Dodaj do ulubionych

apaszki Dudziny

26.05.20, 20:42
Zadziwiła mnie dzisiaj informacja, że kosztowały 18 tysięcy. Rozumiem, że wieczne pióra dla szacownych gości kosztowały nas 158 tys., ale apaszki dla żony tak można kupować z kasy państwowej? To jest legalne?
Czy nie uważacie, że kolekcje (np. kolekcja cennych strojów czy cennych apaszek) i inne składniki majątku występujące zbiorowo powinny też podlegać oświadczeniu majątkowemu?
Obserwuj wątek
        • 35wcieniu Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 20:53
          Tak, też były, jak większość jej strojow. Kolejny wątek, w którym dziwisz się światu.
          Zorientuj się ile wydała na buty, garsonki i płaszcze to Ci oko zbieleje. 18 tysięcy przez 5 lat to jest jedna apaszka za 3 stówy miesięcznie.
          • asfiksja Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:00
            Ja akurat takich informacji nie szukam aktywnie, po prostu mnie te apaszki napadły. Czemu więc nie ma artykułów, w których byłyby dokładne wyszczególnienia, ile czego, za ile + zdjęcia wybranych modeli. O jakichś nudnych durnotach prasa plotkarska się rozpisuje, a to byłby taki piękny - estetyczny, a jednocześnie pouczający - temat (podpowiadam, słuchajcie, Pudelki).
          • bigzaganiacz Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:21
            Zorientuj się ile wydała na buty, garsonki i płaszcze to Ci oko zbieleje. 18 tysięcy przez 5 lat to jest jedna apaszka za 3 stówy miesięcznie.

To niech sie jakas robota zajmie albo niech budyn jej kupi
      • bigzaganiacz Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:17
        czy apaszki prezydentowej przez pięć lat za 18 000 to dużo? Bo moim zdaniem nie

Moim zdaniem tak
        Wychodzi 300 zeta na miesiac za jakies glupie apaszki
        Pewnie chusteczki do nosa 500 na miesiac o skarpach czy gaciach to nawet nie chce myslec
        • taniarada Apaszka czy gawroszka 26.05.20, 21:33
          bigzaganiacz napisał(a):

> czy apaszki prezydentowej przez pięć lat za 18 000 to dużo? Bo moim zdaniem ni
          > e
          >
          > Moim zdaniem tak
          > Wychodzi 300 zeta na miesiac za jakies glupie apaszki
          > Pewnie chusteczki do nosa 500 na miesiac o skarpach czy gaciach to nawet nie ch
          > ce myslec
          Dla ciebie to tyle znaczy co puszka piwa.Co ty wiesz o życiu i apaszkach. Królowa paryskiego stylu Inès de la Fressange radzi, aby każda kobieta miała w szafie kaszmirowy szal. Co ty wiesz o życiu kobiet.
          • bigzaganiacz Re: Apaszka czy gawroszka 26.05.20, 21:46
            Dla ciebie to tyle znaczy co puszka piwa.Co ty wiesz o życiu i apaszkach. Królowa paryskiego stylu Inès de la Fressange radzi, aby każda kobieta miała w szafie kaszmirowy szal. Co ty wiesz o życiu kobiet.

W dupie mam zycie kobiet
            Niech placi swoimi pieniedzmi wtedy moze se kaszmirowe gacie nosic nic mi do tego
          • aqua48 Re: Apaszka czy gawroszka 27.05.20, 09:35
            taniarada napisał(a):

> Królowa paryskiego stylu Inès de la Fressange radzi, aby każda kobieta miała w szafie
            > kaszmirowy szal.

Czy radzi również by ten szal kupowali jej podatnicy? Bo mnie na przykład kaszmiry funduje mój osobisty mąż, nie społeczeństwo.
    • bi_scotti Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 20:47
      www.whatitcosts.com/hermes-scarf-cost-prices/
      Ilez ona tych apaszek ma/dostala? Maybe she collects them wink
      Oczywiscie, ze z kasy panstwowej: happy wife = happy life … a gdy Prezydent happy to i caly narod tez. Simple tongue_out Cheers.
    • 35wcieniu Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 20:51
      "ale apaszki dla żony tak można kupować z kasy państwowej?"

Ogromna większość jej garderoby jest kupowana z kasy państwowej, więc dlaczego dziwią Cię apaszki i dlaczego one akurat miałyby być z tego wyłączone?
        • 35wcieniu Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 20:58
          I nieśmiałość nie pozwala Ci przypuszczać ile mogą kosztować sukienki, makijaże itd. czy co?
          Dorośnij. Na wygląd tego typu osób przewala się ogromne pieniądze podatników (nie tylko w tej kadencji) a Ty rozdziawiasz usta jakbyś się urodziła wczoraj.
          • asfiksja Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:25
            No szczerze mówiąc zupełnie się tym nie interesowałam. Czy te przedmioty pozostają własnością państwa, mogą być potem zlicytowane? Czy są od razu własnością nosicielki? Czy biżuteria, zegarki i ew. przedmioty do noszenia będące dziełami sztuki użytkowej są tak samo traktowane?
          • sasanka4321 Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:02
            >Dorośnij. Na wygląd tego typu osób przewala się ogromne pieniądze podatników (nie tylko w tej kadencji)

A jesli lifting, botoks i mezoterapia iglowa bardziej pomoga wygladowi niz apaszki, to tez mozna z kasy panstwowej? Albo wlosy sobie przeszczepic... czy Duda moglby, na ten czubek glowy, gdzie mu brakuje? On ma jakiegos norwooda, trzebaby Jozka zapytac big_grin
            Bo mysle, ze jak juz wydawac tyle panstwowych pieniedzy, to niech to bedzie robione chociaz jakos racjonalnie - inaczej to marnotrawstwo. Dudowa z apaszka czy bez, to wyglada raczej tak samo atrakcyjnie...
      • m.y.q.2 Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:12
        To te apaszki za 18 tysiaków jej urody dodają, czy elegancji?
        Tak samo by wyglądała w kupionej za 30 złotych. Nie ma na co spojrzeć!
        A ta forsa z naszych kieszeni wydawana tak beztrosko, w chwili, kiedy mnóstwo ludzi traci możność zarobkowania, to zwyczajna arogancja.
        Też by powiedziała: Nie mają chleba? Niech jedzą ciastka!
        • tiszantul Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:11
          "A ta forsa z naszych kieszeni wydawana tak beztrosko, w chwili, kiedy mnóstwo ludzi traci możność zarobkowania, to zwyczajna arogancja.
          Też by powiedziała: Nie mają chleba? Niech jedzą ciastka!"

To był fejk Soku z Buraka. Zawsze mnie zastanawiało, kto jest odbiorcą Soku z Buraka, teraz już wiemy - uwrażliwieni etycznie wykształceni Europejczycy z ematki
          • asfiksja Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 12:04
            >To był fejk Soku z Buraka
            O soku z buraka nie słyszałam. Jeśli chodzi o apaszki już tu zostało ustalone, że nie fejk - kupiono dla niej z pieniędzy publicznych, a ona przekazała je na aukcję "charytatywną" fundacji, o której trudno znaleźć jakiekolwiek informacje. Nie wiadomo, czy się sprzedały.
        • woman_in_love Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:37
          Ale pani Komorowska nie wydawała TAKIEJ kasy jak dudzina.
          Więc trudno oczekiwać efektów.

A dudzina wydała miliony a nadal wygląda podle. Czuję przekręt jak z maseczkami. Może apaszki były za 99,99 (razem) a reszta poszła do kieszeni kumpli?
    • biala_ladecka Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:19
      Nie wiem, kto twierdzi, że te apaszki to akurat dla Dudziny. W mojej interpretacji te apaszki to gratisy reprezentacyjne. Pomijam kwestie, czy warto było wydać na ten cel 18 tysi.
    • tiszantul Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 21:57
      Wydawałoby się, ze newsów upadłego portalu hejterskiego Sok z Buraka nikt nie traktuje poważnie, a tu proszę, ematka wierzy bez zastrzeżeń

"Okrutny atak na Agatę Dudę. Prawda okazała się zupełnie inna"

Agata Duda często włącza się w akcje charytatywne i pokazuje, jak ważne jest pomaganie innym. Jako osoba publiczna, musi płacić bardzo wysoką cenę za pełnienie swojej funkcji. Niestety, czasem jest to zwykły hejt.

"Na satyrycznym profilu SokzBuraka, gdzie publikowane są memy i zabawne grafiki, umieszczono informację, z której wynikało, że pierwsza dama kupiła apaszkę za 18 tysięcy złotych. Na zdjęciu mogliśmy zobaczyć parę prezydencką z podpisem: gdyby nie raport z budżetu kancelarii prezydenta nigdy byśmy nie wiedzieli, że apaszka może kosztować 18 tysięcy złotych. Szybko okazało się, że informacja nie ma nic wspólnego z prawdą. Przyglądając się wydatkom Kancelarii Prezydenta, szybko możemy dostrzec, że nie chodzi o kilka apaszek, które potem zostały przekazane przez pierwszą damę na licytację. Pieniądze z aukcji zostały przekazane na rzecz fundacji "Oswoić los", która pomaga niepełnosprawnym"

www.se.pl/wiadomosci/polityka/okrutny-atak-na-agate-dude-prawda-okazala-sie-zupelnie-inna-aa-HFMJ-VyJF-VSsu.html
      • asfiksja Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:02
        Ładniej by było, gdyby kupiła ze swoich, a potem przekazała na licytację, prawda? Nie jest to chyba szczyt dobroczynności kupić z pieniędzy publicznych i potem "wspaniałomyślnie" darować?
        • 35wcieniu Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:17
          Nie ma "swoich" bo jako żona prezydenta nie może wykonywać swojej wcześniejszej pracy. Wydatki na koszty reprezentacyjne, prezenty, upominki itd. to normalne rzeczy finansowane ze środków publicznych. W każdej kadencji.
          • bigzaganiacz Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:40
            Nie ma "swoich" bo jako żona prezydenta nie może wykonywać swojej wcześniejszej pracy

A dlavzego nie moze wykonywac swojej pracy ?
            Wyzej sra niz dupe ma?
            Maz kanclerz niemiec jakos mogl swoja prace wykonywac
              • livia.kalina Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 23:52
                Nie wiem co znaczy "u nas" ale w Polsce nie ma żadnego prawnego zakazu:

www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwsza-dama-musi-rzucic-prace-7260666.html

Tytuł artykułu jest mylący bo wyraźnie się w nim kilka razy podkreśla, że żadnego zakazu nie ma.
              • bigzaganiacz Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 00:14
                W niemczech moze we francji moze w zasadzoe chyba wszedzie moze a w polsce nie moze ?
                No to niech ja budyn utrzymuje

niektórych krajach europejskich (np. we Francji) żona prezydenta może kontynuować swoją karierę zawodową - Carla Bruni nagrywała filmy podczas prezydentury swego męża Nicolasa Sarkozy'ego. Jednak
            • aqua48 Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 12:02
              bigzaganiacz napisał(a):

> Nie ma "swoich" bo jako żona prezydenta nie może wykonywać swojej wcześniejszej
              > pracy

Ma "swoje" bo jeśli nie mają z Dudą rozdzielności majątkowej to pensja męża należy również do niej. Bez względu na to czy pracuje zarobkowo czy nie.
              • asfiksja Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 12:09
                W PISie zapanowała ostatnio ciekawa moda na rozdzielność. Z tym że to panie tak się dorobiły, panowie biedni jak myszy kościelne. Więc TYM BARDZIEJ można podejrzewać, że to Agata jest w tym związku krezuską i TYM BARDZIEJ powinna kupować apaszki za swoje.
                • arwena_11 Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 14:23
                  Nie tylko w Pisie. To chyba standard, jeśli chodzi o polityków/biznesmenów. Przypomnij sobie Rysia Petru. Też przepisał prawie wszystko na żonę. Tylko się przejechał - bo nie przypuszczał, że romans wyjdzie na światło dzienne a żona wystąpi o rozwód
                  • sumire Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 15:01
                    Ale co ma do rzeczy Rysio (imponujące, jak ty z nimi wszystkimi jesteś na ty) Petru? Nigdy nie był ani ministrem, ani prezydentem, jedynie posłem udało mu się być przez chwilę.
                    Acz ogólnie oczywiście powinna być pełna przejrzystość i nic dziwnego, że ludzi wkurzają apaszki i nadzwyczaj zamożne żony, podczas gdy sami muszą spowiadać się pracodawcom z tego, na co wydali każde 2 złote z służbowej karty kredytowej i z każdego, nawet potencjalnego konfliktu interesów.
                    • m.y.q.2 Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 15:15
                      Czy kancelaria prezydenta to sok z buraka?
                      koduj24.pl/kancelaria-prezydenta-kupila-apaszki-za-18-tys-zl-mucha-wydatkowanie-srodkow-jest-to-przedmiot-naszej-szczegolnej-troski-i-uwagi/
          • asfiksja Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:46
            Wiem, że nie może wykonywać pracy zarobkowej, ale mąż zarabia, więc jego zarobki to są też jej pieniądze. Czy może Dudów też już dopadła dziwna pisowska choroba rozdzielnościowa?
            • m.y.q.2 Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:57
              Dziwna rodzina. Tata głosi, że nie pozwoli, by mu w obcych językach coś tam coś tam, po czym natychmiast córeczka wyjeżdża z kraju, by jej w Anglii w obcych językach wydawali polecenia.
              A mama nie może w obcym języku uczyć, więc milczy jak ryba.
              • aankaa Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 00:16
                m.y.q.2 napisała:

> Dziwna rodzina. Tata głosi, że nie pozwoli, by mu w obcych językach coś tam coś tam, po czym natychmiast córeczka wyjeżdża z kraju, by jej w Anglii w obcych językach wydawali polecenia. A mama nie może w obcym języku uczyć, więc milczy jak ryba.

perła podsumowania !!!
          • livia.kalina Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 23:02
            >Nie ma "swoich" bo jako żona prezydenta nie może wykonywać swojej wcześniejszej pracy

Bzdura. Jak najbardziej może tylko z sondaży wyszło, ze bardziej się podoba, jak nie pracuje zawodowo a udziela się charytatywnie. Tylko przepraszam bardzo - co to za charytatywność, jak nie za swoje pieniądze kupuje się apaszki, następnie te apaszki sprzedaje na aukcji (zwróciło się chociaż te 18 tyś??) i przekazuje fundacji, która na swojej oficjalnej stronie w zakładce "komu pomagamy" ma n pisane "ups...taka strona nie istnieje"
            • arwena_11 Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 09:28
              No właśnie nie mogła. Były przecież nawet dyskusje, żeby pierwsza dama miała płacone składki ZUS, bo traci emeryturę. Tylko to nie przeszło. Ale p.duda jest chyba jedyna pierwsza dama, która pracowała wcześniej.
                    • arwena_11 Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 14:38
                      Nie, po prostu wiem co robiła w drugiej połowie lat 80 - bo pracowała w jednej firmie z moją mamą, zanim moja mama poszła "na swoje". Ta firma upadła gdzieś w 90 roku, mimo że zbyt na produkty był jeszcze jakiś czas później.
                      Potem nie mam pojęcia co robiła do momentu zostania prezydentową.
                      Za to doskonale pamiętam jej styl i jak nie umiała się ubrać na początku prezydentury ( zwłaszcza głośno było o za krótkiej spódnicy przy królowej ). Nigdy mnie to nie interesowało, ale teraz chętnie zobaczyłabym ile kosztowały jej stroje ( z czasem się wyrobiła ).
                      Stylistka Komorowskiej brała od 150 zł za godzinę. Do tego też dochodziły stroje i dodatki.
                      • livia.kalina Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 15:47
                        Życiorys zawodowy Kwaśniewskiej taki "nieco" bardziej obiektywny:

Pracę zawodową podjęła w 1984 w szwedzko-polskiej firmie polonijnej PAAT, produkującej m.in. na rynek Związku Radzieckiego sztuczną biżuterię. W firmie tej była m.in. dyrektorem ds. handlowych. W 1991 rozpoczęła własną działalność gospodarczą – agencję nieruchomości o nazwie Royal Wilanów – którą założyła do spółki z żoną Ireneusza Nawrockiego, późniejszego prezesa PZU Życie. Agencją tą kierowała do momentu objęcia przez męża urzędu prezydenta Polski. Podczas sprawowania urzędu przez jej męża firma została oddana w zarząd powierniczy. Po zakończeniu drugiej kadencji prezydenckiej Aleksandra Kwaśniewskiego wróciła do kierowania tą agencją
                          • sumire Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 16:17
                            No przestała. I? Jeszcze rano pisałaś, że Duda była "chyba jedyną pierwszą damą, która pracowała wcześniej". Wychodzi na to, że nie.

A co do "jej ciuchy finansowaliśmy wszyscy" - tak tak, a Nowak miał zegarek. Podobno twoja umiłowana partia ma wyższe standardy rozporządzania majątkiem i przejrzystości?...
                            • arwena_11 Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 22:14
                              Dla ścisłości - ciuchy wszystkich pierwszych dam finansowali podatnicy. Tego się nie czepiam, bo są to często zupełnie inne ciuchy niż normalnie by kupowały. Sama Kwaśniewska w jakimś wywiadzie mówiła, że męczyły ją oficjalne ubrania, które musiała nosić, bo to nie jej styl.
                          • livia.kalina Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 20:24
                            >No ale też przestała pracować jak Kwaśniewski został prezydentem.

dokładnie i to od niej usłyszałam, że przestała pracować nie dlatego, ze nie mogła, tylko dlatego, ze z sondaży wychodziło, ze tak się ludziom bardziej podoba.
                            • arwena_11 Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 22:09
                              ale ona nie była na etacie. Jak sobie wyobrażasz połączenie etatu w szkole z obowiązkami pierwszej damy? A ochrona?

Żeby nie było - jestem za tym aby mogły normalnie pracować i aby nikt nie oczekiwał od nich uczestniczenia w różnych spotkaniach. Wtedy nie potrzebowałyby tyle ciuchów.
            • 35wcieniu Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 10:37
              Abstrahując od względów formalnych: ona była nauczycielką. Gdyby miała dalej uczyć musiałaby mieć ochronę w miejscu pracy - mają ją wszyscy tak blisko spokrewnieni z najważniejszymi osobami w państwie. Dopiero byłby płacz, z całą pewnością ochrona kosztuje więcej niż apaszki. (Tak, teraz też ma, ale że pokazuje się z mężem, to chronią ją ci, którzy chronią jego. Wracając do pracy musiałaby mieć osobną.)
              • bigzaganiacz Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 11:04

miejscu pracy - mają ją wszyscy tak blisko spokrewnieni z najważniejszymi osobami w państwie. Dopiero

No to moze czas skpnczyc z tym ruskim bizancjum
                Po co ta ochrona ?
                Przed uwielbieniem narodu ?
                Prezydent portugalli moze sobie stanac w kplejce nic mu nie ubylo
                Bandy goryli tez jakos nie widze
                A to jest prezydent a nie brat czy swat prezydenta

www.euroweeklynews.com/2020/05/20/portugals-president-de-sousa-pictured-shopping-in-a-local-supermarket-during-coronavirus-crisis-like-any-normal-citizen-and-it-has-gone-viral/
            • asfiksja Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 11:59
              >fundacji, która na swojej oficjalnej stronie w zakładce "komu pomagamy" ma n pisane "ups...taka strona nie istnieje"
              No właśnie też szukałam tej fundacji. Jak na fundację jest o niej wyjątkowo mało informacji w internecie.
      • sasanka4321 Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:07
        >Przyglądając się wydatkom Kancelarii Prezydenta, szybko możemy dostrzec, że nie chodzi o kilka apaszek, które potem zostały przekazane przez pierwszą damę na licytację.

Zaraz, zaraz, co takiego mozna "szybko dostrzec"? NIe chodzi o kilka apaszek, a co chodzi? Czego dotyczyla ta kwota 18 tysiecy?
        • szafireczek Re: apaszki Dudziny 26.05.20, 22:23
          Tu pisano o tej aukcji
          www.dziennikwschodni.pl/lublin/bal-charytatywny-fundacji-oswoic-los-w-hotelu-victoria-w-lublinie-zdjecia,n,1000211770.html

Nie wiem tylko, dlaczego akurat w 2018 r. I tylko jedną apaszkę zlicytowano...
      • woman_in_love Re: apaszki Dudziny 27.05.20, 17:42
        Pieniądze z aukcji zostały przekazane na rzecz fundacji "Oswoić los", która pomaga niepełnosprawnym"

To jakieś kłamstwo. Ta fundacja przyznaje się do wielu osobistości, np. pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, ale do dudziny już nie. Może kasa zanim do nich wpłynęła, to się rozpłynęła na kontach działaczy PiS big_grinbig_grinbig_grin.