Dodaj do ulubionych

Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzie.

09.08.02, 15:55
Jak podaje The Toronto Star, Kanada jest na liście 11 krajów, w których
komisja ONZ-tu dokona inspekcji w związku z dyskryminacja mniejszości
narodowych i emigracji. Głównym celem tej komisji ma być zbadanie praw
człowieka w Kanadzie, równouprawnienia do pracy jak i do edukacji.
A to kolka słów z tego artykułu:
„There is the problem of continuing land claims…There is the problem of the
deaths in custody, especially of aboriginal people. There is the problem of
access to the justice systems…There is the problem of wage gaps between
citizens and immigrants, the poverty rate among migrants is higher then the
rest of the population and that migrant children have fewer educational
opportunities then Canadians…” (odsylam do The United Way Report
www.polishguide.com/forum.cfm?tid=65&catid=2&dn=Swiat%2C%20polityka)
“These are issues that are already being worked on in Canada, Meyer said.
They are not drawing to our attention areas that we haven’t already thought
of and begun to work on. It is at best process of reminding and pushing (us)
for go further.”
Zwróć uwagę na ostatni fragment tego artykułu. Wynika z niego ze rząd
kanadyjski powoli przygotowuje opinie publiczna do odkryć, jakie dokona w/w
komisja
Innymi slowy „be prepared!”
Aby artykuł ten nie miał zbyt negatywnych konsekwencji, prasa ta umieściła w
środku tego artykułu napis wielka czcionka: Experts were satisified with
Canada’s overall record.
I to by było na tyle.
Obserwuj wątek
    • canadian Re: Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzi 09.08.02, 18:40
      a tobie kutasie cos sie nie podoba w kanadzie???
      to wynos do do usa na ten pszyklad
      • galilleo Re: Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzi 09.08.02, 19:26
        canadian napisał:

        > a tobie kutasie cos sie nie podoba w kanadzie???
        > to wynos do do usa na ten pszyklad


        Czy ty jestes tym ucisnionym emigrantem i znalazles swoje wlasne odbicie
        w tym artkule.
        Nie denerwuj sie malutki, do USA nie przeniesiesz sie bo nie tak latwo.

        Kanada jest krajem z ktorego ja kiedys tam sie wynioslem zreszta podobnie
        wynioslem sie z Australii. Jakkolwiek obydwa kraje mi sie tez pod niektorymi
        wzgledami podobaly.
        W Australii plaze (nie mowie tutaj o Bondi w Sydney) ale te odlegle bez ludzi
        na nich.
        W BC, Canada podobaly mi sie piekne lasy z olbrzymimi choinkami. Przynajmniej
        wtedy wiedzialem ze mam Christmas za oknem, a nie przyschnieta od zaru choinke
        z ozdobami tez za oknem.
        Jakos tak sie skladalo ze najgoretsze dni w Australii byly wlasnie wtedy i
        nigdy na plazy nie udalo mi sie poczuc ze to sa swieta.

        Ale mniejsza z tym bo nie tym sie zyje w zadnym kraju.
        Co zauwazylem Australia i Canada sa podobne do siebie jesli chodzi o prace
        jakie emigranci tam wykonuja.
        W obydwu krajach 90% pracujacych Polakow wykonuje proste prace i w tym praca
        kasjerki w sklepie jest dosc wysoko na tej drabinie zatrudnienia. Duza grupa to
        tez sa kombinatorzy "welfrowicze", dostaja pieniadze od rzadu i po cichu
        dorabiaja np: sprzatajac. Oczywiscie sa tez osoby pracujace na universytetach
        czy bedace managerami ale jest to malutki procent.

        Oczywiscie wszyscy oficjalnie sa "kims" najczesciej w biurze ale to juz jest
        tylko zwykla propaganda.

        Jedno co da sie zauwazyc w USA ze mimo wieli minusow jesli chodzi o emigrantow
        nie sa oni tak dyskryminowani jak sa w Kanadzie czy Australii.
        W firmie ktorej pracuje (zwykla robota programuje w C++) od gory do dolu
        pracuja ludzie z calego swiata, sa managerami, supervizorami itd mimo ze bardzo
        kiepsko mowia po angielsku. Nieraz zastanawialem sie jak to jest mozliwe
        ale jakos jest.
        Ci sami ludzi gdyby trafili do Australii czy Kanaday byli by najczesciej
        garozmyjami a ich dyplomy z krajow urodzenia praktycznie sa bezwartosciowe.
        Np. w Kanadzie sprytnie sie tubylcy zabezpieczyli przed lawina emigrantow (250
        tys na rok) poniewaz pracy nie przybywa tylko niesamowite ilosci ludzi
        szukajacych jej wymyslono roznego rodzaju organizacje ktorych czlonkostwo jest
        obowiazkowe aby dostac jaki lepszy job. Dostanie sie do nich zajmuje dlugie
        lata.
        Nie udajcie ze tego nie widzicie. Ludzie wpadacie w nerwy jezeli ktos prawde
        napisze zamiast z zimna glowa przyjac to do wiadomosci.
        Pociesznie sie tylko trzyma was w biedzie od pierwszego dnia emigracji.

        Nie robie tym samym raju z USA bo nim nie jest ale jesli chodzi o powyzsze
        dolegliwosci Kanady i Australi wole USA.

        Pozdrowienia z Texasu ex.canadian, ex.australian
        Proffesor Galilleo
        • Gość: Jankes Re: Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzi IP: *.broadcom.com 09.08.02, 19:38
          Profie,

          Chyba pierwszy raz przeczytalem cos tak rozsadnego od Ciebie.

          Gratuluje i ja sie zgadzam z Toba.

          Jankes
          (ex-canadian)
          • canadian Re: Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzi 09.08.02, 19:44
            glupie kutasy jestescie i tyle
            zamienili texas i kalifornia hahaha
            glomby
          • jankesowa Re: Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzi 09.08.02, 19:50
            Gość portalu: Jankes napisał(a):

            > Profie,
            >
            > Chyba pierwszy raz przeczytalem cos tak rozsadnego od Ciebie.
            >
            > Gratuluje i ja sie zgadzam z Toba.
            >
            > Jankes
            > (ex-canadian)

            Cholera jasna zamiast pieprzyc glupoty na forum dalej do domu bo ja w lozku
            czekam i stygne !!!

            Bog mnie pokaral takim mezem !
            • canadian_ Re: Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzi 09.08.02, 19:51

              zamilcz debilu bo ci smierdzi z pyska

              mlodociana cioto idz do lekaza
          • Gość: Bozena L Panie Jan Kes IP: *.sympatico.ca 09.08.02, 22:12
            a z p t k ...a!!
          • galilleo Re: Komisja ONZ-tu bada prawa człowieka w Kanadzi 09.08.02, 22:28
            Gość portalu: Jankes napisał(a):

            > Profie,
            >
            > Chyba pierwszy raz przeczytalem cos tak rozsadnego od Ciebie.
            >
            > Gratuluje i ja sie zgadzam z Toba.
            >
            > Jankes
            > (ex-canadian)

            Oj nie pierwszy raz, tylko masz inne zdanie na inne tematy niz ja.

            Pozdrowienia z patelni w Texasie (mowie o upale do ciebie Jankes a do reszty
            chlystkow z baranimi postami moze byc i skad indziej)

            Proffesor Galilleo
        • canadian_ @ galileo 09.08.02, 19:52
          szlag cie trafia? i dobrze
          coraz lepsze twoje posty pedalku
          scieraj piane z monitora, scieraj zboczencu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka