Dodaj do ulubionych

Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię żarówą

08.08.07, 21:40
Zaraz się załamię !!!
Jestem w pierwszych tygodniach ciąży,a moja waga rośnie jak oszalała.
O ciąży wiem zaledwie od tygodnia a już przytyłam 2,5 kg!
Jak będę tyć w takim tempie to nie pozna mnie mój własny mąż a ja któregoś
dnia rano dostanę zawału przed lusterkiem w łazience bo zobaczę potwora.

Co się dzieje????? W tydzień 2,5 kg!!!??? Czy to możliwe????
Nie obżeram się, jem normalnie,nawet bardziej zdrowo bo jem głównie owoce i
warzywa a waga poszła w górę jak oszalała

POMOCY!!!!
Czy tak już będzie do końca czy mam się zacząć głodzić?
Obserwuj wątek
    • mocpytan Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 08.08.07, 23:51
      przede wszystkim nie panikuj.
      ja mam taki organizm, że potrafię w 1 dzień przybrać 2kg i 2 kg
      zgubić, tak reaguję
      ogranicz tłuste, wyrzuć białe pieczywo i OWOCE z dużą ilością cukru.
      będzie dobrze.
      ja przytyłam 2kg przez a jestem w 15t i do szczupłych nie należę.
      • aw25 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 09.08.07, 08:46
        Z tego co wiem, to jeśli przed ciążą miałąś niedowagę to faktycznie
        możęsz przytyć więcej i szybiciej. Ale nie martw się. Ja wczoraj
        byłam u lekarza i okazałó się, że przez trzy tygodnie też mi
        przybyło 2 kg. Trochę mnie to zszokowało. Pocieszam się tym, że
        raczej się nie objadam więc nie ma w tym mojej winy. Zresztą te
        dodatkowe kg to nie tylko tłuszczyk, ale powiększające się piersi,
        macica, zwiększona ilość krwi, woda, która się zatrzymuje w
        ograniźmie, a potem sama dzidzia. Ja jestem w 21 tc, a od początku
        przytyłam 7 kg, a mały waży dopiero 350g. Nie denerwuj się bo po
        porodzie dużą część tej wagi szybko zrzucisz.
    • olimpiap Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 09.08.07, 08:59
      nie martw się, na początku schudłam 2 kg i dopiero zaczełam
      nadrabiać, przytylam koło 17 kg w ciąży. Karmiłam piersią i bardzo
      szybko schudłam i wrócilam do formy sprzed ciąży w ciągu 2-3
      mieisęcy. Masz prawo przytyć i musisz czuc sie kobieco bo jesteś
      przyszłą mamą. Powodzenia.
      • lukrecja34 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 09.08.07, 09:05
        mnie na początku ciąży przytrafiło się zwolnienie.akurat miałam wtedy
        wilczy,ciążowy apetyt i w ciągu 2 tygodni przybrałam 4kg.
        teraz jestem w 31tc i mam do przodu 14kg.niestety muszę się bardzo pilnować bo w
        pierwszej ciąży przytyłam 27kg,które zrzucałam przez 8 lat
    • pati_234 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 09.08.07, 09:30
      a ja mysle że poprostu będziesz wyglądać jak kobieta w ciązy a nie
      jak całe zoo smile skąd te skojarzenia
      • pyzulka79 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 09.08.07, 18:57
        Pati - jesteś kochana!!! Dziękuję za ciepłe słowa smile))

        To że mąż będzie mnie tak nazywał i cała reszta to nic, chociaż też pewnie nie
        będę się czuła z tym dobrze.
        Najbardziej boje się że w pracy wszyscy zauważą to szybciej niż ja sama.
        Opisywałam już swoje obawy w wątku " Umowa na czas określony" . Tyć sobie mogę i
        wcale się tego nie boję jeśli chodzi o wygląd, jeśli tak ma być to będzie, tylko
        że ta praca.... Do końca umowy zostało jeszcze 7 tygodni a ja już mam delikatny
        brzuszek.

        Najgorsze jeszcze jest to że prawdopodobieństwo że to bliźniaki jest duża...
        • pati_234 pamiętaj że te zzmiany są odwracalne 10.08.07, 08:50
          a jak sie troche podtiuczysz to pomysl że dzidzi będzie przyjemnie
          przytulić się do miekkiego ciałka niż do worka kości smile
    • agnrek Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 09.08.07, 09:36
      Różnie z tą wagą bywa, ale gwałtowne tycie nie jest wskazane. Ja zaczynałam
      ciążę z niedowagą, od razu schudłam 2 kg, miałam silne mdłości, mało jadłam.
      Dostałam leki na apetyt, ale dopiero w II trymestrze waga zaczęła się podnosić.
      Jestem w 22 tygodniu ciąży bliźniaczej, przytyłam 7 kg.Cieszę się, że mam tylko
      brzuszek, że te kilogramy nie idą mi w pozostałe części ciała.
    • anna395 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 09.08.07, 16:00
      Ja tez tak miałam. I w pierwszej ciąży i teraz. Tyję w oczach mimo,
      że pilnuję co i ile jem. W pierwszej ciąży przytyłam 28 kg i
      zgubiłam je w ciągu pół roku nie robiąc nic. Nie zostały mi:
      rozstępy, celulitis ani nic z tych rzeczy. Teraz mam 12 kg do przodu
      (zaczął się 4 mc). Myślę, że to sprawy hormonalne. Jak brałam
      tabletki anty to też tyłam w oczach. Oczywiście, że mnie to martwi,
      ale chyba niewiele mogę zrobić.
    • barbie26 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 10.08.07, 09:46
      pyzulka nie martw się, ja też zaczęłam szybko tyć, 2,5 kg wlazło mi dosłownie w
      miesiąc, teraz jestem w 26 tc i mam 7 kg na plusie, nie jest to chyba bardzo
      dużo tylko w brzuch mi idzie, ręce i nogi pozostają nieproporcjonalnie chude,
      nawet biust mam nadal b, może ciut większe b, ale staniki noszę te same.
      zaczynałam ciążę o 52 przy 172 kg, więc miałam trochę niedowagi, brzuch mam
      większy od tyłka, w tyłek , biodra,nic mi nie idzie. Ciąża to stan przejściowy
      na szczęście smile
    • mamanadii Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 10.08.07, 09:58
      Witam, ja właśnie zaczełam 7 tydzień, a mam z 2 kg na plusie. Przed
      ciążą miałam niedowagę i stąd ten szybki przyrost. apetyt mam
      ogromny i duzo jem, więc nie ma co się dziwić. W pierwszej ciąży
      przytyłam do 11 tygodnia 4kg, ciąże skończyłam z +16kg, na plusie,
      po roku wróciłam do wagi sprzed ciąży. Brzuszek też mi sie
      zaokrąglił, wyglądam jakby się objadła. Te dziewczyny co miały
      niedowagę to chyba szybciej tyja i bardziej to widać.
      • asia210819 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 11.08.07, 01:41
        ja jestem w 40 tc i pamiętam że po pierwszych 3 tc przytyłam
        2kg,później w 3i4 miesiącu schudłam 3kg.moja waga przed ciążą to 48
        kg przy wzroście 168.do 8 miesiąca ważyłam 55kg,czyli łącznie 7 kg.a
        póżniej jak się ta moja waga rozszalała,że przez niecałe 2 miesiące
        przytyłam 10kg no i teraz poprzestałam na wadze 65kg.przytyłam 17kg
        i wcale nie wyglądam jak wielorybek.podczas całej ciąży jem
        mormalnie,nie mam napadów głodu.więc z tą wagą bywa bardzo różnie i
        jezeli tyjemy w ciąży to powinnyśmy się cieszyć że wszystko dobrze
        się rozwija.
        pozdraiwam mamusie o kobiecych kształtach!
        • easyenglishpz Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 23.08.07, 10:30
          ja jestem w 13tc i do tej pory nic nie przytylam ( z czego-rzecz
          jasna bardzo sie ciesze)Waze 56kg, ale mam oczywiscie swiadomosc
          tego, ze z czasem kilka kg mi przybedzie. najwazniejsze, to nie
          objadac sie slodyczami dziewczyny!Slodkosci w ciazy, to zguba.Puste
          kalorie i dodatkowe kilogramy.
    • dziagu Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 27.08.07, 15:08
      Hej Pyzulko, jestem w 34tc i przytyłam 10 kg. Tak naprawdę te 10 kg
      przybyło mi już w 5 m-cu ciąży, mam wielkie problemy z utrzymaniem
      wagi. Przed ciążą chodziłam na basen, jogging, jogę i aerobic, do
      tego jakieś niezbyt zdrowe diety, a kiedy dowiedziałam się, że
      jestem w ciąży, musiałam niemal wszystko "odstawić". Mój lekarz od
      razu spostrzegł, że nabieram ciałka nie tylko na brzuchu wink i...
      zwyczajnie mnie ochrzanił. Zalecił dietę Montignaca i...ona naprawdę
      działa. W 6 m-cu schudłam 2 kg, pomimo że jadłam bardzo dużo i to
      wartościowych odżywczo produktów, ponieważ ta dieta nie eliminuje
      ilości kalorii. Nigdy tak dobrze się nie czułam jak teraz. Naprawdę.
      Przed dietą miałam problem z poziomem cukru, tzn. byłam w grupie
      ryzyka, ale następne badania, po 1 m-cu stosowania diety to po 50mg
      glukozy - 116; hemoglobina ponad 12. Sama bałabym się zacząć
      jakąkolwiek dietę w czasie ciąży i teraz jestem naprawdę wdzięczna
      mojemu lekarzowi i polecam wszystkim dziewczynom, które boją się
      przybrać drastycznie na wadze. Nie jest to przecież problem tylko
      estetyczny, ale głównie zdrowotny. Oczywiście, skonsultuj się ze
      swoim lekarzem, aby się upewnić. A tak na marginesie - mój mąż,
      który siłą rzeczy jest także na diecie Montignaca, schudł 8 kg przez
      3 m-ce smile
      • pyzulka79 Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 27.08.07, 20:34
        Co to za dieta?

        I czy na pewno można ją stosować w ciąży?

        Uffff, na szczęście waga stanęła w miejscu i waha się ok. 0,7kg (rano i
        wieczorem). Ale na przyszłość taka dieta mogłaby się nie tylko mi ale pozostałym
        forumowiczkom przydać. Napisz coś więcej.
        • dziagu Re: Chyba będę krokodylem,wielorybem,słonicą,cię 27.08.07, 23:52
          Dieta Michela Montignaca. Zero cukru (który jest niestety wszędzie,
          ostatnio znalazłam go nawet w składzie groszku konserwowego), białej
          mąki, niełączenie tłuszczy i węglowodanów w jednym posiłku. Poszukaj
          informacji w sieci, ale najlepiej kupić książkę Montignaca "Jeść,
          aby schudnąć", ponieważ informacje z internetu dla mnie były zbyt
          fragmentaryczne i nie do końca umiałam załapać, o co chodzi. Jestem
          przekonana teraz, że można tę dietę stosować podczas ciąży, ponieważ
          przez te ostatnie 3 m-ce nigdy nie byłam głodna: jem mnóstwo warzyw,
          mięso, nabiał, wszystko, co potrzeba mi i dziecku, aby się
          rozwijało. Wytyczne są dość skomplikowane i pewnie pracując nie
          znalazłabym czasu, aby się tego wszystkiego nauczyć, ale jestem na
          zwolnieniu, więc mam dużo czasu. Dieta opiera się na teorii, że
          tyjemy nie od zbyt dużej ilość kalorii, lecz od niestabilego
          wydzielania insuliny - nota bene ten problem nasila się podczas
          ciąży, stąd większe zagrożenie cukrzycą. Naprawdę polecam wszystkim
          dziewczynom, które boją się za dużo przytyć w ciąży. Dzisiaj np.
          jadłam na obiad pyszny kalafiorek zapiekany z serem + mięcho.
          Najgorsze, że nie można jeść moich ukochanych pierogów (mąka!) i
          lodów. Akurat ten ostatni zakaz raz na 2-3 tygodnie z premedytacją
          łamię, w końcu lato mamy wink Powodzenia!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka