Dodaj do ulubionych

Pies - alergik.

02.07.20, 14:09
Czy ktoś może ma to "szczęście" i podzieli się doświadczeniem w leczeniu i pielęgnacji.
Robiłyście testy na alergeny z krwi?
Czy przez monodietę wykluczyłyście alergen? Pomogła sama dieta?
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Pies - alergik. 02.07.20, 17:03
      Nasz pies się bardzo drapał w uszy. Poszliśmy do weterynarza, pani orzekła alergię najprawdopodobniej na karmę. I faktycznie zmieniliśmy mu karmę (ta sama firma, inny skład, bo akurat 'naszej' nie było). Pies dostał krople do uszu i zmianę karmy oczywiście. Poprawiło się po kilku dniach.
      Badań nie robiliśmy. Mamy zapisaną nazwę karmy i skład,żeby wiedzieć, czego nie kupować.
    • thea19 Re: Pies - alergik. 02.07.20, 20:40
      mój pies ma alergię środowiskową, w uszach robi mu się co jakiś czas parch. Czyścimy, robimy posiew, oridermyl albo coś podobnego na tydzień i tyle. Z żywności to psa może uczulać absolutnie wszystko, warto zbadać co go uczula.
      • b-b1 Re: Pies - alergik. 03.07.20, 07:59
        U mnie dwie sztuki psie miały alergię na białko kurze-drapanie/wysypka u jednej uszy zawalone. Metodą eliminacji i monodietą ustaliliśmy co to i do końca życia jedna była na karmie bez oddechu kurzego , druga wyrosła tej z alergii.
    • mea8 Re: Pies - alergik. 03.07.20, 11:25
      Mam sukę alergiczną. Po testach z krwi. Uczulona pokarmowo na prawie wszystko, do tego krzyżowo wziewnie. Cyrk na kółkach. Dietę ma ustaloną, bywają okresy że jest ok. Ale jak zacznie pylić brzoza to robi sie sagon. Czochra się do krwi, uszy zapaskudzone, do tego załzawione oczy. Wtedy wchodzą sterydy. Aktualnie jest eksperymentalnie na jakimś leku w zastrzyku, niestety nie moge sobie nazwy przypomniec. Podane w maju, do dnia dzisiejszego jest całkiem dobrze, nawet przy pyleniu traw.
    • alexis1121 Re: Pies - alergik. 05.07.20, 12:50
      U mojego psa zdiagnozowano alergię na podstawie objawów, miał 9 lat i na testy było za późno. Pierwsze 2 lata jadł hills z/d, było o wiele lepiej, uszy od razu wróciły do normy. Jednak nie podobały mi się jego kupy, wet powiedział że często po tej karmie zdarzają się biegunki i pies ogólnie męczy się wypróżniając. Teraz dostaje niemiecką karmę weterynaryjną, coś jak hills u nas. Biegunki się skończyły, alergia opanowana. Aha, co miesiąc dostaje cytopoint podskórnie, na świąd. Liże pachwiny od czasu do czasu, ale to jest nic w porównaniu z tym co było na początku.
    • jeanny1986 Re: Pies - alergik. 08.07.20, 15:22
      Nie pies co prawda, ale kot, ale miałam problem z alergią u niego. Robiłam monodietę (miesiąc
      jedna karma, przysmaki tylko jeśli 100% to samo mięso co karma, bez niczego wiecej w składzie). Ostatecznie okazało się że alergią jest na tapiokę która była, ale w przysmaku, który dostawał wcześniej. Dodatkowo ma alergię na pszenicę, ale to wiem od poprzedniego właściciela, nie daje mu karm które mają zboża. Plus zboża to najczęstszy alergen, potem zdaje się kurczak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka