Dodaj do ulubionych

Biała dieta

14.05.22, 18:52
Doszłam do wniosku że lody stracciatella ujdą, bo w większości jasne. Ale chcę zapytać czy piliście kawę, herbatę po wybielaniu czy serio nie.
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: Biała dieta 14.05.22, 19:44
      Czemu akurat biała? Coś mnie ominęło chyba wink
      Cukier jest biały tongue_out Beza jest biała. Mascarpone jest biale i kremy na bazie mascarpone też moga być białe (nawet taki z białą czekoladą tongue_out) Jeśli to wszystko można, to taka, hmmm... specyficzna ta dieta wink
      Warzywa za to mocno ograniczone, a z mięs to chyba tylko kurczak ujdzie, bo po ugotowaniu prawie biały (jak się go nie doprawi prawie niczym oprócz soli).
      Woda za to nie jest biała, to można czy nie?
      Bez kawy i herbaty żyję cały czas, białej czy niebiałej, ale bez wody to by mi bylo ciężko wink
    • snakelilith Re: Biała dieta 14.05.22, 19:48
      Ale tak na serio, to po co? Masz zamiar oszczędzać biel zębów już na zawsze, czy dlaczego akurat po czyszczeniu? Przecież zęby powinny być wypolerowane i czy wypijesz herbatę dziś, czy z 3 dni nie robi żadnej różnicy.
      • pepsi.only Re: Biała dieta 14.05.22, 19:55
        Gdybym wydała kasę, niemałą, na jakiś zabieg i powiedziano by mi, że po nim mam stosować taką dietę, to raczej nie dyskutowałabym z fachowcem. Tylko szukałabym sposobu by bezboleśnie przejść te 2 tygodnie.
      • arthwen Re: Biała dieta 14.05.22, 20:04
        Ale to nie samo czyszczenie/usuwanie kamienia tylko stricte wybielanie. I może być tak, że przez jakiś czas po zabiegu zęby są wrażliwsze i podatniejsze na przebarwienia. Co prawda to może znaczyć, że jednak szkliwo chyba trochę uszkadza ten zabieg, no ale to juz wybór tego kto sobie robi.
      • swinki_trzy Re: Biała dieta 14.05.22, 21:18
        Zaraz po wybielaniu zęby są odwodnione i łatwo łapią jazdy kolor. Nie po to się wybiela by je przebarwić jedzeniem i wyglądać gorzej niż przed.
        Stabilizacja i przywrócenie zębom odpowiednie nawodnienie trwa ok dwóch tygodni. Po to jest „biała dieta”.
    • swinki_trzy Re: Biała dieta 14.05.22, 20:48
      To napiszę co mnie ratowało jak już nie mogłam patrzeć na kurczaka z cukinią czy bakłażanem czy też białe zupy krem.
      Na słodko to jogurt grecki z bananem, jabłkiem bez skórki i wkruszoną białą princessą kokosową.
      Obiadowo pyry z gzikiem i pizza bianca. Tzn pizza ze sosem śmietanowym, cebula biała, na to feta i mozzarella, czasami trochę kurczaka i do tego sos czosnkowy.
      To trudny czas, można go umilić białym winem.
        • swinki_trzy Re: Biała dieta 14.05.22, 21:07
          No nie, zielonego też nie jadłam, z mięsa tylko kurczak. I rosół odpuściłam.
          Choć w sumie to ja miałam schizy że zęby się przebarwią i twardo trzymałam się białego. Jajka np tylko pod postacią jajecznicy z przewagą białek (blee).
          Podziwiam samą siebie, bo u mnie to trwało w sumie 4 tygodnie 😂 robiłam opalescence.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka