Dodaj do ulubionych

Do zwolenniczek Polski w Unii

28.01.21, 16:19
Jak uważacie, czy coraz bardziej zaciskająca się na szyi Europejczyków pętla niekończących się lockdownów w krajach zachodnich, zakazy wychodzenia z domu, rojenia o przymusowych szczepieniach nie podważają sensowności bycia dalszego w tej wspólnocie? Co zostało z wolności i demokracji w tamtych krajach, skoro one same przestały się różnić od azjatyckich tyranii?
Obserwuj wątek
    • czensna Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 16:42
      To jest kwestia tego, co Ci się opłaca. Tak, Tobie indywidualnie. Ja np. nie wierzę w hipostazy typu "Dobro Narodowe" czy "Interes Wszystkich Polaków" albo "Wspólnota Wartości", to dla mnie puste slogany, kryjące za sobą najwyżej jakieś ciemne interesy. Wierzę natomiast, że jestem w stanie w miarę efektywnie rozeznać własny interes. I tenże podpowiada mi: zdecydowanie warto być w UE! Czemu? Bo np. otwarte granice co do zasady, łatwiej o pracę zagranicą, łatwiej się wyprowadzić, gdy coś się nie spodoba na miejscu, a przypominam, że kraje UE posiadają terytoria zamorskie, łatwiej znaleźć pomoc będąc kraju trzecim, z którym Polska akurat nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych lub nie ma przedstawicielstwa (jest takich kilkanaście) itp. Dla mnie są to realne ułatwienia. Dlatego jeśli partia, na której rzecz trolujesz spróbuje wyproadzić Polskę z UE, to będę pierwsza na protestach. Na szczęście chyba Twoi mocodawcy nie są aż tak durni (chociaż...).
      • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 16:50
        Dzięki za rzeczową odpowiedź, na razie pierwszą tutaj. Nie, na niczyją rzecz nie trolluję. Zastanawiam się, jak ma się swoboda podróży do zapowiedzi zakazu przemieszczania się, które wprowadzają poszczególne kraje. Co zostało z Schengen, skoro najwyraźniej takie zakazy będą obowiązywać przez najbliższe lata...
        • po-trafie Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 16:58
          Wspolnota nie ogranicza handlu i transportu towarow. Wielka Brytania z UE wyszla i ma teraz i cla, i dodatkowe oplaty, i produkty od nich jada do europy (i spowrotem) tygodniami. Import/export siada.
          My moz aktualnie nie mamy spowodu w przemieszczaniu sie (ani po Unii, ani do Azji, ani do Austalii ani do USA - wiec ciezko tu UE winic), mamy natomiast nadal dostep do edukacji zagraniczej, mozliwosc latwego importu/eksportu produktow, mozliwosc zycia i pracy w innym kraju europejskim.
          Ja np kilka tygodni temu wyprowadzilam sie z Polski. Mozna pracowac zdalni z Portugalii (Madera!!), z wloskich gor, Sycylijskich wulkanow czy tam Irlandzkich wrzosowisk. Co kto lubi.
          Juz pomijam takie przywileje, jak podleganie europejskim prawom chocby chroniacym prywatnosc naszych danych, chroniacycm jakosc naszej zywnosci czy zapewniajacym darmowa opieke zdrowotna.
          • heca7 Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 17:12
            No niestety. Właśnie padam ofiarą tego cholernego Brexitu sad Wypadek miałam w połowie grudnia. Części zamówiono 7! stycznia (bo święta i brak akceptacji wyceny). Części idą z GB. Do dziś nie dotarły. Nie wiem o kim myślę "cieplej" o tej @%#@&^%!@!#$$ która skasowała mi samochód czy o Brexicie.
          • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 17:15
            Ok, ma to sens, tylko że swoboda przemieszczania się nie jest tym samym czym jest swobodny przepływ towarów. Już kiedyś regulowało to Wspólnota Węgla i Stali. Obecnie pomimo Schengen nie da się podróżować, bo kraje się zwyczajnie zamykają. Bezterminowo póki co. Mam znajomą spoza UE, jeszcze przed pandemią nie miała ograniczeń w podróżowaniu, teraz ona ma, a ja mam identyczne. Więc przed czym chroni bycie w UE w kontekście przemieszczania się? Inna sprawa to zakazy wychodzenia z domu, czy nie narusza to ludzkiej godności podobnie lub bardziej niż zakaz aborcji? I tak, jestem zwolenniczką liberalizacji prawa aborcyjnego, żeby nie było.
            • aqua48 Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 18:01
              jokrk napisała:

> Mam znajomą spoza UE, jeszcze przed pandemią nie miała
              > ograniczeń w podróżowaniu, teraz ona ma, a ja mam identyczne. Więc przed czym
              > chroni bycie w UE w kontekście przemieszczania się?

Bycie w UE nie chroni ani przed pandemią ani przed jej skutkami. A skutkiem pandemii wprowadzonym w celu ograniczenia umieralności ludzi jest lockdown. Podobnie ze szczepieniami. Nie wprowadza się ich jako represje, po to by specjalnie naruszać czyjąś godność, tylko w celu ograniczenia umieralności na covid.

• ferra Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 19:21
                Pier.dolenie ignoranta/ lub czołobitnego "nikogo" potrzebujacego tzw. systemów, autorytetów, doradców rządowych &nnych gniotów mających zadbać (wtf?) o narody. (kazdy dorosły jest SAM odpowiedzialny za siebie)
                po polsku jak krowie na rowie:

Mit społeczeństwa.
                www.youtube.com/watch?v=kuhcS-5CzyM

Miażdzący autorytet (jak tworzy się słabych ludzi i naginaniu ich do powszechnie obejmującej normy)
                www.youtube.com/watch?v=rYS2oj3P19g

Warto wysłuchać w skupieniu (jest szansa na zrozumienie) - bez klepania kotletów w tzw.międzyczasie.
                • princesswhitewolf Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 19:28
                  ferra ale do garnka cos trzeba wlozyc a ty tutaj o ideach. Ideami sie nie nakarmisz.

Wszystko pieknie i ladnie ale Polska to 6ta ekonomia swiata by zaraz pedzily wszystkie kraje do podpisywania z Polska unii handlowych i Unia ochoczo jak podpisze bo wielce zubozeje?

• princesswhitewolf Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 19:56
                  >Z RPA. Podróżowała w ostatnich latach do krajów UE oraz Rosji.

aha.... czytasz w ogole cos?

W RPA byl lockdown do Sierpnia a potem w Listopadzie. 7000 aresztowano w RPA za nie noszenie maseczek
                  en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_South_Africa

no latala sobie chyba latem gdy we wszystkich krajach EU lockdownu nie bylo. Bo jak byl w krajach EU to gdy doleciala to na kwarantannie 2 tyg by siedziala

Rosja? tam przeciez czlowiek nie ma znaczenia.
                  • antonina.n Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:02
                    princesswhitewolf napisała:

>
                    > no latala sobie chyba latem gdy we wszystkich krajach EU lockdownu nie bylo. Bo
                    > jak byl w krajach EU to gdy doleciala to na kwarantannie 2 tyg by siedziala
                    >
                    >
                    > Rosja? tam przeciez czlowiek nie ma znaczenia.

Ja to się dziwię, ze ta wspomniana globtroterka nie zahaczyła weekendem o Koreę Północną i Białoruś. Przecież nie będzie podróżować po dzikich, demokracjach zgniłego Zachodu😀. Jeszcze by ją zmuszono do kwarantanny....
                  • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:09
                    Tak, to prawda, mieli kilkutygodniowy ciężki lockdown, czas błędów i wypaczeń na całym świecie. Ale potrafisz czytać ze zrozumieniem? Piszę o jej podróżach sprzed pandemii. W tym roku też chciała przylecieć, odradziłam jej podróż do Europy, bo podczas kiedy u nich dzieci w szkołach i przedszkolach już wspólnie bawiły się bez masek,organizując przedstawienia , w krajach europejskich dzieci gniły przed laptopami zaczynały się godziny policyjne i areszty w domach.
                    • antonina.n Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:19
                      A znajoma ma jakaś opinie na temat aresztowań za brak maseczek w RPA, czy to były nieznaczące incydenty okresu „drobnych błędów”. Coś się gubisz w zeznaniach.

Takie to wolności obywatelskie w RPA w dobie covidu. A tymczasem nawet w Polsce narzeczona Karolaka paradowała w stringach na twarzy zamiast maski i jedyną konsekwencją tego czynu było przypięcie jej miana idiotki.
                      • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:26
                        antonina.n napisała:

> A znajoma ma jakaś opinie na temat aresztowań za brak maseczek w RPA, czy to by
                        > ły nieznaczące incydenty okresu „drobnych błędów”. Coś się gubisz w zeznaniach.
                        >
                        Nie ja się gubię, tylko ty kolejny raz pokazujesz, jak nie ogarniasz. Ona zdanie ma takie, jak ja. Delikatnie mówiąc uważamy to za przegięcie. Różnica jest taka, że tam, w kraju "trzeciego świata" zamordyzm się kończy, w Europie, ostoi wolności, demokracji i praw człowieka się dopiero nakręca.
                        • antonina.n Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:41
                          Jeżeli porównujesz sytuacje w Europie i Afryce- lockdown do dramatycznych i nagminnych aktów łamania praw człowieka w RPA, to znaczy ze nie masz pojęcia o niczym.

To by tłumaczyło fakt, ze twoje opinie są oparte na argumentach głoszonych przez populistów. I także to, ze jak ktoś co zada konkretne pytania to wbijesz się jak piskorz i nie potrafisz odpowiedzieć.

To ja już bym na twoim miejscu wolała wyznać, ze jestem trollem.
                          • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:52
                            antonina.n napisała:

> Jeżeli porównujesz sytuacje w Europie i Afryce- lockdown do dramatycznych i na
                            > gminnych aktów łamania praw człowieka w RPA, to znaczy ze nie masz pojęcia o ni
                            > czym.
                            >
                            Czyje wg ciebie prawa są łamane obecnie w RPA? Bo chyba nie piszesz o apartheidzie, który zakończył się 30 lat temu. Ale rzuć konkretem, a nie "wij się ja piskorz" 🤣
                            • antonina.n Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 21:00
                              Ty naprawdę nie masz pojęcia o świecie

Przegląd kwestii łamania praw człowieka w RPA można wyczytać w Rocznym Raporcie Amnesty International 2010, który można znaleźć tutaj: thereport.amnesty.org/sites/default/files/AIR2010_AZ_EN.pdf#page=242

Innych poszukaj sobie sam
                              • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 21:14
                                antonina.n napisała:

> Ty naprawdę nie masz pojęcia o świecie
                                >
                                Jeśli już dyskutujesz na bieżące tematy, to korzystaj ze współczesnych informacji, bo 10 lat to jak wieczność przy szybko zmieniającym się świecie. Ale widzisz, jak źle by tam nie było, z domu wyjść można. No chyba, że jesteś jakimś piwniczakiem, któremu wystarczy net. Btw, czemu nie jesteś na proaborcyjnym proteście?
                        • bistian Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 21:19
                          jokrk napisała:

> Różnica jest taka, że tam, w kraju "trzeciego świata" zamordyzm się kończy, w Europie, ostoi w
                          > olności, demokracji i praw człowieka się dopiero nakręca.

Strasznie się robi, jak się coś takiego czyta. I lepiej nie brać takiej osoby na jakikolwiek wyjazd, bo duże kłopoty są gwarantowane
                          • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 21:41
                            bistian napisał:

> jokrk napisała:

>
                            > Strasznie się robi, jak się coś takiego czyta. I lepiej nie brać takiej osoby n
                            > a jakikolwiek wyjazd, bo duże kłopoty są gwarantowane.

Brać mnie na wyjazd? 😂 Mnie się nie bierze wyjazd, zazwyczaj podróżuję sama.
          • princesswhitewolf Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 19:31
            >Wielka Brytania z UE wyszla i ma teraz i cla, i dodatkowe oplaty, i produkty od nich jada do europy (i spowrotem) tygodniami. Import/export siada

ale to sa sprawy przejsciowe z UK

Rzecz w tym ze Polska to nie UK i Unia nie bedzie wielce starac sie o deal z Polska.
      • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 17:18
        Ale UE przed tym nie ochroniła, podobnie jak nie potrafi ochronić Polski przed przejęciem sądownictwa przez PiS. Mam wrażenie, że mamy do czynienia z jakąś kompletnie bezużyteczną niewydolną machiną biurokratyczną, a nie zdobyczą wolności i cywilizacji.
        • zona_glusia Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 18:09
          Unia zakłada dużą swobodę państw narodowych. Zresztą prawica już krzyczy, że UE nie może nam niczego narzucać i trzeba się cofnąć do czasów, kiedy wspólnoty było jeszcze mniej.
          Dzięki Unii mam czystą wodę w kranie, wyremontowane ulice, zabytki w tym kościoły, niższe opłaty za telefon gdy dzwonię z zagranicy, tanie zwiedzanie z przewodnikiem w wyniku projektu transgranicznego itd. Rzeczywiście żadnych zdobyczy cywilizacyjnych.
        • lellapolella Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:12
          jokrk napisała:

> Mam wrażenie, że mamy do czynienia z jakąś ko
          > mpletnie bezużyteczną niewydolną machiną biurokratyczną, a nie zdobyczą wolnośc
          > i i cywilizacji.

Masz wrażenie- to słowa klucze. Rzeczywistość jest inna.
    • saszanasza Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 17:09
      Ty nie ogarniasz, że w cywilizowanych krajach lock down nie jest tak groteskowo przeprowadzany jak w Polsce?
      Galerie sztuki i muzea - otwarte
      Restauracje - zamknięte
      Kościoły - otwarte
      Siłownie - zamknięte
      Stoki - zamknięte.....nie dla władzy.
      Szczepienia - są, tylko szczepionek brakuje, bo PIS zrezygnował z zakupu milionów szczepionek.
      Pieniędzy dla zamkniętych przedsiębiorców nie ma, Rydzyk dostaje 60 mln
      Pieniedzy na służbę zdrowia nie ma, za to są na lekcje religii 1,2 mld rocznie.

Naprawde jesteś tak głupia, czy tylko udajesz, że w całej UE jest tak samo źle.
      • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 17:28
        Co do kościołów zgodza. Co do reszty...W niektórych krajach pod względem możliwości wychodzenia z domu jest o wiele gorzej. Ja chodzę na siłownię, co obecnie w niektórych krajach "wolnych i demokratycznych" podobno jest nie do pomyślenia. Tam od domu dalej niż do 5 km nie
        można się przemieszczać. Co tu porównywać??? Co do dostępności szczepionki, nie wiem dokładnie, jak jest gdzieś indziej, nie wiem, jak u nas, bo osobiście akurat na nią nie czekam. Ale sądząc po nerwowych reakcjach polityków unijnych, zawalili na całego a producenci wystawili ich do wiatru. O czym zatem mówimy??
        • simply_z Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 17:48
          zrozum zakuty lbie..bez unii twoja Polsza bedzie gorsza niz Bialorus. na silownie sobie pojdziesz, jak ja sobie narysujesz, bo niedlugo bedziesz miala zakaz calkowitego wychodzenia z domu, chyba, ze w celu wyjscia z dzieckiem na spacer, bo za jakis czas twoj kaczyland zmusi cie do rodzenia na akord. nie wiem ile masz lat, ale jelsi pamietasz dziadowizne sprzed wejscia Polszy do Unii, to powinnas walnac glowa kilka razy w murek dla otrzezwienia. polsza bez unii to azjatycki przyczulek typu Moldawia czy jakies nadniestrze. Wiesz gdzie te rejony nawet lez? nie? pogugluj.
            • saszanasza Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 18:26
              jokrk napisała:

> Unia, w której siłownie są zamknięte, zagwarantowała mi, że w Polsce mogę do ni
              > ej chodzić. 😂 You made my damy 🤣🤣🤣

Ty się lepiej ogarnij. Szczerze mówiąc wolałabym być zamknięta innym kraju UE wiedząc, że rząd mi to zrekompensuje, niż w Polsce wiedząc, że rząd rekompensuje to tylko klerowi.

Ten bunt przeciwko restrykcjom rządowym nie jest scricte dlatego, że ludzie nagle uznali, że to godzi w ich wolność, tylko dlatego, że rząd tą wolność ogranicza tylko wybranym grupom, te uprzywilejowane mają się dobrze. Ludzie buntują się głównie dlatego, że poczuli się wykorzystani i żaden rząd im nie zrekompensuje strat, choć mógłby, gdyby środki finansowe przekierował od ojca Rydzyka lub z TVP.
              Tu nie chodzi o wolność a o nierówne traktowanie.
              • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 18:38
                Czyli jest ci obojętne, że rząd taki czy inny trzyma cię w kozie, byle ci zrekompensował finansowo? Potrzebujesz do życia czegoś więcej niż michy i kąta do spania? I wiesz o tym, że rządy to siedzenie w domach rekompensują, ale nie swoimi pieniędzmi, tylko pieniędzmi podatników, którym pozostawiają przywilej wyjścia z domu i pójścia do pracy? No i zadłużaniem swoich państw, co jeszcze twoje wnuki będą spłacać?
                • saszanasza Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 19:11
                  jokrk napisała:

> Czyli jest ci obojętne, że rząd taki czy inny trzyma cię w kozie, byle ci zreko
                  > mpensował finansowo? Potrzebujesz do życia czegoś więcej niż michy i kąta do sp
                  > ania? I wiesz o tym, że rządy to siedzenie w domach rekompensują, ale nie swoim
                  > i pieniędzmi, tylko pieniędzmi podatników, którym pozostawiają przywilej wyjści
                  > a z domu i pójścia do pracy? No i zadłużaniem swoich państw, co jeszcze twoje w
                  > nuki będą spłacać?

Gdyby polski rząd nie bawił się w rozdawnictwo w sektorach w których nie powinien rozdawać, a zainwestował w branże i dziedziny, które są fundamentalne dla rozwoju gospodarczego państwa, moje dzieci nie musiałyby nic spłacać.

Póki co z moich podatków zasilane są kieszenie kleru i kieszenie dygnitarzy państwowych. I tak, poświęciłabym swoją „wolność” i swoje podatki na rzecz wspomagania tych, dzięki którym przyszłość moja i moich dzieci nie będzie oparta się na socjalu, mogłabym nawet karnie siedzieć w domu mając świadomość, że będę miała do czego wyjść i nie będzie to pobliski kościół.
          • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 18:09
            simply_z napisała:

> bez unii twoja Polsza bedzie gorsza niz Bialorus. na silown
            > ie sobie pojdziesz, jak ja sobie narysujesz, bo niedlugo bedziesz miala zakaz c
            > alkowitego wychodzenia z domu, chyba, ze w celu wyjscia z dzieckiem na spacer,
            > bo za jakis czas twoj kaczyland zmusi cie do rodzenia na akord.

Ok, to teraz poważnie. Po tym wpisie rozumiem, że dzięki obecności w Unii Polki mają swobodny dostęp do aborcji. Hmm
    • cegehana Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 17:31
      Może by podważaly, gdyby nie to, że w Polsce mamy podobnie. wyjście z UE oznacza może nie całkowitą ale znaczenie większą niż teraz zależność od pomysłów aktualnego rządu. Na tapecie sprawa aborcji np. ale w innych kwestiach tez rząd kraju x może zrobić co chce - z perspektywy obywatela fajnie mieć wtedy alternatywę w kraju Y.
    • chococaffe Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 18:53
      I jeszcze jedno trollu - nawet te zmagające się z problemami stare demokracje dają więcej wolności i właśnie demokracji niż to do czego usiłujesz doprowadzić czyli np Białoruś czy Korea Płn. Tak, jokrk - to jest to co nieudolnie usiłujesz promować.

"Nie wiesz" co zamiast UE, ale szczujesz.
      • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 20:32
        woman_in_love napisała:

> wygląda na trolla - pytajnika demodee

Co świadczy o byciu trollem? To że ma się niepopularne na forum poglądy? Czy to że nick, który do tej pory prawie nie udzielał się na forum nagle założył wątek. Trochę z nudów i żeby poznać zdanie obcych osób na interesujący go temat. Czy nie po to są fora?

• saszanasza Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 21:17
          jokrk napisała:

> woman_in_love napisała:
          >
          > > wygląda na trolla - pytajnika demodee
          >
          > Co świadczy o byciu trollem? To że ma się niepopularne na forum poglądy?

No własnie, jakie są twoje poglądy. Nie napisałeś wprost a potem dziwisz się, że nazywają cie trollem. A więc, czy uważasz, że wyjście z UE spowoduje, że rzad przestanie ograniczac twoje przywileje i jeśli nie unia to co? Zostaniemy sami i będziemy sie pręznie rozwijać a wszelkie decyzje polityczne pozostawimy w rękach naszej władzy, czy może Putin nas przytuli, a może Biden? I co na tym zyskamy?
          >
          • jokrk Re: Do zwolenniczek Polski w Unii 28.01.21, 21:37
            saszanasza napisała:

> jokrk napisała:
            >
            > > woman_in_love napisała:
            > >
            > > > wygląda na trolla - pytajnika demodee
            > >
            > > Co świadczy o byciu trollem? To że ma się niepopularne na forum poglądy?
            >
            > No własnie, jakie są twoje poglądy. Nie napisałeś wprost a potem dziwisz się, ż
            > e nazywają cie trollem.

Ależ ja napisałam, co myślę, ale nikt mi nie wierzy, zakładając a priori, że podważać sens UE może tylko troll. Pisałam szczerze, bo jest to forum anonimowe, więc w sumie wszystko jedno. Mam poglądy konsekwentnie liberalne, libertariańskie nawet, w sensie społecznym i gospodarczym. Nie przeszkodziło mi to głosować na lewicę w ostatnich wyborach, bo przechył w prawo w parlamencie uważałam za przegięcie. Uważam lockdown za bzdurę, a zakazy kowidowe za naruszanie wolności. Niestety głosowanie w marcu 2020 na niekonstytucyjną ustawę kowidową przez posłów opozycji powoduje, że politycznie przestali dla mnie istnieć. Niestety Unia zamiast stać na straży wolności robi to, czego nie powstydziłby się azjatyckie reżimy. Z konfederacją też się nie zgadzam w wielu kwestiach, ale akurat zakazy wychodzenia z domu uważam za bardziej upokarzające niż zakaz aborcji. Może dlatego że ten drugi z racji na wiek pewnie nie długo nie będzie mnie dotyczył. Jestem politycznie sierotą.