paraply1 08.11.06, 10:38 Od ktorego miesiaca nie zapinacie pasow podczas jazdy samochodem? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kaasma Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:40 zawsze zapinałam do samego końca bo to jednak mniejsze zło-a jeżeli dobrze go zapniesz i ułożysz pod brzuchem to nawet przy mocnym szarpnięciu dziecku nic sie nie powinno stać Odpowiedz Link Zgłoś
c_izula Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:43 ja tez jestem za zapinaniem pasów mimo wszystko, poza tym mam już odruch bezwarunkowy..jak wsiadam do auta od razu zapinam pasy, bez pasów źle się czuję Pozdrawiam Iza Odpowiedz Link Zgłoś
kaasma Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:44 wlaśnie mam to samo co ty Odpowiedz Link Zgłoś
zerozdziwien Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:43 zawsze zapinam pasy i zamierzam do końca zapinać jeśli cię uciska,kup specjalne pasy ciążowe Odpowiedz Link Zgłoś
pitu_finka Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:46 Ja tez zapinam caly czas a to juz moj przedostatni dzien z brzuchem Odpowiedz Link Zgłoś
mniemanologia Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:51 Kobiety w WIDOCZNEJ CIĄŻY mogą nie zapinać pasów. Ogólnie zalecałabym jednak ich zapinanie Odpowiedz Link Zgłoś
isa2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 10:53 Co to wog. za pomysl by nie zapinac pasow!!!!! Bo co, bo niby moge, tak? Moge robic cos czego inni ni moga? Zastanow sie czy warto, bo Twoje szanse przy wypadku z predkoscia 60km/h sa marne, nie wspomne o dziecku. A pewnie szybciej tez jezdzisz?? Odpowiedz Link Zgłoś
kasia2705 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:00 Zapinalam do konca. To zdecydowanie "mniejsze zlo" imho Odpowiedz Link Zgłoś
emma_sz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:21 Zapinam i ze względu na moje bezpieczeństwo jak i dzicka zamierzam zapinać zawsze. Z resztą mój samochód by mi nie pozwolił na jazdę bez pasów - prędzej bym oszalała słuchając jego wycia Odpowiedz Link Zgłoś
dzika41 Policja 08.11.06, 11:27 Kiedyś na TVN Turbo pan z Komendy Głownej wypowadał się się że kobiety w ciąży, bez pisemnego zaświadczenia od lekarza o przeciwskazaniach do zapinania pasów mają OBOWIĄZEK ich zapinania. Przy prawidłowo rozwijającej się ciązy zapięte pasy są mniej niebezpieczne dla dziecka niż wypadnięcie przez przednią szybę czy rozpłaszczenie się na fotelu pasażera, ew. kierowcy. Ja się do tegfo stosuję i zapinam (skończony 31 tc) Odpowiedz Link Zgłoś
kate0809 Re: Policja 08.11.06, 11:43 Również zapinałam pasy do końca ciąży, pas biodrowy pod brzuch i nic sie dziecku nie stanie.Jest chronione Twoimi mięśniami, tłuszczykiem, mięśniem macicy i wodami.W ogóle nie wyobrażam sobie jazdy bez zapiętych pasów. Odpowiedz Link Zgłoś
mniemanologia Re: Policja 08.11.06, 11:44 Art. 39. 1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3. 2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy: osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów; kobiety o widocznej ciąży; kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera; instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania; policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Inspektora Kontroli Skarbowej, funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej; funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych; zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej; konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych; osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim. Żródło: Kodeks drogowy. Odpowiedz Link Zgłoś
shemsi1 Re: Policja 08.11.06, 13:14 jak jest brzuch widoczny, to policja nie wymaga już zaświadczenia, aczkolwiej bezpieczniej jeździć z pasami, a najbezpieczniej to siedzieć w domu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_poz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:31 nawet do porodu jechałam z zapiętymi pasami. miałam naprawdę duzy brzuch, ale zapinanie pasów wcale nie było dla mnie jakimkolwiek dyskomfortem. no i po pierwsze i najważniejsze: miłe było mi własne zycie i zycie mojego dziecka... Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:45 A ja nie zgadzam się wogóle z poprzedniczkami. Nie zapinam pasów od jakiegośc 5 miesiąca kiedy brzuszek stał się widoczny. Ostatio na zajęciach ze szkoły rodzenia omawialiśmy tą kwestie z położną, która uważa że nie należy zapinać pasów. W razie wypadku pasy mogą mocno wpbić się w podbrzusze co może doprowadzić do poważnych komplikacji... Odpowiedz Link Zgłoś
mniemanologia Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 11:52 Widzisz, są dwie szkoły W razie wypadku jak wylecisz przez szybę, to pewnie komplkacje byłyby większe. Miałam gdzies wyniki badań na ten temat, postaram się znaleźć. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_poz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:00 sądzisz, że jak -odpukac- wylecisz z samochodu z prędkością pocisku komplikacje będą mniej poważne? Odpowiedz Link Zgłoś
julia78 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:11 Otatnio własnie zginęła w ten sposób kobieta na Dolnym Śląsku...w 7 miesiącu z bliźniakami, wyleciała przez przednia szybę...zginęła na miejscu... Odpowiedz Link Zgłoś
meduza_79 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:27 ja zawsze zapinałam i nadal zapinam (39tc) choćby dla własnego komfortu bezpieczeństwa. I wychodziłam z założenia, że jak mała stłuczka to prawidłowo ułożony pas (czyt. pod brzuchem) uratuje mnie przed rąbnieciem głową w szybę. A jak poważny wypadek - to jeśli pas miałby zrobić dziecku krzywdę, to bez pasa mama nie ma żadnych szans na przeżycie a wraz z mamą szanse dziecka są równie małe... Więc zapinam i nic mnie nie przekona,że pasy są niebezpieczne dla kobiet w ciąży... Odpowiedz Link Zgłoś
dorotka.k1 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:08 A jak Ci się kierownica wbije to będzie bezpiecznie? A przy niezapiętych pasach poduszka powietrzna może zabić. Eeee, marna prowokacja Odpowiedz Link Zgłoś
emma_sz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:49 To na jakąś marną położną trafiłaś. Odpowiedz Link Zgłoś
ulkaz Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 21:30 a wylecenie przez przednia szybe nie spowoduje zadnych komplikacji?wiesz zmienilabym polozna bo ta to rozumem nie grzeszy. pozdrawiam ula Odpowiedz Link Zgłoś
ineska2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:35 ja jestem w 9 miesiacu i zawsze zapinam, tylko ukladam pod brzuchem. Mam prawo nie zapinac od 4 m-ca, ale bezpieczenstwo wazniejsze. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia_woo Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 12:36 od zadnego pasy zapina sie caly czas Odpowiedz Link Zgłoś
monia19722 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:04 konczę 37 tc i zapinam cały czas, nawet jakbym pomyslała, żeby tego nie robić to moja 9 letnia córka od razu by mnie upomniała, taka jest wzorowa pasazerka )) Odpowiedz Link Zgłoś
efilo Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:21 Nie wyobrażam sobie nie zapinać. Dlatego właśnie bardzo dużo czytałam na ten temat. 99% ekspertów doradza zapinanie pasów do końca. Ten jeden procent to chyba ta położna o której ktoś wyżej napisał. Amatorom jeżdżenia bez pasów polecam [url=www.krbrd.gov.pl/kampanie/pasybezpieczenstwa.htm]ten wątek[/url] Jakby Wam się nie chciało klikać i przebrnąć przez opis miażdżonej klatki piersiowej to wklejam fragment o ciąży (w dziale mity związane z ciążą) MIT: Wielu przyszłych rodziców myśli, że pasy bezpieczeństwa stanowią zagrożenie dla płodu. FAKT: Podczas wypadku pasy bezpieczeństwa są jedynym urządzeniem, które może uratować życie kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
efilo Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:23 Uch tu nie działa kodowanie. Sorki za taki link, ale chciałam żeby było ładniej. Teraz już mam nadzieje poprawnie: www.krbrd.gov.pl/kampanie/pasybezpieczenstwa.htm Odpowiedz Link Zgłoś
melka_x Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:14 Zapinać do końca ciąży. Skutki urazu spowodowanego pasami, zwłaszcza gdy są prawidłowo zapięte, są o wiele mniej groźne niż zderzenie z szybą, deską czy fotelem przed. Odpowiedz Link Zgłoś
atra1 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 13:54 Z martwej zmasakrowanej matki rzadko kiedy będzie żywe zdrowe dziecko. I tyle. A ewentualny ucisk- hm ostatnio miałąm usg u innego gina, który tak mi na brzuch dusił głowicą, ze spodziewałam się siniaków. I nic się nie dzieje - ten worek i wody płodowe to rewelacyjny wynalazek Odpowiedz Link Zgłoś
olamad Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:41 Bedąc w 12tyg. pierwszej ciąży miałam wypadek samochodowy jako pasazer (zderzenie czołowe). Siedziałam z przodu i miałam zapięte pasy. Miałam złamany mostek, 2 żebra, i jedną z kości śródstopia. Jako ze ciąża nie była jeszcze wogóle widoczna, to siła rzeczy pas nie mógł być pod brzuchem, bo go jeszcze nie było, więc był centralnie w miejscu, gdzie rozwija się tak wczesna ciąża. Siła uderzenia była tak wielka, że oprócz złamanej stopy, reszta obrażeń pochodziła od pasa. A na brzuchu miałam wielkiego, buraczkowo-granatowego krwiaka własnie szerokości pasa. Gdy to ujrzałam, naprawdę miałam nikłą nadzieję, ze moje dziecko przeżyło. I co się okazało podczas USG? Mało, ze Uli nic sie nie stało, to jeszcze całe wydarzenie przespała. Przypominam, że był to 12 tc - w tym okresie, każde nawet najmniejsze uszkodzenie płodu prowadzi do poronienia. Ula ma teraz prawie 6 lat, i to właśnie dzięki zapiętym pasom, bo gdyby nie one, nie byłoby nas na tym świecie obydwu. Pozdrawiam, Odpowiedz Link Zgłoś
olensia Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 14:56 jesli ciaza jest niewidoczna to musisz miec zaswiadczenie od lekarza, ze jestes w ciazy. Jak juz widac brzuszek to takie zaswiadczenie nie jest potrzebne. Lepiej zapinaj pasy ja cala ciaze zapinalam. Prawidlowe zapinanie napewno nie zagrozi dziecku... Odpowiedz Link Zgłoś
aniajakw Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 15:07 Zapinałam pasy do końca ciąży i tobie też tak radzę. Dwa tygodnie temy znajoma w 5 miesiącu ciąży z bliżniaczkami jechała samochodem i nie zapieła pasów w "trosce" o dzieci...miała wypadek... dziewczyna nie żyje i dzieciaczków taż nie będzie... ZAPINAJ PASY ZAWSZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
amate Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 18:51 Kilka dni temu forumowiczka z innego prywatnego forum "ciążowego" miała wypadek. Teraz jest w szpitalu. Gdyby nie zapięte pasy nie przeżyłaby ani ona ani dziecko... Odpowiedz Link Zgłoś
gonia28b Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 08.11.06, 23:08 Nawet kiedy jechałam d szpitala już rodzić - sama prowadziłam zapięta pasem czywiście Odpowiedz Link Zgłoś
dorotaww Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 12:44 jestem w 37 tyg. cały czas zapinam Odpowiedz Link Zgłoś
evatka Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 14:28 Ja też zawsze zapinam pasy,jest pod brzuchem i tak jest to chyba mniejsze zło niż wylecieć przez szybe, poza tym nie umiem sie nie zapinać, zawsze to robie z przyzwyczajenia. Odpowiedz Link Zgłoś
doral2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 14:30 pasy przestaje się zapinać wtedy jak człowiekowi robi się obojetne czy przeżyje czy nie... Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 14:35 nie rozumiem dlaczego bez pasow?Trzeba tylko ten dolny pas opasujacy biodra dobrze ulozyc pod brzuchem. Odpowiedz Link Zgłoś
ppaula2 Re: od ktorego miesiaca bez pasow? 09.11.06, 21:05 Ja nie zapinam pasów od niedawna. Jestem już na końcówce i cierpię na bóle podbrzusza. Pas poprostu sprawia mi ból i dlatego nie zapinam. Ale jak do tej pory zapinałam cały czas... I nadal bym zapinała gdyby nie ta sytuacja z bólem Odpowiedz Link Zgłoś
eyes69 Do glowy mi to nie przyszlo... 09.11.06, 21:33 Zapinam zawsze - dla wlasnego bezpieczenstwa i dla bezpieczenstwa tych, z ktorymi jade. Odpowiedz Link Zgłoś