bonzee32 06.12.09, 21:32 Chetnie poczytam madrzejszych od siebie. research.stlouisfed.org/fred2/data/EXCRESNS.txt Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
felusiak1 Re: Jaki bedzie final i co z tych danych wynika? 07.12.09, 00:33 od września 2008 fed płaci odsetki od excess reserves stąd ten raptowny wzrost. Odpowiedz Link Zgłoś
bonzee32 Re: Jaki bedzie final i co z tych danych wynika? 08.12.09, 09:19 Oj Felusiak, Felusiak... Wesolych Swiat, Mistrzu.. Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: Jaki bedzie final i co z tych danych wynika? 10.12.09, 20:04 Bush zaczol ten transfer(produkcje pienirdzy na maksa, ktore oni nazywaja rezerwami-dla zmylenia) w ostatnich miesiacach swojej kadencji. A ten obecny kontynluje(to sa te zmiany, ktore obiecal) i juz w pierwszym roku wydal WIECEJ niz WSZYSZY przezydenci razem wziecie od poczatku istnienia tego kraju. Mamy naprawde "mistrza", ktory robi dokladnie co mu bankierzy kaza. Jest naprawde najslabszym czlowiekem na swiecie. Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Bonzee32 13.12.09, 17:30 Z kad wzilelas ta liste mimo wszystko? Juz od kilku lat nie ulawniaja M3 (ilosci wypuszaczanych pieniedy na miesiac). Odpowiedz Link Zgłoś
bonzee32 Mlody! 15.12.09, 18:13 Przepraszam za zwloke. Ten link jest z forum gazety Polityka i gospodarka. Prawie rok temu byl tam o tym watek. forum.gazeta.pl/forum/w,17007,90051836,90051836,Lekko_szokujace_dane_w_tym_samym_trendzie.html Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: Mlody! 15.12.09, 18:45 Dzieki za link i wyjasnienie. A ty chcialas nas podpuscic czy wiemy o co chodzi z tym glownym linkiem? Hahahaha. Ja tez czekalem z odpowiedza Tobie na posta, bo chcialem sprawdzic czy kltos inny wie cos o bankach centralnych. W tym przypadku FR Bank. Musisz wiedziec, ze ten bank(FD) jest prywatnym i to elity nim kontroluja cale kraje, a specjalinie USA. A, ze ostatnio sie im pali pod nogami, to staraja sie zabespieczyc sobie wladze i stad te olbrzymie wydatki. Zaduzo ludzi na swiecie juz zna ich machloje i tego panicznie boja sie. Kupuja sorowce naturalne swiata. Kupuja nawet zasoby wody pitnej. Doslownie wszytko co mozna kupic za pienidze, ktore juz za pare lat beda niczym(tyllko papierkami). Dlatego masz miec zloto i srebro(nie bizuterie, tylko czyty metal) w swoich oszczendnosciach. Hahaha. Duzo bogatych Polakow, czyni Polske bogata. Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian ucz siem mlody! ucz! 15.12.09, 18:56 mlody774 napisał: > Doslownie wszytko co mozna kupic za > pienidze, ktore juz za pare lat beda niczym(tyllko papierkami). to wlasnie teraz sa tylko papierkami o jakiejs tam umownej wartosci za pare lat, najprawdopodobniej zadnych papierkow nie bedziesz potrzebowal, bo za wszystko bedziesz placil w formie bezgotowkowej a zwac to sobie to bedziesz mogl jak chcesz placone bedziesz mial w jakichs tam "units" i ty bedziesz w tych samych "units" za wszystko placil > Dlatego masz miec zloto i srebro(nie bizuterie, tylko czyty metal) > w swoich oszczendnosciach. a nie przyszlo ci do glowy, ze ci sami co teraz wartosc papierowego pienionzka dewaluujom to samo mogom ze zlotem i srebrem zrobic? powiem ci tylko to, ze jak cie glod skrecac zacznie to za worek ryzu to swoje zloto oddasz tak wiec moze lepiej zamiast w zloto to w ryz zacznij inwestowac? Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: ucz siem mlody! ucz! 15.12.09, 19:08 Co przypuszczasz, bedzie sie zgadzac jak ci obecni przy wladzy, wygraja. Tak, takie maja plany. Odpowiedz Link Zgłoś
bonzee32 Re: Mlody! 15.12.09, 19:07 To nie byla poducha, raczej proba zwrocenia uwagi na cos bardzo niepokojacego. Ja sie ekonomia interesuja od niedawba czysto hobbystycznie i za cienka jeszcze jestem zeby sie madrzyc. Do mnie bardzo przemawia opinia Przycinka: ------------------------------------------------- Najprostrze i najlatwiejsze wytlumaczenie tych rezerw jest brak zabezpieczen i przekonanie o nieuchronnosci spadku zabezpieczen przez banki. Znaczy sie - inwestorzy sa optymistami, ale banki, ktore siedza w tym po uszy wiedza, ze te zabezpieczenia nie poprawia sie nawet przez kolejnych 10 lat. I nie daja kredytow Gabriella Cilmi Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: Mlody! 15.12.09, 19:43 Nie daja kredytow, bo uwazaja, ze jak ludzie zbiednieja, to straca mozliwosci sprwdzenia i zlikwidowania FR systen Bank, co juz odpwoednia ustawa przeszla przez US Senat i jest obecnie w US Kongres. To wprowadza ich w panike. Domy spadly bo wstrzymano kredytowanie. US rzad domaga sie aby je wznowiono. Dlatego dano bankiera te duze pienidze, ale oni odmawiaja i inwestuja gdzie jest im wygodnie. Banki tagze kontroluja media, wiec sie nieslyszy o tym, ale tylko deziformacje. Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: Bonzee32 15.12.09, 19:50 gcnlive.com/archive.php?program=alexJones Sluchaj archiwa internet radioa: Alex Jones. Oczywiscie wybiez ostatnia date. Sa to najnowesze wiadomosci. Facet jest bardzo energiczny. Zna historie, ekonomie itd. Jest w naszym wieku i mysli bardzo podobnie. Zalezy mu na zdrowej Ameryce. Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: Mlody! 15.12.09, 19:59 Ustawa przeszla przez US Kongre i jest obecnie w US Senat. Sorry za pomylke. Odpowiedz Link Zgłoś