Dodaj do ulubionych

znieczulica

02.08.22, 06:50
www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,28745228,ciezarna-polka-w-kolejkach-jak-se-zrobila-bachora-to-nich.html#s=BoxOpMT
Jak wspominacie pod tym względem okres ciazy? Bo ja przyznam się ze bardzo dobrze - naprawdę czułam się wyjątkowo ludzie się uśmiechali ustępowali pomagali - człowiek czuł się wyjątkowo i specjalnie. Jak dziecko było malusienkie to jeszcze się trochę ciągnęło... kiedy to się kończy w sumie... po jakiś 3? 6mcach?
Fajne to było...
Obserwuj wątek
    • kotejka Re: znieczulica 02.08.22, 06:58
      Redakcyjna koleżanka stoi i czeka
      Aż ktoś ją zauważy
      No niech zejdzie na ziemię
      Nikt jej nie zauważy
      Nikogo jej brzuch nie interesuje oprócz jej samej
      Niech redakcyjna koleżanka podejdzie i smialo asertywnie korzysta ze swojego pierwszeństwa
      • kotejka Re: znieczulica 02.08.22, 06:58
        Niej samej
    • nutella_fan Re: znieczulica 02.08.22, 07:00
      Mnie raczej nie ustępowano.
      • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:24
        poznali się na tobie
    • martishia7 Re: znieczulica 02.08.22, 07:23
      Bardzo dobrze wspominam, a jeździłam komunikacją miejską dużo i do końca. Panie ekspedientki w moim osiedlowym wołały mnie z końca kolejki. Naprawdę nie miałam na co narzekać w tym względzie.
    • anilorak174 Re: znieczulica 02.08.22, 07:30
      3 ciąże. W każdej praca niemal do końca, podróże komunikacją miejską. Zawsze ktoś ustąpił miejsca. Jak gorzej się czułam, a ciąża jeszcze mało widoczna była, prosiłam uprzejmie kogoś o ustąpienie miejsca i nigdy z odmową się nie spotkałam.
      W kolejkach rzadko stałam, ale pamiętam, że raz czy dwa ludzie wypchnęli mnie na początek.
      Złych sytuacji pamiętam 2. Raz, jak kasjerka w kasie pierwszeństwa poprosiła mnie z kolejki do przodu to babka przede mną urządziła awanturę, ze jakim prawem. I raz jak jechałam niemal pustym tramwajem, w 8 mcu ciąży z 2,5 latkiem na kolanach, uczepił się mnie jakiś dziad, że mam mu natychmiast ustąpić miejsca...
    • brenda_bee Re: znieczulica 02.08.22, 07:52
      Ustępowano mi. Mam dobre wspomnienia.
    • dreg13 Re: znieczulica 02.08.22, 07:54
      Oczywiscie, ze nie widzę brzucha. Po prostu nie patrzę na brzuchy innych. W ogole nie lustruję ich wzrokiem. Nie patrzę nerwowo, kto stoi za mną w kolejce.
      Brzuchy widzialam wszędzie, gdy bylam w ciąży. Mialam wrazenie, ze polowa kobiet chodzi z brzuchem. Po porodzie widzialam tylko male dzieci.
      Jesli zobaczę, to zawsze ustąpię - i tym z brzuchem, i tym z dzieckiem. Ale musze zobaczyc lub ktos musi sprawic, żebym zobaczyła - mowiac „przepraszam, jestem w ciąży…”
      A ludzie teraz tez mniej ustępują, gdyz jest coraz wiecej otylych. Ja sama czasem nie wiem, czy kobieta jest w ciąży czy ma taki brzuch. Moja przyjaciolka ma tendencje do otylosci brzusznej. Jest bardzo szczupla, wrecz chuda, a brzuch jej wywala od zawsze (nawet na studiach tak miala). I wielokrotnie sie zdarzylo, ze ktos jej chcial z powodu brzucha ustąpić miejsca. Ona sie natychmiast tlumaczyla… Przykre to bylo, a że przecież mnóstwo teraz o tym, jak nie urazic grubezej osoby, to ludzie czasem sie boją.
      • joyce_byers Re: znieczulica 02.08.22, 13:28
        Ja się rąk ostatnio skompromitowałam w aptece. Wyraźna tabliczka, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo, a kolejka była dość długa. Farmaceutka pyta kto następny bo czekaliśmy w 3 kolejkach ,które zbijały się w jedną na tzw.zakladkę . I wypaliłam, że Pani pierwsza bo w ciąży. Pani całkiem szczupla poza pokaźnym brzuchem stąd moja pewność,że w jest w zaawansowanej ciąży. Pani na to,że nieee ona NIE jest w ciąży I poczeka.
        • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 13:30
          cudowne!
    • nie_ma_niebieskich Re: znieczulica 02.08.22, 07:55
      Mnie raz wyzwano za brak obrączki...
      • anilorak174 Re: znieczulica 02.08.22, 08:04
        Serio???
        Mnie kiedyś jak stałam z wozkiem pod przychodnią jakas babka zaczęła ochrzaniac, ze w TAKIM wieku mam dziecko. Przecież o nauce powinnam myśleć a nie o chłopakach...
        (uwaga: miałam 25 lat)
        • ajaksiowa Re: znieczulica 02.08.22, 08:12
          Skoro stała w kolejce widocznie dobrze się czuła i nie chciała korzystaç z przywileju,,poza kolejnością ,,
        • nie_ma_niebieskich Re: znieczulica 02.08.22, 09:25
          Serio.
    • thank_you Re: znieczulica 02.08.22, 08:16
      W ostatniej ciąży nagminnie spotykała mnie sytuacja, gdy stojąc w kolejce ktoś (głownie starsze kobiety) żądał przepuszczenia mnie.
      Ludzie uśmiechali, zagadywali mnie, byli milsi niż zazwyczaj.
    • g.r.uu Re: znieczulica 02.08.22, 08:41
      Nie stosowałam nigdy techniki: a postoję sobie cicho, niech mnie samo zauważą, a jak nie to ponarzekam. Po prostu tam gdzie przysługiwało mi pierwszeństwo, podchodziłam i uprzejmie informowałam, że chcę z niego skorzystać. Nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek odmówił. Fukać zaczęła jedna baba w przychodni, jakim prawem ja mam mieć badania krwi bez kolejki jak ona tyle stoi. Wyjaśniłam, że na podstawie ustawy za życiem wprowadzonej przez PiS. Pani wcześniej głośno deliberowala o wspaniałości nowej władze i tym o ile jest lepsza od ryżego zdrajcysmile
      • black.emma Re: znieczulica 02.08.22, 09:04
        😃
      • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 11:34
        > Po prostu tam gdzie przysługiwało mi pierwszeństwo, podchodziłam i uprzejmie informowałam, że chcę z niego skorzystać.

Pokazywałaś kartę ciąży?
        • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:02
          nie, ustawa nie wymaga karty ciąży big_grin

wymaga ewentualnie czegoś innego, ale sobie to znajdziesz big_grin
          • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 12:05
            Jaka ustawa?
            • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:14
              znajdź sobie jaka ustawa big_grin
            • spirit_of_africa Re: znieczulica 02.08.22, 13:18
              Umiesz czytać?
    • mava1 Re: znieczulica 02.08.22, 09:01
      ja, będąc w ciąży, byłam wyjątkowo traktowana przede wszystkim przez rodzinę. To znaczy nie musiałam robić zakupów (robił mąż, z kartką w ręku) ani w ogóle niemal niczego w domu (jeszcze zdązysz się narobić). I wszędzie byłam wożona np. do lekarza.
      Będąc w drugiej ciąży czasem wstępowałam do okolicznych sklepików, wracajac ze spaceru z pierworodnym, po jakis drobiazg np. natkę do warzywniaka.
      Kiedys stanęłam w kolejce po twaróg do firmowego sklepu-kiosku przy mleczarni. Tam zawsze była kolejka bo świeży i dobry towar. Stoję sobie grzecznie na końcu kolejki, z dzieckiem w wózku i brzuchem, i nagle jakaś pani "proszę przepuścic tę panią", nikt nie protestował. Przyznam że ja bardziej czułam się zmieszana. I tak wracałam ze spaceru, co za różnica czy postoję te 10 minut w kolejce, czy te 10 minut będę szła chodnikiem. No ale pani była tak uparta, że zrobiłam zakupy jako pierwsza.
      ja nie mam problemu z ustępowaniem miejsca ciężarnym, obecnie. I o ile mam pewnośc, że to ciężarna bo dzis to wcale nie jest takie jednoznaczne. Bywało, że zastanawiałam się - w ciąży czy grubas?
      • aguar Re: znieczulica 02.08.22, 09:16
        "w ciąży czy grubas?"
        A jak w drugim przypadku ustąpisz, to się obrazi.
        • rb_111222333 Re: znieczulica 02.08.22, 11:39
          E, nie Raz mi ktoś ustąpił miejsca w autobusie gdy nie byłam w ciąży. Zastanawiałam się czy wyglądam tak grubo czy tak staro wink Niemniej jednak, żeby nie wdawać się w zbędne dyskusje podziękowałam i usiadłam.
        • mava1 Re: znieczulica 02.08.22, 11:47
          zdarzało mi się, że odmawiała a ja poczułam się głupio.
    • aguar Re: znieczulica 02.08.22, 09:13
      Jak najbardziej potrzebowałam, bo jeździłam do pracy tramwajem, to mi nie ustępowano. Ale była zima, ciąża mało zaawansowana. Potem latem, jak już nie pracowałam, to może ze trzy razy przejechałam się komunikacją z wielkim brzuchem - wtedy mi od razu ustępowali.
      Raz z wielkim brzuchem stałam grzecznie w kolejce na poczcie. W pewnym momencie 2 kobiety podeszły do okienka bez kolejki. I wtedy się wkurzyłam, zrobiłam aferę, że nie domagam przyjęcia bez kolejki, ale wpuszczać innych to już nie będę. Były dla mnie bardzo niemiłe, delikatnie mówiąc, nikt mnie nie obronił, ale poszły na koniec kolejki.
    • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 09:18
      Osoba z macicą i ciążą nie powinna stać w kolejce.

Jej wyjątkowa rola w społeczeństwie predysponuje ją do tego, by klękały przed nią narody.
      A tak w ogóle to zakupy powinien robić płodzimierz z penisem.
      • lilia.z.doliny Re: znieczulica 02.08.22, 09:25
        Woman w formie big_grin
      • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 11:36
        > A tak w ogóle to zakupy powinien robić płodzimierz z penisem.

Zgadzam się. A jeśli pracuje na platformie wiertniczej, to w kolejce powinna stać płatna asystentka rodziny.
    • kozowna_na_henrykowce Re: znieczulica 02.08.22, 09:36
      Pracowałam do końca ciąży i po pracy jeździłam po starsze dziecko do przedszkola. Obok przedszkola jest biedrona, nikt mnie nie przepuścił w kolejce ani razu, ale też nie prosiłam. W 9 miesiącu przestałam po prostu robić zakupy, robił mąż. Za to z niemowlakiem zdarzyło mi się, że zostałam kilka razy przepuszczona w kolejce do kasy. Bez proszenia, w tej samej biedronce.
      • anilorak174 Re: znieczulica 02.08.22, 09:41
        Jak bylam z dzieckiem w wózku to na poczcie panie prosiły bez kolejki.
        • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 11:21
          Na poczcie w Polsce są biletomaty, które pokazują, kto za kim stoi.
          Ale może nie o Polsce piszesz?
          • anilorak174 Re: znieczulica 02.08.22, 11:38
            W Polsce. Mimo bileciku panie zapraszaja osoby z malutkimi dziecmi poza kolejnością.
            • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 11:53
              Mnie się to nie zdarza.

A gdyby się zdarzyło, to zapytałabym, na jakiej podstawie urzędniczki pocztowe tak robią.
              • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 11:58
                to zapytaj big_grin
          • katriel Re: znieczulica 02.08.22, 12:19
            > Na poczcie w Polsce są biletomaty, które pokazują, kto za kim stoi.

Zapewniam cię, że nie na każdej.
            • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 12:31
              Serio?

Chyba jednak jest to wyposażenie wszystkich urzędów Poczty Polskiej...
              • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:36
                Chyba jednak jest to wyposażenie wszystkich urzędów Poczty Polskiej...

nie, nie jest big_grin

a nawet jeżeli, to i tak musisz ustąpić, ale przecież nie musisz korzystać big_grinbig_grinbig_grin
                • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 12:37
                  Z czego nie muszę korzystać? Z poczty nie muszę korzystać, czy z biletomatu na poczcie?
                  • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:39
                    z niczego: z poczty i z lotów samolotem także
          • g.r.uu Re: znieczulica 02.08.22, 13:21
            Nie na poczcie jest informacja, kto jest obsługiwany poza kolejnością
    • koko8 Re: znieczulica 02.08.22, 11:33
      Nie oczekiwałam w ciąży wyjątkowego traktowania, więc też nie mam z tego okresu żadnych przykrych wspomnień. Teraz też jakoś specjalnie nie zauważam kobiet w ciąży w miejscach publicznych, kompletnie nie zwracam uwagi, jak się upomną o pierwszenstwo, chętnie przepuszczę.
      Nie rozumiem jednak związku ze znieczulicą.
    • aandzia43 Re: znieczulica 02.08.22, 11:33
      Mam dobre wspomnienia, ustępowali miejsca. To było dawno temu, ale widzę teraz w środkach komunikacji ze też ustępują.
    • panna.w.paski Re: znieczulica 02.08.22, 11:41
      Mam bardzo dobre wspomnienia, sprzed 7 lat i sprzed roku, w dużych polskich miastach. Ludzie uprzejmi (klienci, obsługa sklepów). Jeśli było mi ciężko to podchodziłam i z uśmiechem prosiłam o pomoc albo o ustąpienie miejsca. Mój patent - w sklepach typu Biedronka podchodziłam do obsługi i pytałam czy jest u nich może kasa pierwszeństwa. Nie było ale często otwierali kasę specjalnie dla mnie i prosili mnie na początek. Teraz też często pomagają gdy jeżdżę z małym dzieckiem, i ja też wyłapuję w kolejkach osoby uprzywilejowane i tego samego uczę starsze dziecko. Pay it forward, eh jakby to powiedziała Bi-scotti smile
    • rb_111222333 Re: znieczulica 02.08.22, 11:46
      W pierwszej ciąży cierpliwie stałam czekając aż mi ktoś ustąpi w komunikacji miejskiej, co raczej się nie zdarzało. W drugiej nauczyłam się już grzecznie prosić, zwłaszcza jeśli jechałam z pierworodną - nikt mi nie odmówił. Teraz, gdy chodzę z niemowlakiem, starsze osoby wtryniają mi się w kolejkę i to mnie wkurza. Nikt mnie nie zwyzywał z powodu ciąży, to już byłby kosmos dla mnie
    • szafireczek Re: znieczulica 02.08.22, 11:53
      Ja to nie rozumiem tych uprzejmości w kolejkach - przecież to nie jest łaska, tylko uprawnienie, a z uprawnienia się korzysta i tyle.
      Artykuł jakiś durnowaty, a jeszcze głupiej się kończy.
      Kobieta w ciąży, zamiast się krygować, czy przepraszać - naturalnie, bez większej emfazy, korzysta ze swoich uprawnień - w kolejkach, czy zajmując wyznaczone miejsce w komunikacji itd. To jest normalność.
      • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 12:29
        > przecież to nie jest łaska, tylko uprawnienie, a z uprawnienia się korzysta i tyle.

Ciągle się w tym wątku pojawia sugestia, że osoby w ciąży mają jakieś prawo do pierwszeństwa w kolejce.

Co to jest za prawo? Jaka jest podstawa prawna do takiego pierwszeństwa?
        • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:38
          znajdź sobie big_grin

ale uwaga, zawsze możesz wezwać policję, oni przyjadą i ci podadzą podstawę, a przy okazji dostaniesz mandat za bezpodstawne wezwanie big_grin
          • szafireczek Re: znieczulica 02.08.22, 13:46
            smile na zachętę - podam jeden: ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z 27 sierpnia 2004 r.
    • m_incubo Re: znieczulica 02.08.22, 11:57
      Ciąży ze starszymi to już prawie nie pamiętam, ale skoro nie zapadły mi w pamięć jakieś dramatyczne sytuacje, to zapewne ich nie było.
      Ciąża z najmłodszą przypadła na pandemię, więc nikt miejsca w komunikacji mi nie ustępował, bo miejsca były limitowane. Ludzie raczej pomocni.
      Ale ja w ciążach nie puchłam, nie słabłam, nie mdlałam, więc też nie było potrzeby korzystać z przywilejów.
    • bywalczyni.hosteli Re: znieczulica 02.08.22, 12:01
      Bardzo dobrze wspominam. Ludzie byli życzliwi, troskliwi, ustępowali mi miejsca, uśmiechali się patrząc na brzuchsmile
    • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 12:04
      Ja w sklepach nie ustępuję pierwszeństwa osobom w ciąży, bo je szanuję jako ludzi.

Uważam, że skoro się wybrały do sklepu, to, mimo ciąży, czują się dobrze. A skoro czują się dobrze, to mogą stać, tak jak ja.

Gdyby źle się czuły, to by nie poszły do sklepu, tylko zostały w domu, a po zakupy wysłały dawcę nasienia lub asystenta rodziny.
      • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:14
        big_grinbig_grinbig_grin

Nie musisz ustępować, one same wchodzą przed ciebie, a jak się zaczniesz awanturować to cię wyniesie ochrona big_grin
      • kropka_kom Re: znieczulica 02.08.22, 12:24
        demodee napisała:

> Ja w sklepach nie ustępuję pierwszeństwa osobom w ciąży, bo je szanuję jako lud
        > zi.
        >
        > Uważam, że skoro się wybrały do sklepu, to, mimo ciąży, czują się dobrze. A sko
        > ro czują się dobrze, to mogą stać, tak jak ja.
        >
        > Gdyby źle się czuły, to by nie poszły do sklepu, tylko zostały w domu, a po zak
        > upy wysłały dawcę nasienia lub asystenta rodziny.

a jednak lepiej jest przepiścić.( stan szczegolny a do tego może kobieta nie miała wyjscia i na zakupy chodzić musi) ..no ale tu trzeba mieć odruchy ludzkie ktorych jednak brak
        • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 12:35
          > stan szczegolny a do tego może kobieta nie miała wyjscia i na zakupy chodzić musi

Ale jak to nie miała wyjścia? A gdzie sprawca ciąży? Wysyła osobę ciężarną do sklepu, a sam pije piwo przed telewizorem?

A nie jest to przypadkiem przemoc domowa?
          • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 12:40
            nie
          • manon.lescaut4 Re: znieczulica 02.08.22, 13:52
            Sprawca ciąży może na przykład siedzieć na toalecie z biegunka. Czy ciężarna wchodząc do sklepu musi brać ze sobą pisemne wyjaśnienie powodu, dla którego robi cokolwiek, co mógłby zrobić ojciec dziecka?
            • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 14:04
              Bzdura: akurat puka ladniejsza
              • manon.lescaut4 Re: znieczulica 02.08.22, 21:00
                Albo jego puka ktoś ładniejszy!
                • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 21:11
                  Rafalala!
          • angazetka Re: znieczulica 02.08.22, 23:04
            Sprawca (współsprawca) ciąży może być na przykład, szokujące, w pracy.
    • kropka_kom Re: znieczulica 02.08.22, 12:20
      średnio było z tym...nawet jak wróciłam tylko po pieczątkę do diabetologa to facet mnie nie przepuscił w przychodni a byłam w widocznej ciąży
      • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 13:02
        > facet mnie nie przepuscił w przychodni a byłam w widocznej ciąży

Facet nie musi się znać na ciąży. Pokazałaś mu zaświadczenie lekarskie i dowód tożsamości?
        • angazetka Re: znieczulica 02.08.22, 23:05
          Tak, zaiste, faceci nie wiedzą, jak wygląda ciążowy brzuch.
    • vessss Re: znieczulica 02.08.22, 12:33
      Raz mnie panie w kolejce do wc chciały przepuścić, podziękowałam, czułam się doskonale do 9mca i mogłam spokojnie poczekać. Sama jak widzę, pytam i ustępuję. Nie dotyczy miejscówek w pkp gdzie notorycznie ktoś usiłuje szantażować na ciążę, bąbelki, chcemy jechać obok siebie, wiek; nie po to rezerwuje miejsce m-c wcześniej żeby stać 7 godz przez nieprzewidujących.
    • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 12:59
      Zrobiłam mały risercz i okazuje się, że ustawowe prawo do pierwszeństwa w kolejce osoby ciężarne mają tylko w placówkach medycznych , rehabilitacyjnych i aptekach.

Nie wiem tylko, czy to pierwszeństwo dotyczy tylko usług skierowanych do tej osoby ciężarnej, czy nie (np. czy osoba ciężarna podchodząc do okienka w aptece bez kolejki może wykupić receptę tylko dla siebie, czy dla całej rodziny, to samo przy rejestracji wizyt u lekarza w przychodni).

Są też sieci sklepów, które wewnętrznym regulaminem nadają pierwszeństwo różnym zbiorom osób, ale są to firmy prywatne i oczywiście nie trzeba korzystać z ich usług.

Ciekawy jest przypadek Poczty Polskiej, która też sobie taki wewnętrzny regulamin ustaliła i daje pierwszeństwo wybranym. I to mi się nie podoba, bo każdy może być kiedyś zmuszony do skorzystania z PP. I po co Poczcie biletomaty, jeśli mają własny regulamin kolejkowy?
      • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 13:05
        hehe big_grin

to nie będziesz korzystać z poczty także
        • demodee Re: znieczulica 02.08.22, 13:09
          Jeśli mam awizo, to mam prawo do korzystania z usług Poczty.

I załóżmy, że z takim awizem idę na pocztę, odbieram w biletomacie numerek nr 0002, a zaraz po mnie przychodzi na pocztę osoba ciężarna, pobiera numerek, prawdopodobnie nr 0003.

Czy to jest sprawiedliwe, że ta osoba będzie obsłużona przede mną?
          • woman_in_love Re: znieczulica 02.08.22, 13:14
            tak

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka