Dodaj do ulubionych

Truskawkowe oszustwo!

22.05.13, 22:37
Uważajcie, jakie kupujecie truskawki!
Bo polscy cwaniacy kupują w hurcie truskawki hiszpańskie - twarde jak kamienie, kwaśne - koszmar i przesypują je z oryginalnych skrzynek, w jakich przyjechały z Hiszpanii, w polskie łubianki! Jest to jawne oszustwo. Koło altanki śmietnikowej w pobliżu kilku straganów warzywno-owocowych przy budynku Herbsta 4 znalazłem całą stertę takich oryginalnych skrzynek z hiszpańskimi napisami i napisem w kilku językach, że były w nich właśnie truskawki!

Przy zakupie radzę wyraźnie pytać o kraj pochodzenia truskawek - prawo nakłada na sprzedajacego obowiązek informowania, skąd pochodzi sprzedwawany towar. Ale lepiej chyba jeszcze troche poczekac na polskie truskawki a nie kupować tego hiszpańskiego świństwa.
Obserwuj wątek
    • tylko.przelotem Re: Truskawkowe oszustwo! 23.05.13, 10:46
      Potwierdzam,
      ja w swoich truskawkach (a jakże, polskich z łubianki) znalazłam katronik skąd pochodziły naprawdę. Bynajmniej nie z Polski. Truskawki okazały się niedobre (wcześniejsze były w porządku). Daję sobie chwilowo spokój i czekam na sezon rodzimych truskawek z pola.
      • turtle3 Re: Truskawkowe oszustwo! 23.05.13, 14:10
        Dzięki za troskę o dobrostan rodzimych konsumentów truskawek, ale to wątek raczej do forum "Dieta" albo "Artykuły spożywcze" a nie "Ursynów". Fajnie byłoby gdybyście pisali na temat ursynowski.
            • frek Re: Truskawkowe oszustwo! 23.05.13, 17:08
              Dzisiaj zrobiłem eksperyment i w trzech straganach spytałem, skąd są sprzedawane truskawki. Oczywiście odpowiedziano mi, że z Polski, ze szklarni! Żadnego dokumenty na to stragany nie miały.

I tak jest w całej Warszawie. Natomiast w markecie Piotr i Paweł (dawny Kangurek) sprzedawano dwa rodzaje truskawek, co było wyrażnie napisane; hiszpańskie po około 7 złotych i polskie po...22 zl. kilogram!

Zatem jest po prostu niemożliwe, aby na straganach były truskawki polskie w cenie około 10 zlotych.
    • pmk_pmk Re: Truskawkowe oszustwo! 23.05.13, 22:55
      Mnie udalo sie zorientowac "na logike", czyli przemowic sobie do rozsadku, ze to niemozliwe, zeby po tak dlugiej zimie juz byly polskie truskawki
      Wczesniej raz kupilismy hiszpanskie, wiedzac ze hiszpanskie, bo ladnie pachnialy. Niestety byly chrupiace jak marchewka, ich smak pozostal blizej nieokreslony. Potem gdy pojawily sie w lubiankach, ale nie dalismy sie nabic w butelke.

Niestety, zeby truskawki mogly podrozowac przez tydzien podskakujac na drogach calej Europy, trzeba je genetycznie zmodyfikowac, dodajac geny jakies kalarepy czy innej marchewki. Truskawki, ktore stworzyla natura nie nadaja sie na takie (prze)jazdy. Trzeba czekac na lokalne.
    • pmk_pmk Re: Truskawkowe oszustwo! 23.05.13, 22:58
      To samo jest z mloda kapusta, ktora od miesiaca na bazarach jest sprzedawana jako polska.
      W hipermarketach ta sama kapusta jest sprzedawana o polowe taniej . Sklepy podaja kraj pochodzenia, najczesciej Wlochy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka