Dodaj do ulubionych

Mammografia

23.04.22, 09:23
Ostatnio doświadczam zmasowanego ataku poprzez różne media: telefon, SMS, e-mail aby koniecznie zrobić badanie mammografii. Zastanawiam się o co cho? Wdrożono jakiś nowy program NFZ czy może stare kontrakty są niewykonane. Czy przyrost zachorowań na nowotwory. Skąd to nagle wzmożenie, też go doświadczacie?
Obserwuj wątek
    • kanna Re: Mammografia 23.04.22, 09:28
      Prawdopodobnie jesteś w grupie wiekowej, która jest objęta badanymi profilaktycznymi.
      Przyrost zachorowani - a raczej wykrywalności - jest olbrzymi, onkolodzy biją na alarm, ze z powodu pandemii ludzie zaniedbali profilaktykę / czy nawet rezygnowali z planowych wizyt.
      A badania profilaktyczne nigdy nie były specjalnie popularne w naszym społeczeństwie uncertain
          • grey_delphinum Re: Mammografia 24.04.22, 00:15
            Ojprdl

Mammografia uratowała życie mojej kolezance, bo w usg lekarz przeoczył guzek, a jednak był rak.

Pisanie takich bredni na forum (że niby wystarczy higieniczny tryb życia, by nie zachorować i w ogóle po co badania profilaktyczne) jest po prostu szkodliwe. Wstydź się.

• mava1 Re: Mammografia 25.04.22, 12:27
              >Mammografia uratowała życie mojej kolezance, bo w usg lekarz przeoczył guzek, a jednak był rak.

a mojej wręcz przeciwnie.
              razem robiłyśmy badania (zorganizowane przez firmę) w październiku "z okazji dnia walki z rakiem piersi", w mammobusie. Nasze wyniki były w całkowitym porządku. A w grudniu koleżanka sama sobie wymacała guzek w piersi, to jaki ten guzek musiał być w październiku?
              Po 2 czy 3 latach leczenia byłam na jej pogrzebie.
              Mammobusy są z reguły obsługiwane przez studentów/młodych początkujących i niedoświadczonych lekarzy, dla mnie mało wiarygodne.
              Jesli robić badania to tylko w doświadczonej placówce, ja zawsze chodzę do centrum onkologii bo tam pracują specjaliści.
              I tu raczej w pełni zgadzam się z kotletami, co do kasy, takie same mam wrażenie.
              • panna.nasturcja Re: Mammografia 25.04.22, 17:27
                A kto Ci każe robić to badanie w mammobusie?
                Trol wyżej bredzi i kłamie, mammografia i usg wyłapują mnóstwo kobiet, które dzięki temu nie umrą na taka piersi.
                Wadą mamobusow nie jest personel tylko fakt, ze mammograf źle znosi wstrząsy, a takie są oczywiste w cyzms, co jeździ po drogach.
                Ale mnie na przykład zaprasza lux med normalnie do swojego szpitala.
                Mowieńie, ze chodzi o kasę w Polsce, gdzie na kobiece nowotwory umiera ogromna liczba kobiet, bo są żal późno diagnozowane jest zbrodnią.
        • sarah_black38 Re: Mammografia 24.04.22, 17:32
          kotletymielone5 napisała:

> I tak na wszystko trzeba się badać?Akurat w prz
          > ypadku raka piersi - nie lepiej rzucić palenie/picie wódki i zacząć się zdrowo
          > odżywiać po prostu?

Nie piję, nie palę, jestem od zawsze szczupła, dużo się ruszam, raczej zdrowo się odżywiam, urodziłam dwoje dzieci, długo karmiłam piersią, nigdy na nic nie chorowałam, nikt w rodzinie nie miał raka piersi - i zachorowałam na raka piersi. Akurat w przypadku raka piersi, szyjki macicy badania profilaktyczne to podstawa !!!
    • panna.nasturcja Re: Mammografia 24.04.22, 00:05
      Skończyłaś 50 lat?
      Jest mamografia dla kobiet, które skończyły 50 lat i realizują go między innymi prywatne przychodnie w ramach kontraktu z NFZ wiec zależy im na każdej klientce. Ja mamografie robię akurat od lat, bo tam zbudować piersi, ale luz med z tym porgramem dzwoni od mnie mniej więcej raz na miesiąc.
      • marzeka11 Re: Mammografia 24.04.22, 18:00
        Gdy skończyłam 50 lat, regularnie otrzymuję taką informację, przypomnienie i badam się, tym bardziej, że 2 koleżanki z pracy z rakiem piersi teraz walczą.
        • panna.nasturcja Re: Mammografia 25.04.22, 01:58
          Ja też się badam regularnie, ale akurat nie w Luxmedzie a oni mają umowę z NFZ i dzwonią do mnie regularnie przypominając o tym programie.
          Nie korzystam, ale uważam, że dobrze, że jest i dobrze, że dzwonię, naprawdę można ludziom życie uratować.
          Moja matka jest już 10 lat po raku piersi, bo wlaśnie wcześnie wykryła, choć akurat u niej usg, mammografoa nie pokazywała guza.
    • lea_233 Re: Mammografia 25.04.22, 05:49
      Nie kwestionuję użyteczności mammografii, o programie 50-69; też wiem. Zastanawiam się jedynie nad intensywnością przypomnień w ostatnim czasie. Chyba jednak to pandemia i zaniechania pacjentek
    • nowabiala1 Re: Mammografia 25.04.22, 19:16
      Do mnie dzwonią 2 lub może i trzy instytucje. Jedna wali nagranym tekstem, nie ma możliwości porozumiec się, by zaprzestała tych telefonów.
      W drugiej jest mozliwość powiedzenia, że już byłam na badaniu, ale do nich to chyba nie dociera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka