Dodaj do ulubionych

Biurko dla pierwszaka

10.05.20, 19:25
Jak w temacie. Od września mój starszy idzie do pierwszej klasy. Pokój dzieli na razie z siostrą, za ok rok oddamy mu naszą sypialnię. Teraz dzieci mają stolik i krzesła, ale i tak najchętniej rysują albo w kuchni, albo w dużym pokoju na dużym stole 😉. Moje pytanie jest takie, jak z waszego doświadczenia wynika, czy biurko dla pierwszaka to mus? Myślę sobie, że to takie symboliczne przejście w nowy etap. A praktycznie? Miejsce na biurko wymagałoby mocnego główkowania, bo pokoj ma 2 pary drzwi, jest tramwajowaty i krótszą ścianę z oknem zajmują "ważne" szafki. Także piszcie jak jest u was, z biurkiem, czy tylko stolikiem?
Obserwuj wątek
  • zazou1980 Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 19:47
   Corka ma biurko odkad zaczela szkole, ale tak naprawde korzysta z niego dopiero teraz w 5tej klasie do nauki zdalnej. Ma tam laptoka, miejsce na ksiazki i zeszyty, szuflade na ktorej trzyma jedzenie i specjalne miejsce na kubek z piciem, takie centrum dowodzenia.
   Wczesniej lekcje najczesciej robila na podlodze, teraz sporo czasu spedza przy biurku i nie wyobrazam sobie, zeby go nie bylo...
  • thea19 Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 20:05
   u nas to było skomplikowane. Kupiliśmy w ikei biurko regulowane z nadstawką, po 2 mcach pobytu w pokoju syna przenieśliśmy je do gabinetu, żeby mieć nadzór. Sam robił wszystko tylko nie prace domowe. Ostatecznie i tak większość lekcji odrabia na stole w jadalni bo mi jest łatwiej stać mu nad głową i mniej rzeczy go rozprasza. Biurko w gabinetu wkrótce wylatuje z powrotem do pokoju.
  • asia_i_p Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 20:38
   A nie ma opcji, żebyś mu zainstalowała jakieś estetyczne nieduże biurko właśnie w dużym pokoju? Miałabyś oko na robienie lekcji i książki by nie ginęły w dziecięcym chaosie.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 20:46
   U nas teraz (2kl sp) jak jest nauka zdalna. Lekcje syn odrabia w salonie przy dużym stole.
   W pierwszej klasie to stal komp i klocki lego. Odrabianie zadań przy biurku u nas się nie sprawdza, bo pomagam synowi i musiałabym biegać salon - pokój a mi się nie chce.
  • danaide Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 22:16
   Zależy co rozumieć przez biurko. Dla mnie polecane w wątkach ikeowskie mikre Micke to rzeczywiście przerost formy nad treścią - miejsca nigdy dość! Moja córka dostała po prostu duży stół, a do tego kontenerek na papiery. Ale to Twój dom i Ty znasz Wasze możliwości. Nie masz miejsca to rok możecie przebiedować z lekcjami na stołach ogólnodostępnych, a za rok dostanie pokój na wypasie.
   • gaga-sie Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 22:24
    Micke kupiliśmy dla pierwszaka i w praktyce okazało się za małe. Pozbyliśmy się go na rzecz większego, teraz swobodnie mieści laptop w razie potrzeby. Nadstawkę zostawiliśmy. Co do decyzji odnośnie potrzeby- u nas taka była, stół mamy tylko w kuchni, a syn odrabia lekcje sam. Najwyżej daje do sprawdzenia, jak ma wątpliwości.
  • kyrelime Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 22:32
   Ja wstawiłam synowi biurko pod oknem- zrobiło się fajne, jasne stanowisko do pracy- sama teraz korzystam przy tej zdalnej pracy. Syn jeszcze do szkoły nie idzie, ale chciałam, żeby miał miejsce, gdzie może sobie coś potworzyć bez ingerencji młodszego brata. Biurko jest duże i niestety z tendencją do zmieniania się w graciarnię- dlatego teraz kupiłabym mniejsze, żeby nie było pokusy ustawiania na nim różnych przydasiów.
  • kochamruskieileniwe Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 22:37
   Mój syn ma stół z Ikea z dwoma wysuwanymi blacikami. Z tymi blacikami to stół robi się kwadratowy, 90x90 cm.
   Jak ma schowane blaty - takie biurko.
   Obok stoją takie kontenery z szufladkami. na jednym z nich - kolejny pojemnik z szufladkami na kredki i inne szpeje podręczne. Wszystko ma pod ręką.
   Zadowolony, bo jak potrzebuje więcej miejsca - wysuwa jeden blat. A jak jeszcze więcej miejsca - oba blaty.
  • thank_you Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 23:08
   Moj Młody miał biurko i to przed pierwsza klasa - ergonomiczne, regulowane, z blatem podzielonym na pol, szuflada na szpargały, oddzielnie kupiłam mu kontener. Rośnie razem z nim. Od kiedy sa zdalne lekcje, to z niego korzysta, ma uchwyt na tablet, wieszak na plecak/słuchawki. Ta garstka lekcji, ktore przez dwa lata odrabiał w domu, to raczej w salonie przy stole sie odbywała.
  • mikams75 Re: Biurko dla pierwszaka 10.05.20, 23:23
   nie pamietam kiedy kupilam biurko, ale na pewno nie w pierszej klasie, chyba w drugiej. Dla pierwszaka to nie mus, szczegolnie, ze i tak najchetniej urzeduje przy stole blizej rodzica, z lekcjami tez tak bedzie latwiej. Bez sensu teraz wciskac jakas miniaturke, po przemeblowaniu kupisz i bedzie ok. Na teraz wygospodaruj miejsce tylko na szkolne rzeczy, jakas polke, najlepiej w salonie, zeby w raczki mlodszej siostry nie wpadalo i to mu przedstaw jako nowy etap i tylko jego szkolna polke.
   • black_magic_women Re: Biurko dla pierwszaka 11.05.20, 12:18
    mikams75 napisała:

    > Na teraz wygospo
    > daruj miejsce tylko na szkolne rzeczy, jakas polke, najlepiej w salonie, zeby w
    > raczki mlodszej siostry nie wpadalo i to mu przedstaw jako nowy etap i tylko j
    > ego szkolna polke.

    Tak właśnie myślę. Książki, kredki, rysunki są i tak na na dużym stole. Zastanawiałam się tylko na funkcją symboliczną, ale to wybrzmi jak dostanie swój pokój. Na razie będzie jeszcze rok zabawy i na stuviez ikea zamontujemy blat. Coś w tym stylu tylko na dwóch szafkach
  • ginger.ale Re: Biurko dla pierwszaka 12.05.20, 11:06
   Syn ma duże biurko (blat 170cm), a lekcje robi i tak przy większym stole w pokoju dziennym smile Biurko wykorzystuje teraz przy lekcjach/zajęciach zdalnych - angielski, LEGO. Plus my korzystamy.
   Główne zastosowanie dla dziecka w tym wieku to przechowywanoe rzeczy w szufladach pod biurkiem...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka