14.05.06, 10:23
dziewczyny prosze Was abyscie pomogly mi skompletowac wyprawke dla mojej
siostry, ktorej coreczka przyjdzie na swiat w polowie lipca.
Przyznam ze ja troche mam watpliwosci w co sie ubiera takie male dziecko w
sam srodek lata?
moja wstepna koncepcja jest taka:
5 body z krotkim na 56
5 body z dlugim na 62
2 pajacyki na 56 (bawelniane? welurowe?)
3 pajacyki na 62 (bawelniane? welurowe?)
3 pajacyki 62 - bawelniane takie typowe do spania
2 komplety typu dresik
rekawiczki dwa kompelty
czapeczki bawelniane 4
cieplejsza czapka jedna
skarpetki 5 par
cos jeszcze jak myslicie????

tak sie zastanawiam jeszcze nad tym czy jej bedzie potrzebny szlafrok?
przeciez to sam srodek lata?
Obserwuj wątek
    • justin301 Re: wyprawka 14.05.06, 10:32
      Moim zdaniem kupowanie ubrań na 56 to wywalanie pieniędzy w błoto. Jestem o tym
      przekonana mimo że moje dziecko miało 53 cm długości a ważyło 2750 tylkosmile.
      Takie ubrania są na chwilę.
      • bogusia.woj Re: wyprawka 14.05.06, 10:35
        Jestem tego samego zdania. Lepiej kupić 2 sztuki body mniejszych a resztę
        większych ubranek. Zwłaszcza,że takie dziecko bardzo szybko rośnie
          • justin301 Re: wyprawka 14.05.06, 11:10
            To może skoro najpierw pewnie się takie maleństwo ubiera w długi rękawek to
            może darowizna od cioci kalii ubranek w tym rozmiarze a te cieńsze i z krótkim
            rękawem 62 cm. Zresztą chyba wszystko zależy od tego jakie bedzie lato.
            • kaliaa Re: wyprawka 14.05.06, 11:16
              he he ciocia kaliaa tylko przekazala grubsze rzeczy typu beciki, reczniki,
              itd, ubranek nie przekazuje bo jest wstretna i trzyma dla swoich nastepnych
              dzieci smile
              no wlasnie ja sie zastanwaiam czy takie malcuhy to w dlugim rekawku chodza czy
              w krotkim- czy moze jakies rampersy potrzebne??
              u mnie swietnie sie sprawdzil spiworek wierzchni z allegro z hm, ale czy jej
              bezie potrzebny dla letniego dziecka?
              • agnieszkaela Re: wyprawka 14.05.06, 13:39
                Wiesz, ile dziewczyn tyle opinii bedzie. Ja musialam dokupywac ubranka
                rozmiarze 50 i 56 bo malo ich mialam, a choc przydaly sie na krotko to jednak
                sie przydaly. Osobiscie odradzalabym jednak welurowe i z dlugim rekawem, ja we
                wrzesniu ich nie uzywalam a co dopiero latem.
                • efka30 Re: wyprawka 14.05.06, 18:37
                  Ja kupilam w roz. 56 2 body i 2 pajace.Okazało się za mało.Synek w
                  62 "pływał".Mierzył po urodzeniu 51cm.Musialam dokupic.
                  Na lato podarowlabym sobie welur.Najwyżej w roz.62 1 szt.pajacyków.
                  U nas ajace na malenstwo sie sprawdziły.Dresiki okazały się
                  niefunkcjonalne.Wszystkie z kapturem,który leżącemu dziecku trzeba zawsze
                  założyc,bo inaczej pod pleckami mu niewygodnie,a nie zawsze jest potrzeba
                  zakładania kaptura.Teraz kiedy Puchatek siedzi,dresy sprawdzaja się
                  świetnie.Pajace uzyywalismy do do 6 m-cy potem pidżamka do spania i rajtuzy na
                  codzien w domu i pod sodnie.No ale teraz w koncu skarpetki!!!!!Nareszcie ciepło!

Pozdr.
                  Ewa
      • shamsa Re: wyprawka 15.05.06, 12:42
        moja w 56 chodzila do konca 3 miesiaca (ur 3500/55). taka rozmiarowka dziwna chyba.

na liscie uwzglednij chlodniejsze dni i zamiast 5 body z krotkim wez np 2 z
        dlugi 2 z krotkim. lepiej brac mniej i czesto prac - bo dziecko szybko rosnie
        wez 2 pajace bawelniane na pizamke
        welurowe na dzien
        szlafroka nie uzywamy chiociaz mamy - przyda je sie dopiero chyba jak dziecko
        chodzi. wczesniej recznik wystarczy.
    • bogusia.woj Re: wyprawka 14.05.06, 19:03
      Och widzę,że dużo dzieciaczków małych. To ja chyba jakaś niewprawiona, bo moje
      dzieci urodziły się duże . Córka miała 58 cm a synuś 59 i szybko mi wyrosły z
      rozmiaru 62, które kupiłam na początek.
    • asmi7 Re: wyprawka 15.05.06, 10:29
      Kaliaa, raczej nie będzie to dokładna odpowiedź na Twoje pytania, ale moze
      przydadzą sie twojej siostrze takie informacje. Podaję Ci link do super wątku o
      wyprawce, na co zrócić uwagę itp. Ja, będąc wciąży, wydrukowałam sobie,
      oczywiście wybiórczo niektóre posty i przy kompletowaniu bardzo mi to pomogło.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23334&w=17687075&v=2&s=0
      (o wyprawce pisze linkaa3, reszta postów to głównie "ochy" i "achy").
    • thmwag1 Re: wyprawka 15.05.06, 12:33
      Ja też musiałam dokupować wielkość 56, bo mój syn też był długo mały i klęłam,
      że posłuchałam i kupowałam wszystko od 62. A jak już weźmiecie 62 to zapinane
      pod szyjką na zatrzask, a nie z tymi zakładkami, bo jak dziecko małe to te
      zakładki do pasa sięgają i mamusie klną jak szewcy (ja klełam bardzo). Poza tym
      jestem jak najbardziej za długim rękawkiem ale bawełna najlepiej cieniutka, bo
      wtedy nie trzeba smarować łapek przed słonkiem( a znam mamę która zostawiła
      dzidzię w cieniu a wredne słonko się przemieściło i malutka w ciągu 10 minut
      bardzo sobie skórkę poparzyła.
      Mi przydały się rożki, miałam 3 a jeszcze ze dwa by się zdały - bo na rożkach
      robiłam wszystko, jak był upał to leżał sobie w rożki i tylko w body.
      Rękawiczki to pomyłka - bo na pewno sie bedą potrzebne, nawet te bawełnianie -
      jak ja z tym wyskoczyłam to pediatrzy w szpitalu się ze mnie śmiali, bo maluch i
      tak miał zimne rączki, to ponoć fizjologia.
      Te czapeczki to nie wiem po co tyle bawełnianych - chyba nie po kąpieli co? Bo
      ten wymysł też trochę osób wyśmiało (ale nie myśl sobie ja to też kupowałam
      zgodnie z przykazaniami z internetu, a teraz oddaję innym dzieciom bo sama
      tylko wyprałam i wiem że nigdy nie użyję) a używałam tylko na zmianę dwóch
      grubszych bawełnianych na dwór.
      Skarpetki miałam 3 pary z frotki i używałam do tego aby za duże pajacyki
      wyglądały po ludzku.
      W ogóle to wiem, że najlepiej mało a dobrej jakości, bez udziwnień (np. typu
      kimono - bo z tym teraz walczę jak mały względnie przy przebieraniu nie
      protestuje, a noworodki przebierane być nie cirpią przecież smile )
      No i pieluszki tetrowe (ja nwet ręcznika do wycierania nie używałam, bo mały był
      delikutaćny i tylko pieluszką dawał się osuszać), więc te 30 to było mało i na
      przyszłość kupię więcej
    • shamsa Re: wyprawka 15.05.06, 12:44
      ogolne wrazenie mam takie, ze wszystkiego troche za duzo chcesz kupic (dla mnie
      np 2 czapeczki w zupelnosci wystarcza. 3-4 pary skarpet tez, zwlaszcza latem.
      komplety dresowe ok - tylko razem z pajacami to kupa ubran, zupelnie nie
      potrzeba tak malemu dziecku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka