IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.09.02, 18:19
Czesc
Czy wiecie kiedy wyslac list z Polski zwyklą pocztą by doszedł w odpowiednim
czasie (miedzy 7 pazdz. a 6 list.) W tym roku pojawil sie problem, mianowicie
wszystkie priorytetowe (trudno je zdefiniowac w Polsce, bo nie ma juz air
mail, ktory zostal zastapiony wlasnie PRIORYTET mail) przesylki beda
dyskwalifikowane. Nie wiem czy koperta z Polski z niebieska nakleja priorytet
nie zostanie odrzucona. Czy ktos cos wie ?
pozdr
Obserwuj wątek
    • las_vegas Re: DV-2004 17.09.02, 18:25
      www.usinfo.pl/releases/docs/loteria.htm
      • Gość: r Re: DV-2004 IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 18.09.02, 15:43
        las_vegas napisał:

        > <a
        href="http://www.usinfo.pl/releases/docs/loteria.htm"target="_blank">www.usi
        > nfo.pl/releases/docs/loteria.htm</a>

        Czytałes dzisiejszy Superexpres, napisali tam że można wysyłać priorytetem (
        Przyjęte zostaną wyłącznie listy (zawierające zgłoszenia) przesłane zwykłą
        pocztą albo pocztą lotniczą (obecnie w polskich urzędach pocztowych używa się
        określenia: poczta priorytetowa)., w nowym dzienniku (nowojorskim)
        www.dziennik.com piszą że nie można ( List nalezy wyslac poczta zwykla lub
        lotnicza. Listy polecone, telegramy, przesylki kurierskie, ekspresy i listy
        przyspieszone (priority mail) itp. nie beda przyjmowane.), na stronie ambasady
        piszą że nie można, a w firmie pośredniczącej mowią że można, co Ty na to.
        • las_vegas Re: DV-2004 18.09.02, 19:00
          Istota sprawy polega na tym, czy nadajac list dostajesz pokwitowanie, jesli tak
          to wymagane jest tez pokwitowanie przy odbiorze a wtedy to odpada.Jesli nie
          smialo wysylaj, poniewaz nie ma to zadnego znaczenia ,jak taka przesylka sie
          nazywa.pozdr.
    • Gość: r Re: DV-2004 IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.09.02, 19:08
      dzieki
    • Gość: sylwia Re: zwykły lotniczy IP: *.zamosc.sdi.tpnet.pl 18.09.02, 14:13
      Gość portalu: r napisał(a):
      < bo nie ma juz air mail, >


      Od kiedy nie ma? Tydzień temu wysyłalam za granicę list, jak zwykle
      "lotniczy", więc cos nie bardzo Cie rozumiem.
      pzdr.
      • Gość: Mirko Re: zwykły lotniczy IP: 65.206.44.* 18.09.02, 15:19
        Wczoraj dostalem z PL list. Wedrowal (chyba nie plynal?) ~7 dni. Zawsze bylo
        napisane: "Lotniczy - Par Avion" a teraz jest "Priorytetowy" czy jakos...
        • Gość: sylwia Re: zwykły lotniczy IP: *.zamosc.sdi.tpnet.pl 18.09.02, 15:38
          Gość portalu: Mirko napisał(a):
          > Wczoraj dostalem z PL list. Wedrowal (chyba nie plynal?) ~7 dni. Zawsze bylo
          > napisane: "Lotniczy - Par Avion" a teraz jest "Priorytetowy" czy jakos...>


          Ach tak to teraz nazwali? Jednak nie musiałeś osobiście po ten list
          chodzić? Leżał w skrzynce, czy tak?

          Tydzień temu, wysyłając list, powiedziałam Pani w okienku "zwykły
          lotniczy", ale faktycznie co tam naklejono, nie zwróciłam uwagi.
          Cena była taka jaką zwykle płaciłam wczesniej.

          • Gość: Mirko Re: zwykły lotniczy IP: 65.206.44.* 18.09.02, 17:09
            Tak, w skrzynce.
            Tutaj, w USA, nic z poczty nadchodzacej co nie ma na sobie numeru czy jakiegos
            kodu paskowego nie wymaga podpisu czy wycieczki na poczte (awiza). Nawet list z
            nowym US paszportem wewnatrz czy karta kredytowa!
            A wiekszosc skrzynek jest to zamknieta "na klapke" puszka przy samej ulicy tak
            zeby listonosz tam wtykal poczte bez wysiadania z auta z kierownica po prawej.
            Taki jakis dziwny kraj.
            • Gość: sylwia Re: to znaczy, że ten list lotniczy IP: *.osmez.eu.org / *.gazeta.pl 18.09.02, 19:11

              zwany obecnie piorytetowy (skąd ta nowa nazwa?) nie wymaga
              potwierdzenia odbioru.
              A chyba o to chodzi w wymaganiach o zieloną kartę, by nie
              wysyłać zgłoszeń, które będą zmuszały pracowników do specjalnego
              przyjmowania nadesłanych listów.
              Znawco tego "dziwnego" kraju, odpowiedz autorowi wątku, czy takowy
              list będzie przyjęty.
              Pozdrawiam.



              • Gość: Mirko Re: to znaczy, że ten list lotniczy IP: 65.206.44.* 18.09.02, 19:32
                A nie wiem,
                ale nadawca ma 3 mozliwosci:
                - szukac kogos kto zawiezie do USA i wysle lotniczym (lub z "normalniejszego
                niz PL kraju)
                - wyslac "niepriorytetowym" i nie zdazyc lub zdazyc
                - wyslac priorytetowym i nigdy nie dowiedzec sie prawdy jesli nie wylosuje

                Ja wybralbym trzecie lub pierwsze.
                • Gość: r Re: to znaczy, że ten list lotniczy IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 18.09.02, 23:08
                  no to wysyłamy priorytetowym i za dwa lata wszystkich zapraszam na impreze w
                  kalifornii, na florydzie lub na hawajach
                  pozdrawiam
                  • achtungbaby Re: to znaczy, że ten list lotniczy 23.09.02, 14:31
                    a gdzie można zrobić te śmieszne kwadratowe zdjęcia?
    • Gość: zora Re: DV-2004 IP: *.dsl.mindspring.com 23.09.02, 14:50
      "Zgloszenia mozna wysylac tylko zwykla poczta (regular mail) lub, w przypadku
      zgloszen z zagranicy zwykla poczta lotnicza (regular airmail.) Przysylka
      wyslana expressem, certified mail, Fed Ex, UPS, czy jakas inna forma
      wymagajaca podpisu bedzie odrzucona bez otwarcia. Pamietajmy zatem o tym, aby
      zostawic sobie odpowiednia ilosc czasu na przeslanie. Polecam wybranie sie do
      lokalnego urzedu pocztowego i zapytanie jak dlugo poczta zwykla (regular mail)
      z naszego miejsca zamieszkania bedzie szla do Lexington, Kentucky."

      Koperta jest bardzo wazna. Musi miec odpowiednie rozmiary i zawierac
      odpowiednie informacje za zewnatrz koperty. Pocztowki beda odrzucane.
      Zgloszenie musi byc wyslane w kopercie.
      Dozwolone wymiary koperty to:
      6-10 cali (15 do 25 cm) dlugosci
      3.5-4.5 cali (9 do 11 cm) szerokosci
      W lewym gornym rogu na zewnatrz koperty nalezy napisac: kraj pochodzenia,
      imie, nazwisko i pelny adres, a wiec na przyklad:
      Poland
      Jan Kowalski
      5720 W. Belmont
      Chicago, IL 60634
      USA
      Aplikant musi na kopercie podac kraj urodzenia jak rowniez kraj zamieszkania,
      nawet jesli jest to ten sam kraj. Tak wiec osoby wysylajace zgloszenia z
      Polski, powinny adres zwrotny na kopercie napisac nastepujaco:
      Poland
      Ewa Nowak
      ul. Slawkowska 6
      34-400 Krakow
      Poland
      Nieprawidlowe przygotowanie koperty spowoduje natychmiastowe odrzucenie
      zgloszenia.
      Nie ma zadnej oplaty zwiazanej ze zgloszeniem, oprocz znaczka pocztowego.
      Wszystkie poprawnie przygotowane zgloszenia wezma udzial w losowaniu jesli
      nadejda do biuro w Kentucky w wyznaczonym terminie (2 pazdziernik-1 listopad
      2000).
      • Gość: zora Re: DV-2004 IP: *.dsl.mindspring.com 23.09.02, 14:56
        Gość portalu: zora napisał(a):

        > "Zgloszenia mozna wysylac tylko zwykla poczta (regular mail) lub, w
        przypadku
        > zgloszen z zagranicy zwykla poczta lotnicza (regular airmail.) Przysylka
        > wyslana expressem, certified mail, Fed Ex, UPS, czy jakas inna forma
        > wymagajaca podpisu bedzie odrzucona bez otwarcia. Pamietajmy zatem o tym,
        aby
        > zostawic sobie odpowiednia ilosc czasu na przeslanie. Polecam wybranie sie
        do
        > lokalnego urzedu pocztowego i zapytanie jak dlugo poczta zwykla (regular
        mail)
        > z naszego miejsca zamieszkania bedzie szla do Lexington, Kentucky."
        >
        > Koperta jest bardzo wazna. Musi miec odpowiednie rozmiary i zawierac
        > odpowiednie informacje za zewnatrz koperty. Pocztowki beda odrzucane.
        > Zgloszenie musi byc wyslane w kopercie.
        > Dozwolone wymiary koperty to:
        > 6-10 cali (15 do 25 cm) dlugosci
        > 3.5-4.5 cali (9 do 11 cm) szerokosci
        > W lewym gornym rogu na zewnatrz koperty nalezy napisac: kraj pochodzenia,
        > imie, nazwisko i pelny adres, a wiec na przyklad:
        > Poland
        > Jan Kowalski
        > 5720 W. Belmont
        > Chicago, IL 60634
        > USA
        > Aplikant musi na kopercie podac kraj urodzenia jak rowniez kraj
        zamieszkania,
        > nawet jesli jest to ten sam kraj. Tak wiec osoby wysylajace zgloszenia z
        > Polski, powinny adres zwrotny na kopercie napisac nastepujaco:
        > Poland
        > Ewa Nowak
        > ul. Slawkowska 6
        > 34-400 Krakow
        > Poland
        > Nieprawidlowe przygotowanie koperty spowoduje natychmiastowe odrzucenie
        > zgloszenia.
        > Nie ma zadnej oplaty zwiazanej ze zgloszeniem, oprocz znaczka pocztowego.
        > Wszystkie poprawnie przygotowane zgloszenia wezma udzial w losowaniu jesli
        > nadejda do biuro w Kentucky w wyznaczonym terminie.
        • rycerzmowiacyni Re: DV-2004 23.09.02, 18:34
          ale priorytetowy list z polski nie wymaga zadnego podpisu.
          • Gość: Mirko List IP: *.union01.nj.comcast.net 24.09.02, 02:31
            rycerzmowiacyni napisał:

            > ale priorytetowy list z polski nie wymaga zadnego podpisu.

            ...i dlatego moze byc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka