Dodaj do ulubionych

17-letni Polak z amerykanskim paszportem wygral

13.03.03, 03:09
Wśród nagrodzonych prestiżową nagrodą Intela jest 17-letni Polak z
Kalifornii. Otrzymał 25 tysięcy dolarów.

We wtorek ogłoszono wyniki Intel Science Talent Search, jednej z najwyżej
cenionych nagród dla młodych naukowców. Pierwsze miejsce i 100 tysięcy
dolarów otrzymała 16-letnia uczennica z Florydy. Wśród 10 finalistów jest
również syn polskich lekarzy mieszkających w Kalifornii, Peter czyli Piotr
Pawłowski, 17-letni uczeń szkoły średniej.

Polak w pierwszej 10

Intel, znany na całym świecie producent procesorów do komputerów, przyznaje
co roku stypendia dla najlepszych młodych naukowców. Oprócz dużych sum
pieniędzy tytuł laureata Intel Science Talent Search to również przepustka do
najlepszych amerykańskich uniwersytetów i wspaniały początek kariery
naukowej.

Wśród czołówki finalistów znalazł się także młody polski nastolatek.

17-letni Peter czyli Piotr Pawłowski otrzymał 25 tysięcy dolarów stypendium
za swój projekt programu komputerowego, który analizuje proces powstawania
smogu (smog to olbrzymia chmura zanieczyszczeń, głównie spalinowych, które
unoszą się nad dużymi miastami. Jeden z największych na świecie jest nad Los
Angeles. Pawłowski mieszka około 50 kilometrów od tego miasta).


Obserwuj wątek
    • studentinzynier Re: 17-letni Polak z amerykanskim paszportem wygr 13.03.03, 03:20
      No i co dalej?

      bastard
    • Gość: Ola Re: 17-letni Polak z amerykanskim paszportem wygr IP: *.corp.redshift.com 13.03.03, 05:23
      Ja bym go okreslila jako mlody Amerykanin urodzony w Polsce. Wyksztalcenie,
      mozliwosci korzystania z technologii itd, itp zawdziecza USA.
      Dzieki pulapce paszportowej pewno nawet nie moze odwiedzic kraju swego
      urodzenia.
      • Gość: mgrBurak nie bywal na forum polonia wie wygral panie inzyni IP: *.proxy.aol.com 13.03.03, 08:18
      • bozena_l Do oli 13.03.03, 15:16
        kochana olu - on sie urodzil w polsce wiec jest polakiem na cale zycie a ten
        jego paszport amerykanski to moze sobie wsadzic bo polska go i tak nie uznaje

        a woogle co to znaczy PETER ???? jego imie to nie peter tylko zwyczajny piotr
        jak wynika z jedynie slusznego paszportu polskiego ...

        Oj dziecko wszysko wam trzeba wyjasniac
        • Gość: dsfcas Re: Do oli IP: *.99.hostpool.rsmi.com 13.03.03, 19:24
          bozena_l napisała:

          > kochana olu - on sie urodzil w polsce wiec jest polakiem na cale zycie a ten
          > jego paszport amerykanski to moze sobie wsadzic bo polska go i tak nie uznaje
          >
          > a woogle co to znaczy PETER ???? jego imie to nie peter tylko zwyczajny piotr
          > jak wynika z jedynie slusznego paszportu polskiego ...
          >
          > Oj dziecko wszysko wam trzeba wyjasniac

          zgadzam sie z toba olu.
          jak by byl w polsce chowany to by dzis kible w usa sprzatal albo kradl auta w
          warszawce.
          • Gość: Gnat Re: nie peter tylko zwyczajny piotr IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.03.03, 21:17
            Znacie ten dowcip o milicjancie, ktory kopnal walajace sie szczatki na jezdnie
            bo nie wiedzial jak napisac "pobocze"?
            Corka w akcie urodzenia ma napisane Etobicoke jako miejsce urodzenia. Ale
            widocznie konsularny ciolek polamal kilka olowkow zanim w koncu napisal
            TORONTO. I tak juz zostalo w polskim paszporcie.

            Moze odezwie sie ktos kto ma syna o imieniu Patrick. Zaloze sie, ze w polskim
            paszporcie napisza PATRYK.
            • bozena_l @ Gnata 13.03.03, 23:17
              Gość portalu: Gnat napisał(a):

              > Moze odezwie sie ktos kto ma syna o imieniu Patrick. Zaloze sie, ze w polskim
              > paszporcie napisza PATRYK.

              Nie ale KEVIN ma napisane Krzemek
              • peter_b Re: @ Gnata 14.03.03, 19:07
                Czyli kazdy Biezmowany teraz w konsulatach RP Lusmile))))?
        • ping-pong Re: Do oli 16.03.03, 05:02
          bozena_l napisała:

          > kochana olu - on sie urodzil w polsce wiec jest polakiem na cale zycie a ten
          > jego paszport amerykanski to moze sobie wsadzic bo polska go i tak nie uznaje
          >
          > a woogle co to znaczy PETER ???? jego imie to nie peter tylko zwyczajny piotr
          > jak wynika z jedynie slusznego paszportu polskiego ...

          Jesli nie zmienil oficjalinie imienia w USA to w aerykanskim tez jest Piotr.
      • peter_b Re: 17-letni Polak z amerykanskim paszportem wygr 14.03.03, 19:12
        Gość portalu: Ola napisał(a):

        > Ja bym go okreslila jako mlody Amerykanin urodzony w
        Polsce.

        Tymbardziej ze nie jest uwzglednione gdzie sie urodzil...
        ALE dla wadzy RP Lu i tak jest to obojetne - bo dla nich
        100% Polak...

        Tylko jak to wlasnie jest bo jak miejsce zamieszkania
        bylo by po wschodniej stronie - to juz bylby
        OBCOKRAJOWCEM wlacznie z rodzicami na czele! I mogl by
        bez problemu nazywac sie Pietja smile)))
        • don_gruber Re: 16.03.03, 15:29
          no prosze. Co za svolocz!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka