Dodaj do ulubionych

Mam pytanko

19.11.07, 09:45
Witam, jestem pielegniarką z 20letnim stażem pracy w złobku. Praca z
dziećmi to moja pasja. Ze względu na warunki panujące obecnie w
żłobkach ( bardzo duzo dzieci, mało kadry) nie za bardzo widziałam
się w tym kombinaciewink), z pracy zrezygnowałam mając bardzo dobra
opinię.. Posiadam mieszkanie po gruntownym remoncie w Warszawie przy
metrze racławicka. Jest puste (nikt tam nie mieszka), czyste- to
duży pokój z dużą kuchnią. I mam marzenie...Stworzyć taki domowy
żłobek dla 3 maluchów. Ze wzgledu na moje doświadczenie i znajomość
tematu chciałabym aby to były jak najmniejsze dzieci, np od 1
miesiąca. I aby to była opieka dotycząca właśnie niemowląt. Dlaczego
tak? Bo właśnie największą frajdę sprawia mi pielęgnacja takich
brzdąców.Jestem na bierząco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi tej
kwestii, jak również żywienia itp. Więc mam pytanie, czy mamy
pzryszłych maluchów miałyby taką potrzebę powierzyć tak małe dziecko
i wrócić do pracy?? Jestem zresztą otwarta na pytania, propozycje
czy pomysły. Gdyby moje marzenia się ziściły pomysł nie będzie
ralizowany prowizorycznie- chciałabym go dopracować. Wyposażyć w
nowe meble, łóżeczka, przewijaki. Po prostu chciałabym aby jakość i
standart tej usługi był jak najwyższy. Drogie e- mamy bardzo proszę
o odpowiedż na mój post, pozdrawiam serdeczniesmile)
Obserwuj wątek
    • lwica511 Re: Mam pytanko 19.11.07, 11:55
      Ponawiam wąteksmile
      • lacitadelle Re: Mam pytanko 19.11.07, 12:01
        hmm, dziecko miesięczne jest miesięczne niestety tylko przez miesiąc... I co
        potem? Na jak długo masz zamiar przyjmować do opieki takie jedno dziecko?? I co
        z nim ma potem matka zrobić?

        Gdy będę szukała opiekunki do dziecka, to na pewno na dłuższy okres (tzn.
        najchętniej przynajmniej na 2 lata), bo częste zmiany opiekunów ani dla mnie,
        ani dla dziecka nie byłyby dobre, chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego.

        Kobieta z podejściem: lubię się opiekować dziećmi, ale tylko takimi maleńkimi,
        raczej nie wzbudza mojego zaufania.
        • moni.qa1 Re: Mam pytanko 19.11.07, 12:06
          ja mysle podobnie jak lacitdelle,
          co prawda dopiero staram sie o dziecko, ale jakbym je juz miala, to
          raczej nie oddalabym go do Twojego zlobka
          to co piszesz nie wzbudza mojego zaufania
        • lacitadelle Re: Mam pytanko 19.11.07, 12:07
          aha, jeszcze chciałam dodać w kwestii formalnej, że mama miesięcznego dziecka
          nie może wrócić do pracy - urlop macierzyński jej na to nie pozwala.

          Dodatkowo moja koleżanka, studiująca pedagogikę, twierdzi, że w przypadku tak
          małych dzieci jedna opiekunka powinna zajmować się maksymalnie 2 maleństwami.

          i tak mnie naszła refleksja: jako specjalistka od niemowląt, co powiesz na temat
          wpływu przebywania w żłobku, przez dużą część dnia z dala od matki, na dzieci od
          1 miesiąca życia?
          • lwica511 Re: Mam pytanko 19.11.07, 13:59
            Serdecznie dziękuję za ta porcje refleksji. Dlaczego miesięczne? Na
            pewno nie dlatego bo mało pracy, bo dużo śpi, bo jeszcze nie chodzi
            itpsmile. Wytłumaczę.Z moimi referencjami miałam propozycje opieki nad
            jednym dzieckiem. Ale w swojej karierze zawodowej często spotykałam
            się z mamami , które z różnych powodów chciałyby oddać dziecko do
            żłobka młodzsze niż przepisowe 3 miesiące. Dlatego chciałam się
            dowiedzieć czy ta forma opieki jest potrzebna. Mieszkanie składa się
            z jednego dużego pokoju, łazienki i dużej kuchni. Nie twierdzę, że
            niemowlę potrzebuje mało powierzchni, ale na pewno mniej niż 2-
            3latek. Moze rozwinę kwestię wieku. Wyobrażałam sobie taki mini
            żłobek na zasadzie grupy niemowlęcej w żłobku. Jest to osobna grupa
            w której przebywają dzieci nie chodzące. Czyli chodziłoby mi o
            opiekę nad dzieckiem na ok. rok czasu. Może to byłby dobry pomysł
            dla mam chcących oddać potem dziecko do żłobka? Przez ten rok
            maleństwo przyzwyczajałoby się do całej sytuacji w sposób bardziej
            korzystny( mniejsza ilość dzieci niż w złobku warszawskim : na 1
            pielęgniarkę + opiekunkę + 2 salowe -27 niemowląt,a wg ministerstwa
            zdrowia 3,5 m powierzchni na dziecko w co wliczony jest także
            stolik, krzesełko, miejsce w łazience, łóżeczko..na zabawę pozostaje
            niewiele...sad).Po za tym nie wszystkie żłobki posiadają grupy
            niemowlęce, więc myślałam, że być może jest taka potrzeba na rynku.
            Co do ilości dzieci, którymi potrafię się bardzo dobrze zająć to
            właśnie maksymalnie 3, minimalnie potrafię większą ilością, ale
            myślę że to nie korzystnie dla dziecka.
            Dlaczego moj post nie wzbudził zaufania? Bo zapytałam o suche fakty,
            nie napisałam o sobie..ale nie była to oferta tylko pomysłsmile..Czy
            tak małe dziecko powinno pzrebywać z obcą osobą? NIE. Ale życie
            czasami zmusza do wyborów takich a nie innych. Z doświadczenia
            wiem , że dziecko 2-3 miesięzcne przechodzi adaptację przebywania z
            obcą osobą bezboleśnie,w przeciwieństwie do np.9-cio miesięcznego
            które pzrechodzi etap lęku przed obcym. Najgorzej natomiast dzieci
            półtoraroczne. Do 3 lat dziecko wogóle powinno pzrebywać z
            mamą.Takie jest moje zdanie. Ale życie toczy się czasem zupełnie
            inaczej niż powinno..Wtedy należy pomóć.Ta pomoc wiadomo może
            pzryjmować różne formy. Moja wygląda w sposób jaki opisałamsmile.
            • kachna9535 Re: Mam pytanko 19.11.07, 18:26
              CZeść,
              moim zdaniem pomysł nie jest zły. Co prawda nie popiera oddawawania
              swojego dziecka tak wcześnie, ale sytuacje są różne i rózne matki
              (nie czytaj: gorsze) które chca lub muszą skrocić sobie macieżyński.
              Jest to wybór każdej z nas. Jeżeli przyszłoby mi kiedykolwiek
              zostawic swoje dziecko tak po macieżyńskim to na pewno wolałabym
              rzeczywiście oodac pod opieke do takiego maleńkiego żłobeczka.
              Masz go otworzyć w Warszawie wiec na tym rynku jest z pewności
              bardzo dużo kobiet zabieganych zapracowanych i troszczących się o
              swoje pociechy. Cena musi byc konkurencyjna w stosunku do wynajęcia
              opiekunki.
              Jestem typem osoby, że każda prywatna incjatywa jest dobra i trzeba
              próbować.
              Życzę powodzenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka