Dodaj do ulubionych

Paracetamol czy ibuprom?

06.12.23, 11:43
Co na początki przeziębienia albo covidka?
Chyba w weekend złapałam. W sobotę byłam "przydżumiona" ale po imprezie poszłam późno spać więc myślałam że dlatego, bolała mnie głowa. W nocy zaczęło boleć gardło ale szybko popsikałam antyvirusem i się uspokoiło.
Ciągle mam zatkany nos u nasady i kapie wodnisty katar, głowa słabo kontaktuje, jestem ogólnie zmęczona i patrząc w lustro jestem "szara" na twarzy. Falami czuję przypływ ciepła ale chyba nie mam jakiejś gorączki.
Mam też jakąś wysypkę na twarzy, ale to może być kwestia nowego kremu który miał być cudowny uncertain .

Mam duży zapas paracetamolu któremu się za miesiąc kończy termin. Może pomóc?? Brać??
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 11:48
      Tak brać, nie wyleczy cię, ale będziesz się lepiej czuła.
      • luderka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 11:52
        Się zastanawiam czy bardziej skuteczny na wirusowe sprawy będzie ibuprom czy paracetamol?
        Ewentualnie co innego?
        Witaminę C jeszcze biorę większą dawkę.
        Trochę nie mam czasu na chorowanie.
        • mdro Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 12:00
          Ani jedno, ani drugie na zakażenie wirusami bezpośrednio raczej nie pomoże (tzn. ibuprom ma jakieś działanie przeciwzapalne, ale niewielkie). Złagodzi objawy (w odróżnieniu od wit. C, która zrobi dokładnie nic, ale placebo też pomaga - mnie na katar pomaga rutinoscorbin, który też nic nie robi wink).
          • luderka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 12:03
            No...koledze pomogły 2 aspiryny popite dwiema setkami wódki - na drugi dzień był zdrowy, więc różne są lekarstwa big_grin
            Mnie by raczej zabiła taka mieszanka wink
            • milupaa Re: Paracetamol czy ibuprom? 07.12.23, 10:46
              Aspiryna nie wchodzi w reakcje z alkoholem więc spoko. Gorzej z paracetamolem, można uszkodzić wątrobę.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 11:53
      No jak cię boli głowa i przez to się źle czujesz, to bierz. Ale jak cię nic nie boli, ani nie masz gorączki, to nie ma sensu brać. Paracetamol cię magicznie nie wyleczy z przeziębienia.
      • luderka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 11:58
        Paracetamol jest przeciwbólowo-przeciwgorączkowy. Ibuprom dodatkowo przeciwzapalny. Więc tak dywaguję...
        Trochę mnie "łamie w kościach" , więc to może być któryś obecny wirusek. A nie wiem co to teraz polecają na niego.
    • szarmszejk123 Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 12:02
      Ja nic nie biorę jeśli nie mam gorączki w okolicach 39 albo nie czuje się jakoś bardzo źle, ale ja dość dobrze znoszę podwyższoną temperaturę. Mój mąż już przy 38 dostaje drgawek, więc różnie bywa:p
      Odpoczywaj, pij dużo.
    • angazetka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 18:12
      U mnie sprawa prosta: uczulenie na paracetamol, więc ibuprofen.
    • ga-ti Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 18:18
      A ja w kwestii tej wysypki na twarzy... niedawno rodzinnie wszyscy chorowaliśmy, jedno z dzieci niby tylko katar, najłagodniej z nas wszystkich, ale dostało jakiejś dziwnej wysypki na twarzy, jakby kaszka manna. Internety mówią, że to alergia, ale dziecko ewentualne reakcje alergiczne (rzadkie) miewa na rękach i nogach, 'suche' placuszki. I jakoś mi ta alergia nie bardzo pasuje. I tak sobie dumam, czy to jakiś wirus może?
    • engine8t Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 18:28
      NIC.
    • dwa_kubki_herbaty Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 18:37
      Biorę saszetki na przeziębienie, one są z paracetamolem, i patrzę na samopoczucie nie na goraczkę, bo miewałam 38 i czułam się oki a miewałam 37 i mnie wszystko bolało.
      Natomiast jak mnie głowa boli przy przeziębieniu to ibuprofen.
      Przy czym działają na mnie niskie dawki, bo sporadycznie jestem "połamana".
    • nenia1 Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 18:38
      mnie na covidka lekarka zaleciła ibuprom, ale miałam gorączkę już prawi 39 stopni, ładni mi gorączkę zbił.
    • joana.mz Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 21:05
      a wiecie co pomaga na sedzenie w gardle i uszach?

      Mnie dopadł jakiś wirus, bolą blecy, kości... kupiłam groprinosin, ma działanie przecwwirusowe
      wzięłam też gripex (wiem świnstwo) by jakoś funkcjonować
      • luderka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 21:54
        ja zawsze mam pod ręką spray antywirusowy do psikania do gardła, jest kilka, aktualnie mam Uniben.
        do tego np Sinopure ogólnie przy gardle-zatokach,
        i bardzo pomaga woda morska którą sobie wspiskuję do nosa i oczyszcza nos, i mam jakąś resztkę xylorinu z poprzedniej infekcji do odblokowania nosa.
        poza tym smarowanie vaporupem, albo amolem,
        vit c, miód, czosnek, cebula, ciepłe picie ...

        groprinosin najlepiej na samym początku brać bo to ogólnie na odporność , no i trzeba brac z 5 dni żeby miało sens... gdy już rozwinięta infekcja to ibuprom przez 3 dni max, i te wszystkie płukania i oczyszczania nosa-zatok-gardła żeby nie pozwolić wydzielinie zejść niżej na oskrzela
        • joana.mz Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 22:01
          piję cały czas ciepłe napoje, i ten groprinosin wzięłam od razu jak mnie "rozłożyło", choć trudno powiedzieć kiedy był początek choroby. Mam wrażenie, że od kilku tygodni cała rodzina ma jakieś drobne objawy...
          Z mojej strony bardzo polecam syrop z pędów sosny - pomaga na duszący kaszel
          • luderka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 22:06
            jeśli na gardle wykwity to do płukania np glimbax.
          • luderka Re: Paracetamol czy ibuprom? 06.12.23, 22:09
            bardzo dużo zachorowań teraz, kolejne odmiany wirusów w natarciu

    • alexandra1984 Re: Paracetamol czy ibuprom? 07.12.23, 09:37
      neurolog w szpitalu mowil mi, ze jest fanem paracetamolu i jak przyjmowalam leki (pod nadzorem lekarza) to tez w szpitalach maja paracetamol (a nie ibuprom) na skutki uboczne. Jak mialam bole glowy to inny lekarz mi przepisywal paracetamol, ale na mnie niestety on nie dziala. Co bralam to tylko niepotrzebnie sie 'trulam', bo bol nadal byl. Ibuprom zawsze dziala wiec juz teraz nawet z paracetamolem nie probuje.
      • alexandra1984 Re: Paracetamol czy ibuprom? 07.12.23, 09:40
        wiec majac covida tez tylko ibuprom przyjmowalam
    • sueellen Re: Paracetamol czy ibuprom? 07.12.23, 10:08
      Ja biorę naprzemiennie. Oba łagodzą objawy, choroba staje się po prostu bardziej znośna. Zawsze kupuję najtańsze, nie bawię się w żadne drogie wynalazki.
      • luderka Re: Paracetamol czy ibuprom? 07.12.23, 10:17
        Mi został duży zapas paracetamolu z dawnej choroby. A że oszczędna jestem to bym chciała zużyć póki jest w terminie wink choć ibuprom bardziej lubię.

        A to można brać na zmianę ibuprom z paracetamolem? myślałam, że albo to albo to?
    • arista80 Re: Paracetamol czy ibuprom? 07.12.23, 13:16
      Ja osobiscie Nie biore nic dopoki naprawde Nie czuje sie bardzo zle. Goraczke po prostu przesypiam i wspomagam sie herbata z kurkumy oraz syropem badz tabletkami na Gardlo. Teraz chyba przeszlam wirusa celebryte (Nie testowalam ale sporo znajomych chorowalo a mielismy kontakt), i moje leczenie wygladalo dokladnie Jak wyzej. Goraczke mialam tylko Raz, a potem to tylko duzo plynow I odpoczynek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka