Dodaj do ulubionych

Włosy, tarczyca

17.11.20, 17:25
Dziewczyny,
Biorę euthyrox, trochę mi się rozregulowala tarczyca. Włosy mi lecą bardzo. Jaki czas po stabilizacji tarczycy powinno być lepiej? Co Wam pomogło oprócz hormonów tarczycy? Szampon, witaminy, zero suszarki, pianki, lakieru, suchego szamponu? Doradzicie?
Obserwuj wątek
    • lot_w_kosmos Re: Włosy, tarczyca 17.11.20, 18:17
      Na powstrzymanie wypadania bardzo dobra jest wcierka z kozieradki.
      Tak , z tej przyprawy.
      Potem wciwrki i suplementy na wzrost. Mnóstwo tego.
      Polecam grupę na fejsbuku Wypadanie włosów -bprzyczyny ...... Mnóstwo rad.
          • lellapolella Re: Włosy, tarczyca 17.11.20, 19:04
            Nie tak znowu nagle, od dwóch lat mam wyniki okwink Ale wcierki i preparaty pomagają, nowe włosy rosną, tylko o długich można zapomniećsad Ta fryzjerka twierdzi, że poznaje po dotyku włosy cukrzyków i osób z niedoczynnością tarczycy.
                • milupaa Re: Włosy, tarczyca 18.11.20, 09:41
                  Ja jestem zdania że to są jednak kwestie wrodzone. U mnie nie widać żadnego wpływu tarczycy na włosy. Fryzjerka od dawna co do niej pójdę mówi mi że są w bardzo dobrej kondycji. Kiedyś miałam przesuszone, ale raczej od rozjasniania, słońca i były trochę za długie. Teraz mam do obojczykow, cały suchy ogon został ścięty smile Nic nie zmieniłam w pielęgnacji poza tym ze od 2 lat się prawie nie opalam i mało wychodzę (najpierw trudna leżąca ciąża a potem covid). Mysle że jednak duży negatywny wpływ ma słońce i zanieczyszczenia.
                • jolie Re: Włosy, tarczyca 18.11.20, 10:07
                  >Możesz napisać, czy twoje włosy cierpią jakoś przy niedoczynności?

Tak, moje włosy bardzo mi wypadają. Są też bardzo suche, ale dodam że są kręcone, a te z reguły bywają suche. Włosów z natury mam bardzo dużo, takie geny i w sumie dlatego nikt z lekarzy wypadaniem się nie przejmuje (co mnie trochę wnerwia).
                  • lellapolella Re: Włosy, tarczyca 18.11.20, 10:31
                    Moje właśnie nie wypadają, końcówki też są ok, po prostu łamią się gdzieś po drodze. Genetycznie mocne nigdy nie były, ale miałam je kosmetycznie pod kontrolą- nie sądziłam, że stan się pogorszy na tyle, że zacznę panikować. Ale nie poddaję sięsmile
    • gulcia77 Re: Włosy, tarczyca 17.11.20, 19:58
      Ściąć na krótko. Trzymać tak że dwa lata, aż tarczyca się nie ustabilizuje, zapewnić odpowiednią suplementację. Odrosną normalne i zdrowe. U mnie to zajęło łącznie około pięciu lat, ale wreszcie mam normalne, zdrowe włosy do łopatek.
    • pyzata0001 Re: Włosy, tarczyca 17.11.20, 20:10
      Sprawdź poziom ferytryny.
      Mi endo kazała zbadać. Niby w morfologi żelazo było ok, ale ferytryna to taki schowek zapasu żelaza. jak podniosłam jej poziom to wszystko wróciło do normy.\
      Ja mam nadczynność tarczycy i Gravesa -Basedova, brałam thyrozol. W tej chwili od dwóch lat jestem juz bez leków i tylko kontroluje poziom hormonów smile
    • aguha Re: Włosy, tarczyca 18.11.20, 09:29
      Endokrynolog powiedział, że niedobór hormonów tarczycy ma oczywiście wpływ na włosy, szczególnie na będące w fazie wzrostu. Po uregulowaniu hormonów, po pewnym czasie, miały przestać wypadać i tak faktycznie było. Lekarz powiedział jeszcze, że niestety nie będą już w takiej kondycji jak przed chorobą. Miałam kiedyś gęste, kręcone włosy, a teraz ...😣 Chociaż ostatnio się poprawiły. Być może miało wpływ wyrównanie poziomu witaminy D3 (miałam mały niedobór).
    • milupaa Re: Włosy, tarczyca 18.11.20, 09:31
      Biotebal w tabletkach. Brać 3 miesiące i miesiąc przerwy, i od nowa. Biorę już z rok, włosy rewelacja. Mam niedoczynność tarczycy, chociaż nie zauważyłam wpływu na włosy, zawsze miałam niezłe. Włosy mi trochę wypadało po ciąży i zaczęłam wtedy brać Biotebal.
    • lucky80 Re: Włosy, tarczyca 18.11.20, 09:40
      biotebal doustnie. Do wcierania - Specifique Kerrastase - rewelacja! Włosy przestają wypadać już od pierwszego zastosowania - czegoś takiego nie widziałam jak żyję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka