dorkor33 14.01.07, 05:47 Czy Sinlac można podawać też na mleku - chodzi mi o moje własne, odciągnięte. Wg przepisu robi się go na wodzie, ale pediatra powiedział, że mogę tez na mleku... ktoś się z tym spotkał? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
smallwitch Re: Sinlac 14.01.07, 21:28 Hej Nie można rozrabiać Sinlacu w mleku, nawet w kobiecym. To jest wersja oficjalna, którą usłyszałam dzwoniąc do Nestle. Powiedziano mi, że Sinac na mleku ma nieodpowiednią dla organizmu osmolarność i może źle wpłynąć na nerki... Odpowiedz Link Zgłoś
loorien Re: Sinlac 14.01.07, 21:58 apropo sinlacu bo dzis dałam mojemu bąblowi po raz pierwszy czy tez macie wrażenie ze nie da sie tego rozrobić jak normalnej kaszki tylko nawet po wymieszaniu jest to po prostu woda z kawalkami kaszki odzielnie? no chyba że coś źle robie, ale wydaje mi sie ze wg przepisu Odpowiedz Link Zgłoś
erudy Re: Sinlac 14.01.07, 22:38 loorien - odmierz wodę, wlej do miseczki i cały czas mieszając dodawaj po trochu Sinlaca (ja już nie odmierzam tylko sypię "na oko", tyle, żeby było gęste). Woda musi być ciepła. Tym sposobem udaje mi się zrobić gęstą, gładką masę Sinlakową - bez grudek :) Odpowiedz Link Zgłoś
dorkor33 Re: Sinlac 14.01.07, 22:21 ok, dzięki. A cóż to takiego ta osmolarność??? Odpowiedz Link Zgłoś
smallwitch Re: Sinlac 15.01.07, 09:32 pl.wikipedia.org/wiki/Osmoza aneksy.pwn.pl/biologia/1474258_1.html generalnie chyba chodzi o to, że Sinlac na mleku ma za wysokie stężenie białka i pewnie innych składników też... Odpowiedz Link Zgłoś