Dodaj do ulubionych

Silniki w TU-154/Il-62

07.05.10, 15:10

Podobno to ten sam silnik (TU-154 i Il-62) , tak podawaly polskie
media.
PYTANIE: Skad oni go zerzneli, tzn ukradli technologie? (Potrzebne
mi to info do mych prywatnych rozwazan nt. crash w SMolensku)
IL-62 to skradziona przez ZSRR kopia VC-10, VC-10 mial zdaje sie
silniki Rolls Royce, czy Rosjanie ukradli rowniez technologie
produkcji owych czy moze silniki skradzino komu innemu?


Z gory dziekuje za info.
Obserwuj wątek
    • Gość: ja Re: Silniki w TU-154/Il-62 IP: *.xdsl.centertel.pl 07.05.10, 20:28
      Co do rozważań odnośnie Smoleńsku...Chyba wiesz co się stało?!...
      Silniki nie były od Rolls Royce...
      • kadi-lak Re: Silniki w TU-154/Il-62 07.05.10, 21:15
        Tak. Spadl samolot. jakie silniki ma Tupolew juz znalazlem, chociaz
        bez informacji z czego Rosjanie to zerzneli.
    • Gość: robak Re: Silniki w TU-154/Il-62 IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 07.05.10, 21:22
      > IL-62 to skradziona przez ZSRR kopia VC-10, VC-10 mial zdaje sie

      Sporo jest na ten temat obszernej informacji na internecie - po angielsku. Tak
      naprawde to ruscy nic nie ukradli, zadnych planow nie mieli, po prostu wyraznie
      wzorowali sie na VC-10. Zreszta Il-62 i VC-10 reprezentuja bardzo rozne poziomy
      technologiczne, bebechy sa bardzo rozne a to ze zewnetrznie wygladaja podobnie
      to wlasnie jest to wynik tego 'wzorowania' sie. Technologi zadnych nie ukradli,
      gdyby tak bylo to IL-62 bylby duzo lepszym samolotem.
      • jasny-brunet Re: Silniki w TU-154/Il-62 10.05.10, 18:02
        VC-10 byl transoportowcem z mozliwoscia wykonywania zadan
        wojskowych. Konstrukcja taka, zeby mozna go bylo latwo przerobic na
        samolot wojskowy. Jesli chodzi i Il-a to nie wiem co Ruskami
        kierowalo, moze wlasnie to by samolot pasazersku dalo sie uzywac
        jako wojskowy....
        Na razie ( w tamtych latach) z transportowca zrobiono samolot
        pasazerski, spelniajacy w sumie wymogi samolotu transportowego,
        czyli znacznie nizsze jesli chodzi o bezpiczenstwo. Pamiatka po tym
        manzewrze sa groby pozabijanych w katastrofach.
        Jesli zas chodzi o to czy technologie Ruski kradli, to polecam
        uwadze TU- 144. Tez pewnie im "tak wyszlo" a podobienstwo do czegos
        tam jest calkowicie przypadkowe. A, no i smuga grobow pasazerow
        rownie dluga .
        • potworski Re: Silniki w TU-154/Il-62 10.05.10, 23:51
          jasny-brunet napisała:

          > Jesli zas chodzi o to czy technologie Ruski kradli, to polecam
          > uwadze TU- 144. Tez pewnie im "tak wyszlo" a podobienstwo do czegos
          > tam jest calkowicie przypadkowe. A, no i smuga grobow pasazerow
          > rownie dluga .


          Jak równie długa? O ile mi wiadomo w TU-144 zginęło 8 osób=6 podczas pokazów w
          Paryżu i dwie podczas nieudanego lądowania w 1978 roku. Concorde zabił 109 osób
          podczas katastrofy, więc skąd to porównanie?
          • jasny-brunet To Prawda. 11.05.10, 15:15

            tak...to Prawda tak pisala. Prawda byla jednak troche inna, chcociaz
            moze nieszczesliwie sie wyrazilem, bo TU-144 byl tak usterkowy, ze
            praktycznie regularnie nie latal. W przeciwienstwie do Concorda.
            TU144 byl w serwisie od 1975- do 1977, ostatni lot w 1978.
            Ile radzieckich wypruskow mysli technicznego rozbilo sie na
            bezkresnyc terenach ZSRR do konca sie nigdy pewnie nie dowiemy...
            Aha, na pokazie w Paryzu zginelo ten pare osob na ziemi, jak Tu oral
            nosem okolice.
            • potworski Re: To Prawda. 13.05.10, 13:38
              brunet czy ty do końca zrozumiałeś mojego poprzedniego posta? Nigdzie nie
              pisałem nic na temat porównania usterkowości obydwu samolotów, kiedy latały i
              dlaczego a skomentowałem jedynie twoje stwierdzenie jakoby w obydwu samolotach
              zginęła podobna liczba pasażerów.
              Fakty temu przeczą, a teorie, że w TU-144 zginęło więcej osób niż w Concorde to
              już twoje autorskie imaginacje.
              • jasny-brunet Re: To Prawda. 13.05.10, 15:26
                Tak, ja bardzo dobrze zrozumialem Twoj post.
                Ma on bardzo malo sensu, bo sugeruje ze jakoby w Concordach zginelo
                wiecej ludzi (100) niz Tupolewie. Concorda eksploatowano prze 27
                lat i przelatal 243 845 godzin w sumie zabijajac 103 osoby.
                Ppodzielilem wyszlo mi 2367 godzin w powietrzu na jednego trupa.

                aircraft.wikia.com/wiki/Concorde
                Poszukaj sobie teraz ile godzin przelatala podrobka TU-144 , podziel
                prze ilosc zabitych i zobaczysz ktory mial wieksza skutecznos
                zabijania.

                • potworski Re: To Prawda. 13.05.10, 15:46
                  Jednak nie zrozumiałeś, czemu dowód dałeś powyżej.
                  Pisałem o BEZWGLĘDNEJ liczbie ofiar na obu typach, a nie o wskaźnikach
                  wypadkowości albo o liczbie ofiar przypadających na godzinę lotu, albo o liczbie
                  pasażerów lubiących serek waniliowy w stosunku do dzisiejszego QNH lotniska w
                  Kastrup.
    • saturn5 Re: Silniki w TU-154/Il-62 08.05.10, 08:14

      > PYTANIE: Skad oni go zerzneli, tzn ukradli technologie? (Potrzebne
      > mi to info do mych prywatnych rozwazan nt. crash w SMolensku)

      Fajnie ze sobie rozwazasz tylko co kradziez ma wspolnego z ta katastrofa? A
      jesli juz mowimy o krdziezy to jesli takowa byla to musialo to byc strasznie
      dawno (powiedzmy okolo 40 lat temu) gdyz te silniki reprezentowaly mniej wiecej
      taki poziom swiatowej technologi silnikow lotniczych.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka