sarenka01 21.09.04, 16:34 czy ktos ma moze jakis opracowania na kompie,ogolne streszczenie po niem. jak i po polsku/? musze to przeczytac a nie widzi mi sie, pisane wierszem ,straszne, czytał ktos? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ggigus Re: Nibelungenlied 21.09.04, 16:42 Sarenko, sprobuj przeczytac. Da sie! Jezyk zda sie byc na pocztatku trudny, ale sie przyzwyczaisz. A jak przeczytasz, bedziesz mogla z duma pomyslec o sobie, ze dalas rade. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maincoon Re: Nibelungenlied IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 16:44 Czytałem, da radę, ciesz się, że nie musisz tego czytać w Mittelhochdeutsch - dla mnie to sama przyjemność, chociaż nie wszystko rozumiem! Odpowiedz Link Zgłoś
abel0ne nic nie musisz, sarenko :) 21.09.04, 18:53 Zmień kierunek studiów, wtedy nie będziesz musiała, ani wierszy czytać, ani staroci :( Mnie tam się nibelungi podobały. A w skrócie? Cosik dla feministek. Historia kobiety zranionej w uczuciach, która się mści. Jak w telenoweli brazylijskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ggigus Och, Abelone, 21.09.04, 20:39 wprawdzie to nie tematyka tego forum, ale masz niezbyt dokladne wiadmosci co do feminizmu. Z czystym sumieniem polecam wizyte na forum feminizm albo badania na wlasna reke. pozdr G. Odpowiedz Link Zgłoś
abel0ne Re: Och, Abelone, 21.09.04, 21:07 och, ggigus, nie poleję Cię kwasem solnym, nie bój się ;), a choć to nie tematyka tego forum, wyjaśnij mi proszę, czemu postać kobiety, która ma swoje plany i je erfolgreich preprowadza, jest na przekór feminizmowi? Pewnie, że nie każda z kobiet musi od razu być Brunhildą i dokopać na ten przykład Siegfridowi (qrde, nie pamiętam dokładnie, czy tak było), ale już nie bać się mieć swoje plany i marzenia jest już very w duchu feminizmu. A może nie, siostro? P. S. Ile kobiet, tyle definicji feminizmu IMHO. Odpowiedz Link Zgłoś
sarenka01 Re: Och, Abelone, 21.09.04, 23:43 ale to jest straszne..niby czytam,slowka przetlumacze i niby powinnam rozumiec ale nijak nie rozumiem,nie lubie pisanych wierszwem,ciagle pod te rymy tylko znalazlam polskie streszczenie,niemieckie rowniez...moze dostane od kogos jakis notatki.. lubie czytac,jesli byloby ot napusane "normalnie":-) a nie wierszem byloby ok Odpowiedz Link Zgłoś
ggigus alez Abelone, 22.09.04, 08:57 obawiam sie, ze zuplenie falszywie albo ja zrozumialam Ciebie, a juz na pewno Ty mnie. Bo ja jestem freministka. Tyle tylko , ze Twoje slowa, cytuje: "Cosik dla feministek. Historia kobiety zranionej w uczuciach, która się mści. Jak w telenoweli" oderbralam (moze nieslusznie??) jako a)niezbyt pochlebne da idei feminizmu jego (feminizmu) streszczenie b) umieszczenie obok siebie feminizmu i telenoweli tez mu nie sprzyja. Krotko piszac, obebralam to jako kolejna opinie niepochlebna opinie, stad protest. pozdrawiam PS. Nie podawalam zadnej, nawet wlasnej idei feminizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
abel0ne Re: alez Abelone, 22.09.04, 09:08 och ggigusko kochana, troszkę zrobiłam sobie jaja tym skrótem myślowym, sama teraz zastanawiam się na poważnie nad rolą telenoweli latynoamerykańskich w emancypancji kobiet. Pomyśl, jak wielkie audytorium. A kobiety w telenowelach to już nie to, co kiedyś, kiedy byłam małą dziewczynką i oglądałam Niewolnicę Izaurę, bezwolną ofiarę lubieżnego Leoncia. Nie mam czasu teraz pisać, ale godne zastanowienia jest zagadnienie: (NIE)UPUPIONY FEMINIZM W TELENOWELACH LATYNOAMERYKAŃSKICH. fajna pracka mogłaby powstać w ramach gender sudies, nie sądzisz? Rozchmurz się, nowy dzień przed nami :) Odpowiedz Link Zgłoś
ggigus przeciem niechmurna! 22.09.04, 09:12 ale jaka role te kobiety maja w telenoweli? hm, ja z brazylijskich jestem slaba,nie znam. Niweolnice Izaure tez ogladalam. taa. Ale rola kobiety w polskiej telenoweli - mam przede wszystkim doswiadczenia z Klanem - to jest to! pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abel0ne Re: przeciem niechmurna! IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.04, 09:19 no, Klan jest boski, doprawdy, ale postaci kobiece stereotypowe aż strach, ja tam z polskich lubię Złotopolskich, bo to dla ludzi z poczuciem humoru, chociaż postać Marcysi, zgroza! No, ale znów nie to forum... Odpowiedz Link Zgłoś