Dodaj do ulubionych

?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPINIA

IP: 213.17.194.* 28.12.02, 15:24
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKÓW KTÓRZY WYMIENILI ŚWIATŁA W SWOICH POJAZDACH
NA BIAŁE TZW./PHILIPSA LUB INNEJ FIRMY KTÓRE PONOĆ POPRAWIAJĄ WIDOCZNOŚĆ/.
POSIADAM OPLA ASTRE I MARNE SĄ W NIM ŚWIATEŁKA.OBECNIE MAM H4 55-60WAT.
Obserwuj wątek
    • Gość: polokokt Re: ?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPIN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.02, 15:50
      Czesc
      Ja mam Polo z 2000 roku czyli reflektory Helli z przezroczystym szklem i
      rozpraszaniem swiatla na lustrze.
      Najpierw mialem fabryczne zarowki H7 55W wymienilem na Philipsy Blue Vision
      idac za moda na "niebieskie" Ale swiatlo bylo nie niebieskie a poprostu
      idealnie biale, przy czym i swiatlo rzucane na droge bylo jasniusienke i to
      tyle z tymi zarowkami.
      Jakies dwa - trzy miesiace temu wymienilem Philipsy na Osram Silver...... (cos
      tam) + 50%. Raczej majac doswiadczenie z Philopsami ze to co mowi producent to
      osiagalne jest ale chyba tylko w laboratorium bo na drodze to jest roznie nie
      liczylem na cuda. Firma OSram twierdzi na opakowaniu ze strumien swiatla
      wydluzy sie bodaj ze o 20 metrow, hmy, ja takiej poprawy az nie zauwazlyem. Za
      to wydaje mi sie ze pobocza sa lepiej oswietlone a i cale pole przed samochodem
      ktore do tej pory bylo sowietlone jest jakby lepiej widoczne (ze tak powiem).
      Ogolnie ocena zarowek bez specjalistycznych przyzadow jest bardzo nie miaro
      dajna, ale ogolnie widze roznice miedzy zwyklymi H7 a tymi Osramami. W
      samochodzie ktory bede mial za miesiac sa zwykle H4 (pod pojecie zwykle mam na
      mysli firme "krzak") tez na pewno zaloze H4 Osrama +50%
      Ogulnie radze wziac poprawke na to co obiecuja producenci no i najwiecej daje
      dbanie o czystosc relektorow, szczegolnie w takim okresie jak teraz.
      pozdrawiam
      • Gość: PIOTR Re: ?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPIN IP: 213.17.194.* 28.12.02, 21:31
        Gość portalu: polokokt napisał(a):

> Czesc
        > Ja mam Polo z 2000 roku czyli reflektory Helli z przezroczystym szklem i
        > rozpraszaniem swiatla na lustrze.
        > Najpierw mialem fabryczne zarowki H7 55W wymienilem na Philipsy Blue Vision
        > idac za moda na "niebieskie" Ale swiatlo bylo nie niebieskie a poprostu
        > idealnie biale, przy czym i swiatlo rzucane na droge bylo jasniusienke i to
        > tyle z tymi zarowkami.
        > Jakies dwa - trzy miesiace temu wymienilem Philipsy na Osram Silver......
        (cos
        > tam) + 50%. Raczej majac doswiadczenie z Philopsami ze to co mowi producent
        to
        > osiagalne jest ale chyba tylko w laboratorium bo na drodze to jest roznie nie
        > liczylem na cuda. Firma OSram twierdzi na opakowaniu ze strumien swiatla
        > wydluzy sie bodaj ze o 20 metrow, hmy, ja takiej poprawy az nie zauwazlyem.
        Za
        > to wydaje mi sie ze pobocza sa lepiej oswietlone a i cale pole przed
        samochodem
        >
        > ktore do tej pory bylo sowietlone jest jakby lepiej widoczne (ze tak powiem).
        > Ogolnie ocena zarowek bez specjalistycznych przyzadow jest bardzo nie miaro
        > dajna, ale ogolnie widze roznice miedzy zwyklymi H7 a tymi Osramami. W
        > samochodzie ktory bede mial za miesiac sa zwykle H4 (pod pojecie zwykle mam
        na
        > mysli firme "krzak") tez na pewno zaloze H4 Osrama +50%
        > Ogulnie radze wziac poprawke na to co obiecuja producenci no i najwiecej daje
        > dbanie o czystosc relektorow, szczegolnie w takim okresie jak teraz.
        > pozdrawiam
        > DZIĘKUJE ZA WYCZERPUJĄCĄ ODPOWIEDŹ, TYLKO NIE WIEM CO ŻYWOTNOŚCIĄ TAKICH
        ŻARÓWEK.
        >POWODZENIA I JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ
    • Gość: cytryniec Re: ?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPIN IP: *.lubin.dialog.net.pl 30.12.02, 00:45
      Wymieniłem w Bravie na Osram+50% i różnica była kolosalna.Przede wszystkim
      lepiej oświetlone pobocze (w ogóle oswietlone) i większy zasięg.
      Potem zmieniłem samochód na C5 i przy okazji żarówki (też Osram+50).
      Różnica?
      A bo ja wiem?
      Niby trochę lepiej świecą.
      Czyli wszystko zależy od lamp.Jak masz gówniane ,to różnica będzie duża,jak
      masz dobrze zaprojektowane, to minimalna.

• Gość: els Re: ?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPIN IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 30.12.02, 10:46
      Wg mnie to wszystko jest tylko naciąganiem naiwnych klientów na koszty
      dodatkowe, jak reflektor jest dobrze zaprojektowany i poprawnie ustawiony to
      wystarczą firmowe żarówki o zalecanej mocy. No i koniecznie czyścić reflektory
      często szczególnie w błotną pogodę. Wszystkie "udawane ksenony" to tylko bajer,
      tak jak "szynka" z marketu za 5,99 zł/kG ;) Kupić można ale czy zjeść się da ?
      Nie mówi się w tym wątku o przewatowanych żarówkach, ale to jest dopiero
      dziadostwo za które powinni ścigać, tylko oślepiają innych, zdarza się że
      przypalą się odbłysniki, przysmaży instalacja.....ale w końcu sam sobie to
      właściciel zamontował, jego strata.

Pozdrawiam , els
      • Gość: Frankowski Re: ?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPIN IP: 62.233.165.* 03.01.03, 14:28
        Warto kupować żarówki typu Premium - mało kto wie, że na pierwsze wyposażenie
        samochodów montuje się specjalnie selekcjonowane żarówki o lepszych parametrach
        i dłuższej żywotności. Jak reflektor ma modny kształt, słabą skuteczność i
        silne samooślepianie (ostatnio w nowych autach coraz częściej), to żadna
        żarówka mu nie pomoże.
        A i jeszcze jedno. Coraz więcej samochodów na naszych drogach jeździ z jednym
        światłem mijania. Jedno drogi nie oświetli...
      • vatseq Re: ?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPIN 14.01.03, 14:26
        Trochę nie tak, jak piszesz. Od dwóch lat stosuję żarówki
        Philips Vision Plus. Różnica jest kolosalna: założyłem
        najpierw jedną żarówkę i włączełem światła świecąc na
        ścianę jednolicie białą. Stara żarówka - Philips, nowa -
        Philips Vision Plus. Kolor światła _biały_ (nie jakieś
        niebieskie g.. dla dresiarzy) i intensywniejsze
        oświetlenie. UWAGA: moc żarówek identyczna!!! Nic się nie
        pali i nie smaży, podejrzewam raczej, że może być
        odwrotnie - większa sprawność żarówki, więc mniejsze
        grzanie (bo więcej energii zamienia się na światło).

Oślepianie zależy przede wszystkim od ustawienia
        reflektorów i ostrej granicy światło/cień.

Żywotność tych Philipsów to ok. 12 miesięcy (na podstawie
        obserwacji własnych i moich licznych kolegów, którzy też
        zastosowali takie żarówki).
    • Gość: Tomek Re: ?SWIATŁA 30%LUB 50% WIĘCEJ WIDZIALNOŚCI. OPIN IP: *.kolornet.pl 10.01.03, 21:27
      Astra ma slabe swiatla - taka jej uroda. Ale warto sprobowac je poprawic- ja
      mam philips Premium +30% i jest odczuwalna roznica-duzo jasniej i byc moze
      rzeczywiscie wiekszy zasieg. Nie wiem, bo w moim samochodzie lampy sa po prostu
      duze i stad dobra widocznosc. Polecam czeste czyszczenie szkiel reflektorow,
      byc moze trzeba by je wymyc tez w srodku-latwo zobaczyc po wlaczeniu postojowek
      czy sa brudne w srodku.
      Jezeli zarowki sie szybko przepalaja,polecam sprawdzenie napiecia ladowania
      alternatora-powinno byc 14,4V, czasem dochodzi do 18V.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka