Dodaj do ulubionych

kolki i sab simplex

10.05.12, 13:15
Moje 6 tygodniowe dziecko ma chyba kolki, wczoraj w godz. wieczornych bardzo płakała i miała problem z kupą. Trudno było ją uspokoić przez 3 godz. tylko płacz i męka. Zakupiłam sab simplex i mam pytanie jak go podajecie tzn. w jakiej ilosci ? Czytałam, ze 3 razy na dobe po 10 kropli, niektórzy podają po 10 kropli przed kazdym posiłkiem. Sądziłam, że to lek doraźny a tu się okazuje, że jednak trzeba podawać ten lek non stop ?
Obserwuj wątek
      • groszek221 Re: kolki i sab simplex 10.05.12, 13:59
        Ja juz sie poddaje bo nie wiem co u niej jest. W trakcie jedzenia i po strasznie się pręzy, wygina i postękuje (mało co mi persi nie odgryzie) i to chyba raczej nie kolki, ale wczoraj wieczorem płakała non stop przez 3 godziny i widac było że się bardzo męczy i to chyba były kolki. Przy kolkach podobno dziecko bardzo płacze i mało co przynosi ukojenie. U nas ciepłe okłady sie nie sprawdzają jedynie noszenie na "spadochroniarza" czyli ciałem do dołu, wtedy nawet czułam jak w brzuszku jej się przelewa.
          • kahakasurdo Re: kolki i sab simplex 10.05.12, 15:01
            Też mi się zdaje, że to kolki u Was. Spróbuj z tym Sab Simplexem przed każdym jedzeniem - może na początek po 8-10 kropelek? U nas na te problemy brzuszkowe pomagało suszenie brzuszka suszarką - po pierwsze ciepło, a po drugie szum, który uspokaja. Spróbuj.
            • toya666 Re: kolki i sab simplex 10.05.12, 18:26
              Niedawno gdzies tu byl wątek, ze mniejsza niz zalecana przez producenta dawka wogole nie dziala. A producent kaze dawac 15 kropelek przed kazdym posilkiem.

Sorry za brak PL znakow - ssak sie pozywia smile
            • aleksandra1977 Re: kolki i sab simplex 11.05.12, 15:50
              kahakasurdo napisała:
              Spróbuj z tym Sab Simplexem przed każdym jedzeniem - może na początek po 8-10 kropelek?

oto przyklad najczestszego bledu dotyczacego odpowiedniego dawkowania lekow. Czy takie dawki zalecil Ci pediatra/neonatolog dla dziecka? Nie sadze...
              Prawidlowa i jedyna sluszna, jednorazowa dawka sab simplex to 15 kropli podawane do kazdego karmienia, ale, jesli karmienia wypadaja czesciej niz co 2 godziny, to lek daje sie co drugie karmienie - takie zalecenia dostalismy w Niemczech od pediatry. Mniejsze dawki beda nieskuteczne i wowczas mozna sobie darowac w ogole podawanie tego leku. Doraznie mozna go wziac np. jesli trzeba zrobic usg j. brzusznej, gdy ma nie byc gazow w jelitach, albo, gdy zjadlo sie cos ciezkostrawnego (starsze dzieci i dorosli tez moga brac ten lek w odpowiednio wiekszej dawce). Przy kolce niemowlecej ten lek podaje sie w sposob taki, jak napisalam, az do ustapienia objawow (a wiec nawet przez kilka tygodni). Przed uzyciem nalezy mocno wstrzasnac butelka z lekiem.

Fragment odnosnie dawkowania z ulotki sab simplex kupionego w Niemczech:
              "Dosierung:
              Bei gasbedingten Magen-Darm-Beschwerden:
              Erwachsene:
              - 30-45 Tropfen alle 4-6 Stunden
              - Einnahmemenge kann bei Bedarf erhöht werden
              Schulkinder:
              - 20-30 Tropfen alle 4-6 Stunden
              Kleinkinder:
              - 15 Tropfen zu oder nach den Mahlzeiten
              - Bei Bedarf auch zusätzlich vor dem Schlafengehen
              Säuglinge und Flaschenkinder:
              - 15 Tropfen in jedes Fläschchen"

"Dawkowanie:
              Przy dolegliwosciach zoladkowo-jelitowych spowodowanych gazami.
              dorosli:
              -30-45 kropli co 4-6 godzin
              -w razie potrzeby mozna zwiekszyc ilosc

male dzieci:
              15 kropli do lub po posilku
              w razie potrzeby dodatkowo rowniez przed pojsciem spac

niemowleta i dzieci karmione butelka:
              15 kropli do kazdej butelki"
              • kahakasurdo Re: kolki i sab simplex 14.05.12, 09:04
                aleksandra1977 napisała:

> oto przyklad najczestszego bledu dotyczacego odpowiedniego dawkowania lekow. Cz
                > y takie dawki zalecil Ci pediatra/neonatolog dla dziecka? Nie sadze...
                > Prawidlowa i jedyna sluszna, jednorazowa dawka sab simplex to 15 kropli podawan
                > e do kazdego karmienia, ale, jesli karmienia wypadaja czesciej niz co 2 godziny
                > , to lek daje sie co drugie karmienie - takie zalecenia dostalismy w Niemczech
                > od pediatry.

Więc moje dziecko jest "wyjątkowe" bo i mniejsze dawki pomagały. Moje dziecko nie miało kolek, tylko gazy.wzdęcia, o czym zdaje się wspomniałam wcześniej.
          • groszek221 Re: kolki i sab simplex 10.05.12, 15:28
            W takim razie bede podawac przed kazdym jedzeniem, na szczescie to słodkie i mala chetnie to zjada. Co do nabiału to od 3 tyg. nie ruszam wiec to nie nabiał. Jestem raczej na dosc restrykcyjnej diecie wiec juz sama nie wiem od czego w dzien ja boli brzuszek
            • bezak25 Re: kolki i sab simplex 10.05.12, 18:37
              zdecydowanie podawaj 15 kropli a nie mniej, bo nie ma to sensu (zwyczajnie nie będzie działać) i nie koniecznie przed/po każdym posiłku, ale spróbuj rano i wieczorem na początek, jeśli nie będzie zbytniej poprawy to dorzuć w ciągu dnia jedną dawkę. jeśli i to nie pomoże to jeszcze jedną.
              Mojemu synowi, który miał mega kolki wystarczały 3 dawki Sab Simplexu na dobę.
              Spróbuj, poobserwuj, będziesz widziała czy małej ta ilość przynosi ulgę czy nie.
              często masuj brzuszek i wyginaj jej nóżki delikatnie do brzuszka, to pomoże jej pozbyć się gazów. Ciepłe kąpiele też są dobre.
              A tak poza tym trzeba to przetrwać smile to nie będzie trwało wiecznie, na szczęście wink
                • myszon999 Re: kolki i sab simplex 10.05.12, 20:42
                  według ulotki 15 kropli przed lub w czasie posiłku. Ja podaję od popołudnia do nocy przed każdym posiłkiem. Krople szybko się kończą. Ja już zaczęłam drugą buteleczkę. Pomaga na kolki układu pokarmowego ale te nerwowe, gdzie dziecko odreagowwuje bodźce z całego dnia - niestety nie. Efekt: bączki idą ładnie, nie ma problemów z brzuszkiem ale wieczorne stękanie i płacz dalej są. Na to nie ma lekarstwa poza utuleniem dzidzi. Niestety....
                  Kończę bo właśnie ryczy smile
                  • aleksandra1977 Re: kolki i sab simplex 11.05.12, 15:54
                    myszon999 napisała:
                    Pomaga na kolki układu pokarmowego ale te nerwowe, gdzie dziecko odre
                    > agowwuje bodźce z całego dnia - niestety nie
                    rzeczywiscie. Sab to nie jest lek uspokajajacy.
                    Mozesz sprobowac viburcol w czopkach - bedzie dzialal wyciszajaco, troszke nasennie, jest lekiem homeopatycznym.
                    No i obowiazkowo lek na cale zlo, czyli wspomniane przytulanie, lulanie i zaspokajanie potrzeby bezpieczenstwa wink
    • spkasienka Re: kolki i sab simplex 10.05.12, 23:36
      Nie czytałam wcześniejszych odp ale dodam tylko, że może maluszkowi pomóc ciepłym strumieniem suszarki ale uważaj żebyś nie poparzyła brzuszka przez ubranko. To pomaga bardzo. Ja stosowałam sab simplex doraźnie przed jedzeniem.
      • edyta1212 Re: kolki i sab simplex 11.05.12, 15:35
        Ja stosowałam sab simplex co 4 godz i bardzo pomagał oczywiście zaczełam od tego niemieckiego , jak koleżanka mi przysłała z Czech to niestety nie pomagał był bardziej rozrzedzony Lekarz pediatra powiedziała mi ze lek ten jest homeopatyczny i nie szkodzi dziecku takrze spokojnie po 15 kropli podawaj . Moje dziecko karmiłam co dwie godziiny dlatego dawałam co drugie karmienie.
    • maxiowa Re: kolki i sab simplex 13.05.12, 23:38
      Ja podawalam 15 kropli przed kazdym jedzeniem, ale nie czesciej niz co dwie godziny.
      Nam Sab Simplex bardzo pomogl, maly mial mocne gazy i po kroplach puszczal baki az milo a jeki i placze sie skonczyly. Probowalam odstawic krople dwa razy i bole brzuszka zawsze wracaly, wiec krople naprawde dzialaly.
    • madziana_90 Re: kolki i sab simplex 14.05.12, 11:01
      Jesli ja mialabym cos doradzic to z wlasnego doswiadczenia mojemu malemu na kolki pomagal tylko koper wloski. do 3 miesiaca mial paskudne kolki i nic mu nie pomagalo, dopiero bratowa mi doradzila ze mam isc do apteki i kupic koper wloski, nie ta herbatke, bo podobno powoduje wzdecia ale takie zwykle ziola w saszetkach jak herbata smile I potem gotowalam pol litra wody i dopiero jak sie zagotowala wrzucalam taka torebke na 1minute i podawalam malemu, czasem troche doslodzilam jak nie smakowalo smile wystarczylo ze troche wypil i juz bylo lepiej. Do tej pory mu taki wywar podaje jak widze ze meczy go brzuszek smile
      • tuska8413 Re: kolki i sab simplex 15.05.12, 17:11
        U nas kolki też były czymś,o czym udało się już zapomnieć. Nie pomagały masaże brzuszka,suszarka,podginanie nóżek w kolankach,ciepłe kąpiele nic kompletnie,nawet Sab Simplex sobie nie poradził. Mały krzyczał,prężył się,a ja bezsilna płakałam razem z nim.Jedyna rzecz,która się sprawdziła to kropelki Bobotik. Po kilku podaniach kolki odpuściły i wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Jeżeli Sab nie pomaga,to polecam nasz sprawdzony specyfik! Niestety kolki trzeba jakoś przetrwać,mijają zazwyczaj koło 4 m-ca,życzę siły i cierpliwości!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka