Dodaj do ulubionych

od ktorego miesiaca bez pasow?

08.11.06, 10:38
Od ktorego miesiaca nie zapinacie pasow podczas jazdy samochodem?
Obserwuj wątek
    • kaasma Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:40
      zawsze zapinałam do samego końca bo to jednak mniejsze zło-a jeżeli dobrze go
      zapniesz i ułożysz pod brzuchem to nawet przy mocnym szarpnięciu dziecku nic
      sie nie powinno stać
      • c_izula Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:43
        ja tez jestem za zapinaniem pasów mimo wszystko, poza tym mam już odruch
        bezwarunkowy..jak wsiadam do auta od razu zapinam pasy, bez pasów źle się
        czuję smile

        Pozdrawiam


        Iza
        • kaasma Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:44
          wlaśnie mam to samo co ty
    • zerozdziwien Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:43
      zawsze zapinam pasy i zamierzam do końca zapinać
      jeśli cię uciska,kup specjalne pasy ciążowe
      • pitu_finka Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:46
        Ja tez zapinam caly czas a to juz moj przedostatni dzien z brzuchemsmile
    • mniemanologia Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:51
      Kobiety w WIDOCZNEJ CIĄŻY mogą nie zapinać pasów.
      Ogólnie zalecałabym jednak ich zapinanie smile
    • isa2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:53
      Co to wog. za pomysl by nie zapinac pasow!!!!! Bo co, bo niby moge, tak? Moge
      robic cos czego inni ni moga? Zastanow sie czy warto, bo Twoje szanse przy
      wypadku z predkoscia 60km/h sa marne, nie wspomne o dziecku. A pewnie szybciej
      tez jezdzisz??
    • kasia2705 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:00
      Zapinalam do konca. To zdecydowanie "mniejsze zlo" imho
      • emma_sz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:21
        Zapinam i ze względu na moje bezpieczeństwo jak i dzicka zamierzam zapinać
        zawsze. Z resztą mój samochód by mi nie pozwolił na jazdę bez pasów - prędzej
        bym oszalała słuchając jego wyciawink
    • dzika41 Policja 08.11.06, 11:27
      Kiedyś na TVN Turbo pan z Komendy Głownej wypowadał się się że kobiety w ciąży,
      bez pisemnego zaświadczenia od lekarza o przeciwskazaniach do zapinania pasów
      mają OBOWIĄZEK ich zapinania.
      Przy prawidłowo rozwijającej się ciązy zapięte pasy są mniej niebezpieczne dla
      dziecka niż wypadnięcie przez przednią szybę czy rozpłaszczenie się na fotelu
      pasażera, ew. kierowcy.
      Ja się do tegfo stosuję i zapinam (skończony 31 tc)
      • kate0809 Re: Policja 08.11.06, 11:43
        Również zapinałam pasy do końca ciąży, pas biodrowy pod brzuch i nic sie
        dziecku nie stanie.Jest chronione Twoimi mięśniami, tłuszczykiem, mięśniem
        macicy i wodami.W ogóle nie wyobrażam sobie jazdy bez zapiętych pasów.
      • mniemanologia Re: Policja 08.11.06, 11:44
        Art. 39. 1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim
        pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów
        podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3.
        2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:
        osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
        kobiety o widocznej ciąży;
        kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera;
        instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;
        policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji
        Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego
        Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Inspektora Kontroli Skarbowej,
        funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych
        Rzeczypospolitej Polskiej - podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej;
        funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych;
        zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej;
        konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;
        osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku
        inwalidzkim.

        Żródło: Kodeks drogowy.
        • shemsi1 Re: Policja 08.11.06, 13:14
          jak jest brzuch widoczny, to policja nie wymaga już zaświadczenia, aczkolwiej
          bezpieczniej jeździć z pasami, a najbezpieczniej to siedzieć w domu.
          Pozdrawiam
    • joanna_poz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:31
      nawet do porodu jechałam z zapiętymi pasami.
      miałam naprawdę duzy brzuch, ale zapinanie pasów wcale nie było dla mnie
      jakimkolwiek dyskomfortem.
      no i po pierwsze i najważniejsze: miłe było mi własne zycie i zycie mojego
      dziecka...
      • walczakowa3 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:45
        A ja nie zgadzam się wogóle z poprzedniczkami. Nie zapinam pasów od jakiegośc 5
        miesiąca kiedy brzuszek stał się widoczny. Ostatio na zajęciach ze szkoły
        rodzenia omawialiśmy tą kwestie z położną, która uważa że nie należy zapinać
        pasów. W razie wypadku pasy mogą mocno wpbić się w podbrzusze co może
        doprowadzić do poważnych komplikacji...
        • mniemanologia Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:52
          Widzisz, są dwie szkoły smile
          W razie wypadku jak wylecisz przez szybę, to pewnie komplkacje byłyby większe.
          Miałam gdzies wyniki badań na ten temat, postaram się znaleźć.
        • joanna_poz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:00
          sądzisz, że jak -odpukac- wylecisz z samochodu z prędkością pocisku komplikacje
          będą mniej poważne?
          • julia78 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:11
            Otatnio własnie zginęła w ten sposób kobieta na Dolnym Śląsku...w 7 miesiącu z
            bliźniakami, wyleciała przez przednia szybę...zginęła na miejscu...
        • meduza_79 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:27
          ja zawsze zapinałam i nadal zapinam (39tc) choćby dla własnego komfortu
          bezpieczeństwa. I wychodziłam z założenia, że jak mała stłuczka to prawidłowo
          ułożony pas (czyt. pod brzuchem) uratuje mnie przed rąbnieciem głową w szybę. A
          jak poważny wypadek - to jeśli pas miałby zrobić dziecku krzywdę, to bez pasa
          mama nie ma żadnych szans na przeżycie a wraz z mamą szanse dziecka są równie
          małe...
          Więc zapinam i nic mnie nie przekona,że pasy są niebezpieczne dla kobiet w
          ciąży...
        • dorotka.k1 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:08
          A jak Ci się kierownica wbije to będzie bezpiecznie?
          A przy niezapiętych pasach poduszka powietrzna może zabić.
          Eeee, marna prowokacja
        • emma_sz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:49
          To na jakąś marną położną trafiłaś.
        • ulkaz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 21:30
          a wylecenie przez przednia szybe nie spowoduje zadnych komplikacji?wiesz
          zmienilabym polozna bo ta to rozumem nie grzeszy.
          pozdrawiam ula
    • ineska2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:35
      ja jestem w 9 miesiacu i zawsze zapinam, tylko ukladam pod brzuchem. Mam prawo
      nie zapinac od 4 m-ca, ale bezpieczenstwo wazniejsze.
    • kasia_woo Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:36
      od zadnego
      pasy zapina sie caly czas
    • monia19722 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:04
      konczę 37 tc i zapinam cały czas, nawet jakbym pomyslała, żeby tego nie robić
      to moja 9 letnia córka od razu by mnie upomniała, taka jest wzorowa
      pasazerka smile))
      • efilo Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:21
        Nie wyobrażam sobie nie zapinać. Dlatego właśnie bardzo dużo czytałam na ten temat. 99% ekspertów doradza zapinanie pasów do końca. Ten jeden procent to chyba ta położna o której ktoś wyżej napisał.
        Amatorom jeżdżenia bez pasów polecam [url=www.krbrd.gov.pl/kampanie/pasybezpieczenstwa.htm]ten wątek[/url]
        Jakby Wam się nie chciało klikać i przebrnąć przez opis miażdżonej klatki piersiowej to wklejam fragment o ciąży (w dziale mity związane z ciążą)
        MIT:

        Wielu przyszłych rodziców myśli, że pasy bezpieczeństwa stanowią zagrożenie dla płodu.

        FAKT:

        Podczas wypadku pasy bezpieczeństwa są jedynym urządzeniem, które może uratować życie kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka.
        • efilo Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:23
          Uch tu nie działa kodowanie. Sorki za taki link, ale chciałam żeby było ładniej.
          Teraz już mam nadzieje poprawnie:
          www.krbrd.gov.pl/kampanie/pasybezpieczenstwa.htm
    • melka_x Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:14
      Zapinać do końca ciąży. Skutki urazu spowodowanego pasami, zwłaszcza gdy są
      prawidłowo zapięte, są o wiele mniej groźne niż zderzenie z szybą, deską czy
      fotelem przed.
    • atra1 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:54
      Z martwej zmasakrowanej matki rzadko kiedy będzie żywe zdrowe dziecko.
      I tyle.
      A ewentualny ucisk- hm ostatnio miałąm usg u innego gina, który tak mi na brzuch dusił głowicą, ze spodziewałam się siniaków. I nic się nie dzieje - ten worek i wody płodowe to rewelacyjny wynalazeksmile
    • olamad Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:41
      Bedąc w 12tyg. pierwszej ciąży miałam wypadek samochodowy jako pasazer
      (zderzenie czołowe). Siedziałam z przodu i miałam zapięte pasy. Miałam złamany
      mostek, 2 żebra, i jedną z kości śródstopia. Jako ze ciąża nie była jeszcze
      wogóle widoczna, to siła rzeczy pas nie mógł być pod brzuchem, bo go jeszcze
      nie było, więc był centralnie w miejscu, gdzie rozwija się tak wczesna ciąża.
      Siła uderzenia była tak wielka, że oprócz złamanej stopy, reszta obrażeń
      pochodziła od pasa. A na brzuchu miałam wielkiego, buraczkowo-granatowego
      krwiaka własnie szerokości pasa. Gdy to ujrzałam, naprawdę miałam nikłą
      nadzieję, ze moje dziecko przeżyło. I co się okazało podczas USG? Mało, ze Uli
      nic sie nie stało, to jeszcze całe wydarzenie przespała. Przypominam, że był to
      12 tc - w tym okresie, każde nawet najmniejsze uszkodzenie płodu prowadzi do
      poronienia. Ula ma teraz prawie 6 lat, i to właśnie dzięki zapiętym pasom, bo
      gdyby nie one, nie byłoby nas na tym świecie obydwu.
      Pozdrawiam,
    • olensia Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:56
      jesli ciaza jest niewidoczna to musisz miec zaswiadczenie od lekarza, ze jestes
      w ciazy. Jak juz widac brzuszek to takie zaswiadczenie nie jest potrzebne.
      Lepiej zapinaj pasy ja cala ciaze zapinalam. Prawidlowe zapinanie napewno nie
      zagrozi dziecku...
    • aniajakw Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 15:07
      Zapinałam pasy do końca ciąży i tobie też tak radzę. Dwa tygodnie temy znajoma
      w 5 miesiącu ciąży z bliżniaczkami jechała samochodem i nie zapieła pasów
      w "trosce" o dzieci...miała wypadek... dziewczyna nie żyje i dzieciaczków taż
      nie będzie... ZAPINAJ PASY ZAWSZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • amate Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 18:51
      Kilka dni temu forumowiczka z innego prywatnego forum "ciążowego" miała wypadek.
      Teraz jest w szpitalu. Gdyby nie zapięte pasy nie przeżyłaby ani ona ani dziecko...
    • gonia28b Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 23:08
      Nawet kiedy jechałam d szpitala już rodzić - sama prowadziłam zapięta pasem
      czywiście smile
      • dorotaww Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 12:44
        jestem w 37 tyg. cały czas zapinam smile
    • evatka Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 14:28
      Ja też zawsze zapinam pasy,jest pod brzuchem i tak jest to chyba mniejsze zło
      niż wylecieć przez szybe, poza tym nie umiem sie nie zapinać, zawsze to robie z
      przyzwyczajenia.
      • doral2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 14:30
        pasy przestaje się zapinać wtedy jak człowiekowi robi się obojetne czy przeżyje
        czy nie...
    • kasiak37 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 14:35
      nie rozumiem dlaczego bez pasow?Trzeba tylko ten dolny pas opasujacy biodra
      dobrze ulozyc pod brzuchem.
      • ppaula2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 21:05
        Ja nie zapinam pasów od niedawna. Jestem już na końcówce i cierpię na bóle
        podbrzusza. Pas poprostu sprawia mi ból i dlatego nie zapinam. Ale jak do tej
        pory zapinałam cały czas... I nadal bym zapinała gdyby nie ta sytuacja z bólem
    • eyes69 Do glowy mi to nie przyszlo... 09.11.06, 21:33
      Zapinam zawsze - dla wlasnego bezpieczenstwa i dla bezpieczenstwa tych, z
      ktorymi jade.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka