Dodaj do ulubionych

Ortodonta.

07.05.20, 13:03
Mam pytanie czy są na forum osoby:
-które mają zamknięte gabinecie gabinety w trakcie leczenia
- są ortodontami
- mają znajomych ortodontów.

Czy nie macie jakiś nieoficjalnych doniesień kiedy te gabinety, które są zamknięte planują się otworzyć? Wiadomo, że jeden zrobi tak, inny inaczej ale zakładam, że jak zaczną się otwierać to zrobi to większość w zbliżonym czasie.
Ja po cichu liczę, że otworzą się wtedy kiedy fryzjerzy i kosmetyczki.

Wypadł mi drucik i tak nie wiem czy poczekać czy spróbować go włożyć.

Obserwuj wątek
    • mary_lu Re: Ortodonta. 07.05.20, 13:08
      To tylko widzimisię właściciela. Nasza ortodontka była wystraszona dwa tygodnie, potem przyjmowała już normalnie tych pacjentów co się nie bali i dolicza tylko 50 pln za środki ochrony.
        • str8.up Re: Ortodonta. 07.05.20, 13:52
          Byłaś na podkręceniu aparatu u innego ortodonty? W sensie innego niż zakładał aparat? Nie traci się wówczas jakiejś gwarancji czy czego tam?
          • aguar Re: Ortodonta. 07.05.20, 13:58
            Nic mi nie wiadomo. Mną kierowała raczej troska, aby się nie zniwelowały efekty leczenia, podczas gdy macierzysty gabinet zamknięty na czas nieokreślony. Nie pomyślałam o tym.
    • lucyjkama Re: Ortodonta. 07.05.20, 13:45
      Nasz ortodonta przyjmuje. Normalnie za kontrolę ( aparat ruchomy góra dół) płacę 120. Teraz, taka wizyta będzie kosztowała 170. I czuję, że jak to całe zamieszanie z pandemią się skończy to ceny wizyty u ortodonta i dentysty zostaną takie podwyższone ☹
    • black_magic_women Re: Ortodonta. 10.05.20, 19:04
      Ja zwariuję. Aparat założyłam w styczniu i wciąż nie miałam wizyty kontrolnej! Na gorze mam drut już ruchomy, na dole miałam na początek tylko pól łuku, drugie pół miało być na wizycie. Teraz na dole mam tylko gołe zamki. Kolejny termin mam ok.15. 05 i nie wiem co będzie.
      • astrologia333 Re: Ortodonta. 10.05.20, 19:13
        Współczuję. Mi się fuksnęło. W marcu miałam wizytę, mimo przyjazdu z innego kraju. Kwiecień odwołana, maj chyba też. Jutro napiszę SMS, że spadł mi drut itp i zobaczę co mi odpisze - szkoda mi zębów na czekanie.
        W dalszej kolejności nie wyobrażam sobie też tych wszystkich zaległych i planowych wizyt do nadrobienia przy zachowaniu bezpieczeństwa. Koszmar.

Znam dziewczynę co wyrwała cztery czwórki i nie ma aparatu bo zamknięte.
    • liberica1 Re: Ortodonta. 10.05.20, 19:20
      To widziemisiemę ordodontów. Nie mają zakazy dzialnosci. Profesjonalny i dbający o pacjentów ortodonta działa i pracuje. Do tej pory każdy profesjonalnalista stosowal środki ochrony o bardzo wysokim standardzie. Nasza orto pracuje i w rozmowie przynala, że wielce niepoważne jest zostawić pacjentów na pastwę losu w trakcie leczenia. Po takich 3 miesiącach bez opieki szczególnie na początku pracy z pacjentem może się okazać, że pracę trzeba będzie zaczynać od początku. Myślę, że Ci którym zamknięto drzwi i zostawiono na pastwę losu powinni podziękować swoim lekarzom i znaleźć takich, na których można liczyć. Za to nasz stomatolog rodzinny zamknięty na 3 spusty. Pacjenci, ktotzy są w trakcie kanałówek mają już pozamiatane i zęby po 3,5 miesiąca bez opieki będą do usunięcia. Dla mnie to sygnał żeby szukać nowego lekarza. Co też uczynię. Na szczęście orto pracuje wg planu.
      • astrologia333 Re: Ortodonta. 10.05.20, 19:27
        Zdecydowanie łatwiej zmienić stomatologa niż ortodontę. Moja wysłała mi kontakt do siebie prywatny w razie awarii o jakiś niepokojących zmian. Jutro piszę, bo spadł mi drut.
      • dyzurny_troll_forum Re: Ortodonta. 10.05.20, 19:28
        liberica1 napisała:

> Pacjenci, ktotzy są w trakcie kanałówek maj
        > ą już pozamiatane i zęby po 3,5 miesiąca bez opieki będą do usunięcia.

(1) Co to jest w trakcie kanałówek? Jak współczesne leczenie kanałowe to dwie wizyty.

(2) Nawet jeżeli ta druga wizyta się odwlecze to co się ząbkowi stanie takiego strassznego?
    • aurinko Re: Ortodonta. 10.05.20, 19:30
      Ortodontka mojej córki przyjmuje normalnie. To prywatny gabinet z podpisaną umową na NFZ. Córka ma wizytę w przyszłym tygodniu na NFZ jedną z ostatnich bo jesienią będzie już stały aparat i to niestety tylko prywatnie. Ortodontka na NFZ nic nie doliczy nam za wizytę, dzwoniłam parę dni temu i pytałam, ale nie wiem czy do prywatnych dolicza za dezynfekcję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka