Dodaj do ulubionych

czy to OK??

18.06.10, 21:22
Wirusa mam zdiagnozowanego od 6lat, jedna terapia nieudana. Genotyp 1a. Wiremia wyjsciowa 700 tys kopii, przed terapia - 1,830tys.

Od 3lat mieszkam w Anglii, od 3lat jestem pod kontrola Addenbrooke's w Cambridge. Co pol roku kontrole - usg i bad krwi.

I w balona mnie robia, albo mi sie wydaje.

HCV RNA mialam robione tylko raz - grudzien 2008 - mialam wtedy 2,400tys kopii, Alat 98...

Niedawno bylam w Cambridge, bo chcialam sie do ciazy przygotowac, ale wczesniej pozuwazalam znaczny wzrost wagi (pol roku i 6kg) oraz opuchniete dolna czesc nog, codziennie, takie objawy mialam tez przed pierwsza terapia... Wiem, ze to objaw, ze watroba nie pracuje jak trzeba. Mowilam swojej lekarce o tym, nie jestem glupia, o wyniki trzeba sie tam dopraszac. Na wszystko mowila zbednie - opuchniecie nie wie, a waga to prosze do dietetyka i na fitness(tu mnie wzielo, bo zdrowe zywienie mam w palcu od 6lat !! a fitness regularnie od 2lat!!) A na moje pytanie, czy ta wiremia jest taka wysoka - odpowiedziala, ze jest dosc niska.

O terapii moge zapomniec, to mi dala do zrozumienia.

A ja wiem, ze w tym przypadku w ciaze zajsc nie moge. Mam czekac, az przytyje 125kg i bede miala Alatu 176?? I nie wiem ile ejszcze wiremii?

Maz sie wkurzyl i wkrotce zaczniemy szukac prywatnego lekarza, albo bede zmieniac szpital...
Obserwuj wątek
    • jan-w Re: czy to OK?? 18.06.10, 22:28
      Na początek zmierz sobie we krwi poziom albumin. Opuchlizna może mieć różne
      źródła. Jeżeli albuminy masz prawidłowe, trzeba raczej szukać innych przyczyn.
      --
      Gdziekolwiek będziesz...
        • jan-w Re: czy to OK?? 24.06.10, 09:24
          Czyli (jeżeli to nie jest nieporozumienie) masz bardzo niski poziom albumin.
          Norma: 35-50 mg/ml. Albuminy są produkowane przez wątrobę. Tak niski poziom to
          bardzo niepokojący objaw. Ich brak powoduje nieprawidłowe przesączanie się
          płynów: opuchlizny i ew. wodobrzusze.
        • kiepski476 Re: czy to OK?? 24.06.10, 12:28
          > Albuminów mam 7.

W jakich jednostkach? Najczęściej podaje się w g/dl. Wtedy za normę
          uważa się wartości w przedziale 3,5–5 g/dl. Czyli masz wystarczająco
          dużo albumin.

Jeśli natomiast w Angli podają wyniki w mg/ml, to by oznaczało, że
          wynik jest 10 razy mniejszy, czyli katastrofalnie niski.

Ponieważ albuminy mogą być syntezowane jedynie w wątrobie, ich
          poziom służy za jeden z mierników niewydolności wątroby.
          Gdy ich poziom jest większy niż 3,5 g/dl, to jest przyzwoicie.
          Gdy wynosi do 2,8 do 3,5 g/dl, to oznacza, że z wątrobą jest
          niedobrze.
          Gdy poziom spada poniżej 2,8 g/dl, to jest już źle.
            • anetafw Re: czy to OK?? 24.06.10, 21:44
              u siebie widzę 7 umol/l ...

jednak przyszedł list i zapraszają na wstępne rozmowy odnośnie
              terapii.

USG jamy brzusznej, tak smao jak badanie krwi, miałam tydzien temu -
              brak jakichkolwiek fluidów.
                      • anetafw Re: czy to OK?? 25.06.10, 20:23
                        nadmiar wody w organizmie?

to czemu na skanie USG nie bylo widac tej 'wody'?

w ciagu miesiaca mialam ich 2, i na zadnym nie wyszlo.

woda moze sie gromadzic tylko w nogach? O ile pamietam, przed pierwsza terapia mialam podobny problem i USG dolnych konczyn, i rowniez nie bylo tam nic niepokojacego... :|

dobra, poczekam na prywatna rozmowe z polskim oddzialem zakaznych, a jak wroce do Angli, zobacze, co maja do poowiedzenia w sprawie potencjalnej terapii...

Eh...

Dziekuje jan_w.
                        • anetafw Re: czy to OK?? 25.06.10, 20:41
                          nie znalazlam tego tutaj, albo nie szukalam wszedzie.

ponoc algi wspomagaja wzrost albumin? jakas dieta> bogata w bialka? wiem, ze to spaprana praca watroby, ale pomoc jakos mozna? naturalnie?
                        • jan-w Re: czy to OK?? 25.06.10, 21:09
                          Woda może zalegać selektywnie w różnych częściach ciała. Często w dolnej części
                          nóg. Warto je trzymać na stole w miarę możności.
                          Mocne diuretyki są zwykle na recepty. Te o których pisałem to loop diuretics:
                          hcd2.bupa.co.uk/fact_sheets/html/diuretics.html
                          Ich użycie lepiej skonsultować z lekarzem. Zwykle trzeba wtedy uzupełniać
                          mikroelementy. Np potas i magnez.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka