Dodaj do ulubionych

Archie Battersbee

06.08.22, 17:48
A na ematce nic w tej sprawie? Dla mnie najważniejsze jest to czy organizator tej głupiej zabawy siedzi.
Obserwuj wątek
    • sophia.87 Re: Archie Battersbee 06.08.22, 17:50
      Ależ wiesz, że organizator może być niewiele starszy niż Archie?
    • glasscraft Re: Archie Battersbee 06.08.22, 18:01
      Jezeli wierzyc wszystkiemu, co sie czyta w internecie, to zadnej tiktokowej zabawy nie bylo tylko dzieciak z problemami probowal sie powiesic (po raz kolejny).
      • taje Re: Archie Battersbee 06.08.22, 19:30
        Nie wiedziałam, że miał już za sobą próbę samobójczą, ale przyznam, że też przyszło mi to do głowy, kiedy przeczytałam, że znaleziono go zwisającego z balustrady przywiązanego paskiem od szlafroka. Cokolwiek było przyczyną, straszna tragedia.

Z ciekawości przeczytałam kilka orzeczeń/zarządzeń wydanych przez sąd w tej sprawie i przyznam, że zaskoczyło mnie (pozytywnie), jak tamtejszy sąd pisze o Archiem i jego rodzinie i jak tłumaczy swoje decyzje. To nie był suchy język prawniczy, tylko pełen współczucia opis zdarzeń, w tym dużo o tym o tym, jaki był Archie, co lubił robić, w co wierzył (według rodziców), co mówili o nim przyjaciele i rodzina. Nawet opisując nieracjonalne zachowania rodziców, kiedy np. wychodzili z jakimiś teoriami spiskowymi albo oskarżali lekarza, że podmienił wyniki MRI , sędzia pisał, że ich argumenty nie mają podstawy w faktach, ale ich reakcja jest spowodowana miłością do dziecka i tym, że chcą dla niego jak najlepiej. Jedno z orzeczeń tutaj, akapit 25 i następne: caselaw.nationalarchives.gov.uk/ewfc/2022/80/data.pdf

• glasscraft Re: Archie Battersbee 06.08.22, 19:58
          Matka zrobila z tej okropnej sytuacji cyrk medialno/prawny. Z sadu do sadu wyzszej instancji, do kolejnego sadu, do UN, potem do sadu w UK, potem do sadu w EU, potem znowu do sadu w UK i tak w kolko.... w telewizji 24/7 plujac na lekarzy, na system prawny, na kogo sie tylko dalo, bo nie dalo sie tak jak ona chciala. Naplula na pielegniarki i lekarzy, ktorzy utrzymywali jej dziecko przy zyciu bez zadnej szansy na to, ze wroci do zycia, nawet nie normalnego zycia 12 latka, tylko takiego, gdzie maszyny nie musza za niego oddychac i nie musi byc ladowany lekami, zeby wszystko "w srodku" nie przestalo funkcjonowac.
          • woman_in_love Re: Archie Battersbee 06.08.22, 20:20
            " W trakcie kariery tancerki na rurze dorobiła się m.in. wyroku za podwójne pobicie i zakazu stadionowego. Jej syn miał poważne problemy z nauką (wyrzucono go ze szkoły) i depresją."
            • taje Re: Archie Battersbee 06.08.22, 20:28
              Tak, właśnie też się do tego dogrzebałam...
      • manon.lescaut4 Re: Archie Battersbee 06.08.22, 20:37
        Ja właśnie się dziś zastanawiałam, czy to na pewno był jakiś idiotyczny challenge, czy może jednak próba samobójcza…
        O tym, ze jedna już miał za sobą, nie wiedziałam sad
    • wkswks Re: Archie Battersbee 06.08.22, 20:35
      Wyglada na to, ze smutne miał życie
    • cegehana Re: Archie Battersbee 06.08.22, 21:25
      Nie ma to jak wydawać wyroki bez sądu.
    • boogiecat Re: Archie Battersbee 06.08.22, 21:36
      Jestem tak samo wsciekla i jest mi tak bardzo, cholernie przykro 😞 12-latek po depresji i probie samobojczej. Kolejny.
      • ajaksiowa Re: Archie Battersbee 07.08.22, 07:57
        Nie można było przenieść chłopca z całà aparaturą do domu?Matka napewno nauczyła by się ją obsługiwać..
        • roks30 Re: Archie Battersbee 07.08.22, 08:24
          A o uporczywej terapii słyszałaś?
        • woman_in_love Re: Archie Battersbee 07.08.22, 08:40
          a kto za to zapłaci?

może Rzeźniczak?
        • milva24 Re: Archie Battersbee 07.08.22, 09:53
          Chciałabyś tak "żyć"? Bo ja wolałabym, żeby mnie odłączyli.
        • czerwonylucjan Re: Archie Battersbee 07.08.22, 10:50
          W jakim celu? Aby utrzymywać cialo przy zyciu czekajac az organy wysiada? Zycia mu to nie wroci a moglby przekazac organy potrzebujacym, ktoezy moga zyc..
          • dramatika Re: Archie Battersbee 07.08.22, 10:58
            czerwonylucjan napisał(a):

> W jakim celu? Aby utrzymywać cialo przy zyciu czekajac az organy wysiada? Zycia
            > mu to nie wroci a moglby przekazac organy potrzebujacym, ktoezy moga zyc..

Mam nadzieję, że rodzice nie wyrazili na to zgody.

• boogiecat Re: Archie Battersbee 07.08.22, 11:25
              Dlaczego?
              • czerwonylucjan Re: Archie Battersbee 07.08.22, 11:31
                To troll nie szukaj logiki.
              • dramatika Re: Archie Battersbee 07.08.22, 11:34
                boogiecat napisała:

> Dlaczego?

Aby wyrazić swój sprzeciw wobec patogennego prawa.
                Po pierwsze nie wyrazili zgody na odłączenie go od systemu podtrzymywania funkcjo życiowych. Państwo zdecydowało za nich.
                Po drugie w 2020 UK zmieniło prawo odnośnie wyrażenia zgody na pobranie narządów. Teraz mają jak w Polsce, czyli zgodę pasywną - aby nie wyrazić zgody na pobranie, muszą to zgłosić. Zgoda jest domyślna. To teoretycznie nic nie znaczy, ale w zderzeniu z praktyką, gdzie systemy medyczne traktują człowieka jak mięso, jest prawem zachęcającym do nadużyć, czyli zbyt pochopnemu stwierdzaniu śmierci, aby pobrać organy. A w UK to sąd decyduje o tym czy człowieka odłączyć od maszyny, a nie rodzina. To idealne podglebie dla działalności rzeźników i innych łowców skór.
                • boogiecat Re: Archie Battersbee 07.08.22, 14:01
                  Ok, doinformowalam sie.
                  Ja jestem daleka od jakichkolwiek « teorii spiskowych » oraz ideologicznych « wyrazow sprzeciwu » w tym temacie.
                  Ale w obecnym -prawnym i organizacyjnym- stanie rzeczy uwazam za kompletnie ludzkie, zrozumiale i logiczne nieufnosc/odmowe rodzin, i jednoczesnie za kompletnie nieakceptowalna jakakolwiek moralna czy spoleczna presje wywierana na rodzinach.
        • boogiecat Re: Archie Battersbee 07.08.22, 11:34
          Ajaksiowa- ja napisalam, ze tez jestem wsciekla bo taka byla moja reakcja i tak zrozumialam wpis startowy uznajacy za najwazniejsze wsadzenie do wiezienia « odpowiedzialnych » za smierc Archiego- zrozumialam to jako wsciekla reakcje na bezsilnosc wobec kolejnego zniszczonego dzieciaka.
          Niestety rzeczywistosc/odpowiedzialnosc jest nieco bardziej skomplikowana, a sady popularne nie maja racji bytu.

Nie mialam zupelnie na mysli podtrzymania Archiego pod aparatura, choc CALKOWICIE rozumiem walke rodziny.
    • kanna Re: Archie Battersbee 07.08.22, 08:51
      Ja tez pomyślałam o próbie samobójczej sad
    • heca7 Re: Archie Battersbee 07.08.22, 09:53
      Już nie żyje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka