Gość: Kamil IP: 62.233.185.* 21.12.02, 12:45 Mam pytanie czy opony zimowe mogą być tego samego rozmiaru jak letnie czy muszą być wąższe. Rozmiar moich opon to 155/65/R13 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: patolog Re: Opony zimowe IP: *.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl 21.12.02, 23:16 Mogą Odpowiedz Link Zgłoś
adam.grabalowski Re: Opony zimowe 22.12.02, 09:55 Proszę rzucić okiem na inne wątki forum w tej sprawie. Temat był wielokrotnie przedyskutowany. Prosze jednocześnie spojrzeć do instrukcji obsługi samochodu na zalecane przez producneta rozmiary opon, względnie w zakładzie handlującym ogumienim sprawdzić zamienniki dla swojego rozmiaru opon - tutaj nie ma dowolności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kazik Re: Opony zimowe IP: 213.76.135.* 23.12.02, 12:11 opony zimowe moga byc nawet mniejsze o 10 mm - lepiej rozklada sie nacisk masy samochody do nawierzchni drogi - na mniejszej powierzchni jest ta sama masa wiec leiej przylega. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robercik@pagi.pl Re: Opony zimowe IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 21:39 a czy jest wogle coś mniejszego od takiego badziewia jakim sa gumy 13" ??? Przecież to niemal motorynka :) Odpowiedz Link Zgłoś
polokokt Re: Opony zimowe 04.01.03, 22:02 Och Robercik bys sie nie popisywal wiedza bo kolega Kazik mial na mysli szerokosc opony a nie wielkosc felgi. Czyli proponuje 145 zamiast 155. Ja kiedys w zcienkim mialem 135 :) specjalnie sprowadzali :) A w Tico sa felgi 12" o ile mi wiadomo, ale moge sie tu myslic Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś