Dodaj do ulubionych

Dwieście km z poszarpaną twarzą

IP: *.espol.com.pl 26.09.03, 08:36
ja bym tych wszystkich konowałów pseudo lekarzy to pod mur i
rozwalił
Obserwuj wątek
    • Gość: puciopucio Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.vline.pl 26.09.03, 08:39
      no oczywiscie...nasza kochana Sluzba Zdrowia!!!...co za
      debilizm...w jakim kraju my zyjemy ?????? Etiopa?Uganda?
      ehh..szkoda slow!!!
      • Gość: mamut Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 26.09.03, 09:22
        a co niby ci lekarze mieli zrobic? specjalizacje w 40 minut?
        boze, co za idioci tu pisza...
        • Gość: *<:o( No, na specjalizację to mieli trochę więcej czasu! IP: *.acn.pl 26.09.03, 10:30
          A i z inteligencją były kłopoty skoro można było wezwać Lotnicze Pogotowie
          Ratunkowe...
          • Gość: kot kasy chorych nie dały forsy na samochody IP: 195.117.149.* 26.09.03, 11:54
            Pieniadze podatników poszły - zgodnie z preliminarzem -
            na samochody. Jednakże nie były to R-ki lecz luksusowe
            limuzyny, żeby kolesie z Warszawy szybciej dojechali na Mazury.
            Rzygam ta komuną.
    • Gość: xxx I tylko wtedy juz nikt by nie pomogl... IP: 195.145.80.* 26.09.03, 08:39
      I tylko wtedy juz nikt by nie pomogl
    • Gość: Marek Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.09.03, 08:41
      Gdzie byli rodzice 5-cio letniego chłopca, kiedy karmił psa ?
      Czy prokuratura zbada również tę kwestię ?
      • Gość: *<:o| A gdzie był jego Anioł Struż???? Ja się pytam! IP: *.acn.pl 26.09.03, 10:32
        Najlepiej oskarżyć królika, bo lekarze to równe chłopy!
    • Gość: leszeke Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 26.09.03, 08:42
      Kolejny raz okazuje się, że nasza "ochrona zdrowia" to fikcja.
      Ja akurat zarabiam sporo ( i w związku z tym płace oczywiście
      odpowiednio dużą składkę "zdrowotną") i w przypadku konieczności
      moge korzystać z porad prywatnych, uważam jednak,że PEŁNA opieka
      medyczna powinna być zagwarantowana WSZYSTKIM ludziom w Polsce,
      niezależnie od tego czy są ubezpieczeni, czy nieubezpieczeni,
      czy są naszymi obywatelami, czy nielegalnymi imigrantami, ....
      Mam nadzieję, że nikt dalej nie skomentuje,że jest to myślenie
      komunistyczne - mnie się wydaje to po prostu ludzkie.
      Rozwiązanie tego problemu powinno być dla każdego myślącego
      człowieka priorytetowe, ważniejsze od ...
      • Gość: CS Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: 194.255.20.* 26.09.03, 09:19
        Komunistyczne myslenie ? Bzdura.
        W takich krajach jak Dania na przyklad, opieka medyczna jest
        bezplatna, dla kazdego. Lekarze i szpitale.
        Odplatne sa leki oraz dentysta, ale przy tutejszych zarobkach,
        czy nawet zasilkach, mozna sobie poradzic.
        Ten caly "zachod" jest dzisiaj blizej idei socjalistycznych, niz
        my kiedykolwiek bylismy.
      • Gość: Cwiku Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 26.09.03, 09:21
        Gość portalu: leszeke napisał(a):

        > uważam jednak,że PEŁNA opieka
        > medyczna powinna być zagwarantowana WSZYSTKIM ludziom w
        Polsce,
        > niezależnie od tego czy są ubezpieczeni, czy nieubezpieczeni,
        > czy są naszymi obywatelami, czy nielegalnymi imigrantami, ....
        > Mam nadzieję, że nikt dalej nie skomentuje,że jest to myślenie
        > komunistyczne - mnie się wydaje to po prostu ludzkie.

        Bardzo ludzkie, pod warunkiem, że ludzie będą płacili za siebie.
        W tym kraju roi się od kombinatorów i tylko patrzeć, jak po
        ogłoszeniu takiego prawa zwiększają się wydatki na służbę
        zdrowia, a zmniejszają przychody ze składek. I jak zaczniesz
        płacić trzy razy więcej za leczenie innych niż za swoje, to
        wtedy napewno zmienisz zdanie.
    • Gość: CS System IP: 194.255.20.* 26.09.03, 09:14
      Po prostu taki jest system, czy ludzie zrobili jakis blad,
      trudno ocenic, ale jezeli taki system istnieje, to nie mozna
      duzo oczekiwac, cudow nikt nie zmajstruje.
      Nie ma na nic forsy, to i wszystko sie pieprzy, kiedy potrzeba,
      zeby dzialalo.
      • Gość: Cwiku Re: System IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 26.09.03, 09:30
        Gość portalu: CS napisał(a):

        > Po prostu taki jest system,

        Oczywiście najlepiej zwalić na system i brak pieniędzy. To jest
        bzdura. Mydlenie oczu. Skoro jeden gość mówi, że należało wezwać
        Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, to lekarz w przychodni powinien
        wiedzieć, że mógł to zrobić, powinien też wiedzieć jakimi
        możliwościami dysponuje szpital, do któregy wysyła pacjenta, a w
        szpitalu powinni wiedzieć, że nie mogą zrobić i skierować do
        właściwej placówki. Można było uniknąć katorgi dziecka i mogli
        zrobić ludzie i wystarczyłby do tego telefon. Więc to nie jest
        wina systemu tylko wina ludzi, którzy lekceważą swoją pracę
        ocierając się o niekompetencję. W normalnym przedsiębiorstwie
        kazdy pracownik powinien wiedzieć gdzie należy skierować
        klienta, by został prawidłowo obsłużony i tak też powinno być w
        służbie zdrowia.
      • Gość: *<:o) A "system" wprowadziły krasnoludki.... IP: *.acn.pl 26.09.03, 10:33
    • Gość: balcerowicz Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 09:27
      Wy chyba sami nie wiecie co czytacie i co sami piszecie.
      Jestescie wieksza banda kretynow od tych co rzadza polska.
      A co miala niby dyspozytorka zrobic jak wezwanie bylo tak
      niezrozumiale, ze nawet nie zalapala skad dzwonia i o co chodzi??
      A szpital bez chirurga plastycznego mial operowac dziecko niby
      jak i kto? moze ortopeda albo pielegniarka? bando idiotow!!!!! a
      karetka zamiast do wypadku czy innej sytuacji miala jechac do
      dziecka, ktory byl pod opieka lekarska juz w szpitalu i jego
      stan bym stabilny?

      jestescie drodzy komentatorzy polglowkami, ktorzy jak maszynka
      powtarzaja, ze: balcerowicz musi odejsc!

      jedyny skandal jaki mozna sie dopatrzyc w tym wszystkim, to ze
      nie ma pieniedzy aby zatrudnic pelnoetatowy zespol chirurgow
      plastycznych w tym szpitalu. a od rodziny dziecka to wy sie
      odpierdolcie
      • Gość: *<:o( Dyspozytorka powinna być na to przygotowana! IP: *.acn.pl 26.09.03, 10:39
        Nawet jeśli zdarzają się żarty, to i tak dyspozytorka powinna przyjąć
        zgłoszenie. W tym konkretnym przypadku powinna spróbować dowiedzieć się, co się
        właściwie dzieje. Bo najłatwiej jest powiedzieć, że "jakieś krzyki"
        i "wciskanie klawiszy". Trawestując mistrza Jana - mądry Polak po szkodzie...
        Już dawno kupiliśmy sobie nowe przysłowie, że przed szkodą i poszkodzie
        jednakowo głupi, bo to nie pierwszy taki przypadek...
    • Gość: kalt Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: 217.11.134.* 26.09.03, 09:32
      Czy to wina lekarzy że w Ostrołęce nie ma chirurgi dziecięcej,
      w Ciechanowie chirurga plastycznego i że mają tylko jedną
      karetkę?? Najpierw pomyśl a potem pisz ty debilu.
      • Gość: długi Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.03, 10:39
        słuchaj "kalt", że jesteś kalt to się czuje;nie pomyślałeś, że
        również Twojemu dziecku mogło się to przytrfić; a może to już
        nie taperspektywa
      • Gość: *<:o| A to lekarze nie mogą się miedzy sobą porozumieć? IP: *.acn.pl 26.09.03, 10:40
        Czytaj uważnie zanim zaczniesz kogoś od debili wyzywać!
    • Gość: rx Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.multicon.pl / 192.168.30.* 26.09.03, 10:27
      banda idiotow a najgorsze ze kazdy ma usprawiedliwienie
    • Gość: mar w innych krajach jest tak samo... IP: 4.4.1.* / 217.237.165.* 26.09.03, 10:48
      myslicie, ze w innych krajach jest inaczej? Moj przypadek: z zona na urlopie
      (droga miejscowosc, drogi hotel). Wypadek, grozba utraty wzroku. Jedziemy do
      lekarza, on wyrwany z domu (kolacja, zona, itp.) wkurzony mimo, ze mial dyzur.
      Wysyla nas do szpitala oddalonego o 150km. Na pytanie mojej zony czy nie moze
      wyzwac karetki, my sie tu nie znamy, "przeciez pani moze jechac". I powiedzial
      w jakim kierunku mamy jechac. Niestety dopiero po pol godzinie zorientowalismy
      sie, ze pokazal nam zly kierunek ("obcokrajowcy sa beeee"). I mielismy juz
      200km do zrobienia.
      Gdzie to wszystko bylo: Niemcy, Jezioro Bodenskie. Mielismy PELNE
      ubezpieczenie, lekarzowi nawet sie niechcialo przeczytac mojego nazwiska, po
      pierwszych trzech literach powiedzial, ze tego nie da sie czytac.
    • Gość: Tom W innych krajach - przyklad IP: *.bas.roche.com 26.09.03, 11:01
      Wszyscy (prawie wszyscy) krzyczycie na system, rzad, itp... a
      ja Wam teraz pokaze jak to jest z tym systemem. Mieszkam od lat
      w Szwajcarii, swietna sluzba zdrowia, karetek ile sie chce,
      lekarz na kazdym rogu.. zyc nie umierac.. ale to wszytsko ma
      jeden mankament.. W zeszlymroku byla 13% podwyzka skladek w tym
      roku zapowiada sie na 16%. Gdy w Polsce podwyzszono o 0,5% to
      krzyk byl straszliwy, podwyzka podatkow itp.. Pewnie ktos mi
      powie, ze sie wiecej zarabia.. fakt, ale skladka jest
      niezalezna od poencji czyli np ja place 200fr miesiecznie nieby
      nie duzo,ale ktos kto zarabia np 2000 frankow (mieszkanie
      kosztuje ok 1000 miesiecznie) tez tyle placi,. a do tego
      dochodzi moj udzial wlasny w kosztach.. Mam prog 1500 do
      ktorego musze dopic zamin kasa chorych zaczyna placis lub
      zwracac pieniadze plus 10% mojego udzialu.. Wiec zalozmy, ze
      ide do szpitala.. koszta 30000 frankow.. 1500 + 3000 = 4500 i
      to jest moj udzial ja to musze zaplacic..
      Moze teraz ktos sie zastanowi zanim zacznie krzyczec, ze 0,5%
      to jest straszliwa podwyzka i 2 zl za wystawianie recepty to
      jest zlodziejstwo.. Niestety nie ma nic za darmo,a sluzba
      zdrowia to jest cholernie droga impreza i jakos trzeba ja
      finansowac
    • Gość: Dr.NO TOTALNA ZNIECZULICA... IP: *.intermedia.com.pl 26.09.03, 11:05
      Gdyby z dzieckiem podróżowała wypchana pieniędzmi koperta to
      pewnie trafiłby od razu do właściwego szpitala!
      Brawa dla lekarzy;przysięga Hipokratesa to tylko zabawny,naiwny
      i głupiutki wierszyk,nie?!
    • Gość: Zbyszek Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.hq.japancars.pl / 192.168.0.* 26.09.03, 11:29
      Te dziecko wycierpiało strasznie, życzę tego samego lekarzom,
      którzy nie zajęli się nim właściwie.
    • Gość: Toni Re: Dwieście km i co z tego ? IP: *.nhn.no / 172.20.6.* 26.09.03, 12:34
      Jestem lekarzem od dawna pracujacym w Skandynawi. Z tutejszego
      punktu widzenia postepowanie bylo poprawne.
      Naturalnie polscy lekarze sa "chlopcami do bicia" i sa zawsze
      winni, nawet jak ich nie ma.
      A po kolei.
      Ze pies i dziecko sie tak zachowali to wypadek.
      Zdenerwowana 16-letnia siostra nie poradzila sobie z
      zawiadomieniem pogotowia ? To chyba nie wina lekarza.
      Rezolutny sasiad podwiozl chlopca 5 km ? To bardzo dobrze.
      Potem juz transport odbywal sie z zachowaniem bezpieczenstwa
      pacjenta pod kontrola lekarzy az do leczenia
      wysokospecjalistycznego co dobrze swiadczy o rozumowaniu
      wszystkich medycznie zamieszanych.
      Czy transport lotniczy skrocil by czas transportu ? Naturalnie,
      gdyby byl dostepny od reki (helikopter), ale praktycznie w w tym
      wypadku bez wstepnej chirurgicznej kontroli rany od razu do
      szpitala koncowego i tak pacjent by nie trafil. Przy tych
      obrazeniach ten czas oczekiwania nie mial praktycznie znaczenia.
      Gdyby to sie wszystko odbywalo w Skandynawi to nikt nie mialby
      zastrzezen.
      Rodzicom radze sie zastanowic nad bezpieczenstwem we wlasnej
      zagrodzie, mily psiaczek powinien juz byc uspiony, jak
      zaatakowal raz to zaatakuje wiecej razy.

      Opanujcie sie zatem ludzie i myslcie zamiast automatycznie
      krzyczec na lekarzy bo za chwile zostana wam tylko okrzyki a
      lekarzy nie bedzie.
      • Gość: Tom Re: Dwieście km i co z tego ? IP: *.bas.roche.com 26.09.03, 12:41
        zaraz Cie pewnie zagryza.. masz racje. Problem jest taki, ze
        krzycza na kiômune, ale komunistyczny system opieki to tak,
        prosze bardzo... Wiekszosc krzykaczy nie ma pojecia co to jest
        kapitalizm i ze nic nie ma w kapitalizmie za darmo..


        Gość portalu: Toni napisał(a):

        > Jestem lekarzem od dawna pracujacym w Skandynawi. Z
        tutejszego
        > punktu widzenia postepowanie bylo poprawne.
        > Naturalnie polscy lekarze sa "chlopcami do bicia" i sa zawsze
        > winni, nawet jak ich nie ma.
        > A po kolei.
        > Ze pies i dziecko sie tak zachowali to wypadek.
        > Zdenerwowana 16-letnia siostra nie poradzila sobie z
        > zawiadomieniem pogotowia ? To chyba nie wina lekarza.
        > Rezolutny sasiad podwiozl chlopca 5 km ? To bardzo dobrze.
        > Potem juz transport odbywal sie z zachowaniem bezpieczenstwa
        > pacjenta pod kontrola lekarzy az do leczenia
        > wysokospecjalistycznego co dobrze swiadczy o rozumowaniu
        > wszystkich medycznie zamieszanych.
        > Czy transport lotniczy skrocil by czas transportu ?
        Naturalnie,
        > gdyby byl dostepny od reki (helikopter), ale praktycznie w w
        tym
        > wypadku bez wstepnej chirurgicznej kontroli rany od razu do
        > szpitala koncowego i tak pacjent by nie trafil. Przy tych
        > obrazeniach ten czas oczekiwania nie mial praktycznie
        znaczenia.
        > Gdyby to sie wszystko odbywalo w Skandynawi to nikt nie
        mialby
        > zastrzezen.
        > Rodzicom radze sie zastanowic nad bezpieczenstwem we wlasnej
        > zagrodzie, mily psiaczek powinien juz byc uspiony, jak
        > zaatakowal raz to zaatakuje wiecej razy.
        >
        > Opanujcie sie zatem ludzie i myslcie zamiast automatycznie
        > krzyczec na lekarzy bo za chwile zostana wam tylko okrzyki a
        > lekarzy nie bedzie.
    • Gość: janusz LEKARZE SA OK IP: 213.241.20.* 26.09.03, 12:48
      Tylko sluzba zdrowia jest do dupy. Jakbys byl lekarzem, nie
      mial w gabinecie sprzetu i lekow, a w kolejce 100 pacjentow
      ciekawe jak bys wszystkich zadowolil...
    • dorota20031 Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą 26.09.03, 13:09
      Po co tworzyć oddział ratunkowy tam, gdzie nie jest mozliwa
      kompleksowa "obsługa" - chyba że to co nazwano w
      Ostrołęce "oddziałem ratunkowym" jest w rzeczywistości zwykłą
      izbą przyjęć...
    • Gość: i.w. Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 26.09.03, 13:10
      Gdzie byli rodzice?
      • Gość: mobb Re: Dwieście km w miesiąc i jeden dzień IP: 212.76.37.* 26.09.03, 13:45
        taaa.. z tekstu wynika że wypadek miał miejsce 16 sierpnia a zabieg 17 września
    • Gość: ryga Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: *.cofund.org.pl 26.09.03, 13:44
      miesiąc i dzień tom trwało?
    • Gość: Lookash Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą IP: 213.77.7.* 26.09.03, 17:43
      Jasne, jasne, a leczyłbyś się sam...
    • mw66 Re: Dwieście km z poszarpaną twarzą 26.09.03, 18:52
      WSZYSCY MAJA RACJE I PRACOWNICY POGOTOWIA W OSTROLECE I LEKARZE I RODZICE.
      UWAZAM ZE AKURAT W TEJ SYTUACJI NASTAPIL ZBIEG ROZNYCH PRZYPADKOW .JEST TO
      WYNIK I BRAKU PIENIEDZY I ODPOWIEDZIALNOSCI A PRZEDE WSZYSTKIM zLE
      ZORCANIZOWANEJ OPIEKI SLUZBY ZDROWIA W POLSCE. POLICZMY JAKIE KOSZTY PONIESIONO
      W ZWIAZKU Z WOZENIEM DZIECKA BEZ SKUTKU PELNEGO UDZIELENIA POMOCY
      MEDYCZNE.KONIECZNYM STAJE SIE OSZCZEDZANIE SRODKOW PIENIEZNYCH NIE NA LECZENIU
      A NA OBNIZANIU KOSZTOW ADMINISTRACJI - POLICZMY LUDZI PRACUJACYCH POZA SLUZBA
      ZDROWIA NA JEJ RZECZ ,BUDYNKI POZASZPITALNE ,URZEDNIKOW KAS CHORYCH ,KOSZTY
      KONTRAKTOW MENADZERSKICH -UTRZYMANIA KIEROWNICTW SZPITALI SPOZA MIEJSCOWEBCI
      GDZIE PRACUJA ,ICH DOJAZDY -MYSLICIE ZE DOJEZDZAJA ZA WLASNE PIENIADZE.ITP
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka