Dodaj do ulubionych

Opony zimowe

IP: 62.233.185.* 21.12.02, 12:45
Mam pytanie czy opony zimowe mogą być tego samego rozmiaru jak letnie czy
muszą być wąższe. Rozmiar moich opon to 155/65/R13
Obserwuj wątek
    • Gość: patolog Re: Opony zimowe IP: *.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl 21.12.02, 23:16
      Mogą
    • adam.grabalowski Re: Opony zimowe 22.12.02, 09:55
      Proszę rzucić okiem na inne wątki forum w tej sprawie. Temat był wielokrotnie
      przedyskutowany. Prosze jednocześnie spojrzeć do instrukcji obsługi samochodu
      na zalecane przez producneta rozmiary opon, względnie w zakładzie handlującym
      ogumienim sprawdzić zamienniki dla swojego rozmiaru opon - tutaj nie ma
      dowolności.
    • Gość: Kazik Re: Opony zimowe IP: 213.76.135.* 23.12.02, 12:11
      opony zimowe moga byc nawet mniejsze o 10 mm - lepiej rozklada sie nacisk masy
      samochody do nawierzchni drogi - na mniejszej powierzchni jest ta sama masa
      wiec leiej przylega.
      • Gość: robercik@pagi.pl Re: Opony zimowe IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 21:39
        a czy jest wogle coś mniejszego od takiego badziewia jakim sa gumy 13" ???
        Przecież to niemal motorynka :)
        • polokokt Re: Opony zimowe 04.01.03, 22:02
          Och Robercik bys sie nie popisywal wiedza bo kolega Kazik mial na mysli
          szerokosc opony a nie wielkosc felgi. Czyli proponuje 145 zamiast 155. Ja
          kiedys w zcienkim mialem 135 :) specjalnie sprowadzali :)
          A w Tico sa felgi 12" o ile mi wiadomo, ale moge sie tu myslic
          Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka