nad programami rzadowymi majacymi na celu
      zwiekszenie naplywu emigrantow. W obecnych warunkach mowi sie,
      ze conajmniej 500 tysiecy emigrantow rocznie musi przybywac do
      tego kraju, by zrownowazyc starzenie sie spoleczenstwa.
      W Kanadzie emigracja jest bardziej wymieszana i dlatego moze nie
      ma jak na razie problemow z ta czy inna grupa. Z przyczyn
      geograficznych Europa uzupelnia swe spoleczenstwa ludnoscia z
      krajow arabskich, stad tez muzulmanie sa bardziej widoczna grupa
      w krajach europejskich. Na dokladke kazdy z krajow Europy ma
      dluga historie, z ktorej jest dumny, latwo wiec o wrogosc wobec
      innosci.
      Mysle, ze rozwiazanie typu "nie podoba sie - to wynos sie" nie
      jest i nie bedzie mozliwe. Emigranci musza sie jakos
      dostosowac, ale i kraje, ktorych przyszlosc zalezy od naplywu
      emigrantow tez musza sie jakos dostosowac do nich. Historia
      uczy, ze ludzie o roznych religiach potrafia zyc ze soba w
      zgodzie jak dlugo nie ma politycznych podjudzaczy. Z pewnoscia
      wielu islamskich ekstremistow instaluje sie w szkolach
      religijnych i wykorzystujac wolnosc religijna danego kraju
      wyklada niezdrowe nauki. Ale podjudzanie ze strony tubylcow
      jest rownie niezdrowe.
      Nie ma tu latwego wyjscia, musimy nauczyc sie wspol-istniec, a
      budowanie barier na sile jedynie wzmaga obopulna niechec i na
      pewna nie przyczynia sie do szybszego rozwiazania problemu,
      ktory nie jest na jedno pokolenie.
      Jeszcze jedna uwaga: mam przyjaciol roznych religii i musze
      powiedziec, za jak dlugo sa to osoby istotnie religijne nie mamy
      problemu dogadania sie (kazdy religijny czlowiek ma podobne
      idealy - dba o rodzine, chce wychowac swe dzieci na pozadnych
      ludzi, chce wolnie chwalic boga na swoj sposob). Problemy
      zaczynaja sie, gdy ludzie nie praktykuja zadnego religijnego
      zycia, a jedynie utozsamiaja z religia zachowania grupy, z ktora
      sie identyfikuja, zachowania najczesciej nie majace nic
      wspolnego z religia.
      • beadah Re: Europa wojuje z muzułmańskimi chustami 25.06.04, 11:24
        Proponuje wpuszczac Wietnamczukow i Filipinczykow.
        To bardzo mili i pracowici ludzie. No moze jeszcze Tajow..
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka