Dodaj do ulubionych

Warzywniak.

05.05.06, 13:45
Coś mnie opętało postanowiłam założyć warzywniak, skopałam sobie sama włanymi
rękoma ziemię i jutro wsiewam wszystko co znajdę w sklepie (no może prawie
wszystko). A marzy mi się ogród z drzewkami owocowymi, krzewy malinek,
truskaweczki i inne pyszności. Nie taki trawnik krótko przystrzyżony dookoła
domu.
Obserwuj wątek
    • kejtka1 Re: Warzywniak. 05.05.06, 13:59
      Strasznie Ci zazdroszczę takiego ogródka. Ja też chciałabym sobie coś posiać,
      czasem popielić, odstresować się trochę, ale niestety mogę sobie posiać tylko
      kwiatki w balkonowych doniczkach. Które i tak z resztą rosną jak chcą.

      Jaś i Natalka
    • mamamikolajcia Re: Warzywniak. 05.05.06, 16:41
      Moja babcia ma duży ogród warzywny i uprawia tam chyba wszystko, a już na pewno
      wszystko czego potrzebuje.
      Mnie natomiast zupełnie do tego nie ciągnie, mamy spory ogród koło domu ale ja
      wolę duży trawnik, jakieś kwiatuszki, krzewy, brzozy, sosenki, planuje jedynie
      kilka krzaczków poziomek oraz maliny i jeżyny.
      • asia_grzes Re: Warzywniak. 05.05.06, 18:13
        my mamy 430m2działki,większa częsc to rekreacyjna z oczkiem wodnym,drzewami
        szczepionymi,krzewami,kwiatami,ale mamy tez mnóstwo truskawek i kawałek ziemi z
        uprawami-
        bób,koperek,pietruszka,botwinka,sałata,rzodkiewka,fasolka,zioła,szpinak,szczypio
        rek,czosnek,szczaw.rok temu mileliśmy też dwie odmiany dynii,niestety w tym
        roku z powodu nawału pracy nie zdążyliśmy zasiać w terminie.szkoda,bo dynia
        jest ładna,zdrowa i bardzo smaczna

        pozdrawiam"rolników" i życzę obfitych plonówsmile
    • kasper68 Re: Warzywniak. 05.05.06, 21:31
      Jeżeli jesteś do tego sama to już ci współczuję mnóstwa pracy.
      • malgosia191 Re: Warzywniak. 05.05.06, 21:55
        A ja nie mam zacięcia ogrodniczego. Na działce mąż sadzi drzewka i krzewy a ja
        tylko to wszystko podziwiam.
        • nadka1 Re: Warzywniak. 05.05.06, 22:03
          My mamy działkę w lesie i jedyne co tam sadzimy to roślinki na skalniaczku albo
          nowe drzewka.Kiedyś z moją mama usiłowałysmy chodować pomidoy-porażka,cała wieś
          miał ubaw z nich dlatego pozostaliśmy przy drzewach.
          • asia_grzes Re: Warzywniak. 07.05.06, 08:42
            dbamy o naszą działke razem-maz kopsi,robi oczko wodne-teraz będzie je
            pogłębiał i robił kaskadę wodną z kamieni,podlewa działkę
            ja sieję ,sadzę i czyszczę z chwastów.
            dziś mamy gosci,naszych przyjaciól,więc zrobiłam sałatki,marynaty do mięs na
            grilla,ciasta.mąż będzie zas głownym grillowym.tylko goście nic nie robia poza
            jedzeniemsmile)
            nasz skalniak tak się rozrósł,ze nie wiadomo co robić z roslinkami,zaczniemy je
            chyba wysadzac przed ogrodzeniemsmile
    • sledziowa Re: Warzywniak. 07.05.06, 22:16
      Ja lubię korzystać z darów ogródka, najlepiej mojej babci, na której mogę
      znaleźć latem wszystko co lubię a babcia sieje i sadzi tyle tego, że dla całej
      rodziny starczy smile z czego bardzo się cieszę, bo sama to nie cierpię prac
      ogrodowych ewentualnie mogę podlać lub skosić trawnik
      • asia_grzes Re: Warzywniak. 09.05.06, 09:04
        wczoraj kupilismy huśtawke ogrodową,stól,krzesła,lezaki.nowe szczepoine drzewka
        i byliny na kwietna plame na trawniku.zaraz idę z malym na dzialkę.mam w koncu
        dwa wolne dni.mąż niestety dostal dodatkowa pracę i własnie wyszedł z
        domu.pozdrawiam.zyczę miłego dnia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka