Dodaj do ulubionych

Spadek glukozy u psa Yorka

01.02.20, 19:37
Witam mam problem u psa yorka to jest suczka ma półtora roku. Od jakiegoś czasu spada jej glukoza. Za pierwszym razem miała 37glukozy,podali glukoze i wszystko wróciło do normy potem znowu jej spadł i ta sytuacja powtórzyła się 3 razy. Lekarz zrobil badanie krwi i nie wykazuje aby miała hipoglikemię,na USG też nic nie było nie pokojącego. Dzisiaj znowu sytuacja się powtórzyła z tym że spadł jej aż do 28 glukozy po podaniu miała 125. Została wypuszczona do domu ale ona jest śpiąca,nie chce się bawić,na nic nie reaguje ttylko oczka otwiera . Leży i zasypia pytanie moje czemu po podaniu glukozy i skoro jest w normie piesek nie jest żywszy? I co to może być za choroba skoro nie hipoglikemia a spadek cukry powtarza się co 3-4tygodnie
Obserwuj wątek
    • gesztelka Re: Spadek glukozy u psa Yorka 05.02.20, 01:54
      a nie wypija czasem jakiegoś odmrażacza do szyb albo zjada jakiś słodzik z ksylitolem? spadek cukru to jest hipoglikemia ale to nie choroba tylko objaw.Przyczyn dużo.W tym marne jedzenie albo choroba wątroby (ewentualnie zastawka portosystemowa ), niedoczynność przysadki, babeszioza, wyspiak trzustki w najgorszym razie, i jeszcze pewnie parę innych w tym młodzieńcza hipoglikemia ras małych. USG to stanowczo za mało jak na diagnozę.
      • joasia123l Re: Spadek glukozy u psa Yorka 05.02.20, 09:17
        Nie nic takiego nie pije ani nie zna, hipoglikemię odrzucili bo wyniki krwi tego nie wykazało. skontaktowałam się jeszcze z innym weterynarzem i mówi aby zrobić badanie amoniaku bo podejrzewa że to może być zespolenie wrotno-oboczne więc zrobię te badanie i się okaże

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka