Dodaj do ulubionych

Jaki bedzie final i co z tych danych wynika?

06.12.09, 21:32
Chetnie poczytam madrzejszych od siebie.
research.stlouisfed.org/fred2/data/EXCRESNS.txt
Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Jaki bedzie final i co z tych danych wynika? 07.12.09, 00:33
      od września 2008 fed płaci odsetki od excess reserves stąd ten raptowny wzrost.
      • bonzee32 Re: Jaki bedzie final i co z tych danych wynika? 08.12.09, 09:19
        Oj Felusiak, Felusiak... Wesolych Swiat, Mistrzu..
    • mlody774 Re: Jaki bedzie final i co z tych danych wynika? 10.12.09, 20:04
      Bush zaczol ten transfer(produkcje pienirdzy na maksa, ktore oni
      nazywaja rezerwami-dla zmylenia) w ostatnich miesiacach swojej
      kadencji. A ten obecny kontynluje(to sa te zmiany, ktore obiecal) i
      juz w pierwszym roku wydal WIECEJ niz WSZYSZY przezydenci razem
      wziecie od poczatku istnienia tego kraju. Mamy naprawde "mistrza",
      ktory robi dokladnie co mu bankierzy kaza. Jest naprawde najslabszym
      czlowiekem na swiecie.
    • mlody774 Bonzee32 13.12.09, 17:30
      Z kad wzilelas ta liste mimo wszystko? Juz od kilku lat nie
      ulawniaja M3 (ilosci wypuszaczanych pieniedy na miesiac).
      • bonzee32 Mlody! 15.12.09, 18:13
        Przepraszam za zwloke.
        Ten link jest z forum gazety Polityka i gospodarka. Prawie rok temu
        byl tam o tym watek.
        forum.gazeta.pl/forum/w,17007,90051836,90051836,Lekko_szokujace_dane_w_tym_samym_trendzie.html
        • mlody774 Re: Mlody! 15.12.09, 18:45
          Dzieki za link i wyjasnienie. A ty chcialas nas podpuscic czy wiemy
          o co chodzi z tym glownym linkiem? Hahahaha. Ja tez czekalem z
          odpowiedza Tobie na posta, bo chcialem sprawdzic czy kltos inny wie
          cos o bankach centralnych. W tym przypadku FR Bank.
          Musisz wiedziec, ze ten bank(FD) jest prywatnym i to elity nim
          kontroluja cale kraje, a specjalinie USA. A, ze ostatnio sie im pali
          pod nogami, to staraja sie zabespieczyc sobie wladze i stad te
          olbrzymie wydatki. Zaduzo ludzi na swiecie juz zna ich machloje i
          tego panicznie boja sie. Kupuja sorowce naturalne swiata. Kupuja
          nawet zasoby wody pitnej. Doslownie wszytko co mozna kupic za
          pienidze, ktore juz za pare lat beda niczym(tyllko papierkami).
          Dlatego masz miec zloto i srebro(nie bizuterie, tylko czyty metal) w
          swoich oszczendnosciach. Hahaha. Duzo bogatych Polakow, czyni Polske
          bogata.
          Pozdrowienia.
          • ontarian ucz siem mlody! ucz! 15.12.09, 18:56
            mlody774 napisał:

            > Doslownie wszytko co mozna kupic za
            > pienidze, ktore juz za pare lat beda niczym(tyllko papierkami).
            to wlasnie teraz sa tylko papierkami o jakiejs tam umownej wartosci
            za pare lat, najprawdopodobniej zadnych papierkow
            nie bedziesz potrzebowal, bo za wszystko bedziesz placil
            w formie bezgotowkowej
            a zwac to sobie to bedziesz mogl jak chcesz
            placone bedziesz mial w jakichs tam "units"
            i ty bedziesz w tych samych "units" za wszystko placil

            > Dlatego masz miec zloto i srebro(nie bizuterie, tylko czyty metal)
            > w swoich oszczendnosciach.
            a nie przyszlo ci do glowy, ze ci sami co teraz wartosc
            papierowego pienionzka dewaluujom
            to samo mogom ze zlotem i srebrem zrobic?
            powiem ci tylko to, ze jak cie glod skrecac zacznie
            to za worek ryzu to swoje zloto oddasz

            tak wiec moze lepiej zamiast w zloto to w ryz zacznij inwestowac?
            • mlody774 Re: ucz siem mlody! ucz! 15.12.09, 19:08
              Co przypuszczasz, bedzie sie zgadzac jak ci obecni przy wladzy,
              wygraja. Tak, takie maja plany.
          • bonzee32 Re: Mlody! 15.12.09, 19:07
            To nie byla poducha, raczej proba zwrocenia uwagi na cos bardzo
            niepokojacego. Ja sie ekonomia interesuja od niedawba czysto
            hobbystycznie i za cienka jeszcze jestem zeby sie madrzyc. Do mnie
            bardzo przemawia opinia Przycinka:

            -------------------------------------------------
            Najprostrze i najlatwiejsze wytlumaczenie tych rezerw jest brak
            zabezpieczen i
            przekonanie o nieuchronnosci spadku zabezpieczen przez banki. Znaczy
            sie -
            inwestorzy sa optymistami, ale banki, ktore siedza w tym po uszy
            wiedza, ze te
            zabezpieczenia nie poprawia sie nawet przez kolejnych 10 lat. I nie
            daja kredytow

            Gabriella Cilmi
            • mlody774 Re: Mlody! 15.12.09, 19:43
              Nie daja kredytow, bo uwazaja, ze jak ludzie zbiednieja, to straca
              mozliwosci sprwdzenia i zlikwidowania FR systen Bank, co juz
              odpwoednia ustawa przeszla przez US Senat i jest obecnie w US
              Kongres. To wprowadza ich w panike.
              Domy spadly bo wstrzymano kredytowanie. US rzad domaga sie aby je
              wznowiono. Dlatego dano bankiera te duze pienidze, ale oni odmawiaja
              i inwestuja gdzie jest im wygodnie. Banki tagze kontroluja media,
              wiec sie nieslyszy o tym, ale tylko deziformacje.
              • mlody774 Re: Bonzee32 15.12.09, 19:50
                gcnlive.com/archive.php?program=alexJones
                Sluchaj archiwa internet radioa: Alex Jones.
                Oczywiscie wybiez ostatnia date. Sa to najnowesze wiadomosci. Facet
                jest bardzo energiczny. Zna historie, ekonomie itd. Jest w naszym
                wieku i mysli bardzo podobnie. Zalezy mu na zdrowej Ameryce.
              • mlody774 Re: Mlody! 15.12.09, 19:59
                Ustawa przeszla przez US Kongre i jest obecnie w US Senat. Sorry za
                pomylke.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka