30.12.05, 11:14
witajcie! Mam 7 tygodniowedo synka. Ostatnio stwierdzono u niego skazę
białkową. Karmię piersią i raz w nocy podaje mu mleczko z butelki Bebilon
pepti, wtedy prześpi mi ok 3 godz. (synuś" wisi" mi na piersi przez całe
dnie).Dostał też czerwonej wysypki na policzkach. Maść , którą dostaliśmy od
lekarza nic nie pomaga. Kupkę robi raz na 2 dni, jest ona rzadka i koloru
zielonkowatego. Czy to coś grożnego? Czy jest jakaś inna skuteczna metoda na
pozbycie się tych suchej wysypki na twarzy?
Pomóżcie
Obserwuj wątek
    • maretina Re: pomocy 30.12.05, 11:18
      nie wiem czy skazie nie powinnas miec specjalnej diety jako matka karmiaca.
      zielone kupy po bebilonie pepti to norma. wyproznianie co dwa dni tez jest w
      normie.co do krostek.... nie wiem, ale jesli lek nie dziala to wydaje mi sie
      sensowna ponowna wizyta u pediatry i zmiana leku.
    • maretina Re: pomocy 30.12.05, 11:19
      wiszenie na piersi tak malych dzieci to norma. przykra dla matki, ale norma. 3
      godziny przespane ciagiem to dobra nowina.
      • amel9 Re: pomocy 30.12.05, 11:22
        dzięki! ale nie wiesz czy te kupki będą takie cały czas???
    • ewcik77 Re: pomocy 30.12.05, 11:25
      a jesli chodzi o suche krostki to nam pomogla masc witaminowa (witA+E)
      przepisana przez lekarza.nasz synek tez mial ta wysypke dosyc dlugo,
      stosowalismy masc i przeszlo. pediatra powiedzial ze moglo to byc po prostu
      jakies uczulenie kontaktowe bo pojawialo sie to na policzkach. wiec albo
      zadzialala masc albo sie maluszek przyzwyczail;o)
    • ilona54 Re: pomocy 30.12.05, 11:29
      witam,moja coreczka rowniez miała skaze białkową i byłam i jestem /7 mies/ na
      diecie bezmlecznej,pomogło.Jaką maścia smarujesz twarz dziecko?Na such skorke
      stosowałam poprostu tlusty krem,ale my nie mieliśmy żadnej wysypki tylko
      czerwona,sucha sk.
      ilona54
      • maretina kupki 30.12.05, 11:36
        u nas na bebilonie pepti zdaraly sie tez zolte i zielonozolte. nie przejmuj sie
        samym kolorem, wazne, czy nie ma biegunek, czy sluzu w kupce nie ma albo czy
        stolec nie jest smolisty.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka