Dodaj do ulubionych

Meble młodzieżowe

20.02.21, 19:04
Czy możecie podzielić się namiarami na jakieś fajne meble młodzieżowe? Syn ma obecnie serię Cars z Meblika. Za chwilę kończy 8 lat i przebąkuje coraz wyraźniej, że to są dziecinne meble. Planuję wymianę na coś już młodzieżowo-nastolatkowego. Znam meble z Ikei, Meblika i Voxa, ale może są jakieś fajne inne meble dla takiego klienta? Najchętniej zleciłabym metamorfozę Szelągowskiej albo Miruciowi, ale mam antyparcie na szkło, więc odpada wink.
Obserwuj wątek
    • kotejka Re: Meble młodzieżowe 20.02.21, 20:09
      Ja z wnętrzami jak z garderoba. Baza prosta dodatki robią klimat
      Dla nastolatków mam proste łóżka, proste blaty i proste szafy
      A dodatki wg gustu i zainteresowania chłopców
    • mikams75 Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 00:29
      co do firm to nie doradze, zreszta ja nie lubie komplecikow a meble w pokoju dziecka wymienialam wg potrzeb, wiec spojnosc jakas jest ale nie jest to komplet.
      Zajrzalam do googla co to cars z meblika i jesli te meble sa ok, to bym je przemalowala. Przemalowalam rozne elementy w pokoju dziewczynki jak jej minela faza na rozowe. Wymienilabym za 4 lata, to wg mnie wiek, kiedy pokoj dziecka nagle sie oczyszcza z nadmiaru wszystkiego.
    • princy-mincy Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 08:00
      Moja córka koniecznie chciała mieć dużą, zagrająca szafę narożna.
      Dzięki forum udało mi się ją namówić na zabudowę wnęki.
      Ma teraz szafę wnękową, jeden regał, komodę i biurko. Wszystko w białym kolorze. Dodatki wybrała sobie sama w kolorach, które jej się podobają i dzięki temu baza jest uniwersalna a plakaty, poszewki na poduszki, kolorowe lampki na prąd, zdjęcia czy nawet dywan itp będzie można zmienic niewielkim kosztem.
    • janja11 Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 08:20
      U nas się takie smartbed sprawdziło. Kiedyś to się półkotapczan nazywało.
      Wizualnie daje porządek i estetykę , a do tego dzieciaki mają miejsce do zabawy i ćwiczeń.
      smartbed.pl/wp-content/uploads/2020/03/Katalog-Transforms-2019-.pdf
    • ajr27 Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 14:57
      Wg mnie najfajniejszą serię młodzieżową ma vox. Ale nie ma sensu inwestować w takie meble, skoro za chwilę nastolatek będzie studentem i pogardzi komplecikiem dla młodzieży. Potrzeba mu prostej szafy, dużego biurka i zwykłego tapczanu.
    • solejrolia Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 15:34
      Skoro podobają ci się projekty Mirkucia czy Doroty, to nie kupujesz serii,
      tylko idziesz do sklepu i kupujesz neutralną bazę:
      coś z Ikea, coś z Castoramy,
      a reszta to dodatki mocno odjechane- z Westwingu albo Belldeco.
      Oni wcale nie ukrywają tego gdzie robią zakupy, a ważne by nie było z "kompleciku".
      Ot i cała filozofia.
    • magata.d Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 15:34
      Co znaczy młodzieżowo-nastolatkowego? Chcesz żeby te meble miały jakieś nadruki młodzieżowe czy co? Kup po prostu meble, regał na książki, biurko, szafę takie jak synowi i tobie się podobają, pasują do wnętrza, wielkości pokoju itp. Proste formy chyba najlepsze. A jak masz z tym problem to zatrudnij architekta, oni pracują nie tylko w tv wink
      • magata.d Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 15:40
        Możesz tez zatrudnić architekta, który zrobi projekt mebli a stolarz ci je wykona. Wtedy będziecie mieć dokładnie takie jak chcecie, dodatkowo pod wymiar pokoju. Ja tak zrobiłam. Choć to dość drogo wychodzi, no i czasem jest problem z dobrym stolarzem, architekta tez trzeba brać sprawdzonego.
      • mikawi Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 16:43
        Chcę się porozglądać na spokojnie co jest na rynku, bo czas wymiany zbliża się wielkimi krokami. Meble na pewno bez żadnych nadruków, aplikacji, bo właśnie przerabiam teraz autka, które były „lał”, a teraz już „be”. Znam Ikeę, Voxa i Meblika, ale może ktoś coś innego jeszcze podrzuci poza tymi oczywistymi adresami. No i młody niekoniecznie chce zupełnie białe meble tylko bardziej „chłopakowe” cokolwiek to znaczy smile
        • solejrolia Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 16:55
          Dorota urządziła kilka pokoi "chłopakowych",
          np. dla 16latka, który lubi gotować, albo dla własnego syna. Oba te pokoje miały czarno-drewniane meble, w stylu loftowym.
          https://r-http-64.dcs.redcdn.pl/http/o2/tvn/web-content/m/p159/i/82cadb0649a3af4968404c9f6031b233/c3a71cce-9e73-4238-85cb-222e84ea40f3.jpg

https://bi.im-g.pl/im/d7/0f/18/z25230039V,Pokoj-syna-Doroty-Szelagowskiej.jpg

Chyba tylko w jednym z takich pokoi "chłopakowych" użyła mebli białych, takich bardziej neutralnych, czyli DA SIĘ :
          https://bi.im-g.pl/im/9e/a6/18/z25847454V,-Dorota-inspiruje-.jpg
          • mikawi Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:07
            Dzięki, tę ostatnią metamorfozę oglądałam, fajny pokój, chociaż dziwiłam się, ze nie zaplanowała temu chłopcu żadnej szafy na ciuchy. Po drugiej stronie kadru jest tylko biurko pod oknem.
            • solejrolia Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:12
              Garderoba jest w pomieszczeniu obok- o ile dobrze pamietam ten odcinek.
              (ale teraz nie mam jak podejrzeć, bo player jest płatny, chyba w końcu zapłacę abonament, bo jednak do niektórych programów z archiwum TVN lubię wracać...)
            • te_de_ka Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:20
              Z perspektywy czasu jestem wdzięczna osobie, która dawno temu podsunęła mi myśl, żeby zrezygnować z szafy w pokoju dziecięcym. Pokój dziecka i tak spełnia 2 ważne funkcje: sypialnia i miejsce pracy, dlatego garderobę (szmaciarnię) lepiej z niego wyprowadzić. Szafa to zazwyczaj największy mebel (grat), który dominuje przestrzeń i zabiera dziecku cenne miejsce na wypoczynek, hobby, gości, zwierzaka.
              • mikams75 Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:38
                ale trzeba miec dokad wyprowadzic; ja bym nie miala a poza tym nastolatka lubi sobie stac gola przy szafie i sie zastanawiac, co zalozy i jednak jest to bardziej komfortowe jak sobie stoi w swoim pokoju. U znajomych caly wielki korytarz jest w olbrzymich szafach, dzieci maja swoja dzialke przy pokojach, wiec daleko nie chodza, ale nie wszedzie sie tak da zrobic, a ciuchy i inne drobiazgi trzymac gdzies trzeba
                • te_de_ka Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 18:01
                  Moja Młoda wprowadziła garderobę do swojego pokoju już jako nastolatka🙂 a i tak myszkuje w mojej garderobie i często jej rzeczy i tak widzę u mnie. Efekt jest taki, że przymierza u mnie. Chłopaki domowe się przyzwyczaiły, ojciec od razu, brat trochę pozrzędził, ale sam też woli trzymać swoje szmatki w mojej garderobie, u siebie dokłada za to regały na książki - to mi się podoba, dlatego toleruje jego szmaciarnię u mnie.
              • taje Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:43
                Może ją i stać, nie polemizuję, ale Eames lounge chair nie nadaje się do biurka - ma siedzenie na wysokości 40 cm, jak nazwa mówi to jest fotel wypoczynkowy... To jest zwykła wizualizacja, która nijak się ma do życia. Dwa pierwsze to nie są zdjęcia, tylko wizualizacje. Nie należy wierzyć projektantom, którzy pokazują wizualizacje w swoim portfolio - papier wszystko zniesie.
            • solejrolia Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:40
              Pierwszy pokój pochodzi z tego programu: hgtv.pl/aktualnosci,3352,n/domowe-rewolucje-hgtv-tvn-dorota-szelagowska-darek-i-hubert,279401,1.html
              a pokój jej syna można było zobaczyć w programie: Wnętrza Doroty Szelągowskiej, ale nie pdoeślę linka, bo musiałabym opłacić Player
              • taje Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:49
                Faktycznie - pierwsza wizualizacja odpowiada realizacji. Zainteresowałaś mnie (jestem wielką fanką Eamesa) - podaj więcej danych dotyczących pokoju jej syna, który sezon i odcinek. Mam Playera, z chęcią popatrzę.
                • solejrolia Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:59
                  Tutaj jest wpis z bloga,
                  dorotaszelagowska.pl/moj-dom-czyli-jak-sie-urzadzilam/
                  Po jednym zdjęciu z pokoju jej dzieci.

Natomiast w programie nie wnętrza, a Przestrzenie Doroty Szelągowskiej są normalnie zbliżenia, tak pokoju syna, jak i córeczki.
                  • taje Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 19:16
                    Dzięki. Przyjrzałam się - to nie jest jednak Eames lounge chair, tylko podróbka Eamso-podobna/inspiracja więc możliwe, że wysokość siedziska jest odpowiednia i przy biurku się sprawdza. Oryginalny Eames nie nadawałby się zdecydowanie (niestety). Pomysły Szelągowska ma ok - jak najbardziej podoba mi się pomysł ciemnych mebli zamiast wszechobecnej bieli w kuchni czy pokoju dzieci. Realizacje mniej mi leżą przez jej zamiłowanie do różnych podróbek (ceramika imitująca marmur, "inspiracje" Eamesowskie, płyty drewnopodobne etc) ale to moje idiosynkrazje, ogólnie pomysły, w tym na pokoje dziecięce, ma ok.
    • hanusinamama Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 15:35
      Ja 8 latce kupiłam białe meble z meblika. Białe gładkie. U nas to był troche mus bo w jednym miejscu sensownie wyglądała tylko ich komoda. Za rok młodej przemaluje łóżko (metalowe), kupie wieksze biórko, zmienie fotel do biurka. Bede zmieniać kolory ścian, kolor łózka i inne sprzęty a te meble zostaną.
    • geez_louise Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 16:20
      To co jest sprzedawane jako meble młodzieżowe to zazwyczaj jakieś stylistyczne koszmarki. Za kilka lat będą te młodzieżowe dodatki kłuć w oczy, bo to taka młodzieżowości według staruchów zazwyczaj.

Ikea jest bezpretensjonalna, tania, łatwa do kompletowania, wymieniania, jak dziecko podrośnie to może samo łatwo coś modyfikować.
      • mikams75 Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:46
        wlasnie tez po namysle doszlam do takiego wniosku... u nas wymiana mebli byla w etapach wg potrzeb a pozniej przez moment zalowalam, ze nie wymienilam na raz kupujac komplet. No ale im wiecej zdjec ogladalam tym bardziej bylam przekonana, ze dobrze wyszlo, ze koszmarka nie ma. Obecne meble spokojnie posluza jeszcze dlugo, ew. sie wymieni drobiazgi i nie strasza taka wlasnie dziwna mlodziezowoscia.
    • cku Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:01
      U moich chłopaków - proste regaly z Ikei, łóżko pietrowe z allegro i szafa wykonana własnoręcznie przez męża. Wszystko białe, syn starszy dobrał sobie tapetę w kolorowe koła (na 1 scianie) i biurko w kolorze biały plus kawa.
    • taje Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 17:09
      Jak ktoś już pisał - meble na zamówienie u stolarza. Unikałabym mdf-u, brzydko się starzeje i łatwo go uszkodzić i stawiałabym na drewno albo sklejkę. Vox ma fajne linie młodzieżowe, podobnie Ikea ale jakość bywa różna. Z droższych mebli polecam Rafa Kids www.rafa-kids.com/ Marka holenderska ale założona przez parę polskich architektów, meble produkowane w Polsce. Mam od nich łóżko piętrowe, łóżko zwykłe i biurko (K desk) - jakość bez zarzutu. Oprócz tego w pokojach młodzieżowych dobrze się sprawdza modularny system String, projekt jeszcze z lat 50. Też nie tani ale można go rozbudowywać w zależności od potrzeb: dodawać półki, szuflady, biurko. Bardzo wszechstronne, nie trzeba kupować na raz wszystkiego i można wykorzystać wszędzie, nie tylko w pokoju dziecięcym www.google.com/search?q=string+shelving&tbm=isch&ved=2ahUKEwiw08PWrPvuAhVG2aQKHZa7BPcQ2-cCegQIABAA&oq=string+shelving&gs_lcp=CgNpbWcQAzICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADICCAA6BAgjECdQjaMCWLW9AmCqxQJoAHAAeACAAVmIAbAKkgECMTeYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZ8ABAQ&sclient=img&ei=v4MyYPD3HsaykwWW95K4Dw&bih=855&biw=1495

• taje Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 20:49
          Na wystawki Lego polecam String Pocket (półki płytsze niż w zwykłym String). Świetnie się sprawdza z Lego, też przerabiałam. Dobrze wygląda nad zwykłym (nie Stringowym biurkiem). Tyle. że trzeba pamiętać, że nie zintegrujesz ze zwykłym Stringiem, gdybyś w przyszłości chciała zainstalować tradycyjnego Stringa. Ale i tak warto.
          • thank_you Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 08:19
            Biurko stoi tradycyjnie, pod oknem - On nie moze miec „rozpraszaczy”, dopiero uczy sie uczyć smile Nie ma szans na Lego nad głowa, dzis wstał o 6:50, aby dokończyć model. 😂

Dziękuje za informacje, zaraz Sie zagłębie i bede zamawiać, dobrze, ze ten wątek sie pojawił, bo odkładałam temat. wink))
              • taje Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 13:02
                Zwykły String ma właśnie 30 cm głębokości i Lego się mieści (vide zdjęcie z pokoju mojego syna, niedobitki Lego na górze). To String Pocket jest płytszy (tylko 15 cm)
                • thank_you Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 13:40
                  Tak, wiem, że String Pocket płytszy, a normalny ma 30 cm - właśnie tyle mają 3 modele syna, to będzie okropnie wyglądało tak na "styk". Ech, żal, bo super to wyglada, lubię takie lekkie konstrukcje.
                • kura17 Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 13:54
                  haha, wprawdzie nie w temacie mebli dzieciecych, ale w sumie na temat: wczoraj powiesilam sobie stringa w sypialni. on jest akurat "vintydzowy", od tesciowej, jakies lata 60-te? smile
                  mam jeszcze 2 w piwnicy.
                  • canaille Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 16:37
                    Nie znam się na stringachsmile, ale gdy byłyśmy dziećmi w jednym z naszych pokoi pojawiły się szyny przykręcane do ścian, z metalowymi podpórkami, które wkładało się na wysokości dostosowanej do potrzeb i na to stawiało półki - tamtym czasie do akwariów, ale po latach moja siostra zainstalowała podobne dziecku tak, że miał fajne i pojemne półki nad biurkiem.

Jestem z grupy niebawiącej się w meble dla dzieci. Wszystko ładnie wygląda na insta, a potem upchnijcie na taką szafeczkę prezenty od krewnych i znajomych królika z jednej tylko Gwiazdki. O gotowych zestawach Lego (część dziecko zostawia, nie żeby mamusia miała chęć pokazać się znajomym), grach mających wywalone w kosmos wypraski uzasadniające cenę gry (takie duże pudełko!), nie wspomnę. A to dopiero początek listy. Moje dziecko ma głównie normalne meble, łącznie z stołem kuchennym zamiast pitu pitu biureczka. O charakterze jej pokoju świadczy zupełnie co innego niż meble.
                    • canaille Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 16:41
                      Meble rafy fajne, ale dziecku się nie podobają. Co za ulga, cena w końcu adekwatna. Lata świetlne podobało mi się łózko z Habitat (ze specjalnym stelażem wokół i nakładaną tkaniną, która pozwala zamienić go w domek do zabawy) - zawsze lubiłam Habitat, niestety, tyle lat tu nie zawitał więc raczej nie zawita. Więc luz: stawiam na normalne meble, praktyczne i nienajbrzydsze, czas i tak szybko leci.
    • thank_you Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 19:48
      Mój 8-latek ma w pokoju łóżko-domek: static11.vox.pl/files/bw/images/pw_zdjecia_lista_aranzacyjne/spot_wozek_tipi_w426-h426.jpg

Kontenerek: https://static.eurofirany.com.pl/galeria/produkt_ean/medium/5900811589945_1.jpg

Narożną szafę: www.vox.pl/produkt-szafa-narozna-116984.html wybrał sobie dwie metalowe nakładki - jedną szarą, drugą żółtą

Takie biurko: www.fitness4you.pl/biurko-dzieciece-kettler-logo-duo-ii-dlb-sonoma-bialy-srebrny-06663-4278-det-1582.html

Te szafki: www.ikea.com/pl/pl/p/lixhult-kombinacja-szafek-szary-s19279177/

Starą komodę przemalowaną u profesjonalisty smile

Krzesło: dobrekrzeslo.pl/pl/p/Krzeslo-mlodziezowe-Duo-Bialy/246

Czy fajne? Kwestia gustu. Normalne, nienarzucające się. Ma jakieś plecione pufy dla kolegów, metalową nocną szafkę.

• taje Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 20:55
        Dokładnie takie same łóżko-domek z Voxa rozważałam! Super wyglada. Z różnych względów w końcu zdecydowałam się na Rafa Kids ale do tej pory żałuję, że z domkiem się nie udało. Patrząc na Twoje linki myślę, że wnętrzarsko byłoby nam bardzo po drodze.
        • thank_you Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 01:09
          Wiesz, gdybym patrzyła na pokój dziecka tylko pod katem designu, to na pewno wyglądałby inaczej. A to był pokój meblowany w rożnym okresie, mimo to wg mnie super razem wyglada i bez zadęcia typowego dla domów, w których szaleje projektant. Mnie sie podoba, bo jest funkcjonalnie, a jednocześnie nienachalnie, prosto, lekko. Synek ma Duże przeszklenie, drzwi tarasowe, zieleń przed nosem. To taki idealny pokój do zabawy i odpoczynku. smile
      • mikams75 Re: Meble młodzieżowe 21.02.21, 23:56
        ok, ale to lozko-domek od kiedy macie?
        Bo owszem fajne, ale dla 8-latka bym juz nie kupila, bo za moment bedzie za dziecinne. Co innego jak go kupilas np. dla 4-latka i nadal dobrze sluzy.
        • thank_you Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 01:01
          Nie wiem, z dwa lata? Ten domek nie jest zlicowany z łóżkiem, syn wyjeżdża nim na środek pokoju lub w ogóle jeździ nim po domu i zakłada bazy (Ma do niego ogromna narzute, lampki na baterie, No, jest klimat, zazdroszczę mu i lubie tam z nim siedzieć).
          Czemu za dziecinne? 15-letnia siostrzenica marzy o takim. wink Jego pokój nie jest dziecinny, widac, ze mieszka w nim młody facet. Jak mu domek zacznie przeszkadzać, to wyjedzie. smile
          • mikams75 Re: Meble młodzieżowe 22.02.21, 03:01
            nie no, 8latek to jeszcze dzieciak, wiec spoko, ale kupujac dla 8latka jednak liczylabym sie z tym, ze dlugo nie postoi. I mowie o lozku-domku, nie o calym pokoju. Moje dziecko tak mniej wiecej po 10tych urodzinach zaczelo likwidowac elementy, ktore wydawaly sie dziecinne.
    • oliwiaa22 Re: Meble młodzieżowe 04.03.21, 11:48
      Polecam młodzieżowe łóżka na stronie happybabies.pl/lozka-18090-z-szuflada/13877-lozko-mlodziezowe-vintage-l06-180-90-v11.html#/291-materac-bez_materaca/308-polki_w_kolorze-dwie/307-kolor-dab_sonoma
      Firma posiadam sporo kolekcji z meblami. Ja dla swojego syna wybrałam mebelki bez motywu i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka