Dodaj do ulubionych

Ropiejące oczko u 8 dniowego smyka!!!!!!!!!!!!!!!

11.07.06, 14:28
Mój problem,to ropiejące oczko mojego 8 dniowego synka. Pani połozna w
szpitalu kazała przemywać oczko solą fizjologiczną a nawet wlewać ją do
oczka. Czy któraś miała taki problem? I jak sobie radziła.
Obserwuj wątek
    • lula78 Re: Ropiejące oczko u 8 dniowego smyka!!!!!!!!!!! 11.07.06, 14:49
      Też mieliśmy te sam problem. Trzeba przemywać solą fizjologiczną. Polecam też
      masowanie oczka w czasie karmienia. Jak nie przejdzie, to idz z powrotem do
      okulisty, to przepisze Ci antybiotyk. Jak i to nie pomoże, to jedynym wyjściem
      jest udrożnienie kanalika ocznego. Niezbyt przyjemne, bo robią to na żywca.
      • martulka79 Re: Ropiejące oczko u 8 dniowego smyka!!!!!!!!!!! 11.07.06, 14:52
        nam sol fizjologicza nie pomagala i przemywamy rumiankiem.Pediatra tez chcial
        dac antybiotyk, ale wole mniej drastyczne metody, tym bardziej, ze farmaceutka
        powiedziala, ze ten lek jest dosc silny.Chyba,ze rumianek nie pomoze to wtedy
        nie mamy wyjscia....ale widze, ze jest duzo lepiej niz po soli.
      • kasia_sp Re: do lula78 11.07.06, 14:58
        kochana! błagam, napisz na czym ten zabieg polega, jeżeli wiesz ??! co i jak
        robią maluszkowi ??sad
        moją małą chyba to czeka i strasznie się obawiam crying((((((((((((((((((
        plis plis
        • lula78 Re: do kasia_sp 11.07.06, 15:59
          Polega to na włożoniu igiełki w koncik oka i przepłukaniu. Zabieg odbywa się bez
          znieczulenia. Trwa to dosłownie chwile. Wypraszają przy tym rodziców.

          Może w Twoim przypadku nie będze to konieczne. Spróbuj jeszcze z wodą z Morza
          Martwego i rób masażyk oczka, bo niestety zazwyczaj nasi lekarze przepisają
          antybiotyki i co lepsza same zagraniczne, a o masażu oczka mało kto mówi.
    • kotosz Re: Ropiejące oczko u 8 dniowego smyka!!!!!!!!!!! 11.07.06, 14:53
      Hej. Nie martw się, dzieciaczki często tak mają. Przemywaj dużo solą fizjolog.
      i spróbuj zrobic masaż kanalika łzowego, żeby go odetkać. Mój synuś też tak
      miał. Pomogła sól i masaże.
      • reniuta67 Re: Ropiejące oczko u 8 dniowego smyka!!!!!!!!!!! 11.07.06, 16:09
        Mi telefonicznie lekarz przepisal i kazal kupic -SULFACETAMIDUM-krople do oczu
        i kropic po 4 krople do OBU OCZU 4 razy dzinnie przez okolo 4 dni.Pomoglo.Pozdr.
      • karina127 do kotosz 11.07.06, 17:02
        Jeszcze pytanko o kanalik łzowy. Gdzie on się znajduje. Przepraszam za głupie
        pytanie. Gdzie najlepiej masować,żeby pomogło jak najszybciej. Chodzi mi o
        to,żeby mały nie cierpiał przez tą ropę.
        • madziaz Re: do kotosz 11.07.06, 17:13
          Jak lekko odchylisz dolną powiekę, to w wewn. kąciku widać małą dziureczkę. J
          polecam mocny napar z czarnej herbaty (za okulistką starej daty). Rumianek jest
          ponoć za ostry.
          • reniuta67 Re: do kotosz 11.07.06, 17:21
            Rumainek moze uczulac a herbata jest lepsza.Pozdr
    • iws Re: Ropiejące oczko u 8 dniowego smyka!!!!!!!!!!! 11.07.06, 17:08
      ja polecam przemywanie naparem ze świetlika - u nas przeszło po około 4 dniach
      przemywania 2 razy dziennie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka