Gość: ljoanna IP: *.* 05.10.02, 21:19 Jest bardzo zdrowa, ale co można zrobić z niej dla rocznego dziecka. Ja dodaję trochę do zupki, jednak nie mam pomysłu na nic innego. Może ktoś ma jakiś pomysł? Jotl Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: lubka Re: Soczewica IP: *.* 07.10.02, 11:01 Hej, hejJa robię też kotleciki z soczewicy. Robi się je tak jak z soi czy zwykłe z mięsa. Ugotowaną i zmieloną soczewicę łączę z bułką tartą, jajkiem, dodaję przyprawy, a także zmieloną cebulkę (można też dodać podsmażoną cebulkę), czosnek i inne warzywa - w zależności od nastroju i zawartości spiżarni może to być marchewka, seler czy pieczarki. Podobnie robię też pasztet. Czasem jak mam mało soi (ziarna) i mało soczewicy robię kotlety mieszane, pychotka. Pozdrawiam, majka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lubka Re: Soczewica IP: *.* 07.10.02, 11:01 Hej, hejJa robię też kotleciki z soczewicy. Robi się je tak jak z soi czy zwykłe z mięsa. Ugotowaną i zmieloną soczewicę łączę z bułką tartą, jajkiem, dodaję przyprawy, a także zmieloną cebulkę (można też dodać podsmażoną cebulkę), czosnek i inne warzywa - w zależności od nastroju i zawartości spiżarni może to być marchewka, seler czy pieczarki. Podobnie robię też pasztet. Czasem jak mam mało soi (ziarna) i mało soczewicy robię kotlety mieszane, pychotka. Pozdrawiam, majka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AniaSK Re: Soczewica IP: *.* 07.10.02, 11:21 Ja robię soczewicę z warzywami. Soczewicę gotuję ze sporą ilością przypraw (liść laurowy, tymianek, bazylia itp), do miękkości, osobno gotuję warzywa, które potem lekko podsmażam na masełku, soczewicę "polewam" warzywami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AniaSK Re: Soczewica IP: *.* 07.10.02, 11:24 A, i jeszcze mi się przypomniało: soczewica jest doskonałym nadzieniem do pierogów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: basia13 Re: Soczewica z kasza jęczmienną IP: *.* 07.10.02, 14:13 Ja polecam soczewicę z kaszą jęczmienną .Przepis prosty.Soczewicę zielona ugotować.Osobno ugotować kaszę jęczmienną np 2 saszetki z kostką rosołową. I cebulkę przysmażyć na masełku, dodać trochę Curry, jeszcze chwilę potrzymać na ogniu mieszając. Wszystko wymieszać, gotowe pyszne i zdrowe.PolecamA tak na marginesie to nie za wcześnie podajesz swojemu roczniakowi strączkowe.Baśka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ganga Re: Soczewica z kasza jęczmienną IP: *.* 07.10.02, 15:53 Basiu, wśród strączkowych soczewica wyróżnia się tym, że można dodawać ją już do zupek dzicka 8 miesiecznego, bo jest lekkostrawna i niewzdymająca (szczególnie ta czerwona).Jotl, a ja mam dla Ciebie propozycję zrobienia Twojemu synkowi pasty do chleba z soczewicy.Bierzesz szklankę soczewicy czerwonej lub zielonej. Gotuje się ją z dodatkiem pokrojonego pora i zmiażdzonym ząbkiem czosnku (niekoniecznie) w niewielkiej ilości wody lub bulionu (wody tyle by wszystko bylo ledwie przykryte). Gdy soczewica jest miękka należy odparować nadmiar wody, jeśli takowa jeszcze jest. Miksujesz z dosatkiem pól kostki masła + przyprawy (sól, majeranek lub to co wolisz). Gdy masa się przestudzi stężeje , ale gdyby to wyszystko było jednak wg Ciebie za rzadkie, to można dodać kilka łyżeczek bułki tatrej. Pasta nie tylko dla dzieci SmacznegoGanga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ljoanna Re: Soczewica IP: *.* 10.10.02, 21:01 Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Na pewno z nich skorzystam. Mam jeszcze pytanie: czy soczewicę należy moczyć przed gotowaniem. Ja kupuję taką porcjowaną w woreczkach, na opoakowaniu jest napisane , ze czas gotowania 20 - 30 minut, jednak to chyba za mało, bo jest twarda. A może lepiej kupować inną ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ganga Re: Soczewica IP: *.* 10.10.02, 22:34 Najlepiej namocz ją zalewając wrzątkiem - na godzinkę . Później odlej wodę i gotuj w nowej wodzie (będzie mniej wzdymająca). Tak robię z soczewicą zieloną. Soczewicy czewonej nigdy nie moczę, bo inaczej rozgotowuje mi się na miazgę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: goskax Re: Soczewica IP: *.* 11.10.02, 12:25 Najlepiej podawać ją z ryżem lub kaszą,jest wtedy żródłem pełnowartościowego białka (możesz wykorzystać wszystkie te przepisy,które podały emamy dodając to o czym wspominałam) Faktycznie "pychotka" .Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczucha Re: Soczewica IP: *.* 14.10.02, 13:39 Ja robię czerwoną soczewicę z ryżem w curry. Gotuję osobno ryż, osobno soczewicę, podsmażam trochę cebulki, potem wszystko mieszam ze sobą i dosypuję curry, az wszystko będzie żółte. Bardzo smaczne, na pewno dla dorosłych co do dzieci to jeszcze nie wiem (moja dzidzia żywi się jeszcze przez pępowinę )Z soczewicą trzeba uważać i gotować małe porcje, bo nie wskazane jest przechowywanie przygotowanego z niej dania.Pozdrawiam Dot z 28 tyg. Brzuszkiem Odpowiedz Link Zgłoś