Dodaj do ulubionych

Minister Zdrowia

24.03.20, 13:21
Kolejna konferencja i kolejny raz odnoszę wrażenie, że jest mega niewyspany/ zmęczony czy nawet coś innego. No nijak zdrowo nie wygląda
Obserwuj wątek
          • livia.kalina Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 23:20
            Trudno wyrokować co robi. Niby skąd mamy wiedzieć? na pewno nie dba o zaopatrzenie szpitali w odzież ochronną bo tej dramatycznie brakuje we wszystkich szpitalach. Może chleje namiętnie i dlatego wygląda na przepitego. Skąd to mamy wiedzieć? Jesli po owocach ich poznacie to z pewnością sie ie przepracowuje. wystarczy posłuchać zawieszonej w prawach członka pis Bernadetty Krynickiej. Szpitale polskie w dobie koronowirusa leżą i kwiczą.

--
            super_hetero_dyna:
            "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
            • merces Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 00:32
              . Może chleje namiętnie i dlatego wygląda na przepitego. Skąd to mamy wiedz
              > ieć?
              skąd mamy wiedzieć, ale będziemy tak wstrętnie insynuowac. Stalinowskie metody, ohyda.
              • livia.kalina Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 00:44
                Przeciwstawiałam insynuacje o piciu, insynuacjom o bohaterstwie i przepracowaniu. A że wielbicielka pis tego prostego zabiegnie zrozumiała... no cóż. od wielbicieli pis nie inteligencji i myślenia się wymaga, tylko czegoś zupełnie odwrotnego.

--
                super_hetero_dyna:
        • maliniak665 Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 12:07
          i_m.norwood.3 napisał:

> Ty się nie dziwisz? Czyli jednak przyznajesz rację, że jest pracowity?

hahhahha
          no jakby nie ma wyjścia.... Tylko pewnie myślał,że będzie to stołek lajtowy, a tu mu wirus wyskoczył wink
          Ale tak czy siak... "podziwiam" chłopa, że daje radę.
    • sumire Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 13:23
      No cuerva przedziwne. Jak to możliwe, że minister zdrowia w środku totalnego kryzysu zdrowotnego, którego kraj nie zaznał od długich dekad, wygląda na niewyspanego?...
    • inez.b Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 13:32
      a kiedy odpowiedż od ministra na pytanie co z wizytamu u specjalistów, operacjami, zabiegami? skupilismy się na koronawirusie a cała medycyna leży i kwiczy
    • alicia033 Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 13:40
      niech sp.erdala.
      Im szybciej tym dla całej Polski lepiej.
      To on, obok matołusza, jest głównym odpowiedzialnym za bagno, w jakim teraz znajdują się Polacy.

--
      45rtg o muzykach:
      "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
      • morekac Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 14:21
        Szkoda, że nie pracował wcześniej. Tak się kończy oddawanie zdrowia narodu w ręce bozi, zamiast skupić się na tak przyziemnych rzeczach jak:
        - maseczki
        -odzież ochronna
        - zapewnienie odpowiedniej ilości testów i kilka innych bzdetów, które jednakowoż przy ocalaniu życia wydają się mieć lepszą skuteczność niż jakiekolwiek modlitwy.
        Tak, owszem, wygląda znacznie gorzej niż na pierwszych konferencjach prasowych (BTW: na pierwszej konferencji spec od wizerunku wystylizował i Szumowskiego, i Matołuszka i jeszcze trzeciego pana identycznie: rozchełstani, bez krawatów , wyrwani na chwilę od roboty) - ja się nie dziwię. Ale dopóki nie skopie tyłka Kaczyńskiemu, niektórym biskupom i jeszczcze kilku idiotom, to słabo widzę jego szanse na walkę z zarazą.

--
        -------------------------------------------------------------
        "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
      • morekac Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 14:53
        >Dr Szumowski pracuje ciągle łącznie z weekendami od rana do nocy. To dziwne, że jest wyczerpany? Należą mu się brawa.

A lekarze co niby robią?

--
        "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
      • iza232 Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 17:12
        frequenter.light napisał:

> Dr Szumowski pracuje ciągle łącznie z weekendami od rana do nocy. To dziwne, że
        > jest wyczerpany? Należą mu się brawa.

Buhaha!! Ciekawe nad czym tak pracuje non stop. Bo ciągle go tylko widać jak wieszczy z grobową miną ile kolejnych zachorowań a ile zgonów. I że jest źle a będzie gorzej. A ile wyzdrowień itp optymistyczne wieści skrzętnie pomija
        • morekac Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 17:17
          . >A ile wyzdrowień itp optymistyczne wieści skrzętnie pomija

Bo jest jedno.

--
      • livia.kalina Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 22:53
        A skąd ty wiesz ile Szumowski pracuje i czy w ogóle pracuje? Skąd ty w ogóle masz takie dane?

--
        super_hetero_dyna:
    • skarolina Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 14:31
      W 2017 nie było epidemii, a też nie wyglądał najlepiej. Nie wątpię, że jest zmęczony, ale jednak to nie tylko okoliczności, a po prostu taka aparycja.

--
      "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
    • merces Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 14:36
      Oj nie zwróciłyście uwagi na kluczowe słowa "nawet coś innego". Już od wczoraj na najbardziej oszołomiarskich stronach idzie nararcja, że jest.. pijany. Iberka wyduś to z siebie po prostu.
            • merces Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 00:55
              to jest tak obmierzłe co robisz, że przychodzi mi myśl tylko ten wierszyk Tuwima: Próżnoś repliki się spodziewał
              Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
              Nie powiem nawet "Pies cię j..ał",
              bo to mezalians byłby dla psa.

• livia.kalina Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 01:10
                O matko, uwielbiam ten pis-dzielski rzekomy szacunek dla drugiego człowieka. Kończy się bardzo szybko jak drugi człowiek nie łyka pis-dzielskiej propagandy.

--
                super_hetero_dyna:
                • merces Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 01:32
                  nie mam do ciebie żadnego szacunku, ale nie za twoje poglądy, ale za esbeckie metody jakie stosujesz. I nie sil się na odpowiedź, bo nie jesteś w stanie mnie obrazić, nie ty
                  • livia.kalina Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 10:55
                    "esbecie metody"- dziecko nie pierdziel o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia. Samozwańcza wyklęta się tu znalazła.

--
                    super_hetero_dyna:
                • delauras Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 11:52
                  livia.kalina napisała:

> O matko, uwielbiam ten pis-dzielski rzekomy szacunek dla drugiego człowieka. Ko
                  > ńczy się bardzo szybko jak drugi człowiek nie łyka pis-dzielskiej propagandy.
                  >
                  A twój parszywy udawany szacunek .
                    • livia.kalina Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 22:44
                      Napisałam ci, ze do tej pory totalnie skompromitował się tylko Duda. Reszcie jestem w stanie dać kredyt zaufania. Oprócz kogoś takiego jak Jakubiak, któremu pis w dwa dni uzbierał 150 tys podpisów pod kandydaturą. Żeby zrobić z niego fejkowego kontrkandydata dla Dudy, jak reszta kandydatów wycofa się z parodii wyborów 10 maja.

--
                      super_hetero_dyna:
                  • iwles Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 12:05

Uspokoj sie, bo jak dostaniesz wylewu, albo zawalu, to osobiscie przekonasz sie, jak bardzo szpitale sa "przygotowane". A tego nawet tobie nie zycze.

--
                    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
                  • livia.kalina Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 22:46
                    Macie jakiś procent od tych oszukanych przez pis-dzielską propagandą czy tak czysto z głupoty miłujecie ukochanego przywódce na wzór północnokoreański?

--
                    super_hetero_dyna:
    • renia266 Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 15:06
      Jak mnie niektore ematki potrafia wk... Znalazly sie specjalistki od epidemii. Kazda by zarzadzala MZ lepiej. W tym kraju juz sie nikogo nie szanuje... Pan Minister nie jest idealny, ale sie bardzo stara i jego przekaz jest wiarygodny. Wiem ze w innych krajach niby lepiej, ale czy rzeczywisicie? statystyki na wordmeters sobie obejrzcie. A to ze on jest z Pis jakie to ma do cholery znaczenie? Czy ja z PIS to chce pol Polsk wymordowac. Bo fakie odnosze wrazenie po niektorych wpisach na tym forum. Nienawisc polityczna juz przeslonila wam rozum.
      • swinki_trzy Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 18:27
        I odnosisz słuszne wrażenie, że PiS chce pół Polski wymordować. Doprowadził do kompletnej rozpierduchy, Agencja Rezerw w rozsypce i bez zapasów podstawowych środków. Ludzie sami by sobie te środki z Chin ściągnęli, lecz ścierwa pisiorskie zablokowały sprzedaż z alibaby i aliexpress by znajomi królika mogli na maseczkach zarobić. Na środkach do dezynfekcji zarobią SSP, bo prywatna firma produkująca te środki dla szpitali i owszem, może sobie produkować, na bazie alkoholu z wygórowaną akcyzą, Orlen ma alkohol bez akcyzy, a jego płyn do dezynfekcji to yeti, ktoś go gdzieś widział oprócz Adriana?
        Wisienką na torcie będą wybory. Z domu nie wolno wychodzić, coraz większe obostrzenia, ale wybory odbędą się w terminie. Załatwili je sobie wystawiając swojego drugiego kandydata. By wybory się odbyły kandydatów musi być przynajmniej dwóch. Są? Są. Nawet jak cała reszta solidarnie z wyborów się wycofa, dwóch jest. A że jeden kupiony to kto by się tym przejmował.

I tak, PiS chce nas wymordować nawet się z tym nie kryjąc.
        • morekac Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 20:24
          >. By wybory się odbyły kandydatów musi być przynajmniej dwóch. Są? Są.

Na razie. 😷

--
            • aankaa Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 23:20
              Jakubiak pewnie fularek odda na maseczki byle wystartować jako jedyny kontr do adriana

--
              jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
              • morekac Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 01:54
                Wirus nie patrzy prezydent czy nie...

--
      • alicia033 Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 19:28
        renia266 napisała:

> A to ze on jest z Pis jakie to ma do cholery znaczenie?

Zasadnicze.
        Bez tych pisich szkodników Polacy poradzą sobie z epidemią dużo LEPIEJ.

--
        volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
        "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
        czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
      • turzyca Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 13:52
        > Wiem ze w innych krajach niby lepiej, ale czy rzeczywisicie?

Mam rodzinę i przyjaciół pracujących w niemieckich szpitalach. Najgorsze co się wydarzyło to, że muszą teraz kwitować odbiór środków dezynfekcyjnych. Ale środki są, środki ochrony osobistej też. Gdyby było inaczej to siedziałabym przy maszynie do szycia i szyła, bo tych ludzi kocham, ale nie muszę, bo ich pracodawcy zapewnili im możliwość bezpiecznej pracy.
        A moja matka siedzi i szyje, bo jej przyjaciółki w mazowieckich szpitalach maseczek nie mają.

>statystyki na wordmeters sobie obejrzcie.

Statystyki są pochodną np. liczby wykonywanych testów.

>A to ze on jest z Pis jakie to ma do cholery znaczenie?

To że PiS skąpi od 5 lat nakładów na służbę zdrowia, bo woli kasę przewalać na coś innego, co daje im głosy w urnach wyborczych.

--
        Czajniczek Pana R.
    • gaskama Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 19:18
      Idiota z niego straszny, ale teraz ma dużo stresu. Więc nie dziwne. Poza tym wie więcej niż ja czy ty.

--
      "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
        • gaskama Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 19:32
          To ten, który zawierza polska służbę zdrowia Marii Pannie zawsze dziewicy. No i należy do PiS.

--
          "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
        • morekac Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 20:29
          Bycie profesorem w jakiejś dziedzinie nie wyklucza bycia idiotą w jakiejś innej.

--
            • livia.kalina Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 22:51
              A niby na czym polega jego cynizm? Nie wydaje ci się, ze Karczewski nielegalnie wyłudzający 400 tysięcy od szpitala, podczas gdy nie wolno mu było zarabiać w ten sposób pieniędzy, jednocześnie pierdzielący (dla ignorantów pokroju delauras - gwara poznańska) o pracy dla idei rezydentom, którzy dostawali jakies grosze za swoja pracę, to dopiero szczyt cynizmu? Szumowskiemu to nie przeszkadza- jest z Karczewskim w jednej partii.

--
              super_hetero_dyna:
    • iwles Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 19:23

Szczerze mowiac, jako PIERWSZY z rzadu Pis zostal bez wsparcia Kaczynskiego. Sam musi sie zmierzyc ze swoimi obowiazkami.
      I sam podejmowac decyzje.
      Pierwszy raz prezes sie nie "sprawdzil".

--
      Paweł

• semihora Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 22:54
      Chciał se koleś spokojnie natłuc kasy na ministerialnym stołku, a tu mu się koronawirus przytrafił...

Lepiej wyglądać nie będzie.

--
      Dzisiejszy bunt jest jutrzejszym prawem, dzisiejsze bluźnierstwo jutrzejszym komunałem.
      • alicia033 Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 23:12
        ekhm, zanim został ministremsad ponoć był dobrze ocenianym kardiologiem. Gdyby o tłuczenie kasy chodziło, to dużo lepiej wyszedłby zostając przy kardiologii. To nie przypadek tłuka - misiewicza, który gdyby nie załatwiona wiadomo jak posadka w mon, to nigdy nie wyszedłby poza zarobki pomocnika aptekarskiego.

Niestety dla Polaków pan sz. nie wybrał tłuczenia kasy, tylko sprawowanie funkcji, do której kompletnie się nie nadaje.

--
        black_halo napisała:
        >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
        • semihora Re: Minister Zdrowia 26.03.20, 22:09
          Ale jako kardiolog coś tam musiał robić, a taki minister to czasem papier podpisze, fotkę se cyknie, tu se pogada, tam se pomarudzi... Kompetencji mieć nie musi, bo kompetencje mają jego podwładni.

(Tak, specjalnie tak piszę.)

--
          Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
    • ninanos Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 23:41
      No to, że nie wyspany to chyba oczywiste, przypadło mu być ministrem zdrowia w najgorszym czasie.
      Dobre robi wrażenie, jest powściągliwy, konkretny, nie owija w bawełnę. Jak uda mu się nas z tego wyciągnąć bez takich strat jak we włoszech i hiszpanii to będzie sukces, ale myślę że czlowiek już bedzie wypalony i z polityki odejdzie. W czasie pandemii bycie ministrem zdrowia to olbrzymia odpowiedzialność i obciążenie psychiczne.
      Jak plan mu się nie powiedzie i powielimy los hiszpanów to na nim będą wieszać psy.
      W ogóle to mu współczuje, a z drugiej strony cieszę się, ze na tym stanowisku jest człowiek który ma tytuł prof. medycyny, a nie taki ktoś jak Misiewicz.
    • przepio Re: Minister Zdrowia 24.03.20, 23:48
      Jak zobaczyłam jedną z pierwszych konferencji to pomyślałam, że wygląda jak jakiś polityk, bodajże z Iranu, który wystąpił przed telewidzami i na ekranie padł, bo był zarażony...
      Jest zmęczony, zestresowany i pewnie przerażony całą sytuacją.
      • alicia033 Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 07:03
        tjaaaa rzeczywiście, o szczęście niepojęte!
        www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-29/minister-zdrowia-zawierzyl-polska-sluzbe-zdrowia-matce-boskiej/
        Tylko nie wiem, gdzie ten rozsądek i różnica w porównianiu do księcia-ministra.

--
        45rtg o muzykach:
        "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
          • maj18-98 Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 08:03
            Nie jest straszne, moze się modlic w swojej przestrzeni prywatnej do woli, może też zawierzać służbę zdrowia Bogu jeśli uważa, że to pomoze ale nie powinien robić tego publicznie. Czy gdyby był innego wyznania i publicznie zawierzył służbę zdrowia Allahowi, Sziwie albo Manitou to nie byłoby komentarzy ze powinien zachować własną wiarę dla siebie?
            • ninanos Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 08:12
              Co powinien a co nie powinien.............naprawdę? właśnie ty będziesz mu mówić......
              Modlił się, no straszne, straszne, na szubienice z nim. Poziom absurdu na tym forum jest zatrważający, podważanie jego kompetencji, bo się modlił smile
              • iwles Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 09:03

Czy gdyby ktos z twoich bliskich lezal w szpitalu, a opieka bylaby, lekko mowiac, srednio kompetenta, nie mialabys nic przeciwko temu, ze lekarz powie ci "zawierzmy jego zdrowie Panu Bogu. Modlmy sie", zamiast postarac sie, zeby wszelkimi srodkami ratowac chorego?

--
                Paweł

• ninanos Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 09:11
                  Ależ oczywiście, ale co ma jedno do drugiego? Czy on się modlił nad chorym? Nie, więc porównanie mocno nie trafione. Facet był na pielgrzymce, a nie w szpitalu. Zgadnij co się robi na pielgrzymce? Modli?

• alicia033 Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 09:44
                ninanos napisała:

> podważanie jego kompetencji, bo się modlił smile

dobra, to wielkimi literami: jest NIEKOMPETENTNY nie dlatego, że się modlił, a DLATEGO, że poza modłami NIE ZROBIŁ NIC, ŻEBY POPRAWIĆ STAN SŁUŻBY ZDROWIA (ponad 350 oddziałów szpitalnych i kilka tysięcy łóżek zostało w tym czasie zlikwidowanych, współczynnik liczby lekarzy w stosunku do liczby ludności nieustannie dołuje) odkąd pełni funkcję ministra zdrowia, a ZWŁASZCZA DLATEGO, ŻE PRZEZ DWA OSTATNIE MIESIĄCE KOMPLETNIE IGNOROWAŁ GROŻĄCĄ POLSCE EPIDEMIĘ (mimo ostrzeżeń WHO i krajowego wywiadu) I ŁGAŁ, ŻE POLSKA JEST DO NIEJ ŚWIETNIE PRZYGOTOWANA.
                Polecam również sąsiedni wątek:
                forum.gazeta.pl/forum/w,567,169630333,169630333,Polska_sie_spoznila.html

--
                45rtg o muzykach:
                • ninanos Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 09:52
                  Ok, tylko dlaczego wyciągasz i kpisz z tego że facet jest katolikiem i modli się? Przedstawiasz jakby to coś negatywnego było, jakby modlitwa była czymś czego powinniśmy się wstydzić.
                  To że przegapił moment to fakt.
    • bombalska Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 08:41
      Niewatpliwie Szumowskiemu trafil sie trudny przypadek jesli chodzi o sytuacje, i mimo wszystko sprawia wrazenie opanowanego (choc rowniez sprawia wrazenie, jakby mial zaraz pasc na pysk).
      ALE... codziennie gapie sie w telewizor, slucham jego slow i czekam, czekam, i czekam az wreszcie raczy zajac stanowisko w kwestii wyborow. A ON NIC NIE MOWI NA TEN TEMAT. No i to sa dla mnie juz jaja!
      Przeciez takie wybory to zniweczenie wszystkich dotychczasowych wysilkow powzietych w celu zatrzymania rozprzestrzeniania sie wirusa. Tu trabia "zostancie w domach!", a tu Kaczor "Wybory musza byc, nie widze przeslanek". A minister zdrowia udaje ze nie slyszy??????!!!!
      Do odstrzalu.

--
      Kazdy ma swojego trupa w szafie
      • ninanos Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 09:04
        Wybory to temat zastępczy, na pewno się nie odbędą. NIE Chcą teraz odwołać, bo boją się paniki, część społeczeństwa jest jeszcze przekonana że po świętach wszystko wróci do normalności. Kwarantanna będzie co dwa tygodnie przedłużana.
    • morekac Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 09:37
      iberka napisała:

> No nijak zdrowo nie wygląda

Ale minister zdrowia nie musi zdrowo wyglądać.

--
      • nuta15 Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 10:09
        Różnie radzimy sobie ze stresem i izolacją w tym okropnym czasie. Jedni oddają się zajęciom, na które dotychczas brakowało czasu, inni szukają sposobów na relaks, wyciszenie, niektórym pomaga medytacja, modlitwa, jeszcze inni anonimowo z wygodnej, bezpiecznej kanapy nakręcają panikę i hejt.
      • alicia033 Re: Minister Zdrowia 25.03.20, 11:07
        morekac napisała:

> Ale minister zdrowia nie musi zdrowo wyglądać.

hmmmm
        przypomninałam sobie te wątki "czy poszłybyście do fryzjerki/kosmetyczki która wygląda...'
        O lekarzach czy psychologach też w takim stylu były.
        (post z przymrużeniem oka, nie twierdzę, że minister zdrowia powinien tryskać zdrowiem).

--
        45rtg o muzykach:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka