Dodaj do ulubionych

zdzieranie butow

11.04.21, 18:05
tak ja w tytule. Córka zdziera buty od wewnętrznej strony. Bardzo dużo chodzi co tym bardziej odbija się po butach. Może ktoś ma podobny problem i coś podpowie? Jaki typ butów kupować? Jakieś wkładki?
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: zdzieranie butow 11.04.21, 19:58
      a nie ma iksowatych kolan? Ile ma lat? Do ortopedy powinnas z nia isc i nie kombinowac samodzielnie z wkladkami. I pilnowac np. jak siada, czy nie wykrzywia nog itp.
      • turzyca Re: zdzieranie butow 12.04.21, 00:23
        >Może ma iksowate nogi, to zawsze będzie tak zdzierać buty.

Nie, zdzierałam tak jako dziecko, iksowate nogi plus płaskostopie, lata ćwiczeń, a przede wszystkim wyrobienie sobie właściwych nawyków, i od lat mam prawidłowy choć niski łuk stopy, proste nogi i buty zdarte w bardzo prawidłowy sposób - nadal odruchowo sprawdzam, bo jak zauważam, że obszar się przesuwa, to dokładam ćwiczenia czy rodzaje sportu sprzyjające prawidłowej pracy stopy. Przy okazji to profilaktyka haluksów, a do tych też mam skłonności.
    • turzyca Re: zdzieranie butow 12.04.21, 00:17
      Znaleźć dobrego specjalistę, ortopeda, fizjoterapeuta, podolog - jak znajdziesz jednego to pewnie kogoś poleci dalej.
      Opisane przez Ciebie zdzieranie butów może być objawem wielu wad postawy, im szybciej zacznie rehabilitację, tym większe szanse na poprawę.
    • lumeria Re: zdzieranie butow 12.04.21, 02:44
      Ja tez mam ten problem. Mam szerokie stopy (czesto wyciera sie dziura nad małym paluchem), a do tego maja tendencje do pocenia się. Także wycieram zapiętki - chyba tak pieta zbudowana. Mam proste nogi, bardzo duzo chodzę.

Mnie sie wydaje, ze buty sa coraz gorszej jakości. Nawet firmy, które lubiłam teraz produkują w chinach. I np. na zapietku czy w podeszwie stosują tekturę. Albo buty są wyścielone cienkim materiałem, który szybko przeciera się. Często wykończenia rozlazą się prawie natychmiast.

Często zmieniam buty by każdej parze dać 'odpocząć' oraz wyschnąć (nawet jeśli nie sa wilgotne w dotyku).

Staram sie kupować buty ze skóry, bez wewnętrznego materiału i innych ceregieli, ale z tym jest trudno. Sportowe buty właściwie załatwiam w jeden sezon.

Używam samoprzylepnych zapiętków oraz taśmy "moleskin" (firma Dr. Scholls) z takim miękką materiałową powierzchnią. Używam ja by zabezpieczyć miejsca w butach, które zaczynają sie wycierać - normalnie nalepia się ją na nogę by zapobiec obtarciom.

https://s3.amazonaws.com/photography.prod.demandstudios.com/0c773ad5-a4cb-4652-8012-fcaa8285f5a6.jpg

• eliszka25 Re: zdzieranie butow 12.04.21, 19:02
      Najprawdopodobniej ma wadę postawy/stóp. Mój syn tak miał i okazało się, że potrzebuje wkładek ortopedycznych, bo mu nogi w kostce „uciekają” do środka i ma platfusa. Nosi wkładki dopasowywane średnio co pół roku u ortopedy i poprawa jest naprawdę duża. Radzę wybrać się do lekarza, najlepiej do dobrego ortopedy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka