Dodaj do ulubionych

Mieso dla malucha?

28.07.09, 12:07
Witam, moj 3 letni Mateuszek bardzo rozsmakowal sie w parowkach po
tym jak zrobilam mu danie z parowek ulozonych w usmiechniete buzki;-
) Nie jestem jednak pewna czy to zdrowe mieso, kolezanka polecila mi
jedynki robione z indyka- czy macie jakies doswiadczenie na ten
temat?
Pozdrawiam,
Jagoda
Obserwuj wątek
    • tym08 Re: Mieso dla malucha? 28.07.09, 15:35
      kazdy ma swoje zdanie na temat parowek. ja uwazam ze nie jest to
      danie dla dzieci, tym bardziej ze sama nie zjadlabym parowki. moj
      ojciec od wielu lat ma do czynienia z miesem wszelkiego rodzaju, a
      parowki (jakiekolwiek by nie byly), to, jak mowia, "dzioby i ryje"wink

      > ) Nie jestem jednak pewna czy to zdrowe mieso,

      to nawet nie mieso!
      • babcia47 Re: Mieso dla malucha? 28.07.09, 16:26
        troche mnie dziwi ta powstała ostatnio niechęć do tzw. podrobów, tym
        bardziej, ze cały swiat sie nimi zajada i są podstawą wielu nawet
        wykwintnych dań. Podroby, głowizna, tkanla łaczna i chrzastki jak
        uszy czy nóżki zawieraja też wiele składników korzystnych dla ludzi
        a juz tym bardziej dzieci, które dopiero budują swój organizm i taki
        zastrzyk budulca jest dla nich wskazany, Problem zazwyczaj wynika z
        nieumiejetnosci smacznego ich przygotowania a w przypadku wyrobów
        gotowych niechlujstwo producentów i niestety oszustwo. Jak dziś
        sobie przypomne te wyroby mojego dziadka lub kupowane w sklepach w
        latach 60-70 tych..to mi ślinka cieknie..kaszanke mozna było usmazyc
        w chrupiacych talarkach, watrobianka czy pasztetówka pachniała z
        daleka, salceson nie zawierał sierści, zimne nózki (galareta z nóżek
        i głowizny) była jednym z obowiązkowych dan na przyjęciach..a
        parówki były produkowane z części zwierząt (pierwotnie z wymion
        krowich z dodatkiem miesa) a nie z mączek, tłuszczu i celulozy..
        Trzylatkowi podałabym teraz jedynie parówki paczkowane, po dokładnym
        przestudiowaniu składu, najlepiej specjalnie produkowane dla
        dzieci..o ile się nie mylę, produkuja je Morliny, Sokół (Sokoliki)
        • avvg Re: Mieso dla malucha? 30.07.09, 16:54
          Ja bym nie dała nawet takich parówek. Są dwie firmy, o których wiem,
          że produkują parówki z mięsa, na inne nawet strach popatrzećsmile Co to
          znaczy "specjalnie produkowane dla dzieci" tak naprawdę? Składem się
          nie różnią zbytnio od tych "dorosłych", a w dodatku kiedyś na
          czytając skład parowek z indyka widziałam natknęłam się na sporą
          ilość wieprzowiny, co mnie skutecznie zniechęciło do dalszych
          kontaktów. Nic do wieprzowiny nie mam, ale skoro producent mnie
          oszukuje już na wejściu, to nie mam powodów, by mu ufać dalej.
          • babcia47 Re: Mieso dla malucha? 30.07.09, 17:41
            zaletą "specjalnie dla dzieci" jest to, ze są paczkowane i mozna
            włąśnie przeczytać skład, pozatym świeżośc mięsa ma podwyższone
            wymagania..no i fakt, że powinny się w nich znajdować skłądniki
            przeznaczone do spożycia dla dzieci ( trzylatki moga jeść
            wieprzowinę)..a nie jakieś niezidentyfikowane mączki, konserwanty,
            sól w nadmiarze itd. abstrachuje tu od oszustwa ze strony
            producenta, w ten sposób postepując stracił w Tobie klienta..i o to
            chodzi
    • szachula30 Re: Mieso dla malucha? 28.07.09, 21:19
      Daję czasem Morlinki z indyka. Mają więcej "mięsa w mięsie", są niby dla dzieci
      i mam większe zaufanie niż do innych parówek. Może bezpodstawne. Generalnie nie
      demonizowałabym jakoś strasznie parówek, bo i na temat chleba, spożywanego
      przecież przez większość Polaków codziennie, można by wiele powiedzieć i bardzo
      zniechęcić niektórych do spożywania...
      Konkluzja - wiele dzieci lubi parówki, czasem można dawać, najlepiej porównać
      składy, im krótsza lista, szczególnie konserwantów, tym lepiej. Pozdrawiam.
      • jagodaa80 Re: Mieso dla malucha? 07.09.09, 13:25
        w których parówkach jest mięso wieprzowe? Ja tak jak pisalam daje
        jedynki bo polecila mi je koleznka ktora z kolei radzila sie lekarza
        poza tym wydje mi sie ze tak duza firma jak indykpol czy tez morliny
        ( choc moje dziecko woli jedynki) nie moga sobie pozwolic na
        wrzucanie wszystkiego bo sa zbyt mocno kontrolowane
        • babcia47 Re: Mieso dla malucha? 07.09.09, 18:30
          na opakowaniu "jedynek" powinien byc skłąd więc mozesz sprawdzic..ja
          dzis kupiłam (dla dorosłych) drobiowe parówki..mają nawet cos koło
          55% miesa kurzego..oprócz skórek wieprzowych, tłuszczu wieprzowego,
          skrobi ziemniaczanej i białka sojowego, mamie, która ma "cukrzycową"
          dietę juz bym ich nie podała..tak, że kupując wędliny dla dzieci
          najlepiej kupować paczkowane i dokłądnie czytać skład!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka