Dodaj do ulubionych

SP280 na gorlickiej

21.06.18, 16:01
Moi drodzy,
pisze, bo jestem przerażona tym co dzieje się w szkole na gorlickiej. Ponoc 14 nauczycieli zlożyło wypowiedzenia, nauczyciele niewiele chcą mowic, jakby mieli zabronione, albo zwyczajnie bali sie dyrekcji. Z tego co wiem to dyrekcja juz rozpoczela akcje uspokajajaca rodzicow, ale mam wrazenie ze to ratowanie sytuacji. Mam w szkole dwojke dzieci, juz dzisiaj wiem ze starsze dziecko bedzie mialo zmiane 4 nauczycieli przedmiotowych. Zaczynamy z mezem zastanawiac sie czy po wakacjach dzieci powinnu wrocic do tej szkoly. Czy cos o tym wiecie?
Zmartwiona pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: ankalos Re: SP280 na gorlickiej IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.18, 21:38
      Niestety poziom szkoły 280 w tym roku znacznie się obniżył, na co, jak zauważyłam, narzeka większość rodziców. Przede wszystkim odeszło wielu bardzo dobrych nauczycieli, a nowi nie wymagają zbyt wiele, np. pan od historii każe czytać podręcznik na lekcji i przepisywać do zeszytu podsumowanie rozdziału. Pan od angielskiego w ciągu 2 miesięcy był może niecałe 2 tygodnie w pracy, bez przerwy są zastępstwa, podobnie jest z j. polskim. Nie ma żadnych kółek zainteresowań (poza kółkiem szachowym), organizowane są tylko zajęcia przygotowujące do egzaminu 8-klasisty, pewnie po to, żeby szkoła nie spadła z czołowych pozycji w rankingach. Jestem jednak przekonana, że nie utrzyma dobrego miejsca, bo to nie jest już dobra szkoła. Nie ma już niestety tego, co było głównymi atutami szkoły - nie ma wymagających nauczycieli i nie ma też prywatnej szkoły angielskiego uczącej w szkole, bo Pani Dyrektor twierdzi, że nie dysponuje wolnymi salami (w co wątpię). Lekcje więc odbywają się gdzieś poza szkołą, w niekorzystnych warunkach i późnych godzinach, przez co wiele osób z tych lekcji zrezygnowało, podczas gdy poziom angielskiego w szkole jest naprawdę żenujący. Co rok albo nawet co pół roku zmienia się nauczyciel i dzieci nic nie umieją. Jestem ciekawa, jak wypadną na egzaminie 8-klasisty z angielskiego??? W końcu nie każdego stać na korepetycje...
      Szkoła ma oddziały integracyjne, ale nie wspiera uczniów z problemami i nie ma odpowiedniego podejścia. Nauczyciele nie są wyrozumiali, nauczyciele wf-u są bardzo niemili i nie szanują uczniów.
      Sukcesy uczniów nie są doceniane, mam wrażenie, że nikomu na niczym nie zależy. Strona internetowa szkoły jest nieaktualna i czasem trudno się czegoś dowiedzieć.
      Jakie są plusy? Kilku dobrych nauczycieli (np. od muzyki, przyrody) oraz duża hala i boisko. Ogólnie mało plusów, więc nie polecam tej szkoły!!!
      • Gość: lola34 Re: SP280 na gorlickiej IP: *.unknown.vectranet.pl 24.11.18, 15:18
        Ja też nie polecam tej szkoły, bo jest mało przyjazna uczniom. Nie można poprawiać dwójek i trójek ze sprawdzianów, ani poprawiać ocen na semestr. W szkole panuje kiepska atmosfera, nauczyciele uciekają i trudno znaleźć innych, np. szkoła nie może znaleźć anglisty. Angielski i niemiecki na bardzo niskim poziomie, niemieckiego uczy zresztą pani od religii! A pani od muzyki uczy techniki.
    • Gość: Antonio Re: SP280 na gorlickiej IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.19, 20:14
      Od września 2018 poziom Szkoły to dramat. Największe problemy są "zamiatane pod dywan", nauczyciele nie radzą sobie z dziećmi, Dyrektorka nie widzi nigdzie problemów i nie próbuje ich rozwiązać. Podstawowa zasada mówiąca, że Szkoła ma być miejscem bezpiecznym dla ucznia jest tutaj żartem. Bójki, mówienie do nauczycieli na "ty", przeklinanie na lekcjach, skakanie z ławki na ławkę podczas lekcji, rzucanie owocami w ściany (również na lakcji), itd. itp. - nie są podstawą do jakiejkolwiek interwencji ani ze strony rodziców, ani ze strony Dyrekcji. Naganne zachowanie uczniów nie jest zauważane przez nauczycieli - ewentualnie panuje tu zbiorowa odpowiedzialność.
      Jeśli chodzi o naukę - jest czerwiec a dzieci zdążyły dopiero przerobić połowę materiału (historia, przyroda, angielski, polski, matematyka). Zeszyt do historii np. - zapisane są 4 strony od początku roku. Nie ma żadnych wymagań, przez cały rok dzieci ani razu nie były odpytywane z poprzedniej lekcji, nie było kartkówek niezpowiedzianych, itp. Przez cały rok trzeba było samemu z dzieckiem pracować - czyli prowadzić lekcje w domu z każdego przedmiotu. Oceny wystawiane są nie wiadomo tak naprawdę za co (oczywiście nie ze wszystkich przedmiotów).
      W tej chwili SP280 to najgorsze miejsce do nauki i najmniej przyjazne.
      • nighttimebirds Re: SP280 na gorlickiej 24.06.19, 14:39
        SP 280 należy omijać szerokim łukiem! Poziom nauczania bardzo spadł w porównaniu z ubiegłymi latami, wymagania wyśrubowane pozostały. Przyczyniła się do tego oczywiście reforma edukacji, masa nowych nauczycieli z łapanki. Szkoła podcina dzieciom skrzydła, zakaz stawiania 6tek, niektórzy nauczyciele z psychopatycznym podejściem do ucznia - min. pani od fizyki zastraszająca dzieci, nie realizująca programu, stawiająca 1 jak popadnie nie mówiąc już o tym że na sprawdzianach były wymagane tematy nieomówione na lekcji, a co więcej spoza podstawy programowej! Dyrekcja praktycznienic z tym nie zrobiła. Dzieciaki kończące 8 klasy nie otrzymały kompletu dokumentów- odpisy trzeba było załatwiać po zakończeniu szkoły. Nie było balu ósmoklasisty. Szkoła nie kultywuje tradycji, na rozpoczęciu czy zakończeniu roku lecą radzieckie piosenki, tańczy klaun z pieskiem. Odradzam, odradzam i jeszcze raz odradzam. Wiele jeszcze można by napisać... Oczywiście jest kilku nauczycieli z pasją, stojących za uczniem, niestety to nie wystarczy...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka