IP: *.bydg.pdi.net 27.11.02, 09:00
Argument , że mamy najlepsze szkoły i baletowe muzyczne w świecie trąci
szowinizmem . Muzyka to nie tylko Chopin i Rubinstein . Jeżeli szkoła
skoncentruje się na jednym to wiadomym jest , że prześcignie tych
innych .

Faktycznie może jesteśmy najlepsi w konkursach Chopina - chociaż ostatnio
zauważyłem , że i Japończycy i Chińczycy nieźle potrafią konkurować z naszymi
pianistami a jest to dla nich tak odrębny kulturowo dźwięk .
Nie wiem jak my sobie dajemy radę na polu muzyki azjatyckiej .

Nieźle też sobie dają radę Ci "gorsi " z zachodu , chociaż wielu
twierdzi , że ich edukacja jest mniej niż zero . Ale jak sprawa
ma się w muzyce nieklasycznej . Odnoszę wrażenie , że jesteśmy
w ogonie . Nie powiedziałbym , że muzyka filmowa naszej produkcji
jest lepsza od tej niby gorszej amerykańskiej . Nie wspomnę już
o ich country , a naszej muzyce ludowej . Tam country weszło
do wielu domów nie tylko w Ameryce , ale w całym swiecie .
Nasza muzyka ludowa trzyma się wiejskich chałup z wyjątkiem
może braci bliźniaków , którzy nieźle łączą elementy muzyki
góralskiej z rozrywkową trafiając do gustów współczesnego
odbiorcy .

Umiejętności improwizacji są na bardzo niskim poziomie w polskiej
szkole . Uczeń nic nie zagra , jak tego przed tem przez co najmniej
kilka tygodni nie rozczyta i wyćwiczy , podczas gdy wielu grających
Amerykanów potrafi na miejscu zaimprowizować i niekoniecznie muszą
być po szkołach muzycznych .

Szkoły baletowe to kwestia gustu . Mi się nie podopa balet rosyjski ,
bo jest dla mnie sztywny ( podejrzewam , że tancerze mają kłopoty
z mięśniami karku ) wolę uwspółcześniony balet angielski .
Jeżli przejdziemy do tańca tradycyjnego , to więcej gracji
i uroku w sambie czy rumbie widzę w dowolnym klubie brazyliskim
wsród tańczących brazylijczyków , niż wśród naszych tancerzy
zwłaszcza płci męskiej , którzy robią takie miny , jakby ten
taniec ich męczył .
Obserwuj wątek
    • Gość: MACIEJ Re: Najlepsze IP: *.ny325.east.verizon.net 09.12.02, 08:04
      Gość portalu: unsatisfied napisał(a):

      > Argument , że mamy najlepsze szkoły i baletowe muzyczne w świecie trąci
      > szowinizmem . Muzyka to nie tylko Chopin i Rubinstein . Jeżeli szkoła
      > skoncentruje się na jednym to wiadomym jest , że prześcignie tych
      > innych .
      >
      > Faktycznie może jesteśmy najlepsi w konkursach Chopina - chociaż ostatnio
      > zauważyłem , że i Japończycy i Chińczycy nieźle potrafią konkurować z naszymi
      > pianistami a jest to dla nich tak odrębny kulturowo dźwięk .
      > Nie wiem jak my sobie dajemy radę na polu muzyki azjatyckiej .
      >
      > Nieźle też sobie dają radę Ci "gorsi " z zachodu , chociaż wielu
      > twierdzi , że ich edukacja jest mniej niż zero . Ale jak sprawa
      > ma się w muzyce nieklasycznej . Odnoszę wrażenie , że jesteśmy
      > w ogonie . Nie powiedziałbym , że muzyka filmowa naszej produkcji
      > jest lepsza od tej niby gorszej amerykańskiej . Nie wspomnę już
      > o ich country , a naszej muzyce ludowej . Tam country weszło
      > do wielu domów nie tylko w Ameryce , ale w całym swiecie .
      > Nasza muzyka ludowa trzyma się wiejskich chałup z wyjątkiem
      > może braci bliźniaków , którzy nieźle łączą elementy muzyki
      > góralskiej z rozrywkową trafiając do gustów współczesnego
      > odbiorcy .
      >
      > Umiejętności improwizacji są na bardzo niskim poziomie w polskiej
      > szkole . Uczeń nic nie zagra , jak tego przed tem przez co najmniej
      > kilka tygodni nie rozczyta i wyćwiczy , podczas gdy wielu grających
      > Amerykanów potrafi na miejscu zaimprowizować i niekoniecznie muszą
      > być po szkołach muzycznych .
      >
      > Szkoły baletowe to kwestia gustu . Mi się nie podopa balet rosyjski ,
      > bo jest dla mnie sztywny ( podejrzewam , że tancerze mają kłopoty
      > z mięśniami karku ) wolę uwspółcześniony balet angielski .
      > Jeżli przejdziemy do tańca tradycyjnego , to więcej gracji
      > i uroku w sambie czy rumbie widzę w dowolnym klubie brazyliskim
      > wsród tańczących brazylijczyków ,

      Tu chyba SOB's z NYC miales na mysli?

      > niż wśród naszych tancerzy
      > zwłaszcza płci męskiej , którzy robią takie miny , jakby ten
      > taniec ich męczył .

      Moze ich bardziej podniecaja proby niz wystepy?
      • unsatisfied6 Re: Najlepsze 09.12.02, 20:45
        Nie byłem w SOB's , a Capacabana w San Diego , no i mój
        kolega miał żonę Brazylijkę , także napatrzyłem się
        i na ich taniec i temperament .

        Co do podniety prób , zapewne masz rację . Ale
        problem w tym , że my to widzimy a nasi rodacy
        nie widzą .
        • Gość: MACIEJ Re: Najlepsze IP: *.ny325.east.verizon.net 10.12.02, 04:42
          unsatisfied6 napisał:

          > Nie byłem w SOB's , a Capacabana w San Diego , no i mój
          > kolega miał żonę Brazylijkę , także napatrzyłem się
          > i na ich taniec i temperament .
          >
          > Co do podniety prób , zapewne masz rację . Ale
          > problem w tym , że my to widzimy a nasi rodacy
          > nie widzą .

          Mysle o tym by przeprowadzic sie do San Diego.
          Napisz mnie troche wiecej o pld Kaliforni.
          • unsatisfied6 Re: Najlepsze 11.12.02, 22:42
            Człowieku , nawet nie myśl ale się dzisiaj tam przeprowadź .
            Ale nie polecam L.A. ,San Diego to najpiękniejsze miejsce
            na świecie .
            Cały rok lato , taniocha ( słyszałem o okropnych cenach
            w NY ) no i nie pada ( może czsami , ale nie przypominam
            sobie bym miał parasol czy jakiś płaszcz przeciwdeszczowy ) .

            Dobra szkoła publiczna w La Jolla dla Twoich dzieciaków .
            Czego można chcieć więcej ? Duże ulgi dla rezydentów kaliforni
            w wyższej edukacji i super kluby i plaże - cały rok lato .
            • Gość: MACIEJ Re: Najlepsze IP: *.ny325.east.verizon.net 11.12.02, 22:55
              unsatisfied6 napisał:

              > Człowieku , nawet nie myśl ale się dzisiaj tam przeprowadź .
              > Ale nie polecam L.A. ,San Diego to najpiękniejsze miejsce
              > na świecie .
              > Cały rok lato , taniocha ( słyszałem o okropnych cenach
              > w NY ) no i nie pada ( może czsami , ale nie przypominam
              > sobie bym miał parasol czy jakiś płaszcz przeciwdeszczowy ) .
              >
              > Dobra szkoła publiczna w La Jolla dla Twoich dzieciaków .
              > Czego można chcieć więcej ? Duże ulgi dla rezydentów kaliforni
              > w wyższej edukacji i super kluby i plaże - cały rok lato .

              Wlasnie myslalem o dwoch miejscach:La Jolla i Coronado.
              Czy w Coronado jest jakies normalne zycie,czy tylko hotele i plaze?
              • unsatisfied6 Re: Najlepsze 15.12.02, 18:51
                Jeżeli mówisz o półwyspie , ( minęło jeż kilka lat ) , to jest
                to dobry wybór , ale o ile dobrze pamiętam to albo tam była baza
                wojskowa , albo dużo turystycznych atrakcji .
    • Gość: kazik Re: Najlepsze IP: *.elblag.dialog.net.pl 28.12.02, 11:53
      Zauważ jednakże ,że miny tancerzy się zmieniły . Może ktoś sobie wziął do serca
      tę uwagę i kazał im rozluźnić mięśnie twarzy .
    • rhemek Re: Najlepsze 11.01.03, 11:35
      dokladnie tak!
      • unsatisfied6 Re: Najlepsze 13.01.03, 18:46
        Czasami na ten nasz prestiż róznych instytuji dziwnie się "zarabia" .
        Znam przypadki wywieszania nic nie znaczacych "dyplomów" na ścianach
        instytucji . Raz , gdy zwróciłem uwagę , że dyplom mówi o uczestnictwie
        w jednodniowym kursie , to później go zdjęto .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka