swietlik111 22.10.05, 01:20 Dziewczyny jak wygląda badanie KTG? Lekarz kazał mi przyjść na to do szpitala 1.11 na dzień przed terminem, ma wtedy dyżur. Czy trzeba coś ze sobą zabrać??? Mówił, że to trwa jakieś 30 - 40 minut, tak? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
eminka1 Re: KTG 22.10.05, 08:12 KTG miałam robione 12 lat temu, wiec moze się troche zmieniło w wyglądzie (choć nie sądzę), ale samo badanie polega na kontroli i zapisie tętna płodu i skurczy macicy. W tym celu oplatają brzuch dwoma pasami, na których są umieszczone czujniki (wyglądają mniej więcej jak pudelka po kremie nivea), Ty leżysz na plecach, chyba moze pół siedziec. KTG jest podobne do EKG (równiez rysuje Ci się zapis na miliimetrowym papierze - nie wiem jak to się fachowo nazywa. Nic nie boli, dyskomfortu troche powoduje, że musisz cierpliwie to przeleżeć i to tyle. Jeślii będziesz sama na sali leżeć, to moze przydać Ci się książka lub gazeta. To tyle. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
lisiczka24 Re: KTG 22.10.05, 09:14 Dokładnie tak wygląda oprócz tego daja ci taki przycisk który wciskasz za każdym razem jak poczujesz ruch dzidziusia i to wszystko.Ja mam w poniedziałek juz drugie ktg. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
monia0000 Re: KTG 22.10.05, 21:00 A ja mam za każdym razem jak jestem u mojego gina (ma urządzenie w swoim gabinecie) i tak właśnie wygląda jak opisała moja przedmówczyni tylko że ja nie dostaje żadnego przycisku a słychać jak mały fika, ojj słuchać Odpowiedz Link Zgłoś
asca25 Re: KTG 23.10.05, 01:30 Ja na KTG też nie dostałam żadnego przycisku, a byłam tydzień temu. Odpowiedz Link Zgłoś