Dodaj do ulubionych

różyczka

18.10.04, 10:28
Czy powinno się robić badanie IgG i IgM, jeśli chodzi różyczkę.
Pytam bo pani w laboratorium powiedziała, że wystarczy jak zrobię IgM. A w
razie gdyby coś wyszło wtedy IgG.
No i zrobiłam tylko jedne. A teraz tak siedzę i myślę, ze może jednak
niepotrzebnie pożałowałam. wink
Proszę, czy ktoś może dać znać co określa IgM a co IgG.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • smallwitch Re: różyczka 18.10.04, 11:08
      Hej
      o ile się dobrze orientuję, to obecność przeciwciał typu IgG swiadczy o
      przebytej w przeszłości chorobie, natomiast obecność przeciwciał typu IgM
      świadczy o tym, że właśnie jest się chorym....
      Myśle, że jeżeli masz się matrwić tym, że nie zrobiłaś IgG, to lepiej idz
      jeszcze raz i zrób - będzisz spokojniejsza, a to przecież najważnniejsze
      pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdowia i spokoju
      smallwitch z Tomeczkiem (24.04.04)
      • gosiaradek Re: różyczka 18.10.04, 11:46
        Dzięki za info. A nie orientujecie się od którego rocznika obowiązkowo
        szczepiono przeciw różyczce?
        Pozdrowienia
    • malaika7 Re: różyczka 18.10.04, 11:20
      Pani w laboratorium miała rację. Większość z nas była szczepiona na różyczkę i
      jest na tę chorobę odporna. IgG wykazuje zazwyczaj obecność tych właśnie
      przeciwciał nam wszczepionych.
      Jeśli IgM wyszło Ci negatywne, to znaczy, że nie masz w tej chwili aktywnej
      infekcji, nie masz się więc czym martwić, tym bardziej, jeśli byłaś szczepiona.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka