Dodaj do ulubionych

Nowy sezon Stranger Things

31.05.22, 16:55
Wątek dla fanów serialu. Spojlerujemy do woli! wink
Obejrzałam właśnie wszystkie wypuszczone odcinki i nie mogę doczekać się lipca! Jest genialnie. Jest poziom. Wiele się wyjaśnia. Wszystkie postacie są przemyślane, dobrze napisane i doskonale zagrane.
Obserwuj wątek
    • fornita111 Re: Nowy sezon Stranger Things 31.05.22, 17:12
      Sto razy lepszy od poprzedniego sezonu smile Sympatyczna mlodziez z tych dzieciakow wyrosla, nawet Max polubilam- a wczesniej mnie wkurzala. Postac Jedynki bardzo fajna, chociaz jego historia jako poczatek hodowli dzieci z mocami mi tak srednio lezy. Ale ten aktor najs wink Aha i chcialabym, zeby Steve byl z Nancy.
      • eglantine Re: Nowy sezon Stranger Things 31.05.22, 17:35
        Dziś obejrzę ostatni dostępny odcinek, więc do wątku do jutra nie zaglądam, napiszę tylko, że jest moc. Trzeci sezon mnie zmęczył, a ten ogląda się świetnie. Na ogromny plus przedstawienie relacji między nastolatkami, widać, że dojrzeli od poprzedniego sezonu, czego nie można powiedzieć o dorosłych bohaterach...
        Komediowy wątek rosyjski irytuje mnie niemożebnie, jest karykaturalny, postać Joyce jakaś taka infantylna, lepiej sprawdzała się w roli dramatycznej. Nawet mój ulubieniec Murray stracił trochę urok.
        Ale tak poza tym rewelacja.
      • grey_delphinum Re: Nowy sezon Stranger Things 31.05.22, 17:38
        Rewelacyjny sezon, a ostani odcinek po prostu mega.

Jedynka wymiata (nie spodziewalam się, że to demon, który zabija w miasteczku).

Szkoda, że trzrba czekać do lipca, chlip chlip.

PS Był ktoś z forum 26 lipca pod Wawelem o 23.00? Bo ja tak 😉
    • leosia-wspaniala Re: Nowy sezon Stranger Things 31.05.22, 18:25
      Myślę tak samo, nie domyślałam się, kim jest Vecna niemal do końca, kiedy pokazali powykrzywiane ciała w laboratorium. Dawno mnie serial nie zaskoczył no smile Fajnie, że wyprowadzili akcję z Hawkins przynajmniej częściowo. Jedyna rzecz razi - to ruskie więzienie z pojedynczymi celami i w ogóle takie to porządne tam, amerykańskie wink
    • kozowna_na_henrykowce Re: Nowy sezon Stranger Things 31.05.22, 20:35
      Pierwszy odc był świetny. Przypominał mi poerwszg odc 1 sezonu. Paczka dzieciaków, tajemnica, groza, no super był. Wszystko takie od nowa nowe, niby znajome, a świeże.

Na plus:
      - znów powiało grozą, zwłaszcza w pierwszych odcinkach
      - cała historia No 1, jego ojca, rodziny
      - retrospekcje z lab i małą/dużą 11 i Papą-psychopatą
      - STEVE + Dustin (Robin trochę na minus w porównaniu do 3 sezonu. Tam była zabawniejsza, miała celniejsze riposty), kocham ten duet
      - nowe, do bólu stereotypowe postacie, ale świetnie napisane, na granicy kiczu (nerdy grające w D&d, cheerleaderki, koszykarze, wredne 'fajne' dziewczyny)
      - jak zwykle świetni rodzice, choć na 5 planie
      - wątek Max i Lucasa, lubię te postacie i młodzi aktorzy fajnie grają, zwłaszcza Max i podobał mi się bardzo jej list do Billego, Lucas też dostał trochę więcej do zagrania w porównaniu do poprzednich sezonów

Na minus:
      - wątek syberyjski, za dużo go, za długi, nudny (jedynie Jurij super!)
      - znów po macoszemu traktowany Will i póki co, zbędny w fabule
      - na siłę wrzucona dziewczyna Dustina i jej dziwna rodzinka, ale to mały drobiazg, bo oni też jak na razie 5 plan
      - trochę IMHO za dużo humoru w momentach grozy, np w tym nawiedzonym domu, po drugiej stronie. Ja wiem, że oni to niby już 4 raz przeżywają, ale jakoś tak zero strachu i stresu w tych postaciach widzę, nawet jak stają z tym przerażającym brzydalem twarzą w twarz
      - trochę takie droczenie się twórców z widzami pt. Nie zgadnijcie kogo zabijemy. Najpierw mocna kandydatura Max, potem Steve i nagle Nancy. A finalnie pewnie ktoś, kogo się nie spodziewamy czyli np Jonathan albo Dustin. Żeby było może zaskoczenie i zakończenie.

No i nie mogę się zdecydować czy Erica na plus czy na minus. Czy ona jest taaaaka wnerwiająca, czy tak dobrze gra big_grin
      • dr.amy.farrah.fowler Re: Nowy sezon Stranger Things 01.06.22, 12:22
        Tak, realizmu obrzydliwego jest zdecydowanie za dużo (ciała Chrissy i tego chłoptasia w okularach, Hopper zdejmujący sobie kajdany), sorki, zaliczyłam w życiu masę horrorów i filmów naprawdę obrzydliwych, tu musiałam odwracać wzrok momentami.
        • kiddy Re: Nowy sezon Stranger Things 01.06.22, 17:36
          Ja tego okropnie nie lubię. Jakoś duchów, nawiedzonych domów czy kończyn odcinanych piłą tak nie przeżywam, ale jak komuś nogi się łamią w połowie, oczy zapadają itd. to mnie odrzuca i mdli. Kojarzy mi się to z filmami o opętaniach, tam też są dziwnie powyginane ludzkie sylwetki. W Wiedzminie w jednym odcinku była demonica, która chodziła po suficie jak pająk, a potem wykręciła głowę o 180 stopni. Myślałam, że puszczę pawia.
    • la_mujer75 Re: Nowy sezon Stranger Things 01.06.22, 07:06
      Miałam poczekać jak będzie już całość.
      Pomyślałam sobie : "Oj, tam. Włączę na chwilę, zobaczę, czy warto".
      No, i zobaczyłam wszystko !
      Nie byłam wstanie dawkowac sobie tej przyjemności!!! Słaba jestem.
    • palacinka2020 Re: Nowy sezon Stranger Things 01.06.22, 11:18
      Tak mi sie przypomnialo- czy gdzies w poprzednich sezonach El nie spotyka przypadkiem innych dzieci z laboratorium? Pamietam ze gdzies pojechala, odnalazla matke a potem dolaczyla do grupy innych dzieci z wytatuowanymi numerami. Tymczasem w tym sezonie wszystkie dzieci zabito, nie zgadza mi sie.
      Mozna przyjac, ze po morderstwach program wznowiono i wytatuowano te same numery, ale wiemy ze Papa nie chcial powtarzac tatuazy. Nigdy nie stworzyl drugiej "jedynki" choc twierdzil, ze nr 1 nie istnieje.
      • dr.amy.farrah.fowler Re: Nowy sezon Stranger Things 01.06.22, 13:51
        Owszem, wizualnie niezły (no, do wnętrz i kostiumów można by się przyczepić, bo czasem widać, że projektował ktoś, kto nie pamięta tych czasów). Montaż piękny. Nie wiem, czy zauważyliście: często jest tak, że w scenie zaczyna się jakiś ruch, następuje cięcie, mamy inną scenę, w której coś się porusza w tym samym kierunku (inny przedmiot, inny człowiek).
        • aguar Re: Nowy sezon Stranger Things 11.06.22, 13:39
          Zauważyłam jedną wpadkę - zegarek elektroniczny Ediego zatrzymał się o godzinie, w której został zalany wodą i pokazywał tę godzinę. No przecież elektroniczny by całkiem zgasł po zalaniu!
    • martini.n Re: Nowy sezon Stranger Things 20.06.22, 00:08
      Wreszcie obejrzałam całość. Super sezon, mroczniejszy od poprzedniego i chyba mój ulubiony ze wszystkich. Ja lubię takie horrorowe klimaty, więc na straszność nie narzekam.
      Na jednego z moich ulubionych bohaterów wyrósł Steve, zarówno w duecie z Dustinem, jak i z Nancy. Poza tym koleś ma w sobie tyle uroku, że niech ta Nancy kopnie w tyłek rozmemłanego Jonathana, no naprawde, nie ma nad czym sie zastanawiać.
      Poza tym Murray - ❤. Wątek 1 i 11 bardzo dobry, chociaż moim zdaniem ogólnie wątek laboratoryjny najsłabiej, ale poza tym na chłopaku miło oko zawiesić. Na plus też Dustin, Max i Erica, świetnie grają. I jeszcze Eddie i Antonov całkiem udani.
    • kozowna_na_henrykowce Re: Nowy sezon Stranger Things 01.07.22, 16:29
      Widziałyście już finał? Dla mnie dobry, ale przegadany. Liczyłam na większą 'śmiertelność'. No i wątek sowiecko-łagrowy nuda, nuda, nuda. Max, Nancy, Lukas, Steve i Dustin perełki tego sezonu. Will w końcu dostał coś do zagrania i świetnie to wyszło, szkoda że dopiero w 2 ostatnich odcinkach. Joyce, Mike, Jonathan moim zdaniem mocno na minus w porównaniu do poprzednich sezonów. Mike zagrał słabo, Jonathan właściwie nie miał nic do zagrania, a gra Winony Ryder na granicy pastiszu, przerysowana (podobnie jak aktora grającego Murraya), już wolałam jej rozpacz i nadopiekunczość w I i II sezonie. Ale ogólnie sezon bardzo dobry. Czekam na 5, ostatni.
    • barattolina Re: Nowy sezon Stranger Things 02.07.22, 22:44
      Kurcze. Obejrzałam.
      Nie nudzi Was po raz czwarty ta sama historia ?
      Zło się budzi, zostaje pokonane, potem budzi się jeszcze większe i jeszcze bardziej zostaje pokonane…i tak w koło.

Dwa pierwsze sezony były super, ale trzeci i czwarty miał za dużo dłużyzn.
      Czwarty sezon ratuje właściwie Kate Blush.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka