Dodaj do ulubionych

Tutor Land Jablonna

05.10.09, 20:04
Witam czy może ktoś zna nowo otwarte przedszkole Tutor land w Jabłonnie czy
słyszeliście opinie na temat tej placówki, może chodzą tam Wasze dzieci.
Proszę o Wasze opinie bo chciałabym zapisać tam moje dziecko.Dziekuje
Obserwuj wątek
    • renia26032 Re: Tutor Land Jablonna 19.11.09, 20:29
      Witam,
      moje dziecko tam uczęszcza i jestem bardzo zadowolona. Panie bardzo
      miłe. Jest bardzo czysto i wszyscy z uśmiechem od progu nas
      witają.Moja pociecha wraca najedzona (mimo tego, że ma dopiero 2
      lata), czysta i uśmiechnięta. Pomieszczenia przestronne i jasne. A
      co najważniejsze kosztuje tylko 585 zł, bez żadnych dopłat. Polecam
      naprawdę super!
      • oleta3 Re: Tutor Land Jablonna 20.11.09, 08:51
        Przedszkole rzeczywiście jest przestronne i jasne. Dzieci są
        dopilnowane i zawsze zadowolone, czasami nawet nie chcą opuszczać
        przedszkola kiedy się po nie przychodzi, żeby zabrać do domu.
        Pani Dyrektor i jedna z pan wychowawczyń grupy to przemiłe osoby.
        Jak na początkujace przedszkole jest może za mało zabawek i plac
        zabaw jest bardzo skromny, ale myślę, ze z czasem to sie uzupełni.
        Jedynym minusem jest chyba właśnie cena, do stałej kwoty 585pln,
        trzeba jeszcze dodać ponad 300pln za wyżywienie, razem to wychodzi
        spora kwota.
        • renia26032 Re: Tutor Land Jablonna 22.11.09, 17:06
          Pierwsze słyszę,że trzeba dopłacać za wyżywienie.Czy Pani dopłaca? Ja zostawiam
          tam dziecko bez żadnych opłat dodatkowych.Tak, trzeba przyznać, że przedszkole
          ma bardzo skromny plac zabaw ale myślę, że ulegnie to zmianie na wiosnę.Jest to
          nowe przedszkole, więc prac nie ma za wiele jednak z dnia na dzień jest ich
          coraz więcej. Moim zdaniem najważniejsza jest opieka. Personel jest super!
          Absolutnie bez obaw zostawiam moje dziecko pod opieką tych Pań.
          • orzeszek19 Re: Tutor Land Jablonna 22.11.09, 18:38
            Drogie mamy ja tez chce dołożyć swoje 3 grosze bo moje dziecko chodzi do tego
            przedszkolasmilei nie mogę się zgodzić z renia26032, ze przedszkole kosztuje tylko
            585 zł bo to nieprawda!!!(w przedszkolu wisi kartka informująca o terminach
            zapłaty za posiłki) tak wiec albo pani dziecko chodzi tam od niedawna i jeszcze
            Pani nie wie ze za jedzenie trzeba płacić oddzielnie albo pani sama przynosi
            jedzenie bo tak uzgodniła z dyrekcją albo Tutorland zmienił treść umowy i ze
            względu na małą liczbę chętnych opuści cenę w co nie wierze.
            Do ceny podstawowej czyli 585 trzeba doliczyć koszt wyżywienia 15 zł dziennie,
            co miesięcznie daje za wyżywienie 300 zł w, czyli za całość wychodzi prawie 900
            zł w zależności od ilości dni w miesiącu. Aha no i 1000 zł wpisowe.
            Musze dodać ze temat wyżywienia nie był w ogóle poruszany przez dyrekcję
            przedszkola i wielu rodziców zostało postawionych pzred faktem dokonanym już po
            podpisaniu umowy bo rodzice nie byli informowani ze za jedzenia trzeba płacić
            dodatkowo. Zresztą sama umowa precyzje ze 585 zł to koszt pakietu edukacyjnego,
            no ale wiadomo nie wszyscy w momencie podpisywania umowy to sprawdzili. Czyli to
            najwyższa stawka żywieniowa o jakiej kiedykolwiek słyszano, i nie była
            konsultowana z rodzicami.

Natomiast mimo tego fakt nie mam innych zastrzeżeń do tego przedszkola i miłej
            atmosfery w nim panującej. Moje dziecko jest tam szczęlśiwe i nie chce stamtąd
            wychodzić. Panie przemiłe, dzieci są zadbane, uśmiechnięte, najedzone i
            zadowolone. Oby tak dalej, zapowiada się na fajne przedszkole naprawdę. Polecam
            wszystkim a przed podpisaniem umowy radze zapytac o wszystko zeby potem nie było
            niedomówień. reasumując poza ceną i brakiem informacji o dodatkowym koszcie
            wyżywienia nie mam żadnych zastrzeżeń do tego przedszkola.

• oleta3 Re: Tutor Land Jablonna 22.11.09, 21:27
              Potwierdzam dodatkową opłatę za wyżywienie (catering - 15pln dzienna
              stawka). Radzę Ci renia26032 zapytać dyrekcji o tą sprawę,
              bo potem pod koniec miesiąca można się niemile rozczarować.
              Jest tez parę spraw, które należałoby w Tutor Landzie jednak
              usprawnić. Dzieci, rzeczywiście są zadowolone z pobytu w tej
              placówce, uwielbiają tam przebywać.
              Jednak mnie jako rodzicowi, nie podoba się wiele spraw. Jednym z
              nich jest mała ilość dywanów i wykładzin w miejscach zabawy dzieci
              (dzieci bawia się na podłodze), brak domofonu (na teren przedszkola
              może wejśc każda osoba z ulicy). Dzieci leżakują w ubraniach
              na "materacach" bez pościeli , które leżą cały dzień w sali, w
              której dzieci przebywaja cały dzień (a za materace służą gąbki
              wyjęte z leżaków plażowych). Często dzieci budzą się spocone, przez
              co często chorują. Z zajęć dodatkowych, które podane są na stronie
              przedszkola jest tylko angielski i logopedia, a płaci sie za cała
              liste umieszczona w umowie. Samo wyżywienie też daje dużo do
              myślenia, często posiłki są nie dostosowane do potrzeb małego
              dziecka , a oprócz tego podawane są na jednorazowych talerzach, do
              tego sa jednorazowe kubeczki i jednorazowe sztućce.
              Dziwi nie jeszcze to, że Dyrekcja oprocz przedszkola postanowiła w
              swojej placówce otworzyć jeszcze żłobek, o którego kosztach aż nie
              chce mówć! Ciekawa jestem jak kadra będzie sobie radziła w przyszłym
              roku z nowymi "uczniami"? Gdzie pomieszczą się następne roczniki,
              skoro sale będą zajętę przez dzieci żłobkowe?
              Myślę, że oprócz miłej atmosfery ważne jest jeszcze odpowiednie
              wyposażenie przedszkola, które jest w tej chwili najdroższym
              przedszkolem w okolicy Jabłonny i niestety do standardów
              europejskich jest mu jeszcze daleko. Ale...może jeszcze wszystko
              przed nim.
              • renia26032 Re: Tutor Land Jablonna 24.11.09, 21:32
                Niestety macie rację, tylko szkoda, że dowiedziałam się tego od Was
                a nie od dyrekcji. Zawiodłam się strasznie.sad Właśnie się
                dowiedziałam o tym dodatkowym koszcie. Pozdrawiam i dzięki za info
                • oleta3 Re: Tutor Land Jablonna 24.11.09, 22:11
                  Nie Ty jedna dałaś się złapać na przebiegły chwyt reklamowy!
                  Radzę dobrze się przyglądać co dzieje się w tym przedszkolu i o
                  wszystko ze szczegółami wypytywać przy odbiorze dziecka. Szczególnie
                  rozmawiać z dyrekcją o swoich zastrzeżeniach, bo mam wrażenie że te
                  Panie nie do końca wiedzą jak powinno wygladać przedszkole i może my
                  jako rodzice powinniśmy im zacząć podpowiadać.
                  • orzeszek19 Re: Tutor Land Jablonna 25.11.09, 18:06
                    renia26032 przykro mi ze dowiedziałaś się o tym koszcie jedzenia w takiej sytuacji jak my, mam pytanie: czy powiedziałaś dyrekcji przedszkola ze nie było mowy o koszcie cateringu w momencie zapisywania dziecka do przedszkola, jeżeli tak to co ona na to?

Reniu zgłaszaj swoje uwagi dyrekcji tak jak my bo inaczej damy wejść sobie na głowę. Myślę ze przedszkole jest dosyć drogie i powinniśmy wymagac aby funkcjonowała tak jak inne przedszkola. Ciesze się ze jest tam rodzinna atmosfera ale jeszcze dużo pracy muszą tam włożyć. Od niedawna jest tam nowa pani chyba jeszcze nie skończyła uczelni pedagogicznej, a do niedawna dziećmi opiekowała się Pani Dyrektor i jej córka Pani Kamilka(urocza i miła kobieta) ale niestety bez wykształcenia pedagogicznego. Często dziećmi zajmują się córki drugiej Pani dyrektor Danusi jedna ma chyba 13 lat, na szczęście nie robią tego codziennie. Tzymam kciuki zeby w Tutorlandzie dzieci jadły na normalnych talerzach i miały normalne sztućce, żeby nie było im zimno jak ostatnio(awaria pieca chyba przez 2 tyg, żeby nie siedziały na zimnej podłodze, miały więcej dodatkowych zajęc, iż żeby dyrekcja przedszkola informowała wszystkich przyszłych kandydatów do przedszkola o dodatkowych kosztach i nie kłamała. Proszę.
                    • renia26032 Re: Tutor Land Jablonna 26.11.09, 21:42
                      Odpowiedziano mi, że to jest wszystko w umowie i że nie doczytałam.
                      Jest bardzo nieładnie ze strony tych Pań, że nie informują o tym
                      rodziców i ukrywają dodatkowe koszty, które i tak nie są
                      małe.Później dziwią się, że nie ma chętnych. Macie rację, że są
                      pewne braki w tej placówce ale mam nadzieję, że do wiosny zostanie
                      to wszystko zrobione. Dziękuję za informację i pozdrawiam.
        • telde Re: Tutor Land Jablonna 27.11.09, 22:55
          Moje dziecko równierz chodzi do tego przedszkola. Znim zdecydowałem się na tą placówkę odwiedziłem wszystkie inne przedszkola w Jabłonnie. Czystość jaka panuje od razu rzuca się w oczy, w innych przedszkolach widać parotygodniowy bród. Dywany, tu bym dyskutował, moje dziecko jest alergikiem I dywany są mu nie wskazane, podłogi są duźo łatwiejsze do utrzymania w czystości I nie gromadzą się w nich roztocza, z tego co wiem odchodzi się od kładzenia wykładzin w przedszkolach. Kadra przedszkola jest po specjalistycznym wyższym wykształceniu I okazała mi na to dokumenty. Wieżcie mi nie posłałbym dziecka do niewykwalifikowanej kadry. Te dwie młode dziewczyny to córki Pani Danusi I wpadają do niej po szkole, są w sali dydaktycznej ale nie zajmują się przedszkolakami poza tym źe przyglądają się pracy przedszkolanek. Jedna z nich jest studentką anglistyki I dzieli się z maluchami swoją wiedzą, czego nie uwazam za zły pomysł, bo poza nią angielski jest prowadzony przez specjalną firme która prowadzi zajecia w przedszkolach I ma certyfikaty. Zabawki posiadają atest I ciągle ich przybywa. Budynek przedszkola został przystosowany by pełnić swoją funkcje(a skad ty oleta3 czerpiesz takie informacje, źe budynek stwarza zagroźenie dla maluchów?). Z tego co wiem jest oddzielna sala do lerzakowannia, ale dzieci wolą spać w sali zabaw I stopniowo panie przyzwyczajają je do lerzakowania w piżamach. Tak to prawda, źe na początku jedzenie było podawane w jednorazowych zastawach, teraz są kolorowe kubeczki I talerzyki. Jak byście zrobili wywiad w innych przedszkolach to byście wiedzieli, źe wszędzie posiłki są płatne I cena wychodzi taka sama jak w tutorlandzie. Co mnie cieszy to to, źe zajęcia dodatkowe nie są patne (w tym dogoterapia) jak w innych przedszkolach, gdzie za 600zł ma sie tylko opieke przedszkolanki, a w grupie jest od 20 do 30 dzieci. Placówka jest duźa, sale są dobrze nasłonecznione, wątpie źeby zabrakło w niej miejsc na kolejne roczniki bo wolnych sal jest jeszcze 4. O bezpieczeństwo mojego dziecka sie nie martwie, bo przy odbiorze trzeba zadzwonić dzwonkiem do drzwi I wychodzi pani, która je otwiera. Często zdarza mi się wpadać wcześnie I widze jak przedszkolanki prowadzą zajęcia, nie mam zastrzeźeń. Jedyne z czym mam problem to z namówieniem dziecka do wyjścia z przedszkola. Moje młodsze dziecko w przyszłym roku też zapisze do tutorlandu.
          • oleta3 Re: Tutor Land Jablonna 28.11.09, 23:31
            Jeżeli chodzi o czystość, to zgadzam się w 100%, ale trudno się z tm
            nie zgodzić skoro przedszkole jest dopiero co otwarte, a przed
            otwarciem odremontowane od góry do dołu. Inne przedszkola w okolicy
            to placówki otwarte już od prawie 7-8 lat, więc chyba maja prawo
            się "zużyć".
            Szczerze powiedziawszy to nie nie wydaje mi się, żeby w
            przedszkolach odchodziło się od dywanów, albo wykładzin. Także w
            poszukiwaniu przedszkola dla sowojego dziecka objechałam je
            wszystkie dosłownie, nie zauważyłam żeby dzieci uczesniczące w
            zajęciach siedziały na zimnej podłodze. Z resztą, w tej chwili mozna
            zakupić juz takie wykładziny i dywany, które nie szkodza nawet
            alergikom, a dzieki nim dzieci nie marzna siedząć pupą na zimnej
            podłodze.
            Jeśli chodzi o nasłonecznienie to proszę zwrócić uwagę, ze słońce w
            południe jest raczej od strony placu zabaw, a nie od strony okien w
            salach gdzie przebywają dzieci. We wrześniu i październiku, kiedy to
            jeszcze nie były uruchomoine kaloryfery, w salach było strasznie
            zimno, więc dogrzewano dzieci jedną farelką, szkoda tylkoze w
            toaletach było zimno. Nie wsponę już o czasie październikowych
            przymrozków, kiedy to piec nie był uruchomiony i dzieci chodziły po
            przedszkolu w dodatkowych bluzach i serdakach , a w szatni panowała
            wilgoć, na szczęście już piec zmonowano i jest ciepło.
            Ciekawa jestem też od kto z naszej szanownej kadry pokazał te
            papiery z wyższym PEDAGOGICZNYM wykształceniem. Jedyna pani dyrektor
            jest pedagiogiem, bo pani Kamila jest z wykształcenia dziennikarką,
            która podobno dopiero teraz robi papiery na przedszkolankę.
            Corki Pani Danusi karmią dzieci, oglądają z nimi bajki w TV, bawią
            sie na placu zabaw i zapewniam, ze uczestniczą w życiu
            przedszkolaków.
            Jeśli chodzi o pozwolenie na prowadzenie przedszkola to, sama
            dyrekcja informowała, że może dopiero od nowego roku będą mie
            pozwolenie! Tak samo jak sprawa stołowki i kuchni w przedszkolu,
            gdzie sanepid sie nie zgodził na prowadzenie.
            Co do salki do leżakowania, owszem, był pomysł, żeby dzieci spały na
            górze, ale szybko upadł, bo dzieci nie chciały tam chodzic, więc
            spią i bawią się na dole - w jednej sali. "Telde" Twoje dziecko
            chyba nie uczestniczy w lezakowaniu skoro tak mało o nim wiesz.
            To że cena za wżywienie jest taka sama jak w innych przedszkolach,
            to się nie zgodzę. W innych przedszkolach stawka jest o 3-4 pln
            niższa, np w "Przy lesiu".
            Jestem ciekawa ile zajeć dodatkowych ma Twoje dziecko "Telde"? Tak
            jak juz pisałam, jest tylko logopedia i jęz. angielski, dogoterapii
            jak nie było tak i nie ma, z resztą skoro Twoje dziecko jest
            alergikiem to raczej chyba nie powinno w takich zajeciach
            uczestniczyc.
            Wiem, że to nowe przedzkole i że potrzebuje czasu na swój rozwój,
            ale wydaje mi się, ze powinno sie zwracać uwagę na niektóre
            niedociągnięcia i podpowiadać co mogłoby usprawnić niektóre jego
            funkcje. Z tego co się zorienotwałam, żadna z pań wlascicielek nigdy
            nie prowadziła pacówki dla tak małych dzieci, więc maja prawo nie
            wiedzieć wszystkiego.
            Pozdrawiam
            • pum-a4 Re: Tutor Land Jablonna 29.11.09, 00:03
              Jestem jedna z mam dziecka, które uczęszcza do tutorlandu.Sledząc wypowiedzi rodziców dzieci na temat tego przedszkola oleta3 odnosze wrażenie, że jesteś osoba zawistna i złośliwą. Jaki masz w tym cel skoro twoje dziecko nie uczeszcza do tej placówki. Dla kogo odstawiasz kocią robote. Jakie czerpiesz z tego zyski, podejrzewam że sprawia ci to przjemnośc i satysfakcje.
              • 7marchefka7 Re: Tutor Land Jablonna 29.11.09, 11:13
                Jako że od Jabłonny mieszkam ho ho ho albo i jeszcze dalej wink, to zupełnie
                bezstronnie mogę stwierdzić, że wpisy olety3 są wyważone i merytoryczne.
                Dostrzega zalety przedszkola i o nich pisze, tak samo jak w bardzo spokojnym
                tonie - czego nie można powiedzieć o jej oponentach/oponentkach - pisze o
                wadach/niedociągnięciach tego przedszkola.
                Nie wiem, czemu twierdzisz, że dziecko olety do tego przedszkola nie chodzi,
                skoro o tym, że jest ono przedszkolakiem z Tutor Landu wspomina ona w swoich
                wypowiedziach kilkakrotnie.

Rozmawiałam z właścicielką naszego przedszkola na temat mocno wygórowanych żądań
                strażaków przy otwieraniu nowych przedszkoli. To akurat, że nie ma pozwolenia
                strażaka, niekoniecznie musi znaczyć, że przedszkole zagraża bezpieczeństwu
                dzieci. U nas ze względu na to, że klatka schodowa była o 7 cm za wąska, trzeba
                było w dachu montować klapę oddymiającą (nie dam się zastrzelić, że to się tak
                nazywa, ale kosztowało masę kasy, a sens tego żaden...).

To, co mi się nie podoba, to - wynikająca z waszych wypowiedzi - nieuczciwość w
                stosunku do dzieci i ich rodziców, czyli płacenia za zajęcia, które się nie
                odbywają, i niewspominanie o tym, że opłata za żywienie nie jest włączona w
                czesne, że to dodatkowa opłata. Mnie po takim manewrze ze strony właścicieli
                włączyłoby się żółte światło, że ktoś mnie próbuje robić w nietoperza.
                Pozdrawiam
                marchefka

• orzeszek19 Re: Tutor Land Jablonna 29.11.09, 16:42
                  A ja myślę kochani ze już czas zakończyć ten temat. Dobrze ze jest tego typu forum gdzie można wykrzyczeć wszytko co nas boli, można tu być kim się chce orzeszkiem 19, oleta3, puma, itd ale najważniejsze ze prawie wszyscy jesteśmy rodzicami dzieci i pragniemy żeby nasze dzieci czuły sie dobrze i bezpiecznie a takim właśnie miejscem jest przedszkole jest Tutorland, ja tylko proszę właścicieli przedszkola którzy pewnie czytają ten wątek a zapewne sami zabrali głos w dyskusji żeby wzięli pod uwagę wykrzyczane tu przez nas wątpliwości żebyśmy mogli z podniesioną głowa bez żadnych zastrzeżeń być dumni ze nasze dzieci chodzą do tego przedszkola. Trzymam kciuki żeby Tutorland był w przyszłości najlepszym przedszkolem w okolicy a wierze ze tak będzie bo prowadzi go wspaniała Pani pedagog która myślę ze niebawem weźmie pod uwagę wszystkie nasz prośby.
                  • aga-218 Re: Tutor Land Jablonna 21.06.10, 15:31
                    Witam,
                    Mój synek chodzi do tego przedszkola od lutego. On i ja jesteśmy z niego
                    zadowoleni - w ciągu tygodnia się zaaklimatyzował. To prawda dzieci są tam
                    szczęśliwe i uśmiechnięte, panuje tam domowa atmosfera, nie jest to "przedszkole
                    - fabryka" jak w innych. W cenę wliczone są wszystkie zajęcia dodatkowe jak
                    angielski, religia, rytmika etc.
                    w tym momencie koszt czesnego to 585 zł plus 13 zł dzienne wyżywienie, ale co
                    najważniejsze nie ma wpisowego, czyli dodatkowego kosztu. jest to nowe
                    przedszkole więc kupienie wszystkiego od podstaw jest to bardzo duży koszt i
                    wydaje mi się że trzeba trochę czasu aby dojść do poziomu wyposażenia innych
                    prywatnych przedszkoli które działają już od wielu lat i są na masową skale.
                    Plac zabaw jest zadbany jak i cały teren przedszkola. Wiele razy widziałam jak o
                    to dbają. Rozmawiałam z Panią dyrektor i powiedziała mi że ich czesne+jedzenie
                    jest w tej chwili na takim poziomie ponieważ nie mają jeszcze dopłat ale od
                    nowego roku mają uzyskać substytuty i cena będzie niższa. Inne przedszkola mają
                    dopłaty dlatego są mniej więcej o 200 zł tańsi.
                    Ja jak na pierwsze przedszkole synka jestem zadowolona i dzieci chyba też smile

i duży plus za to że nie jest usytuowane bezpośrednio przy ulicy
                    • ququ0000 Re: Tutor Land Jablonna 27.07.10, 17:23
                      Opłaty to 585 plus około 300 za wyżywienie. Informacje te nie są podawane na
                      stronie internetowej. Widać tam tylko koszt "pakietu edukacyjnego". Średnio
                      fajna zagrywka marketingowa.
                      Wpisowego na razie nie ma. Podejrzewam że z powodu stosunkowo małej ilości
                      chętnych i ceny. Do tej pory było tam około 15 dzieci.
                      Moja pociecha chodzi tam bardzo chętnie. Jest zadowolona. Widać że uczy się
                      nowych rzeczy - ogólnie jest zadowolona. Widać że lubi spędzać tam czas. Ogólnie
                      widać że Panie lubią dzieci, chętnie się nimi zajmują, nie pozostawiają samych
                      sobie.
                      Na minus. Wspomniane wcześniej "ukrywanie" kosztów wyżywienia na stronie, nie ma
                      też chyba tych wszystkich spotkań z różnymi osobami które powinny być. Pani
                      Dyrektor planuje tam przyjąć 60 dzieci. Na razie jest ok ale przy 60 to część
                      dzieci będzie przesiadywać chyba w piwnicy przy sztucznym świetle cały dzień. Bo
                      na jeden kondygnacji w miarę komfortowo może zmieścić się tak z 20 małych
                      szkrabów. Brak dopłat z gminy ( inne przedszkola mają). Ogólnie na razie może
                      być ale nie wiem co dalej. Zobaczymy.
                      Mam wrażenie że przedszkole jest wybierane raczej z konieczności (inne są już
                      lekko zapchane).
                      Zobaczymy jak zostanie skalkulowana cena kiedy przedszkole dostanie dopłaty z
                      gminy. I jak to będzie kiedy będzie więcej dzieci.
                      • ida.lipcowa Re: sprawa zdrowotna 28.07.10, 11:48
                        Radziłabym sprawdzić,czy córki pani dyrektor bawiące się z dziećmi posiadają
                        aktualne książeczki zdrowia z wszystkimi wymaganymi do pracy z dziećmi badaniami
                        .Jeżeli studiują i obracają się w dużym środowisku studenckim to na 100 procent
                        przywloką wcześniej czy poźniej jakieś zarazki.Bycie rodziną nie upoważnia do
                        tak infantylnego ignorowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy
                        dla opiekunek.
    • xiaoju Re: Tutor Land Jablonna 02.09.10, 11:44
      Witam,
      moje dziecko również chodzi do tego przedszkola! Co mi się nie podoba:
      1. wyżywienie - kilka razy dostałam do domu i po prostu to wyrzuciłam - niedogotowany ryż, sztuczne desery (sama chemia), wędlina (nie kupiłabym jej dla siebie, a co dopiero dla dziecka). Myślę, że jest to istotna sprawa, bo dziecko tam jada codziennie, a odżywianie wpływa chociażby na odporność organizmu.

2. nieinformowanie np. o tym, że odeszła jedna pani i przychodzi nowa. (BTW ja byłam bardzo zadowolona z pani Kamili bo -mimo, że nie miała papierów - to widać że do dzieci nadaje się idealnie - mam nadzieję, że wróci. Nawet jak ktoś jest pedagogiem, to nie zawsze ma to "coś")
      3. wysoka cena

Co mi się podoba:
      1. indywidualne podejście do każdego dziecka - każde rozwija się w swoim tempie, a zarazem stawianie pewnych granic, uczenie wspólnego działania;
      2. zaangażowanie w opiekę nad dziećmi, dynamiczność, dobra ekspresja (szczególnie u pani Dyrektor)
      3. metody rozładowania napięć
      4. nie-za-dużo-zabawek uważam za plus, gdyż rozwija to w dziecku inwencję twórczą i wyobraźnię. Im zabawek mniej i im są prostsze, tym lepiej dla dziecka.
      5. czystość

Mam zamiar wywalczyć zmianę kateringu i proszę o pomoc - im więcej rodziców zwróci na to uwagę tym lepiej dla "sprawy" smile

Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka