Dodaj do ulubionych

Pytanie do pani Doktor

26.10.07, 17:17
Witam.

Mam do pani prosbę o przygotowanie schematu zywienia mojej
córeczki. Kinga ma 4,5 miesiąca. Waży 8270 g i ma 65-66 cm
wzrostu. Urodziła się o czasie. Ważyła 4140 g i mierzyła 55 cm.
W tej chwili daję jej jeszcze mleko bebilon1 i deserki oraz od
kilku dni zupkę. Pani Pediatra zaleciła podawanie zupki jako
kolejnego posiłku i zmianę mleka na bebilon 2 w tej samej ilości(tj.
5 x 180). Mała zjada 5 x 180 mleka do tego od kilku dni zupkę i
deserek. Chciałam jej dać tą zupkę zamiast mleka, ale skońcyło
się płaczem. Ostatnio nie dopija mleka np. w drugim karmieniu zjada
tylko 100.Mała w tej chwili ma taki rozkad posiłków:
5,30-6.00 180 bebilon1
9,30 - 10.00 180 bebilon1
12,30 - 13.00 180 bebilon1
13,30 - 14.00 zupka jarzynowa
16.00-16.30 180 bebilon1
17.00 - 17.30 deserek
19,30-20.00 180 bebilon1

Czy to dla niej nie za dużo? Nie chciałabym jej dodatkowo
przekarmiać, bo i tak jest duża. Pani doktor na razie nie kazała
dodawać kaszy, bo to by ją jeszcze utuczyło. Kiedy więc zacząć
dodawać kaszki i jaki powinien byc dla niej prawidłowy schemat
zywienia na kolejne miesiące.

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź.

Obserwuj wątek
    • izka_st Re: Pytanie do pani Doktor 26.10.07, 18:36
      W 5 m-cu życia Twoje maleństwo powinno jeść tak (dane z schematu żywienia niemowląt):
      5 x 180 ml ● 4 x mleko początkowe 180 ml*
      ● 1 x zupa – przecier jarzynowy
      ● skrobane jabłko lub sok (najlepiej przecierowy)50-100g
      Pozdrawiam
    • barbara.gierowska Re: Pytanie do pani Doktor 28.10.07, 22:23
      Witam,
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=632&w=71001263&v=2&s=0
      - Ciekawe dla pani beda z pewnościa przedostatnie
      posty.
      Obecny sposób zywienia córeczki rózni się
      dodatkowa porcja mleka ( schemat zakłada 4x180
      ml).
      Proponuje spróbowac zrezygnowac jednak z mleka o
      12.30,przyspieszyc podanie zupki( np o 12.30).
      Jesli to sie nie uda - alternatywa jest
      zrezygnowanie z posiłku o 9.30 ( skoro i tak
      zjada mniej). Wówczas żeby córeczka nie była
      głodna - mozna zageszcic mleko z godz 6 np
      niewielką ilościa kleiku ryzowego.
      Tu równiez przydatny link :
      www.rodzice.kobieta.pl/rodzice2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=100&news_id=1414&layout=1&forum_id=510&page=text

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka