Dodaj do ulubionych

Rodzina w potrzebie

25.03.13, 21:51
W porozumieniu z bj23 zakładam ten wątek- dokumenty przesłane.
Proszę o pomoc dla pewnej rodziny , która mieszka niedaleko mnie .
Ta rodzina ma bardzo trudna sytuację finansową, mama jest na wychowawczym , tata pracuje ale zarabia niewiele do tego trójka dzieci , syn najstarszy chodzi z moją córką do szkoły , sa jeszcze dwie córeczki. Rodzice bez nałogów .Mieszkają w małym dwu pokojowym domku, przerobionym z budynku gospodarczego,ogrzewanie węglowe (dostali w grudniu pół tony węgla z mopsu i to tyle do tej pory). Rodzina nie jest im w stanie pomóc bo tez mają trudna sytuację. Korzystają z pomocy MOPS-u , maja zasiłki, w tym okresowy od stycznia do kwietnia na leki, chłopiec korzysta z dożywiania w szkole, żywności w tutejszym mopsie ani caritasie nie ma , ostatnio była w grudniu w tym roku nie będzie wogóle " bo mops nie ma gdzie składować- tak mnie poinformowała pani w mopsie. Pomagam im jak mogę , ale też mam trójkę dzieci, oddałam im bluzeczki, spodnie, dresy, rajstopy z mojej córki ale większość z nich jest za duża, w zeszłym roku i na początku stycznia tego roku, przekazałam im żywność (cukier, mąka, wędlina, konserwy, mleko, makaron , środki czystości) ale teraz po prostu mnie nie stać . Dziewczynki mają alergię, młodsza ma atopowe zapalenie skóry wymaga szczególnej pielęgnacji skóry odpowiednimi środkami.
Generalnie potrzebują ubrań najbardziej chłopiec lat 7 prawie 8 rozm. 134 ( spodnie, bluzy, koszulki) , buty mają bo im kupiłam w zeszłym roku na zimę, starsza dziewczynka lat 3,5 rozm. 104 , najmłodsza 17 miesięcy to tak na 80-86, na pewno też bardzo by im pomogło gdyby ktoś wspomógł ich żywnością, bo po opłaceniu rachunków naprawdę zostają im grosze.

Obserwuj wątek
    • payuta Re: Rodzina w potrzebie 25.03.13, 22:53
      Jesli mi sie uda przekupic kolezanke,to w przyszlym tygodniu wysle troche dla chlopca.Akurat tylko dla chlopca i w tym rozmiarze mam.Czy chlopiec jest szczuply??? Jesli tak to i spodnie i kurtke bedzie mial,plus jakies bluzy.Daj adres,ja ci tu pozniej napisze co dokladnie mam.
      --
      _

Kazdy w swym zyciu popelenia jakies bledy.Jedyne jakie ja popelniam,to te... ortograficzne.
    • 1aiwa Re: Rodzina w potrzebie 26.03.13, 08:39
      ja poszukam coś dla dziewczynek, mam sama małą córcię ona nosi teraz rozmiar 80 ale przejrzę zapasy i się podzielimy, tylko sprawdź czy rozmiar 80-86 na tą póltoraroczną na pewno ok bo moja ma 9 miesięcy i nosi 80 a grubaskiem nie jest. Podaj proszę też numer bucika średniej to coś może na lato dorzucę. Na chłopca nie mam bo mój syn dopiero 110 nosi. Czekam na adres i wtedy wpisze co mam i co wyślę , tylko mam kłopot z wyjechaniem z mojej wsi więc to parę dni potrwa.
    • blue_adusia84 Re: Rodzina w potrzebie 26.03.13, 14:57
      Jeśli miałybyście dla mamy jakieś ubrania to wzrost 165 cm rozm. 42 -44 bardziej 44 ,
      i ewentualnie gdyby komuś zbywało to potrzebna jest jeszcze kołdra i poduszka dla dziewczynki ( bez pierza bo jest uczulona) rozm standardowy.
    • bruy-ere Paczka 26.03.13, 16:02
      Wysłałam właśnie kurierem:

Dla starszej
      rajstopy x 3
      spodnie dresowe x 2
      t-shirt z długim rękawem x 1
      t-shirt z krótkim rękawem x 3
      szorty na lato x 1

Dla młodszej:
      rajstopy x 3
      spodnie ogrodniczki x 3
      spodnie dresowe x 3
      bluza x 1
      bluza rozpinana x 1

A także:
      słoiczek kremu czekoladowego
      blok rysunkowy x 10
      opakowanie kredek x 2
      temperówka x 2
      plastelina x 1
      5 niewielkich pluszaków
      To wszystko, co mi się udało zmontować na szybko z tego, co akurat miałam pod ręką smile

Ubrania są po chłopcu, ale powybierałam takie bardziej uniseks - czerwone, granatowe, błękitne, bez chłopięcych nadruków. Myślę, że będą OK.
    • 1aiwa Re: Rodzina w potrzebie 27.03.13, 09:31
      wysyłam:
      3x spodnie dla starszej
      ciepłą kurteczkę na wiosnę
      sandały r28
      2x balerinki r 27 i 28
      rajtuzy
      3x bluzki z krótkim i 3x z długim
      2x sukienka
      piżamki

dla małej:
      klapeczki na lato r 21
      3x body z krótkim (po domku albo pod spód)
      1xkoszulka z krótkim
      1x sukienka
      spodenki od piżamek
      koszulki nocne x2
      sweterek
      4x cieplejsze bluzki z długim

tyle mogę, nie są to super rzeczy ale sama dostję używane bo sytuacja kiepska jak u większości chyba. wyślę może w piątek.
      • blue_adusia84 Re: Zakupy zrobione 29.03.13, 15:55
        Tak jak mówiłam byłam wczoraj na zakupach zabrałam ze sobą Anię bo przecież najbardziej wie czego jej potrzeba smile byłyśmy w dwóch sklepach kupiłyśmy w sumie:

masło ekstr - 3,29x2=6,58
        olej 3l- 13,99

mleko 3,2% - 2,05x12= 24,60

cukier kryształ- 3,45x10=34,50

classic pieluchy - 20,3x2=40,60
        ręcz.kuchenny- 1,99

mąka - 1,55x10= 15,55
        śmietana - 1,85

makaron 500g- 2,99x5=14,95

chleb zwykły- 2,19x4=8,76

chrupki kukurydziane - 0,81x2=1,62
        czekolada 1,99x3 = 5,97
        chleb tostowy500g- 2,25
        panga - 13,11
        ser mazdamer 0,594x15,9=9,44
        kurczak świeży 1,267x6,99- 8,86
        kurczak świeży -10,45
        jabłka - 2,50
        pasta do zębów dla dzieci - 2,29
        baranek wielkanocny 3x3,99- 11,97
        zając wielk. 3x 1,49=4,47
        bakoma jogurty - 4,19
        szynka - 20,86
        filet z makreli puszka- 3,27
        kiełbasa wiejska - 8,91
        jajka 30szt - 9,99
        petit buere ciastka duże opak. 5,29
        bambino chust- 4,99
        filet z kurcz.1,22kg - 17,00
        czekoladowe jajka - 7,10
        kostki rosoł- 1,89
        żurek biały - 1,39
        kucharek - 4,89
        banany- 4,29
        pomarańcze-3,51
        skarpetki dla Mateusza szt. 5- 7,95

RAZEM: 341,82

do wydania było 330 zł resztę dopłaciłam
        paragon strasznie długi więc zrobiłam zdjęcie dwóch naraz z kwotami końcowymi , jeśli będziecie chcialy to potnę go na mniejsze i zeskanuję .

Ania z mężem i dzieciakami bardzo bardzo dziękują, za to , że dzięki Wam będą mieli udane święta i nie tylko. Życzą Wesołych ŚWIĄT WSZYSTKIM POMAGAJĄCYM I DZIAŁAJĄCYM NA FORUM smile

• blue_adusia84 Re: Rodzina w potrzebie 04.04.13, 18:44
        1aiwa napisała:

> paczka wysłana dziś, to co pisałam wcześniej plus kosmetyki dla mamy i krem na
        > azs dla małej.
        Dzisiaj dotarła, dziewczynki bardzo zadowolone, mama również- bardzo dziękują smile
      • mnadmorska Re: Rodzina w potrzebie 05.04.13, 08:40
        Dziś na adres blue_adusia wychodzi paczka ode mnie, z zabawkami i słodyczami dla dzieci.
        Do tabelki: dla chłopca: samochodziki hot wheels, encyklopedia dla dzieci, książki o zwierzętach, piratach i wojownikach, dla dziewczynek laki (szmacianka i bobas), pluszaki, książeczki, puzzle. Poza tym duże płatki nesquik, herbatniki, wafelki, żelki i batoniki.
        Będę wdzięczna za potwierdzenie otrzymania.

--
        fotoforum.gazeta.pl/photo/5/ce/cb/pfzu/x7LWLtFiZ030uLu4NB.jpg
        Lisa Lipcowa
        • blue_adusia84 Re: Rodzina w potrzebie 08.04.13, 17:57
          mnadmorska napisała:

> Dziś na adres blue_adusia wychodzi paczka ode mnie, z zabawkami i słodyczami dl
          > a dzieci.
          > Do tabelki: dla chłopca: samochodziki hot wheels, encyklopedia dla dzieci, ksią
          > żki o zwierzętach, piratach i wojownikach, dla dziewczynek laki (szmacianka i b
          > obas), pluszaki, książeczki, puzzle. Poza tym duże płatki nesquik, herbatniki,
          > wafelki, żelki i batoniki.
          > Będę wdzięczna za potwierdzenie otrzymania.
          >
          Paczka dziś dotarła zaniosłam dzieciakom, oczywiście radości nie było końca . Mateuszowi bardzo spodobały się autka i książki od razu je zarekwirował. Lalki i pluszaki też się bardzo podobają. No i słodycze - tu chyba nic nie trzeba mówić bo kochają je wszystkie dzieci. Dziękują bardzo. smile
    • blue_adusia84 melancho_lia 05.04.13, 14:15
      Dotarła paczka właśnie wróciłam od dzieciaków, żałuję ,że nie wzięłam ze sobą telefonu albo aparatu bo bym Wam pokazała ile radości sprawiacie tym dzieciakom. Mateusz jak zobaczył lego to skakał i piszczał z radości "nie możliwe to mi się chyba śni- LEGOOOOO" - wykrzyczał a za chwilę dorwał się do zwierzaków . Lalki po prostu boskie od razu dzieciaki zrobiły podział i zabawek i słodyczy . Bardzo dziękują.
      • melancho_lia Re: melancho_lia 07.04.13, 17:23
        Bardzo się cieszę, moje dzieciaki też- to oni wybierali zabawki.
        Mi informacja, że zabawki się bardzo podobały, sprawiła naprawdę ogromną radość.
        Pozdrowionka smile
    • bj32 Uwaga! 10.04.13, 15:57
      Payuta miała wysłać paczkę, ale się rozchorowała nader nieciekawie i nie da rady. Znaczy da, ale nie wiadomo, kiedy. Zatem te rzeczy, które miała wysłać - spodenki chyba? - gdyby ktoś inny mógł wysłać, bo nie będzie, to poproszę pięknie.
      --
      A może by coś zmienić?
      Napisz w tej sprawie na forum@gazeta.pl
      • blue_adusia84 Re: Uwaga! 11.04.13, 13:29
        Dokładnie , na chłopca w sumie nic nie mamy bo payuta miała wszystko. Dlatego bardzo proszę o spodnie, koszulki z długim i krótkim rękawem rozm. 134 .
        • agatkapaw Re: Uwaga! 13.04.13, 01:25
          Chętnie wyśle paczkę z ubrankami w rozmiarze 80, 86, 92 (spodenki, bluzki, bluzy itp.) jeśli jest jeszcze taka potrzeba. Proszę dać znać.
          • blue_adusia84 Re: Uwaga! 28.04.13, 19:16
            agatkapaw napisała:

> Chętnie wyśle paczkę z ubrankami w rozmiarze 80, 86, 92 (spodenki, bluzki, bluz
            > y itp.) jeśli jest jeszcze taka potrzeba. Proszę dać znać.
            Agato
            Ania bardzo Ci dziękuje za tą paczkę , ciuszki prześliczne , kapcie troszkę za duże ale niedługo będą w sam raz. A dzieciaki ucieszyły się bardzo ze słodyczy smile
        • wolnaola26 Re: Uwaga! 13.04.13, 08:51
          Blue_adusia84
          Czy jeśli nikt nie wykaże, że prześle paczkę dla chłopca, to może zrobimy dla niego jakąś zbiórkę, a Ty kupisz używaną odzież? Może taki pomysł być? albo na szafie malucha- z tym, że ostatnio nie widziałam takiego rozmiaru. Bo trochę mi się chłopca żal zrobiło- siostry pewnie dużo dostały, a on nic. Przemyśl tę propozycję.
          • blue_adusia84 Re: Uwaga! 13.04.13, 18:28
            w sumie to nie głupi pomysł. Dziewczynki dostały sporo , zwłaszcza starsza, a on nic ( jeśli chodzi o odzież) . Zobaczymy może się ktoś jeszcze odezwie załóżmy do wtorku , a jak nie to można zrobić zbiórkę i kupię na szmateksie coś dla niego. Dzięki za pomysł smile
      • zenobia.live Re: Rodzina w potrzebie 14.04.13, 23:08
        jestem, jestemwinkblue_adusia84 najmocniej przepraszam za "chwilowe znikniecie", ospa i grypa poszalala w naszym domu.Ruszyc sie nie moglam. Rzeczy pzygotowane do wysylki w 80%-zrobie wszystko zeby nadac paczke w najblizsza sobote. Widzialam jednak wpis ze starsza dziewczynka otrzymala sporo ubranek, wiec nie wiem czy wciaz potrzebujecie, bo mam tylko ubrania na nia.Daj znac co jest potrzebne z przyborow toaletowych(czy jak to tam nazwacwink).
        • nostress.ka21 Re: Rodzina w potrzebie 15.04.13, 10:58
          blue_adusia84 napisz mi coś więcej o wymiarach, ja mam rzeczy w rozmiarach 40/42/44 może coś by się znalazło, chodzi mi szczególnie o obwód bioder i pasa. Jeśli moje nie będą pasowały to poproszę swoją Mamę i coś będzie.
          Napisz mi co jest najbardziej potrzebne. Może być prv.

--
          Czasami tracę wiarę we wszystko co robię.
          Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie.
    • blue_adusia84 Ciuszki dla chłopca 01.05.13, 09:24
      Kilka osób sie zadeklarowało,ze wyślą ciuszki dla chłopca ale jak do tej pory nie dostałam informacji o wysyłce i nic też nie dotarło. Chciałam zapytać czy będą jakieś ciuszki od Was czy mam szukać dalej? Pozdrawiam i miłego weekendu życzę Wszystkim
      • blue_adusia84 Re: blue adusia 19.06.13, 09:39
        agniesia331 napisała:

> a moglaby Pani teraz zapytac, po dlugim weekendzie?
        Kochana przepraszam ,ze dopiero teraz , paczuszka doszła bardzo sie ucieszyli i dziękują.
      • payuta Re: Rodzina w potrzebie 16.07.13, 16:30
        Adusia,czy paczka z ubraniami dla chlopca jeszcze sie przyda? Chetny do zabrania paczki i oplacenia jej sam sie dzis zglosil.W tym tygodniu jedzie do polski,a jutro chce ja odebrac odemnie.Jesli to przeczytasz,to daj prosze znac do jutra,najpozniej do 15:00.Albo jak ktos ma numer telefonu do Adusi i mi poda????
        Wiem,najpierw dlugo nic,a pozniej na ostatnia chwile ,sorry. Czasem cos wychodzi nie tak jak sie chce sad
        --
        _

Kazdy w swym zyciu popelenia jakies bledy.Jedyne jakie ja popelniam,to te... ortograficzne.
    • blue_adusia84 Payuta Dziękujemy :) za ubranka 31.07.13, 20:33
      Dziękujemy za ciuszki przekazane dla chłopca przez Payutę przy pomocy oczywiście Missmiriam1 smile
      paczka zawierała:
      - niebieska, lekko ocieplana kurtka z kapturem, rozmiar 140
      - szara wiatrówka z kapturem, rozmiar 134/140
      - niebieskie spodnie dresowe, rozmiar 134/140
      - czarne bawełniane szorty, rozmiar 9/10
      - biały t-shirt z aplikacją, rozmiar 10
      - biały t-shirt z aplikacja, rozmiar 134/140
      - czarny podkoszulek z japońską aplikacją, rozmiar 122, ale wymiary pasują na 134/140
      - cienka, ciemnobrązowa bluza bawełniana, rozmiar 134/140
      - granatowa bluza z polaru
      - ciemnoszara bluza z polaru, rozmiar 140
      - szara, bawełniana bluza w pasy, z kapturem, rozmiar 134/140
      - niebieskie bojówki 3/4, rozmiar 140/146
      - szare bojówki w kratę, rozmiar 134
      - szare, cienkie bojówki 3/4, z zielonymi aplikacjami, rozmiar 134
      - dżinsy 3/4, rozmiar 140
      - dżinsy 3/4 z kieszeniami na zamek
      - dżinsy z flagą, rozmiar 140
      - dżinsy z kieszeniami na guziki, rozmiar 140
      - szare dżinsy z kieszeniami na guziki, rozmiar 140
      - bawełniana bluzka w paski, rozmiar 122

• blue_adusia84 Prośba o doraźne wsparcie 22.08.13, 10:01
      Drogie e-mamy , mam do Was prośbę , jeśli któraś z Was mogła by wesprzeć tą rodzinkę żywnością byłabym bardzo wdzięczna. Od miesiąca Ania i jej rodzina boryka z ogromnymi kłopotami finansowymi , mąż Ani stracił pracę nie dostał wynagrodzenia za ostatnie 2 miesiące, w tej chwili pracuje dorywczo jest im bardzo ciężko. Nie jestem w stanie im dłużej pomagać ( kupiłam chłopcu przybory szkolne wspomagam robiąc od czasu do czasu zakupy spożywcze ale w tej chwili mnie nie stać). Ania złożyła wniosek o celówkę czeka na odpowiedź, stara się też dorobić sprzatając lub myjąc okna ale to jest kropla w morzu. Jeśli będzie ktoś chętny do pomocy to proszę o kontakt.
    • a_s82 Re: Rodzina w potrzebie 20.09.13, 00:59
      Mam do oddania trochę butów po córeczkach.
      Poproszę o podanie aktualnych rozmiarów i informację jakich butów najbardziej potrzebują.
      Przy okazji może przydałaby się też informacja o aktualnym rozmiarze ubrań.
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka