Dodaj do ulubionych

wynajem studentom

03.10.21, 19:45
Bliska osoba planuje zacząć wynajmować mieszkanie. Myślała o wynajmie studentom, ale słyszy się, że nie chcą płacić za wakacje, bo wtedy wyjeżdżają do domu, czyli właściciel jest stratny za 3 miesiące. Jak wy to rozwiązujecie? A może jednak wynajem studentom się generalnie nie opłaca?
Obserwuj wątek
  • lotka_5 Re: wynajem studentom 03.10.21, 19:54
   Można ustalic ze studentami opłatę za rezerwację mieszkania. Niższą od najmu, ale tak aby i im się opłacało płacić oraz właściciel nie był stratny. Nie sądzę aby studentom co roku chciało się szukać nowych mieszkań. Jeśli opłata będzie symboliczna np pokrywająca czynsz to jest szansa, że chętni się znajdą.
   Wynajem innym ludziom niestudentom może być opłacalny tylko z pozoru. Owszem opłata obejmuje także wakacje, ale jak się trafi na takich cwaniaków to ani pieniążków, ani mieszkania się nie zobaczy długie lata. Czyli coś za coś.
  • mama0208 Re: wynajem studentom 03.10.21, 19:58
   Ja wynajmuję tylko studentom. W wakacje mogą płacić opłatę rezerwacyjną tj połowę ceny najmu i mogą zostawić swoje rzeczy. Opłaca im się to bo korzystają z tej możliwości a ja w tym czasie robię niezbędne remonty, naprawy.
  • koronka2012 Re: wynajem studentom 03.10.21, 20:21
   Wynajmujesz na rok minimum i nie interesują cię ich wakacje, to nie Akademik. Jeśli chcą się wcześniej poprowadzić to i tak muszą zapłacić za pozostałą część roku.
   Studenci w dzisiejszych czasach pracują zawodowo i mają trzech miesięcy luzu
  • hiacynta.bukiet123 Re: wynajem studentom 03.10.21, 20:55
   Wynajęłabym na cały rok bez żadnych przestojów czy zniżek wakacyjnych. Mnóstwo studentów pracuje zawodowo i nie może sobie pozwolić na trzymiesięczne wolne. Wynajęcie mieszkania niepracującym studentom studiów dziennych, zwłaszcza młodym I czy II rok, to moim zdaniem spore ryzyko imprez, hałasów i problemów z sąsiadami.
   • waleria_s Re: wynajem studentom 04.10.21, 05:28
    Ostatnie- zgoda. Wynajmowałabym raczej studentom III roku i wyżej. I rok absolutnie, to jest pierwszy rok też poza domem, nie wszyscy są jeszcze nauczeni czystości, może być między nimi sto konfliktów o grafik sprzątania. W efekcie mieszkanie zarośnie syfem. Takie rzeczy jak prysznic, umywalka, sedes szybko niszczeją od braku sprzątania. Także studenci tak, pierwszoroczniaki nie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka